Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα! Πως είμαστε; να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε..έβγαλα ένα πιστοποιητικό οικ.καταστασης από το gov.gr που θα χρειαστεί για το μαιευτήριο.. λέτε να θέλουν κ σφραγίδα από κεπ; με μικρά γράμματα κατω λεει πως είναι για κάθε νόμιμη χρηση

7 ώρες πρίν, Efinikolaou είπε:

Κορίτσια μου γέννησαμε!!5/02 μεσημέρι!! Τα μωράκια 3560 και 2650 !!! Όλα είναι τέλεια!!!

Πολλά πολλά συγχαρητήρια! Καλη αναρρωση!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έφη να σου ζήσουν..πολλά μπράβο πολύ μεγάλα για δίδυμα..καλούς θηλασμόυς.

Καλημέρα κι από εμένα..σπάω το φράγμα των Πητ...σήμερα είναι η Πητ μου αλλά η μπουμπου μου το απολαμβάνει...η μαμά απο την αλλη υπάρχει υποφέρει..η μέση μου λες κ θ σπάσει..κάνω συσπάσεις που κ που που πονάνε...αλλά τίποτε άλλο..μια βδομάδα περιθώριο ακόμα....ωωωωμμμμμμ έλα μπεμπουλα βγες μόνη σου...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, pharmacy είπε:

Έφη να σου ζήσουν..πολλά μπράβο πολύ μεγάλα για δίδυμα..καλούς θηλασμόυς.

Καλημέρα κι από εμένα..σπάω το φράγμα των Πητ...σήμερα είναι η Πητ μου αλλά η μπουμπου μου το απολαμβάνει...η μαμά απο την αλλη υπάρχει υποφέρει..η μέση μου λες κ θ σπάσει..κάνω συσπάσεις που κ που που πονάνε...αλλά τίποτε άλλο..μια βδομάδα περιθώριο ακόμα....ωωωωμμμμμμ έλα μπεμπουλα βγες μόνη σου...

Χαχα μακαρι να έρθει σε λίγες μέρες.. κρίμα αφού περίμενες μέχρι το τέλος!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ani!! είπε:

Κοριτσια καλημερα! Πως είμαστε; να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε..έβγαλα ένα πιστοποιητικό οικ.καταστασης από το gov.gr που θα χρειαστεί για το μαιευτήριο.. λέτε να θέλουν κ σφραγίδα από κεπ; με μικρά γράμματα κατω λεει πως είναι για κάθε νόμιμη χρηση

Πολλά πολλά συγχαρητήρια! Καλη αναρρωση!

Και γω έβγαλα απ το gov πιστοποιητικό οικ κατάστασης. Έχει ένα barcode πάνω που σημαίνει ότι είναι γνήσιο. Το σκαναρουν άμα θέλουν και βλέπουν το γνήσιο. Δεν θέλει υπογραφη

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ani!! είπε:

Χαχα μακαρι να έρθει σε λίγες μέρες.. κρίμα αφού περίμενες μέχρι το τέλος!

Ευχαριστώ πολύ πολύ κι εγώ το εύχομαι...μετά από δύο παιδιά κ δύο προκλήσεις στην 41η βδομάδα θ ήθελα ν ζήσω επιτέλους τον εθελουσιο ερχομό του μωρού...χαχα..άντε ν δούμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, pharmacy είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ κι εγώ το εύχομαι...μετά από δύο παιδιά κ δύο προκλήσεις στην 41η βδομάδα θ ήθελα ν ζήσω επιτέλους τον εθελουσιο ερχομό του μωρού...χαχα..άντε ν δούμε

Περπατάς? Εγώ έχω ακούσει από πολλές που βγήκαν για κανένα 2ωρο περπάτημα και γέννησαν.. Και οι σκάλες βοηθάνε πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, pharmacy είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ κι εγώ το εύχομαι...μετά από δύο παιδιά κ δύο προκλήσεις στην 41η βδομάδα θ ήθελα ν ζήσω επιτέλους τον εθελουσιο ερχομό του μωρού...χαχα..άντε ν δούμε

Και πραγματικά έχω απορία να δω που έχει φτάσει η κοιλιά σου! Χαχα!

Λοιπόν θα σας πω κάτι που δεν το περίμενα αφού έχω ήδη ένα κουκλο αγοράκι 3 ετών.. δεν εντελώς αλλο να περιμένω ν περάσουν οι μέρες που θα αντικρίσω την μικρη μπεμπούλα μου κ εχω ακόμα περίπου 1 μηνα το πολυ.. όταν έχω αϋπνίες τα βράδια σκέφτομαι πως θα μπορούσε να είναι κ να

την έχω αγκαλιά κ φυσικά να γνωρίσει το ένα αδερφάκι το άλλο.. επίσης ξερω πως έρχονται δύσκολες μέρες μετά αλλα δεν με νοιάζει...

Πείτε μου πως αισθάνεστε κ εσείς ετσι;; ♡♡

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ani!! said:

Κοριτσια καλημερα! Πως είμαστε; να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε..έβγαλα ένα πιστοποιητικό οικ.καταστασης από το gov.gr που θα χρειαστεί για το μαιευτήριο.. λέτε να θέλουν κ σφραγίδα από κεπ; με μικρά γράμματα κατω λεει πως είναι για κάθε νόμιμη χρηση

Πολλά πολλά συγχαρητήρια! Καλη αναρρωση!

Καλησπέρα 

οχι δεν χρειάζεται τίποτα

οτι τυπώσεις από το gov.gr το χρησιμοποιείς κανονικά χωρίς κάτι άλλο 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2021 at 5:01 ΜΜ, Sofi8 είπε:

 Γεια σας κορίτσια! Γέννησα την κορούλα μου την Τρίτη 2/2 και τωρα βρήκα χρόνο να σας γράψω. Εμένα έσπασαν τα νερά , ήρθα στο νοσοκομείο αλλά άργησα να γεννήσω γιατί ο τράχηλος ήταν κλειστός κ το μωρό δεν είχε κατέβει. Γέννησα μετά από 18 ώρες. Δεν επέλεξα να κάνω επισκληριδιο, κάτι που αργότερα μετάνιωσα γιατί οι πονοι ήταν ισχυροι... υπήρξαν Πολλές άλλες λεπτομέρειες που δεν θέλω να τις αναφέρω για να μην προκαταβαλω καμία σας. Ίσως έτσι γίνεται σε όλους τους Τοκετους, δεν ξερω. Οι εξωθησεις επίσης ήταν επίπονες αλλά τα καταφέραμε με τον γιατρό και το υπόλοιπο ιατρικό προσωπικό. Η μικρή γεννήθηκε 3210γρ και είναι καλά! 

Τώρα ξέρω πως είναι να είσαι μανούλα ! Απερίγραπτο συναισθημα. 

δεν θέλω να σας τρομάξω με την δική μου περίπτωση και Ελπίζω οι κοπέλες που έμειναν, να έχουν έναν πιο εύκολο τοκετό 

Σας χαιρετώ, Καλό σαββατοκύριακο!!! 

Συγχαρητήρια! Να σου ζήσει το κοριτσάκι, υγιής και τυχερή!

13 ώρες πρίν, Efinikolaou είπε:

Κορίτσια μου γέννησαμε!!5/02 μεσημέρι!! Τα μωράκια 3560 και 2650 !!! Όλα είναι τέλεια!!!

Μπραβο! Να σου ζήσουν τα μπεμπακια! Είναι πολύ καλά στα κιλά τούς! Τέλεια! Να τα χαίρεσαι!


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Efinikolaou @sofi8 να σας ζήσουν τα μωράκια σας

 

Κορίτσια μου εγω πήγα στη μονάδα σήμερα γτ χθες πήρα εξιτήριο. Είμαι πολύ χαρούμενη. Κάναμε τεράστιο άλμα βελτίωσης από χθές. Ήμασταν στην εντατική 3 και μεταβήκαμε στην εντατική 2. Το αγοράκι μου επιτέλους άντεξε χωρίς υποστήριξη και χθες δοκίμασαν να του δώσουν γαλατάκι της μαμάς. Τα πήγαμε πολύ καλά δεν κουράστηκε και θα συνεχίσουμε τάισμα. Το βράδυ θα δοκιμάσουν να κόψουν και τους ορούς. Σήμερα δεν είχε καν οξυγόνο απλό. Αν χρειαστεί μου είπαν θα μπει λίγο οξυγόνο αλλά ακόμα δεν χρειάζτηκε. Πάντως ως τώρα ανέπνεε μια χαρά από χθές χωρίς οξυγόνο . Δεν το πιστεύω ότι κάναμε τόσο μεγάλο άλμα. Ενώ πριν ήμασταν με σωληνάκια κλπ.. 

από κιλακια γεννηθήκαμε 2680 την Δευτέρα και σήμερα είμαστε 2550. Έχει χάσει το αναμενόμενο βάρος και είμαστε μια χαρά.

Ελπιζω έτσι όπως πάμε μέσα στην εβδομάδα να βγούμε επιτέλους!

 

  • Μου αρέσει 11

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Hope.2019 είπε:

@Efinikolaou @sofi8 να σας ζήσουν τα μωράκια σας

 

Κορίτσια μου εγω πήγα στη μονάδα σήμερα γτ χθες πήρα εξιτήριο. Είμαι πολύ χαρούμενη. Κάναμε τεράστιο άλμα βελτίωσης από χθές. Ήμασταν στην εντατική 3 και μεταβήκαμε στην εντατική 2. Το αγοράκι μου επιτέλους άντεξε χωρίς υποστήριξη και χθες δοκίμασαν να του δώσουν γαλατάκι της μαμάς. Τα πήγαμε πολύ καλά δεν κουράστηκε και θα συνεχίσουμε τάισμα. Το βράδυ θα δοκιμάσουν να κόψουν και τους ορούς. Σήμερα δεν είχε καν οξυγόνο απλό. Αν χρειαστεί μου είπαν θα μπει λίγο οξυγόνο αλλά ακόμα δεν χρειάζτηκε. Πάντως ως τώρα ανέπνεε μια χαρά από χθές χωρίς οξυγόνο . Δεν το πιστεύω ότι κάναμε τόσο μεγάλο άλμα. Ενώ πριν ήμασταν με σωληνάκια κλπ.. 

από κιλακια γεννηθήκαμε 2680 την Δευτέρα και σήμερα είμαστε 2550. Έχει χάσει το αναμενόμενο βάρος και είμαστε μια χαρά.

Ελπιζω έτσι όπως πάμε μέσα στην εβδομάδα να βγούμε επιτέλους!

 

Μπράβο το τζουτζουκακι σου με το καλό να το πάρετε σπίτι. :x

 

  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Hope.2019 είπε:

@Efinikolaou @sofi8 να σας ζήσουν τα μωράκια σας

 

Κορίτσια μου εγω πήγα στη μονάδα σήμερα γτ χθες πήρα εξιτήριο. Είμαι πολύ χαρούμενη. Κάναμε τεράστιο άλμα βελτίωσης από χθές. Ήμασταν στην εντατική 3 και μεταβήκαμε στην εντατική 2. Το αγοράκι μου επιτέλους άντεξε χωρίς υποστήριξη και χθες δοκίμασαν να του δώσουν γαλατάκι της μαμάς. Τα πήγαμε πολύ καλά δεν κουράστηκε και θα συνεχίσουμε τάισμα. Το βράδυ θα δοκιμάσουν να κόψουν και τους ορούς. Σήμερα δεν είχε καν οξυγόνο απλό. Αν χρειαστεί μου είπαν θα μπει λίγο οξυγόνο αλλά ακόμα δεν χρειάζτηκε. Πάντως ως τώρα ανέπνεε μια χαρά από χθές χωρίς οξυγόνο . Δεν το πιστεύω ότι κάναμε τόσο μεγάλο άλμα. Ενώ πριν ήμασταν με σωληνάκια κλπ.. 

από κιλακια γεννηθήκαμε 2680 την Δευτέρα και σήμερα είμαστε 2550. Έχει χάσει το αναμενόμενο βάρος και είμαστε μια χαρά.

Ελπιζω έτσι όπως πάμε μέσα στην εβδομάδα να βγούμε επιτέλους!

 

Μπράβο στον μικρό μαχητή!!

  • Ευχαριστώ 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Hope.2019 είπε:

@Efinikolaou @sofi8 να σας ζήσουν τα μωράκια σας

 

Κορίτσια μου εγω πήγα στη μονάδα σήμερα γτ χθες πήρα εξιτήριο. Είμαι πολύ χαρούμενη. Κάναμε τεράστιο άλμα βελτίωσης από χθές. Ήμασταν στην εντατική 3 και μεταβήκαμε στην εντατική 2. Το αγοράκι μου επιτέλους άντεξε χωρίς υποστήριξη και χθες δοκίμασαν να του δώσουν γαλατάκι της μαμάς. Τα πήγαμε πολύ καλά δεν κουράστηκε και θα συνεχίσουμε τάισμα. Το βράδυ θα δοκιμάσουν να κόψουν και τους ορούς. Σήμερα δεν είχε καν οξυγόνο απλό. Αν χρειαστεί μου είπαν θα μπει λίγο οξυγόνο αλλά ακόμα δεν χρειάζτηκε. Πάντως ως τώρα ανέπνεε μια χαρά από χθές χωρίς οξυγόνο . Δεν το πιστεύω ότι κάναμε τόσο μεγάλο άλμα. Ενώ πριν ήμασταν με σωληνάκια κλπ.. 

από κιλακια γεννηθήκαμε 2680 την Δευτέρα και σήμερα είμαστε 2550. Έχει χάσει το αναμενόμενο βάρος και είμαστε μια χαρά.

Ελπιζω έτσι όπως πάμε μέσα στην εβδομάδα να βγούμε επιτέλους!

 

Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν!!!! Κ γρήγορα σπίτι σας!

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσουν τα μωρουλια όσες γεννήσατε! 

Εγώ πήγα το πρωί στη μαία, με έβαλε στον καρδιοτοκογραφο, ολα καλα. 

Συσπάσεις ακόμα όχι. Μου ζήτησε να πάω για αίματος, ούρων κ αιμολυτικο στρεπτοκοκκο κ ένα απλό υπέρηχο κ στο επόμενο ραντεβού θα έρθει σπίτι να με δει.. Βλέπουμε.. 

  • Μου αρέσει 1

mij0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...