Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      πρίν από 59 λεπτά , Fay_ είπε:

      Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου αυξάνουν τα ούτρο ή γιατί δε μου είπαν οι ίδιοι να μετρήσω προγεστερονη εφόσον είναι σημαντική απ όσο ξέρω. Δηλαδή θα γίνω εγω από μόνη μου η γιατρος..Έτσι μου έρχεται να πιω από μόνη μου παραπάνω ουτρο. Ξέρεις αν απορροφάται καλύτερα κολπικά; Εγω παίρνω και τα τρία από το στόμα. Σ ευχαριστώ παρεπιμπτοντως για όλες σου τις απαντήσεις 💕

      δεν σου αύξησαν την prolutex ; προγεστερονη δεν είναι ή κάνω λάθος;

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2022


alexia92

Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Νεκταρινακι είπε:

Καλησπέρα! Στο ραντεβού που είχα 26+4 ήταν 960γρ. Για τον πλακούντα σας είπαν βαθμό ωρίμανσης? Ή δείκτη αμνιακού υγρού?

Οχι νομιζω οτι η πρωτη αναφορα γινεται στο ντοπλερ. Αν δν υπαρχει καποια παθολογια.


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 373
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 ώρες πρίν, Νεκταρινακι είπε:

Καλησπέρα! Στο ραντεβού που είχα 26+4 ήταν 960γρ. Για τον πλακούντα σας είπαν βαθμό ωρίμανσης? Ή δείκτη αμνιακού υγρού?

Για πλακούντα στη β επιπέδου - πριν 3 εβδομάδες- είδαν βαθμό ωρίμανσης..  Για δείκτη αμνιακου δε θυμάμαι κάτι ιδιαίτερο.. 

Link to comment
Share on other sites

On 23/12/2021 at 6:19 ΜΜ, Νεκταρινακι είπε:

Ωραία κορίτσια, σας ευχαριστώ :) κ μενα για το αμνιακό τώρα μόνο μου σημείωσε κ για τον πλακούντα στη β επιπέδου πρώτη φορά 

Κοριτσια χρόνια πολλά, εύχομαι σε λίγο καιρό να κρατάμε στα χέρια μας τα μωράκια μας. Πώς είστε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Sofia090322 είπε:

Κοριτσια χρόνια πολλά, εύχομαι σε λίγο καιρό να κρατάμε στα χέρια μας τα μωράκια μας. Πώς είστε;

Χρόνια πολλά, με το καλό να έρθει η νέα χρονιά με υγεία σε όλους!! Καλά τα πηγαίνουμε προς το παρόν :) εσύ τι νέα?? Πως είσαι?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Sofia090322 είπε:

Κοριτσια χρόνια πολλά, εύχομαι σε λίγο καιρό να κρατάμε στα χέρια μας τα μωράκια μας. Πώς είστε;

Χρόνια πολλά. Καλές γιορτές. Εγώ μόλις έκανα εισαγωγή στο νοσοκομείο.. Έχω πολλούς εμετούς σήμερα. Και δεν ξέρουμε γιατί 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Katerina96 είπε:

Χρόνια πολλά. Καλές γιορτές. Εγώ μόλις έκανα εισαγωγή στο νοσοκομείο.. Έχω πολλούς εμετούς σήμερα. Και δεν ξέρουμε γιατί 

Έλα ρε κορίτσι μου γιατί έτσι?? Περαστικά σου εύχομαι! Έφαγες κάτι κ σε πείραξε ή κάτι άλλο?? Γρήγορα να επιστρέψεις σπίτι!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Χρόνια πολλά, με το καλό να έρθει η νέα χρονιά με υγεία σε όλους!! Καλά τα πηγαίνουμε προς το παρόν :) εσύ τι νέα?? Πως είσαι?? 

Καλά είμαι μια χαρά η κοιλιά φουσκώνει και νιώθω το μωρό πιο έντονα και πιο συχνά. Θέλω να ξεκινήσω να φτιάχνω τι δωμάτιο και τα πράγματα του μωρού γιατί περνά ο καιρός κ δεν έχω κάνει τίποτα ακόμη. Εσύ έχεις προετοιμαστεί;

πρίν από 8 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Έλα ρε κορίτσι μου γιατί έτσι?? Περαστικά σου εύχομαι! Έφαγες κάτι κ σε πείραξε ή κάτι άλλο?? Γρήγορα να επιστρέψεις σπίτι!!

Ωχ περαστικά σου. Εύχομαι να είναι κάτι παροδικό και να γυρίσεις γρήγορα στο σπιτάκι σου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Sofia090322 είπε:

Καλά είμαι μια χαρά η κοιλιά φουσκώνει και νιώθω το μωρό πιο έντονα και πιο συχνά. Θέλω να ξεκινήσω να φτιάχνω τι δωμάτιο και τα πράγματα του μωρού γιατί περνά ο καιρός κ δεν έχω κάνει τίποτα ακόμη. Εσύ έχεις προετοιμαστεί;

Ωχ περαστικά σου. Εύχομαι να είναι κάτι παροδικό και να γυρίσεις γρήγορα στο σπιτάκι σου

Άντε είναι ωραίες αυτές οι προετοιμασίες!! Έχεις υπόψιν σου τι θα χρειαστεί να πάρεις? Έχεις ψάξει τίποτα από πράγματα για το μωρό κλπ??

Εμείς τα έχουμε όλα από το πρώτο μωράκι! Ρούχα, καρότσι, αυγό, κούνια... Σίγουρα θα πάρω καινούρια πράγματα, κρεμουλες κ τέτοια. Κ πρέπει να πάρω κ για μαιευτήριο αν χρειαστώ κάτι αλλά τα βασικά τα έχουμε :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νεκταρινακι είπε:

Άντε είναι ωραίες αυτές οι προετοιμασίες!! Έχεις υπόψιν σου τι θα χρειαστεί να πάρεις? Έχεις ψάξει τίποτα από πράγματα για το μωρό κλπ??

Εμείς τα έχουμε όλα από το πρώτο μωράκι! Ρούχα, καρότσι, αυγό, κούνια... Σίγουρα θα πάρω καινούρια πράγματα, κρεμουλες κ τέτοια. Κ πρέπει να πάρω κ για μαιευτήριο αν χρειαστώ κάτι αλλά τα βασικά τα έχουμε :)

Έχω πάρει λίγα φορμακια και ζιπουνακια, καλτσακια, πιπίλες μπουκάλια, κουβέρτα,πάνες αγκάλιας, καρότσι, πάνες. Μου έχουν δώσει πολλά πράγματα φίλες μου, όπως ριλαξ, θηλαστρο, λίκνο, αποστείρωτη, κούνια και ρουχαλακια για αρχή. Θέλω να πάρω κρέμες τώρα, θερμόμετρο, δεν ξέρω αν παραλείπω κατι.γενικα δεν θέλω να φορτωθω με πολλά.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Sofia090322 είπε:

Έχω πάρει λίγα φορμακια και ζιπουνακια, καλτσακια, πιπίλες μπουκάλια, κουβέρτα,πάνες αγκάλιας, καρότσι, πάνες. Μου έχουν δώσει πολλά πράγματα φίλες μου, όπως ριλαξ, θηλαστρο, λίκνο, αποστείρωτη, κούνια και ρουχαλακια για αρχή. Θέλω να πάρω κρέμες τώρα, θερμόμετρο, δεν ξέρω αν παραλείπω κατι.γενικα δεν θέλω να φορτωθω με πολλά.

 

Τα έχεις νομίζω όλα, δε μπορώ να σκεφτώ κάτι που δεν έχεις αναφέρει :) εισαι πανέτοιμη δηλαδή!! Καλά κάνεις κ δε θέλεις να φορτωθείς πολλά, μιας κ αν κάτι έχεις ξεχάσει όλο κ κάποιος θα πεταχτεί να το πάρει εκείνες τις μέρες. Αν έχεις πάρει ο,τι χρειάζεται για να φάει κ να αλλάξει, νομίζω τα υπόλοιπα τα βρίσκεις κ εκείνες τις μέρες...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Τα έχεις νομίζω όλα, δε μπορώ να σκεφτώ κάτι που δεν έχεις αναφέρει :) εισαι πανέτοιμη δηλαδή!! Καλά κάνεις κ δε θέλεις να φορτωθείς πολλά, μιας κ αν κάτι έχεις ξεχάσει όλο κ κάποιος θα πεταχτεί να το πάρει εκείνες τις μέρες. Αν έχεις πάρει ο,τι χρειάζεται για να φάει κ να αλλάξει, νομίζω τα υπόλοιπα τα βρίσκεις κ εκείνες τις μέρες...

Για γάλα λέω να μη πάρω τίποτα, θα προσπαθήσω να θηλάσω αν τα καταφέρω έχει καλώς αν όχι θα στείλω τον άντρα μου να πάρει γάλα. Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Sofia090322 είπε:

Για γάλα λέω να μη πάρω τίποτα, θα προσπαθήσω να θηλάσω αν τα καταφέρω έχει καλώς αν όχι θα στείλω τον άντρα μου να πάρει γάλα. Σωστά;

Ναι νομίζω αυτό θα το ξέρεις λογικά κ πριν βγεις από το μαιευτήριο αν θα χρειαστείς ή όχι. Θα δεις πως θα πάει τις 3 πρώτες μέρες που θα είσαι εκεί! :)

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε???27η εβδομαδα. Ειχα μια τελεια καμπυλη ζαχαρου. Μου εφυγε ενα μεγαλο βαρος. Εγω τα εχω αγορασει ολα για την μπεμπα μου. Θα τα πλυνω να τα σιδερωσω μετα τις γιορτες. Εγω θα την εχω με αποκλειστικες αντλησεις οπως ειχα και στο τριτο παιδι ήπιε μονο μητρικο γαλα 11 μηνες συν το αποθεμα που είχα 3 καταψυκτες γεματους. Σχεδον πριν 1 μηνα τελειωσε το δικο μου αποθηκευμενο γαλα . Οποτε εχω κι εκει μια μικρη προετοιμασια αποστειρωτή θηλαστρα ενοικιαση του νοσοκομειακου κλπ. Μπιμπερο. Και φλεβαρη θα κανω γενικη στο σπιτι κουζινα κουρτινες να στρωνω και τα χαλια μου τα καλα γιατι την εβγαλα με ενα σετ χαλιων προσωρινα. ( αλλο αγχος κι αυτο). Αλλα ειμαι και υποχονδρια πρεπει να το παραδεχτω. Σκέφτηκα οτι γενναω μαρτιο αρα θελω χαλια οπωσδήποτε 1 μηνα συν μετα τον τοκετο και λεω αν βαλω τα χειμερινα τα καλα μου απο τωρα ( αυτα τα ελεγα τον Οκτώβρη) θα γινουν χαλια με τα παιδια. Και έτσι με περιμενουν πολλες δουλειες :).

και το μονο εξτρα που παρηγγειλα ειναι ενα καροτσι διπλο διδυμων για τον μπεμπη μου που θα ειναι 19 μηνων οταν γεννηθει η μικρη. ;)


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσι μου. Μπράβο για την καμπύλη... Εσύ θα τις κάνεις τις δουλειές; Ελπίζω να έχεις βοήθεια. Εγώ είμαι μόνη μου με τον άντρα μου ότι κάνω τα κάνω μόνη μου, προς το τέλος δεν ξέρω τι θα μπορώ να κάνω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...