Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Εξωσωματική με λίγα λεφτά γίνεται;;;


Recommended Posts

Καλησπερα κορίτσια!

ειμαι κ εγώ 3 χρόνια στη προσπάθεια κ πλέον έχω σταματήσει λόγω οικονομικού... τα χρόνια όμως περνάνε κ δε ξέρω τι να κάνω... κάποιοι μου σύστησαν πολύ καλούς γιατρούς του δημοσίου, όμως μια φίλη μου που πήγε της είπαν ότι η λίστα αναμονής ξεπερνά τα 2 χρόνια!!!

εχετε κάποια παρόμοια εμπειρία η κάποια συμβουλή η κάποιον καλό οικονομικό γιατρό;;;;

σας ευχαριστώ όλες κ ευχομαι οι περισσότερες έδω να έχουν κάνει το όνειρο τους πραγματικότητα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, crida είπε:

Καλησπερα κορίτσια!

ειμαι κ εγώ 3 χρόνια στη προσπάθεια κ πλέον έχω σταματήσει λόγω οικονομικού... τα χρόνια όμως περνάνε κ δε ξέρω τι να κάνω... κάποιοι μου σύστησαν πολύ καλούς γιατρούς του δημοσίου, όμως μια φίλη μου που πήγε της είπαν ότι η λίστα αναμονής ξεπερνά τα 2 χρόνια!!!

εχετε κάποια παρόμοια εμπειρία η κάποια συμβουλή η κάποιον καλό οικονομικό γιατρό;;;;

σας ευχαριστώ όλες κ ευχομαι οι περισσότερες έδω να έχουν κάνει το όνειρο τους πραγματικότητα!

Ασε τι σου ειπαν οι φίλες. Αθηνα εισαι; Παρε αυριο τηλεφωνο κιόλας σε Αττικο , Αρεταίειο , Έλενα και Αλεξάνδρα και ζητά ραντεβού με το τμήμα εξωσωματικής. Να δεις τι παίζει.

 Εγω δεν ειμαι υπέρ του δημοσίου και του οσο πιο φτηνά μπορείς να βρεις , γιατι θεωρω οτι πεφτει η ποιότητα σε όλους τους τομείς. Αλλα αν η εναλλακτική ειναι κάθομαι σπίτι μου και δεν κανω τιποτα , τουλαχιστον κανω οτι μπορώ. Σε καθε περιπτωση έμβρυα θα σου βάλουν, και εχεις πιθανότητες.

Τελος απο το να δώσεις σε ιδιώτη 2.000 αμφιβόλου ποιότητας, να μαζέψεις τα 3.500 για μια και καλη.

  • Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εαν το ετήσιο εισόδημα σου είναι υπερβολικά χαλαρό γίνεται και μέσω ενός οργανισμού δωρεάν..Αλλιώς ισχύουν όσα σου είπε η Κάντυ συν το Ναυτικό νοσοκομείο εάν ο σύζυγός σου είναι ένστολος ή εσύ ή κάποιες άλλες κατηγορίες.Μπορεις να δεις στη σελίδα.Εγω είχα κάνει ένα τα τεβου στο Αττικό( όχι στο κλασικό τηλ ραντεβού αλλά ζήτησα το τηλ της μονάδας) το 2016 . Δεν είχα αναμονή στο πρώτο ραντεβού ήταν πολύ σχολαστικοί ωστόσο δε συνέχισα γιατί σκεφτόμουν τον προεμφυτευτικο που δεν γίνεται εκεί και γιατί από κάποιες ερωτήσεις που έκανα οι απαντήσεις δεν με ικανοποίησαν σχετικά με το τι γίνεται αν πέσει η ωοληψια Κυριακή κτλ..Η εμβριολογος ήταν ευγενεστατη κ ο γιατρός ήταν καλός αλλά δεν έκανα προσπάθεια.Εαν το θέμα σου είναι απλό πχ έλλειψη σαλπίγγων κτλ θα σου έλεγα να δοκιμάσεις.Στα πιο σύνθετα ,θα συμφωνήσω με την Κάντυ..θα διάλεγα ( όπως και έκανα ιδιωτικό) .

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 11/10/2020 at 11:11 ΜΜ, Καντι είπε:

Ασε τι σου ειπαν οι φίλες. Αθηνα εισαι; Παρε αυριο τηλεφωνο κιόλας σε Αττικο , Αρεταίειο , Έλενα και Αλεξάνδρα και ζητά ραντεβού με το τμήμα εξωσωματικής. Να δεις τι παίζει.

 Εγω δεν ειμαι υπέρ του δημοσίου και του οσο πιο φτηνά μπορείς να βρεις , γιατι θεωρω οτι πεφτει η ποιότητα σε όλους τους τομείς. Αλλα αν η εναλλακτική ειναι κάθομαι σπίτι μου και δεν κανω τιποτα , τουλαχιστον κανω οτι μπορώ. Σε καθε περιπτωση έμβρυα θα σου βάλουν, και εχεις πιθανότητες.

Τελος απο το να δώσεις σε ιδιώτη 2.000 αμφιβόλου ποιότητας, να μαζέψεις τα 3.500 για μια και καλη.

Οκ... η μια κ καλή κατά τη γνώμη σου που θα ήταν;;; Σε ποιον;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 13/10/2020 at 7:13 ΜΜ, island1 είπε:

Καλησπέρα.Εαν το ετήσιο εισόδημα σου είναι υπερβολικά χαλαρό γίνεται και μέσω ενός οργανισμού δωρεάν..Αλλιώς ισχύουν όσα σου είπε η Κάντυ συν το Ναυτικό νοσοκομείο εάν ο σύζυγός σου είναι ένστολος ή εσύ ή κάποιες άλλες κατηγορίες.Μπορεις να δεις στη σελίδα.Εγω είχα κάνει ένα τα τεβου στο Αττικό( όχι στο κλασικό τηλ ραντεβού αλλά ζήτησα το τηλ της μονάδας) το 2016 . Δεν είχα αναμονή στο πρώτο ραντεβού ήταν πολύ σχολαστικοί ωστόσο δε συνέχισα γιατί σκεφτόμουν τον προεμφυτευτικο που δεν γίνεται εκεί και γιατί από κάποιες ερωτήσεις που έκανα οι απαντήσεις δεν με ικανοποίησαν σχετικά με το τι γίνεται αν πέσει η ωοληψια Κυριακή κτλ..Η εμβριολογος ήταν ευγενεστατη κ ο γιατρός ήταν καλός αλλά δεν έκανα προσπάθεια.Εαν το θέμα σου είναι απλό πχ έλλειψη σαλπίγγων κτλ θα σου έλεγα να δοκιμάσεις.Στα πιο σύνθετα ,θα συμφωνήσω με την Κάντυ..θα διάλεγα ( όπως και έκανα ιδιωτικό) .

Καλησπερα κορίτσι μου και καλή χρονιά! Και εγώ σκέφτομαι να ξεκινήσω στο Αττικό... Λόγω οικονομικών αλλά έχω ακούσει ότι έχει πολύ καλή μονάδα... Θα ήθελα τα φώτα σου... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 2/1/2021 at 2:16 ΠΜ, Gwgouli είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου και καλή χρονιά! Και εγώ σκέφτομαι να ξεκινήσω στο Αττικό... Λόγω οικονομικών αλλά έχω ακούσει ότι έχει πολύ καλή μονάδα... Θα ήθελα τα φώτα σου... 

καλη χρόνια.Ουσιαστικα πηγα δύο φορές.Την πρώτη εδωσα ιστορικο και είδα τον γιατρο και τη δεύτερη ζητησα εγω την εμβριολογο.Οπως σου έγραψα ηταν σχολαστικοι αλλά εγω δεν συνέχισα.Ειχα ηδη 3 εμβριομεταφοτες στην πελάτη μαι δεν ικανοποιηθηκα από κάποιες απαντησεις.Πχ εγω ήμουνα κάθετη ότι δε βαζω εμβρια 4 μερα γιατι η  5 πεφτει κυριακη.Αυτό ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΗ μου περίπτωση ηταν φαουλ.Κανενας γιατρος μετά την εμφυτευση που ειχα 5 μερα δε ρισκαρε άλλη μερα κ προφανως ειχαν διμαιο.Επισης διβαζοντας τοτε για τα ποσοστα που εφταναν βλαστοκυστες από γοητευτικά.Σιγουρα παιζει ρόλο το υλικο( εγω ηξερα ότι τα δικα μας φτανουν βλαστοκυστες τουλάχιστον τα μισά )οποτε ηταν θεμα εργαστηριου.Και τέλος επειδή σε καθε ραντεβου ήμουνα μαζι.με τον αντρα.μου το συζητησαμε και δεν ηθελε ουτε εκεινος.Για τα δικα μας δεδομενα δεν γταν.Σου τονίζω ωστοσο ότι το ιστορικο ηταν σχολαστικο κ σε Έμα; τοτε ηταν ολοι ευγενικ κ πρόθυμοι.Οταν μιλησα με την εμβριολογο και της είπα ότι  παω τελικά στο Ρέα μου ευχηθηκε καλη επιτυχια και.μου είπε να την παρω τηλ γιατι η περίπτωση μου παρουσιαζε ενδιαφερον όταν κανω προσπαθεια.Χάρηκ πολυ όταν πέτυχα.Επισης ήταν η πρώτη που μου ανέφερε ότι στα αΓιαννενα γινεται δωρεαν προεμφυτευτικος.Αν θυμαμαι.καλα την ελεγαν Τερέζα.Ηταν θαυμασιος.ανθρωπος.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...