Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

On 3/3/2021 at 2:43 ΜΜ, pharmacy είπε:

Να σου ζήσει..τα κορίτσια μας έχουν την ίδια μέρα γενεθλία..12/2/21.. διαβάζεται στο ίδιο κ ανάποδα.χαχσ..πως είστε;;;εδώ εμείς σιγά σιγά φτιάχνουμε πρόγραμμα...

Και ανάποδα και κάθετα διαβάζεται το ίδιο .χαχαχα.Να μας ζήσουν.Προσπαθούμε να φτιάξουμε πρόγραμμα .Έχουν αρχίσει να μας επισκέπτονται οι κολικοί το βραδάκι και θέλουμε συνέχεια αγκαλίτσα .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Nikoleta... είπε:

Εμένα ο γυναικολόγος μου είπε δε χρειάζεται να με δει και να πάω όποτε θέλω για τεστ ΠΑΠ. Εμένα πάλι το αίμα δε σταμάτησε ποτέ. Απλά κάποιες μέρες είχε λίγο ελαττωθεί.

Κι εγώ αγχώθηκα και θα ρωτήσω και τον γιατρό. Η πλάκα είναι ότι πριν 16 μήνες γέννησα τον γιό μου και δε θυμάμαι πόσες μέρες είχα αίμα. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι αδιαθέτησα 62 μέρες μετά τη γέννα.

Κι εμένα έρχεται και φεύγει το αίμα, απλά τις τελευταίες μέρες έχω κάθε φορά στο σκούπισμα. Άσε που παθαίνω κάτι σαν σύγκαμα από κάτω από το αίμα τόσες μέρες και είμαι με αλοιφές. 

Τεστ παπ μου ειπε να κανω σε 6 μηνες.επισης 4 μηνες μετα τον απογαλακτισμό να κανω υπερηχο μαστών ή ψηφιακή μαστογραφια..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Εμένα ο γυναικολόγος μου είπε δε χρειάζεται να με δει και να πάω όποτε θέλω για τεστ ΠΑΠ. Εμένα πάλι το αίμα δε σταμάτησε ποτέ. Απλά κάποιες μέρες είχε λίγο ελαττωθεί.

Κι εγώ αγχώθηκα και θα ρωτήσω και τον γιατρό. Η πλάκα είναι ότι πριν 16 μήνες γέννησα τον γιό μου και δε θυμάμαι πόσες μέρες είχα αίμα. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι αδιαθέτησα 62 μέρες μετά τη γέννα.

Κι εμένα έρχεται και φεύγει το αίμα, απλά τις τελευταίες μέρες έχω κάθε φορά στο σκούπισμα. Άσε που παθαίνω κάτι σαν σύγκαμα από κάτω από το αίμα τόσες μέρες και είμαι με αλοιφές. 

Κι εμένα πάντως το αίμα δεν έχει σταματήσει. Εγώ λέω να μην αγχωνόμαστε κάθε γυναίκα και κάθε σώμα είναι διαφορετικό. Αυτό που δεν πρέπει να έχεις είναι ακατάσχετη αιμορραγία. Μάλλον λίγο λίγο θα μας τελειώσει που θα πάει. Ρωτά και το γιατρό σου αλλά νομίζω πως δεν είμαστε όλες ίδιες ,μπορεί σε κάποιες γυναίκες να τους παίρνει παραπάνω να καθαρίσουν. Εγώ ας πούμε έχω 33 μέρες αίμα. Όχι ακατάσχετη αιμορραγία αλλά αίμα ακόμα ποτέ λίγο περισσότερο πότε λιγότερο.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Εμένα ο γυναικολόγος μου είπε δε χρειάζεται να με δει και να πάω όποτε θέλω για τεστ ΠΑΠ. Εμένα πάλι το αίμα δε σταμάτησε ποτέ. Απλά κάποιες μέρες είχε λίγο ελαττωθεί.

Κι εγώ αγχώθηκα και θα ρωτήσω και τον γιατρό. Η πλάκα είναι ότι πριν 16 μήνες γέννησα τον γιό μου και δε θυμάμαι πόσες μέρες είχα αίμα. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι αδιαθέτησα 62 μέρες μετά τη γέννα.

Κι εμένα έρχεται και φεύγει το αίμα, απλά τις τελευταίες μέρες έχω κάθε φορά στο σκούπισμα. Άσε που παθαίνω κάτι σαν σύγκαμα από κάτω από το αίμα τόσες μέρες και είμαι με αλοιφές. 

Προσωπικά επειδή έχω και ραμματ από κάτω μου έχει πει μετα απο τουαλέτα να ξεπλένομαι με νερό και σκούπισμα. Ίσως σε βοηθήσει κ εσένα.. επίσης εγω στην προηγούμενη γεννα μου ειχα 30 μερες αίμα και τωρα κάπως έτσι με βλεπω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια!! Ελπίζω να είστε όλες καλά και να χαίρεστε τα μωράκια σας!! Είμαι από τις μανουλες Μαρτίου 21 αλλά γέννησα 18/2 τελικά... ηθελα να ρωτήσω μήπως και ξέρετε... πότε πέφτουν τα ράμματα μετά από την περινεοτομη; Έχω 15 μέρες που γέννησα...στις 40 μέρες θα έχουν φύγει; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Evoulini24 said:

Καλησπέρα, κορίτσια!! Ελπίζω να είστε όλες καλά και να χαίρεστε τα μωράκια σας!! Είμαι από τις μανουλες Μαρτίου 21 αλλά γέννησα 18/2 τελικά... ηθελα να ρωτήσω μήπως και ξέρετε... πότε πέφτουν τα ράμματα μετά από την περινεοτομη; Έχω 15 μέρες που γέννησα...στις 40 μέρες θα έχουν φύγει; 

Γεια σου! Να σου ζήσει το μωράκι σου!

Ναι στις 40 μέρες θα έχουν πεσει. Δε θυμαμαι ποτέ ακριβώς αλλά τα ειχα δει όταν έπεσαν κ ήταν σίγουρα πριν τις 30 μέρες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2021 at 3:04 ΠΜ, chris79 είπε:

Γεια σου! Να σου ζήσει το μωράκι σου!

Ναι στις 40 μέρες θα έχουν πεσει. Δε θυμαμαι ποτέ ακριβώς αλλά τα ειχα δει όταν έπεσαν κ ήταν σίγουρα πριν τις 30 μέρες. 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ani!! είπε:

Καλημέρα μαμάδες τι κανετε;; πως τα πάτε με τα μωρουδελια και γενικα;;;;;

Καλημερουδια! Εγώ βασανιζομαι ακόμα με το θηλασμό, δεν έχω πολύ γάλα και δεν χορταίνει το μωρό μου.. Αναγκαστικα να δώσω και λίγο σκόνη 1-2 φορές τη μέρα.. Εσύ πως τα πας? 

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ βρε κορίτσια και ΑΠΟ ΜΕΝΑ, ΧΑΘΗΚΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΛΛΑ ΖΩ ΜΙΑ ΤΡΕΛΑ, ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ ΑΛΛΩΣΤΕ!

ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΓΚΑΛΙΑ ΘΗΛΑΣΜΟ ΦΟΥΛ ΚΑΙ ΠΕΡΑΤΖΑΔΑ 

ΣΕΡΝΟΜΑΙ 

ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΑΚΟΜΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ! ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ ΕΤΡΩΓΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ! 
ΜΕ ΕΣΩΣΑΝ ΤΑ ΤΖΕΛ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΤΗΣfreziderm !!!

ΕΒΑΖΑΠΑΝΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΑΣ ΕΠΙΑΣΑΝ ΤΑ ΤΖΕΛ! 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΩ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ, ΑΜΕΣΩΣ ΒΟΗΘΑ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ! 
ΕΧΑΣΑ 14 ΚΙΛΑ!!!! ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΓΚΟΜΕΝΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟΣΑ :P

 

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΖΗΣΤΕ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ, ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΑΓΚΑΛΙΑ, ΔΩΣΤΕ ΧΑΔΙΑ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!

 

ΥΡ ΤΑΔΙΚΑ ΣΑΣ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΚΟΥΝΙΑ Ή ΠΑΝΩ ΣΑΣ; ΡΩΤΑΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΟ ΒΑΣΑΝΟ! 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renaki80 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ βρε κορίτσια και ΑΠΟ ΜΕΝΑ, ΧΑΘΗΚΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΛΛΑ ΖΩ ΜΙΑ ΤΡΕΛΑ, ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ ΑΛΛΩΣΤΕ!

ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΓΚΑΛΙΑ ΘΗΛΑΣΜΟ ΦΟΥΛ ΚΑΙ ΠΕΡΑΤΖΑΔΑ 

ΣΕΡΝΟΜΑΙ 

ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΑΚΟΜΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ! ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ ΕΤΡΩΓΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ! 
ΜΕ ΕΣΩΣΑΝ ΤΑ ΤΖΕΛ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΤΗΣfreziderm !!!

ΕΒΑΖΑΠΑΝΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΑΣ ΕΠΙΑΣΑΝ ΤΑ ΤΖΕΛ! 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΩ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ, ΑΜΕΣΩΣ ΒΟΗΘΑ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ! 
ΕΧΑΣΑ 14 ΚΙΛΑ!!!! ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΓΚΟΜΕΝΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟΣΑ :P

 

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΖΗΣΤΕ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ, ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΑΓΚΑΛΙΑ, ΔΩΣΤΕ ΧΑΔΙΑ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!

 

ΥΡ ΤΑΔΙΚΑ ΣΑΣ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΚΟΥΝΙΑ Ή ΠΑΝΩ ΣΑΣ; ΡΩΤΑΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΟ ΒΑΣΑΝΟ! 

Καλημερα κοριτσι μου!!! Και εμείς μια απ τα ιδια!!! Το βραδυ ξενυχταμε και φουλ αγκαλιτσες και περατζαδα...δεν κανεις κατι λάθος! Και μενα πανω μου κοιμάται και γυρναει και το κεφαλακι και με κοιταει και αντε παλι νανι...κουρνιαζει στον λαιμο μου. Η γιατρος μου ειπε οτι το κανουν αυτό γιατι ετσι νιωθουν ασφαλεια... και φυσικα μολις παω να την βαλω στην καλαθουνα χαλαει τον κόσμο! Υπομονή χρειάζεται...αλλοστε αυτες οι στιγμες ειναι τοσο μοναδικες και πρεπει να τις ζησουμε γιατι περνάνε γρηγορα...η κουραση μεγαλη το ξερω, νευριαζω κιολας καποιες φορες γιατι ποναω και στην τομη και κουραζομαι αρκεταη... αλλά μετα μου περνάνε ολα!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Καλημερουδια! Εγώ βασανιζομαι ακόμα με το θηλασμό, δεν έχω πολύ γάλα και δεν χορταίνει το μωρό μου.. Αναγκαστικα να δώσω και λίγο σκόνη 1-2 φορές τη μέρα.. Εσύ πως τα πας? 

Καλημερα! Εγω αν κ υπερ του θηλασμού λεω πως να κανεις οτι κρίνεις καλύτερο.. αν δεν χορταινει φυσικα και να δώσεις..  (ρωτα και γιατρό αν αλλα στο πρώτο μου παιδακι έπαιρνα μαγια μπύρας για να αυξηθεί το γάλα μου..)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ βρε κορίτσια και ΑΠΟ ΜΕΝΑ, ΧΑΘΗΚΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΛΛΑ ΖΩ ΜΙΑ ΤΡΕΛΑ, ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ ΑΛΛΩΣΤΕ!

ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΓΚΑΛΙΑ ΘΗΛΑΣΜΟ ΦΟΥΛ ΚΑΙ ΠΕΡΑΤΖΑΔΑ 

ΣΕΡΝΟΜΑΙ 

ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΑΚΟΜΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ! ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ ΕΤΡΩΓΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ! 
ΜΕ ΕΣΩΣΑΝ ΤΑ ΤΖΕΛ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΤΗΣfreziderm !!!

ΕΒΑΖΑΠΑΝΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΑΣ ΕΠΙΑΣΑΝ ΤΑ ΤΖΕΛ! 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΩ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ, ΑΜΕΣΩΣ ΒΟΗΘΑ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ! 
ΕΧΑΣΑ 14 ΚΙΛΑ!!!! ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΓΚΟΜΕΝΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟΣΑ :P

 

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΖΗΣΤΕ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ, ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΑΓΚΑΛΙΑ, ΔΩΣΤΕ ΧΑΔΙΑ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!

 

ΥΡ ΤΑΔΙΚΑ ΣΑΣ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΚΟΥΝΙΑ Ή ΠΑΝΩ ΣΑΣ; ΡΩΤΑΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΟ ΒΑΣΑΝΟ! 

Αχ δεν φαντάζεσαι πόσο σε νοιώθω. Σέρνομαι κι εγώ! Τρώει κάθε μιάμιση ώρα  μέρα νύχτα και φαντάσου μέχρι να θηλάσει να ξανά κοιμηθεί περνάει καμμία ώρα  και πολλές νύχτες τρώει συνέχεια και δεν κοιμάται παρά ελάχιστα. Και εμένα κοιμάται ΜΟΝΟ πάνω μου μπρούμυτα στο στήθος μου και αν πάω να τον ακουμπήσω κάτω ξυπνα και φωνάζει κατευθείαν. Δεν ξέρω τι να κάνω έχω καταρρεύσει σωματικά! Νόμιζα ότι μόνο σε μένα συμβαίνει. Πώς θα τα καταφέρουμε να κοιμηθούν και κάτω δεν ξέρω!

 

  • Μου αρέσει 4

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ βρε κορίτσια και ΑΠΟ ΜΕΝΑ, ΧΑΘΗΚΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΛΛΑ ΖΩ ΜΙΑ ΤΡΕΛΑ, ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ ΑΛΛΩΣΤΕ!

ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΓΚΑΛΙΑ ΘΗΛΑΣΜΟ ΦΟΥΛ ΚΑΙ ΠΕΡΑΤΖΑΔΑ 

ΣΕΡΝΟΜΑΙ 

ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΑΚΟΜΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ! ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ ΕΤΡΩΓΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ! 
ΜΕ ΕΣΩΣΑΝ ΤΑ ΤΖΕΛ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΤΗΣfreziderm !!!

ΕΒΑΖΑΠΑΝΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΑΣ ΕΠΙΑΣΑΝ ΤΑ ΤΖΕΛ! 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΩ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ, ΑΜΕΣΩΣ ΒΟΗΘΑ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ! 
ΕΧΑΣΑ 14 ΚΙΛΑ!!!! ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΓΚΟΜΕΝΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟΣΑ :P

 

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΖΗΣΤΕ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ, ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΑΓΚΑΛΙΑ, ΔΩΣΤΕ ΧΑΔΙΑ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!

 

ΥΡ ΤΑΔΙΚΑ ΣΑΣ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΚΟΥΝΙΑ Ή ΠΑΝΩ ΣΑΣ; ΡΩΤΑΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΟ ΒΑΣΑΝΟ! 

Καλημερα κοριτσι μου! Χαθήκαμε οντως! Είναι λογικό να χαθούμε! Εγω ένα πολύ ήσυχο κοριτσάκι που μας βγήκε υπναρου.. δεν κλαίει παρα μονο όταν την αλλάζω πανα λιγο.. απο θηλασμο τα πάει περίφημα απο την πρώτη μέρα και παιρνει βαρος! Το βραδάκι φυσικα την παίρνω αγκαλιά και κοιμόμαστε μαζί  με προσοχή πάντα..θηλάζει ρευεται καμια φορά και πάλι υπνο! Δεν έχω το κουράγιο να την πηγαινω βόλτες μέχρι να κοιμηθει στην κούνια της και φοβάμαι μην με πάρει κ ο ύπνος θηλαζοντας να πω την αμαρτία μου.. 

Την υπόλοιπη μέρα κοιμάται στην κούνια της και ξυπνάει ανα 3ωρο 

Από την άλλη ο μεγάλος μου τραβάει τα ζόρια του αλλά κανουμε πολυ υπομονή και του αφιερώνουμε χρόνο.. 

Επισης ποναω απο κατω στα ραμματα και στο νινί μου όταν κάνω λιγα παραπάνω από τις δουλειές.. παίρνω  παυσίπονο την ημέρα για να ειμαι καλυτερα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia Jo είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!!! Και εμείς μια απ τα ιδια!!! Το βραδυ ξενυχταμε και φουλ αγκαλιτσες και περατζαδα...δεν κανεις κατι λάθος! Και μενα πανω μου κοιμάται και γυρναει και το κεφαλακι και με κοιταει και αντε παλι νανι...κουρνιαζει στον λαιμο μου. Η γιατρος μου ειπε οτι το κανουν αυτό γιατι ετσι νιωθουν ασφαλεια... και φυσικα μολις παω να την βαλω στην καλαθουνα χαλαει τον κόσμο! Υπομονή χρειάζεται...αλλοστε αυτες οι στιγμες ειναι τοσο μοναδικες και πρεπει να τις ζησουμε γιατι περνάνε γρηγορα...η κουραση μεγαλη το ξερω, νευριαζω κιολας καποιες φορες γιατι ποναω και στην τομη και κουραζομαι αρκεταη... αλλά μετα μου περνάνε ολα!

Υπομονή κορίτσια είμαστε πολλές!0:x

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...