Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Εμπειρίες από το Έλενα Βενιζέλου


Renez

Recommended Posts

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Να σαι καλά θα τον εχω υπόψιν μου!! Για τον Παπαδή είχα διαβάσει πολλά θετικά, αλλά δεν σηκώνουν καν το τηλέφωνο στο γραφείο του για να κλείσεις ραντεβού . Σίγουρα είναι καλος γιατρός αλλά αν έχει πολύ κόσμο δεν ξέρω αν θα μπορεί να ασχοληθεί ουσιαστικά.

Μα γιατί να πάρεις στο γραφείο του?? Πιθανόν να μην είναι ποτέ εκεί,έχουν ένα γραφείο βασικό κ ένα της εφημερίας τους οπότε πιθανόν να μην είναι καν εκεί όταν παίρνεις.. πάρε καλέ στη γραμματεία κ ζητά να σου κλείσουν εκείνοι ένα ραντεβού μαζί του :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renez είπε:

Μα γιατί να πάρεις στο γραφείο του?? Πιθανόν να μην είναι ποτέ εκεί,έχουν ένα γραφείο βασικό κ ένα της εφημερίας τους οπότε πιθανόν να μην είναι καν εκεί όταν παίρνεις.. πάρε καλέ στη γραμματεία κ ζητά να σου κλείσουν εκείνοι ένα ραντεβού μαζί του :-)

Απο την γραμματεια για τον συγκεκριμένο μου έδωσαν το τηλ του γραφείου του. Στον Λάσκαρη μου έκλεισαν κατευθείαν. Μάλλον επειδή έχει πολλή δουλειά 


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Απο την γραμματεια για τον συγκεκριμένο μου έδωσαν το τηλ του γραφείου του. Στον Λάσκαρη μου έκλεισαν κατευθείαν. Μάλλον επειδή έχει πολλή δουλειά 

Πόσο μηνών είσαι εσύ φραουλίτσα? Λάσκαρη ε? Κάτι μου θυμίζει.. δε ξέρω αν το έχω διαβάσει εδώ μέσα το όνομα η μου το έλεγε η φίλη μου,θα τη ρωτήσω..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πόσο μηνών είσαι εσύ φραουλίτσα? Λάσκαρη ε? Κάτι μου θυμίζει.. δε ξέρω αν το έχω διαβάσει εδώ μέσα το όνομα η μου το έλεγε η φίλη μου,θα τη ρωτήσω..

Δεν είμαι ακόμα, εχω σκοπο να ξεκινήσω προσπάθειες και θέλω αν γίνεται να βρω πριν μείνω έγκυος, γιατί αγχώνομαι να πηγαίνω στα τυφλά, γιατί πριν ένα μήνα είχα πάλι παλινδρομη κύηση και χρειάζεται προσοχή απο την αρχή....

Just now, Renez είπε:

Πόσο μηνών είσαι εσύ φραουλίτσα? Λάσκαρη ε? Κάτι μου θυμίζει.. δε ξέρω αν το έχω διαβάσει εδώ μέσα το όνομα η μου το έλεγε η φίλη μου,θα τη ρωτήσω..

Αν έχεις καμία πληροφορία ευπρόσδεκτη!!! Είχα διαβάσει ότι είναι πολυ καλός και είπα να δω αυτοί και τον Παπαδή πρώτα. Βέβαια και με αυτόν 16 Μάρτη έχω ραντεβού... Θα σας πω εντύπωση μόλις τον δω

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα είμαι 30 εβδομάδων και θα γεννήσω στο Έλενα. Θα ήθελα να κάνω κάποια ερώτηση σε περίπτωση που κάποια γνωρίζει το κόστος που έχει η επισκληριδιος. Όσον αφορά τον παπαδη είχα επικοινωνήσει προσωπικός μαζί του τηλεφωνικά πριν δύο μήνες και μου είπε πως είναι κλεισμένος μέχρι το καλοκαίρι και πως μετά δεν θα αναλάβει άλλες γέννες οπότε επέλεξα να πηγαίνω σε πρωινά ραντεβού στην Γυναικολογικο Δ' που μου είπαν πως έχει καλό τεαμ. 

Just now, Brigitt είπε:

Καλησπέρα και από εμένα είμαι 30 εβδομάδων και θα γεννήσω στο Έλενα. Θα ήθελα να κάνω κάποια ερώτηση σε περίπτωση που κάποια γνωρίζει το κόστος που έχει η επισκληριδιος. Όσον αφορά τον παπαδη είχα επικοινωνήσει προσωπικός μαζί του τηλεφωνικά πριν δύο μήνες και μου είπε πως είναι κλεισμένος μέχρι το καλοκαίρι και πως μετά δεν θα αναλάβει άλλες γέννες οπότε επέλεξα να πηγαίνω σε πρωινά ραντεβού στην Γυναικολογικο Δ' που μου είπαν πως έχει καλό τεαμ. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Brigitt είπε:

Καλησπέρα και από εμένα είμαι 30 εβδομάδων και θα γεννήσω στο Έλενα. Θα ήθελα να κάνω κάποια ερώτηση σε περίπτωση που κάποια γνωρίζει το κόστος που έχει η επισκληριδιος. Όσον αφορά τον παπαδη είχα επικοινωνήσει προσωπικός μαζί του τηλεφωνικά πριν δύο μήνες και μου είπε πως είναι κλεισμένος μέχρι το καλοκαίρι και πως μετά δεν θα αναλάβει άλλες γέννες οπότε επέλεξα να πηγαίνω σε πρωινά ραντεβού στην Γυναικολογικο Δ' που μου είπαν πως έχει καλό τεαμ. 

 

Γυναικολογικό δ? Με ποιο γιατρό επικεφαλή? Όπως κ να χει σου εύχομαι τη καλύτερη εγκυμοσυνη!! :-) εχεις ξανά γεννήσει στο Έλενα?

Just now, Renez είπε:

Γυναικολογικό δ? Με ποιο γιατρό επικεφαλή? Όπως κ να χει σου εύχομαι τη καλύτερη εγκυμοσυνη!! :-) εχεις ξανά γεννήσει στο Έλενα?

Περίπου 150-200€ είναι η επισκληριδιος. Αλλά νομίζω τα αξίζει!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ο παπαδης συνήθως αναλαμβάνει από την 1η μέρα που μαθαίνεις ότι είσαι έγκυος.. Πιο μετά δύσκολο έως απίθανο να αναλάβει. Ο δικός μου γιατρός λέγεται κολιοπουλος (και αυτός αναλαμβάνει δύσκολα γέννες). Εγώ για επισκληρίδιο δεν πλήρωσα κάτι κορίτσια. Ειχα ρωτήσει και μου είπαν όχι. Και μπορεί να είμαι κ τυχερή στο θέμα του ότι δεν με ενοχλεί εκι που την έκανα. Γτ συνήθως λένε ότι αργότερα μπορεί να σε πονάει κτλ... 

Οποία αλλλξ απορία ευπρόσδεκτη κορίτσια. Καταλαβαίνω το άγχος σας.... Γτ κ γω έτσι ήμουν. 

ΣΟ παπαδης συνήθως αναλαμβάνει από την 1η μέρα που μαθαίνεις ότι είσαι έγκυος.. Πιο μετά δύσκολο έως απίθανο να αναλάβει. Ο δικός μου γιατρός λέγεται κολιοπουλος (και αυτός αναλαμβάνει δύσκολα γέννες). Εγώ για επισκληρίδιο δεν πλήρωσα κάτι κορίτσια. Ειχα ρωτήσει και μου είπαν όχι. Και μπορεί να είμαι κ τυχερή στο θέμα του ότι δεν με ενοχλεί εκι που την έκανα. Γτ συνήθως λένε ότι αργότερα μπορεί να σε πονάει κτλ... 

Οποία αλλλξ απορία ευπρόσδεκτη κορίτσια. Καταλαβαίνω το άγχος σας.... Γτ κ γω έτσι ήμουν. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpimpikos είπε:

Ο παπαδης συνήθως αναλαμβάνει από την 1η μέρα που μαθαίνεις ότι είσαι έγκυος.. Πιο μετά δύσκολο έως απίθανο να αναλάβει. Ο δικός μου γιατρός λέγεται κολιοπουλος (και αυτός αναλαμβάνει δύσκολα γέννες). Εγώ για επισκληρίδιο δεν πλήρωσα κάτι κορίτσια. Ειχα ρωτήσει και μου είπαν όχι. Και μπορεί να είμαι κ τυχερή στο θέμα του ότι δεν με ενοχλεί εκι που την έκανα. Γτ συνήθως λένε ότι αργότερα μπορεί να σε πονάει κτλ... 

Οποία αλλλξ απορία ευπρόσδεκτη κορίτσια. Καταλαβαίνω το άγχος σας.... Γτ κ γω έτσι ήμουν. 

ΣΟ παπαδης συνήθως αναλαμβάνει από την 1η μέρα που μαθαίνεις ότι είσαι έγκυος.. Πιο μετά δύσκολο έως απίθανο να αναλάβει. Ο δικός μου γιατρός λέγεται κολιοπουλος (και αυτός αναλαμβάνει δύσκολα γέννες). Εγώ για επισκληρίδιο δεν πλήρωσα κάτι κορίτσια. Ειχα ρωτήσει και μου είπαν όχι. Και μπορεί να είμαι κ τυχερή στο θέμα του ότι δεν με ενοχλεί εκι που την έκανα. Γτ συνήθως λένε ότι αργότερα μπορεί να σε πονάει κτλ... 

Οποία αλλλξ απορία ευπρόσδεκτη κορίτσια. Καταλαβαίνω το άγχος σας.... Γτ κ γω έτσι ήμουν. 

Σε τι δωμάτιο ήσουν? Γενικά σε θέμα καθαριότητας ήταν οκ το δωμάτιο κ η αίθουσα τοκετού?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Σε τι δωμάτιο ήσουν? Γενικά σε θέμα καθαριότητας ήταν οκ το δωμάτιο κ η αίθουσα τοκετού?

Ήμουν σε μονοκλινο λουξ. Ήταν πεντακάθαρα. Καθάριζα και πρωί κ απόγευμα. Δεν υπήρχε. 

Και η αίθουσα τοκετού καθαρή (βέβαια εκεί κάθεσαι λίγο μέχρι να σπρώξει 2 με 3 φορες για να βγει το μωρο και να σε ραψουν)... Οπότε δεν έδωσα πολύ σημασία. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Γυναικολογικό δ? Με ποιο γιατρό επικεφαλή? Όπως κ να χει σου εύχομαι τη καλύτερη εγκυμοσυνη!! :-) εχεις ξανά γεννήσει στο Έλενα?

Περίπου 150-200€ είναι η επισκληριδιος. Αλλά νομίζω τα αξίζει!!

Ευχαριστώ πολύ! Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και για να είμαι ειλικρινής επελαξα αυτο το νοσοκομείο λόγω του ότι θα έχει και ο σύζυγος μου τη δυνατότητα να είναι μαζί μου σε όλη τη διαδικασία του τοκετού... Εκεί είναι μια ομαδα γιατρών 3 νομίζω ο δεσυπρης είναι δ/ντης και όταν επιλέγεις να πας πρωί σε παρακολουθούν εκείνοι λειτουργεί η συγκεκριμένη κλινική κάθε Πέμπτη και όταν είναι να γεννήσεις σε ξεγενναει ένας από αυτούς δλδ δεν έχει συγκεκριμένο εγώ αργησα να πάρω την απόφαση νοσοκομείου άρα δεν είχα και πολλές επιλογές για να ψάξω γιατρό τελευταία στιγμή... Όσο για την επισκληριδιο την φοβάμαι λίγο δεν ξέρω τι να κάνω ακόμα!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Brigitt είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και για να είμαι ειλικρινής επελαξα αυτο το νοσοκομείο λόγω του ότι θα έχει και ο σύζυγος μου τη δυνατότητα να είναι μαζί μου σε όλη τη διαδικασία του τοκετού... Εκεί είναι μια ομαδα γιατρών 3 νομίζω ο δεσυπρης είναι δ/ντης και όταν επιλέγεις να πας πρωί σε παρακολουθούν εκείνοι λειτουργεί η συγκεκριμένη κλινική κάθε Πέμπτη και όταν είναι να γεννήσεις σε ξεγενναει ένας από αυτούς δλδ δεν έχει συγκεκριμένο εγώ αργησα να πάρω την απόφαση νοσοκομείου άρα δεν είχα και πολλές επιλογές για να ψάξω γιατρό τελευταία στιγμή... Όσο για την επισκληριδιο την φοβάμαι λίγο δεν ξέρω τι να κάνω ακόμα!! 

Εφασον νιώθεις ασφάλεια με αυτή την ομάδα μια χαρά!! Πόσο μηνών είσαι κορίτσι μου? Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον Δεσυπρη,βέβαια θαρρώ εκείνος θα βγει στη σύνταξη οπου να ναι αλλά σίγουρα θα έχει κ ανάλογα καλή ομάδα!!

Κοίτα όσο για την επισκληριδιο γτ σε φοβίζει? Εμένα πιο πολύ με φοβίζει ο πόνος χωρίς!!

Just now, Renez είπε:

Εφασον νιώθεις ασφάλεια με αυτή την ομάδα μια χαρά!! Πόσο μηνών είσαι κορίτσι μου? Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον Δεσυπρη,βέβαια θαρρώ εκείνος θα βγει στη σύνταξη οπου να ναι αλλά σίγουρα θα έχει κ ανάλογα καλή ομάδα!!

Κοίτα όσο για την επισκληριδιο γτ σε φοβίζει? Εμένα πιο πολύ με φοβίζει ο πόνος χωρίς!!

Α καλά είπες 30 εβδομάδων..τώρα το είδα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Εφασον νιώθεις ασφάλεια με αυτή την ομάδα μια χαρά!! Πόσο μηνών είσαι κορίτσι μου? Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον Δεσυπρη,βέβαια θαρρώ εκείνος θα βγει στη σύνταξη οπου να ναι αλλά σίγουρα θα έχει κ ανάλογα καλή ομάδα!!

Κοίτα όσο για την επισκληριδιο γτ σε φοβίζει? Εμένα πιο πολύ με φοβίζει ο πόνος χωρίς!!

Α καλά είπες 30 εβδομάδων..τώρα το 

Απλά δεν ξέρω αν είναι τόσο ακίνδυνη όσο λένε.. Η αν μπορεί μακρυπροθεσμα να δημιουργήσει κάποιο θέμα είμαι σε φάση να το πάω μέχρι εκεί που αντέχω και σε περίπτωση που ο πόνος μου φανεί ανυπόφορος να ζητησω εκείνη τη στιγμή... Χάχα και στη σύνταξη να βγει το πολύ σε δύο μήνες γένναω αλλά όπως και να έχει αυτό το θέμα δεν με αγχονει λέω τόσες γέννες κάνουν κάθε μέρα το στο καλό. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για να είναι οι άντρες σας στην γέννα πρέπει να περάσετε μαζί κάποια σεμινάρια. Το γνωρίζετε? Αφού κάνετε την β επιπέδου θα πάρετε να κλείσετε "ραντεβού" σε ποιες ημερομηνίες θα πάτε να παρακολουθήσετε... 

Επίσης οι συγγενείς στην αρχή περιμένουνε κάτω (ισόγειο) και ο άντρας σας (εκεί έχει καρέκλες να κάτσουνε) μέχρι να σας ετοιμάσουν (κλίσμα, ξεντυμα κτλ) και μετά ανεβαίνετε επάνω στον 1ο όροφο όπου κάθονται στις σκάλες... Ο άντρας σας έρχεται μετά. Αφού σας βάλουν στο δωμάτιο οδυνων σας βάλουν τον καρδιοτοκογραφο στην κοιλια σας τακροποιησοθν και μετά πάνε κ τν φωνάζουν...  

Εγώ (σαν πρωτάρα) όταν μπήκα μέσα στο χώρο που είναι οι αίθουσες τοκετών και οδωνων και καθάριζανΕ το δωμάτιο που θα με βάλουν άκουγα μόνο φωνές από γυναίκες που γεννουσανε... Πρέπει να είχα γίνει κατασπρη γιατί μου λέει ο γιατρός μην φοβάσαι... 

Και το μέγα λάθος κορίτσια είναι αυτό κ το κατάλαβα κ γω όταν γέννησα. Να μην βγαίνει η φωνή από το στόμα. Γτ χάνεται όλη την δύναμη που σπρώχνετε εκείνη την στιγμή... Δεν το παίζω έξυπνη απλά το έζησα και θέλω να βοηθήσω. Γτ κ εμένα κάνεις δεν μου τα είχε πει για το τι με περιμένει... Από φίλες εννοώ για να μην με αγχωσουν. Καλύτερα να ήξερα από πριν... Γτ αλλιώς τα βλέπει όλα μαύρα. Ργω γέννησα κ είπα θα ξανά κάνω παιδί σε 5 χρονια με αυτά που πέρασα χαχαχαχα. Και τελικά στους 5 με 6 μήνες είχαμε ξεκινήσει να 0ροσπαθουμε πάλι. 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και για να είμαι ειλικρινής επελαξα αυτο το νοσοκομείο λόγω του ότι θα έχει και ο σύζυγος μου τη δυνατότητα να είναι μαζί μου σε όλη τη διαδικασία του τοκετού... Εκεί είναι μια ομαδα γιατρών 3 νομίζω ο δεσυπρης είναι δ/ντης και όταν επιλέγεις να πας πρωί σε παρακολουθούν εκείνοι λειτουργεί η συγκεκριμένη κλινική κάθε Πέμπτη και όταν είναι να γεννήσεις σε ξεγενναει ένας από αυτούς δλδ δεν έχει συγκεκριμένο εγώ αργησα να πάρω την απόφαση νοσοκομείου άρα δεν είχα και πολλές επιλογές για να ψάξω γιατρό τελευταία στιγμή... Όσο για την επισκληριδιο την φοβάμαι λίγο δεν ξέρω τι να κάνω ακόμα!! 

Γεια σου Brigitt!! Με το καλό το μωράκι σου! Δηλαδή αν καταλαβα καλά, θα βγάλεις εκεί καρτέλα, θα σε παρακολουθούν, και όταν με το καλό έρθει η ώρα για να γεννήσεις ένας από αυτούς θα είναι στην εφημερία; 


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, FofiK είπε:

Γεια σου Brigitt!! Με το καλό το μωράκι σου! Δηλαδή αν καταλαβα καλά, θα βγάλεις εκεί καρτέλα, θα σε παρακολουθούν, και όταν με το καλό έρθει η ώρα για να γεννήσεις ένας από αυτούς θα είναι στην εφημερία; 

Ευχαριστώ πολύ!! Ναι ακριβώς ξεκίνησα να πηγαίνω πριν έναν μήνα εκεί 6 μηνών δηλαδή  μου έβγαλαν καρτέλα στη Γυναικολογικο Δ' όπου είναι 3 γιατροί αν δεν κάνω λάθος κλείνω ραβτεβου το πρωί δωρεάν  κάθε Πέμπτη λειτουργεί η συγκεκριμένη κλινική και όταν γεννήσω όπως από αυτούς έχει εφημερία θα με ξεγεννήσει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...