Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Πρώτη εξωσωματικη :)


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια...ελπιζω να εχετε ολες ενα ομορφο καλοκαιρι!!
Πρωτη προσπαθεια εξωσωματικης...και εχω αγχωθει απιστευτα!
Με εχει αγχωσει και το πως θα κανω τις ενεσεις!!Μεχω επαρχια και ο γιατρος μου ειναι Αθηνα και ειναι και αυτο ενα θεμα!!
Νομιζω οτι ειναι η πρωτη φορα που περιμενω να αδιαθετησω με τοση χαρα!!
Να ρωτησω εσας..μετα την πρωτη ενεση..εγω ξεκιναω με daronda ποτε θα πρεπει να με δει γιατι στο τελος θα με απολυσουν με τοσα πανω κατω.. :p 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη επιτυχια κ ευχομαι να ρινσι η πρωτη κ τυχερη! Κ εγω μακρια απο το γιατρο μενω κ εκανα εδω ολους τους αρχικουε υπερηχους κ εξετασειε, δηλαδη την 7η και 9η ημερα, για να δουμε αριθμο κ μεγεθος ωοθηλακιων κ τους εστειλα στο γιατρο κ με ειδε απο κοντα την 11η ημερα για να δει τελρικο μεγεθος κ αριθμο πριν απο το trigger shot!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Χριστίνα και καλή επιτυχία να έχεις!

Πέρσυ βρισκόμουν στη θέση σου και είχα τις ίδιες ανησυχίες με εσένα. Αλλά όλα πήγαν μια χαρά, θα σου εξηγήσουν οι μαίες για το πώς θα κάνεις τις ενέσεις, μην τις φοβηθείς, είναι ανώδυνες. Ο γιατρός θυμάμαι με είδε 2 ή 3 φορές πριν την ωοληψία όπως σου λέει και η Blondie πιο πάνω και αν δεν απατώμαι δεν είναι υποχρεωτικό οι υπέρηχοι να γίνουν στο κέντρο εξωσωματικής, αλλά τα κάνεις και στον γυναικολόγο σου. 

Υ.Γ. Υπάρχει και το καφέ της εξωσωματικής όπου μπορούν να σε κατατοπίσουν τα κορίτσια που τα έχουν πιο πρόσφατα: 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 είπε:

Καλη επιτυχια κ ευχομαι να ρινσι η πρωτη κ τυχερη! Κ εγω μακρια απο το γιατρο μενω κ εκανα εδω ολους τους αρχικουε υπερηχους κ εξετασειε, δηλαδη την 7η και 9η ημερα, για να δουμε αριθμο κ μεγεθος ωοθηλακιων κ τους εστειλα στο γιατρο κ με ειδε απο κοντα την 11η ημερα για να δει τελρικο μεγεθος κ αριθμο πριν απο το trigger shot!

Ελπιζω να πανε ολα οπως θες και εσυ..και να κρατησεις το μωρακι σου συντομα!!

Μου ειπε οτι θα θελει να με βλεπει για να μου προσαρμοζει τις δοσεις..και το να ανεβωκατεβαινω δεν μου ειναι και τοσο ευκολο αλλα ακομα και για υπερηχο σε αλλη πολη θα παω οποτε μπρος γκρεμος και πισω ρεμα χαχαχα!

Με τα φαρμακακια πως τα πηγες;Ειχες παρενεργειες;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Γεια σου Χριστίνα και καλή επιτυχία να έχεις!

Πέρσυ βρισκόμουν στη θέση σου και είχα τις ίδιες ανησυχίες με εσένα. Αλλά όλα πήγαν μια χαρά, θα σου εξηγήσουν οι μαίες για το πώς θα κάνεις τις ενέσεις, μην τις φοβηθείς, είναι ανώδυνες. Ο γιατρός θυμάμαι με είδε 2 ή 3 φορές πριν την ωοληψία όπως σου λέει και η Blondie πιο πάνω και αν δεν απατώμαι δεν είναι υποχρεωτικό οι υπέρηχοι να γίνουν στο κέντρο εξωσωματικής, αλλά τα κάνεις και στον γυναικολόγο σου. 

Υ.Γ. Υπάρχει και το καφέ της εξωσωματικής όπου μπορούν να σε κατατοπίσουν τα κορίτσια που τα έχουν πιο πρόσφατα: 

 

Ευχαριστω πολυ πολυ...Ο γυναικολογος μου ειναι και εμβρυολογος οποτε μαλλον εκει με βλεπω..ναι οι ενεσεις αγχος μεγαλο!!

Και εχω ακουσει για τρελες παρενεργειες και με αγχωνει πιο πολυ αυτο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα χριστινα καλη επιτυχια ευχομαι. όντως οι ενεσεις δεν ειναι τιποτα. εγω τις έκανα όλες μονη μου. μη σε ανησυχουν αυτα, οσο μπορεις χαλαρα, και ευχομαι συντομα μια τεραστια χοριακη. εγω ειμαι στη φαση που μαζευω χαρτια για την επιτροπη δευτερη φορα. και εχω χασει το μπουσουλα με τις εξετασεις.  οτι χρειστεις και μπορω να βοηθησω στη δαιθεση σου. :grin:

  • Μου αρέσει 1

1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites

Just now, santibel είπε:

καλησπέρα χριστινα καλη επιτυχια ευχομαι. όντως οι ενεσεις δεν ειναι τιποτα. εγω τις έκανα όλες μονη μου. μη σε ανησυχουν αυτα, οσο μπορεις χαλαρα, και ευχομαι συντομα μια τεραστια χοριακη. εγω ειμαι στη φαση που μαζευω χαρτια για την επιτροπη δευτερη φορα. και εχω χασει το μπουσουλα με τις εξετασεις.  οτι χρειστεις και μπορω να βοηθησω στη δαιθεση σου. :grin:

Καλησπερα Santibel ευχομαι οτι καλυτερο κοριτσι μου!!Μεσα απο την ψυχη μου...
Η επιτροπη δεν ηταν καν μεσα στις επιλογες μας γιατι το τρεχουμε οσο γινεται προσπαθοντας να προλαβουμε επανεμφανιση του καρκινου μου!!
Δεν το βαζω κατω ομως το παλευω...διαβαζω οτι χρειαζονται αααπειρα χαρτια οντως..καλη δυναμη!!!!
Με τις ενεσεις λιγο το θεμα με τις δοσεις..και τις αναμιξεις και με τι ενεση θα τραβαω την δοση καθε φορα..τετοια χαζα ειναι τα αγχοι μου!!
Σε ευχαριστω πολυ πολυ... <3 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cristina_B είπε:

Καλησπερα Santibel ευχομαι οτι καλυτερο κοριτσι μου!!Μεσα απο την ψυχη μου...
Η επιτροπη δεν ηταν καν μεσα στις επιλογες μας γιατι το τρεχουμε οσο γινεται προσπαθοντας να προλαβουμε επανεμφανιση του καρκινου μου!!
Δεν το βαζω κατω ομως το παλευω...διαβαζω οτι χρειαζονται αααπειρα χαρτια οντως..καλη δυναμη!!!!
Με τις ενεσεις λιγο το θεμα με τις δοσεις..και τις αναμιξεις και με τι ενεση θα τραβαω την δοση καθε φορα..τετοια χαζα ειναι τα αγχοι μου!!
Σε ευχαριστω πολυ πολυ... <3 

πωπω βρε αγαπη μου δεν εχω λογια για όσα περασες. προσθεσε με και  μενα στους θαυμαστες σου για την δυναμη και τη μαχητικότητα σου. θεωρω πως αφου κερδισες μεγαλυτερη μαχη αυτη θα ναι παιχνιδακι για σενα. 

αν δεν περασες επιτροπη πως πηρες τα φαρμακακια?

οσο για τις δόσεις αν το κανεις κανα δυο φορες μετα θα γινεις expert!!! καλυτερη και απο νοσοκομα. εγω να φανταστεις εκανα μονη μου μεχρι και εκεινη που ηταν για τον πισινο. τοσο τις επαιζα στα δαχτυλα.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cristina_B said:

Ελπιζω να πανε ολα οπως θες και εσυ..και να κρατησεις το μωρακι σου συντομα!!

Μου ειπε οτι θα θελει να με βλεπει για να μου προσαρμοζει τις δοσεις..και το να ανεβωκατεβαινω δεν μου ειναι και τοσο ευκολο αλλα ακομα και για υπερηχο σε αλλη πολη θα παω οποτε μπρος γκρεμος και πισω ρεμα χαχαχα!

Με τα φαρμακακια πως τα πηγες;Ειχες παρενεργειες;;

Ευχαριστω! Να μη φοβασαι κσθολου τιε ενεσεις εγω δεν ενιωσσ τιποτα, το μονο οτι δρν μπορουσα να τις κανω μονη κ εφερνα νοσοκομα στο σπιτι. Αλλα ειμαι κοτα! Γενικα η ολη διαδικασια ηταν πολυ ευκολη, να τη ζησεις ολη μαζι με υιν αντρα σου γιατι δενεσαι πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, santibel είπε:

πωπω βρε αγαπη μου δεν εχω λογια για όσα περασες. προσθεσε με και  μενα στους θαυμαστες σου για την δυναμη και τη μαχητικότητα σου. θεωρω πως αφου κερδισες μεγαλυτερη μαχη αυτη θα ναι παιχνιδακι για σενα. 

αν δεν περασες επιτροπη πως πηρες τα φαρμακακια?

οσο για τις δόσεις αν το κανεις κανα δυο φορες μετα θα γινεις expert!!! καλυτερη και απο νοσοκομα. εγω να φανταστεις εκανα μονη μου μεχρι και εκεινη που ηταν για τον πισινο. τοσο τις επαιζα στα δαχτυλα.. 

Σε ευχαριστω...Μην τα συζητας...δεν τα παραταω ευκολα!!

Εχεις την επιλογη να τα πληρωσεις αν δεν περασεις επιτροπη!!

Τα νουμερα ειναι μεγαλα αλλα αξιζει τον κοπο!!Πισινο;;εχουμε κ τετοια;;Τελεια...

Ευχομαι να αδιαθετησω μονο στην ωρα μου τιποτα αλλο γιατι ειμαι ικανη απο την εννοια μου να μην αδιαθετησω καθολου χαχα!!

Just now, Blondie 2020 είπε:

Ευχαριστω! Να μη φοβασαι κσθολου τιε ενεσεις εγω δεν ενιωσσ τιποτα, το μονο οτι δρν μπορουσα να τις κανω μονη κ εφερνα νοσοκομα στο σπιτι. Αλλα ειμαι κοτα! Γενικα η ολη διαδικασια ηταν πολυ ευκολη, να τη ζησεις ολη μαζι με υιν αντρα σου γιατι δενεσαι πολυ!

Δεν με πειραζει να τις κανω...απλα μην κανω λαθος τις δοσεις αυτο μονο..

Ναι ναι διπλα μου ειναι σε ολα ευτυχως!!

Αγιος ανθρωπος που με αντεχει..αυτο μονο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Cristina_B είπε:

Καλημερα κοριτσια...ελπιζω να εχετε ολες ενα ομορφο καλοκαιρι!!
Πρωτη προσπαθεια εξωσωματικης...και εχω αγχωθει απιστευτα!
Με εχει αγχωσει και το πως θα κανω τις ενεσεις!!Μεχω επαρχια και ο γιατρος μου ειναι Αθηνα και ειναι και αυτο ενα θεμα!!
Νομιζω οτι ειναι η πρωτη φορα που περιμενω να αδιαθετησω με τοση χαρα!!
Να ρωτησω εσας..μετα την πρωτη ενεση..εγω ξεκιναω με daronda ποτε θα πρεπει να με δει γιατι στο τελος θα με απολυσουν με τοσα πανω κατω.. :p 

Καλή επιτυχία!!  Και εγω αγχωνομουν με τις ενεσεις και με το αν θα τα κάνω όλα σωστά. Να ξέρεις οτι για κάθε ενεση υπάρχουν αρκετά αναλυτικά βιντεακια στο YouTube και φυσικά οι οδηγίες χρήσης τους. Ευχομαι να πετυχεις με τη πρώτη!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!!Καλή επιτυχία σε όσα κορίτσια προσπαθούν...

@Cristina_B μπήκα στη σελίδα γιατί έψαχνα μια υποστήριξη από κορίτσια που περνάνε τα ίδια...και διαβάζω ιστορίες όπως τη δική σου και θεωρώ τον εαυτό μου τόσο αδύναμο....πραγματικα σου εύχομαι να σου πάνε όλα υπέροχα  και να έχεις σύντομα την αγκαλιά σου ένα δύο τρία και όσα εσύ θέλεις μπεμπάκια....

Εγώ περνάω στις 24 από την Επιτροπή για την εξωσωματική και όσο ενημερώνομαι για όλα αυτά (γιατί έγιναν όλα πολύ ξαφνικά) τόσο αγχώνομαι....

Κορίτσια μου τις ενέσεις για πόσο καιρό τις κάνετε???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το πρωτόκολλο αν είναι το μακρύ ή το βραχύ. Στο mini είναι περίπου 12 μέρες με μικρή δόση menopur ή όποιο αντίστοιχο δεν ξέρω στις 150 μονάδες. Για το μακρύ δεν θυμάμαι. Έχει περάσει 1.5 χρόνος από την 1η προσπάθεια. 

Καλή επιτυχία!! Τέτοιες ιστορίες μηδενίζουν τις αγωνίες μας. Μπράβο χίλια μπράβο!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , *Vasoula είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!!Καλή επιτυχία σε όσα κορίτσια προσπαθούν...

@Cristina_B μπήκα στη σελίδα γιατί έψαχνα μια υποστήριξη από κορίτσια που περνάνε τα ίδια...και διαβάζω ιστορίες όπως τη δική σου και θεωρώ τον εαυτό μου τόσο αδύναμο....πραγματικα σου εύχομαι να σου πάνε όλα υπέροχα  και να έχεις σύντομα την αγκαλιά σου ένα δύο τρία και όσα εσύ θέλεις μπεμπάκια....

Εγώ περνάω στις 24 από την Επιτροπή για την εξωσωματική και όσο ενημερώνομαι για όλα αυτά (γιατί έγιναν όλα πολύ ξαφνικά) τόσο αγχώνομαι....

Κορίτσια μου τις ενέσεις για πόσο καιρό τις κάνετε???

Σου ευχομαι να σου πανε οοολα οπως τα εχεις ονειρευτει και συντομα να κρατας στην αγκαλια σου και εσυ τα νινακια σου!!!

Θελει υπομονη η επιτροπη οπως καταλαβσινω αλλα εχουμε δυναμη μεσα μας μην στεναχωριεσαι και μην αγχωνεσαι και θα δεις που ολα θα πανε καλα στο τελος!!

Εμενα θα με ξεκινησει με Daronta 10 μοναδες ημερησιος για 14 μερες και σταδιακα θα προσθετουμε menopour και gonal!!

 

πρίν από 17 λεπτά , Visit a vis είπε:

Εξαρτάται από το πρωτόκολλο αν είναι το μακρύ ή το βραχύ. Στο mini είναι περίπου 12 μέρες με μικρή δόση menopur ή όποιο αντίστοιχο δεν ξέρω στις 150 μονάδες. Για το μακρύ δεν θυμάμαι. Έχει περάσει 1.5 χρόνος από την 1η προσπάθεια. 

Καλή επιτυχία!! Τέτοιες ιστορίες μηδενίζουν τις αγωνίες μας. Μπράβο χίλια μπράβο!! 

Καλη επιτυχια και σε σενα κοριτσακι μου!!

Σου ευχομαι ολοψυχα τα καλυτερα!!!

14 μερες μου ειπε περιπου με συνδιασμο Daronda-Menopur-Gonal!!

4 ώρες πρίν, Rebecca85 είπε:

Καλή επιτυχία!!  Και εγω αγχωνομουν με τις ενεσεις και με το αν θα τα κάνω όλα σωστά. Να ξέρεις οτι για κάθε ενεση υπάρχουν αρκετά αναλυτικά βιντεακια στο YouTube και φυσικά οι οδηγίες χρήσης τους. Ευχομαι να πετυχεις με τη πρώτη!

Ευχαριστω πολυ πολυ!!Το ευχομαι και εγω!!

Σημερα τα βρηκα και τα χαζευα!!

Δεν πρεπει να ειναι δυσκολο τελικα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Εγώ περνάω στις 24 από την Επιτροπή για την εξωσωματική και όσο ενημερώνομαι για όλα αυτά (γιατί έγιναν όλα πολύ ξαφνικά) τόσο αγχώνομαι....

Κορίτσια μου τις ενέσεις για πόσο καιρό τις κάνετε???

ειμαι στη φαση που μαζευω  2η φορα χαρτια για επιτροπη. βεβαια περασαν αρκετα χρονια απο την πρωτη και βλεπω αρκετες αλλαγες. εσυ εισαι ετοιμη? τα χεις μαζεψει ολα? ουφ ατελειωτα ειναι


1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...