Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Μανούλες Μαρτίου 2022


alexia92

Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Νεκταρινακι είπε:

Καλά κ εμένα δε ζωγραφίζει, μου λέει τι θέλει να ζωγραφίζω κ το παίζω καλλιτέχνης! Χαχαχαχ! Τι να κάνουν κ αυτά... Θα έχουν παρέα σε κάνα χρόνο τα αδελφακια τους που θα μεγαλώσουν λιγο :)

Γεια σας κορίτσια, είχα χτες ραντεβού με τον γιατρό είμαι 28 εβδ και 2 η μικρή μου είναι 1.300 πολύ καλά είπε ο γιατρός για την εβδομάδα της. Όλα άλλα λέει το μόνο θέμα η πίεση που εξακολουθώ να έχω 15 μου έδωσε χάπι μεγαλύτερη δόση. Αυτά. Είπε να μην αγχώνομαι ν κόψω αλάτι που το έχω κόψει έτσι και αλλιώς. Επόμενο ραντεβού έχω 11 Ιανουαρίου όπου θα κάνω και την ντοπλερ. Το θεωρώ πολύ μακρινό, καθώς πίστευα ότι οι επισκέψεις θα γινόταν πιο συχνές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 373
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Sofia090322 είπε:

Γεια σας κορίτσια, είχα χτες ραντεβού με τον γιατρό είμαι 28 εβδ και 2 η μικρή μου είναι 1.300 πολύ καλά είπε ο γιατρός για την εβδομάδα της. Όλα άλλα λέει το μόνο θέμα η πίεση που εξακολουθώ να έχω 15 μου έδωσε χάπι μεγαλύτερη δόση. Αυτά. Είπε να μην αγχώνομαι ν κόψω αλάτι που το έχω κόψει έτσι και αλλιώς. Επόμενο ραντεβού έχω 11 Ιανουαρίου όπου θα κάνω και την ντοπλερ. Το θεωρώ πολύ μακρινό, καθώς πίστευα ότι οι επισκέψεις θα γινόταν πιο συχνές.

Τι ωραία νέα, μπράβο κορίτσι!! :) Όσο για την πίεση, εφόσον το παρακολουθείτε, όλα είναι θετικά!! Πάντως κ εγώ ρώτησα πότε θα τα ξαναπούμε, μου λέει στο ντοπλερ (το οποίο είναι 25 Ιανουαρίου) κ επειδή είναι πράγματι πολύ μακριά, έκλεισα ενδιάμεσα άλλο ένα ραντεβού. Στο σπίτι που μετράς, τι πίεση έχεις συνήθως τώρα με το χάπι?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sofia090322 είπε:

Γεια σας κορίτσια, είχα χτες ραντεβού με τον γιατρό είμαι 28 εβδ και 2 η μικρή μου είναι 1.300 πολύ καλά είπε ο γιατρός για την εβδομάδα της. Όλα άλλα λέει το μόνο θέμα η πίεση που εξακολουθώ να έχω 15 μου έδωσε χάπι μεγαλύτερη δόση. Αυτά. Είπε να μην αγχώνομαι ν κόψω αλάτι που το έχω κόψει έτσι και αλλιώς. Επόμενο ραντεβού έχω 11 Ιανουαρίου όπου θα κάνω και την ντοπλερ. Το θεωρώ πολύ μακρινό, καθώς πίστευα ότι οι επισκέψεις θα γινόταν πιο συχνές.

Μία χαρά η μικρούλα σου. Άψογη. Μπράβο όλα τέλεια. Με το χαπάκι θα είσαι μια χαρά μην αγχώνεσαι. Σίγουρα είναι λογικό να σου φαίνεται μακρινό όμως σκέψου πως με τις γιορτές θα περάσει ο καιρός. 

 

Να ρωτήσω κάτι; μάλλον θυμάμαι λάθος. Το ντομπλερ στον 8ο δεν γίνεται; 

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω τι σκέφτομαι μήπως και το καταλάβω. 2η εγκυμοσύνη και ακόμα χαχα. 

ΠΗΤ 18/3/22.

ΑΡΑ ΚΆΘΕ 18 ΑΛΛΆΖΩ ΜΉΝΑ. ΣΩΣΤΆ; 

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ 27Η ΕΒΔΟΜΆΔΑ ΑΚΡΙΒΏΣ. ΆΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΉΚΑ ΣΤΟΝ 7ο; 

ΔΕΝ ΓΊΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΆΞΩ ΜΉΝΑ 27Κ1... 

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα κοριτσια. Πως είστε; εγώ σήμερα είμαι πολύ αγχωμένη. Νιώθω πολύ έντονα τα χτυπήματα από κάτω, αφού λέω θα γεννήσω.. Δεν ξέρω έχω αγχωθεί πολύ με όλο αυτό. Θα μιλήσω με τον γιατρό αργότερα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 17/12/2021 at 8:22 ΜΜ, Νεκταρινακι είπε:

Τι ωραία νέα, μπράβο κορίτσι!! :) Όσο για την πίεση, εφόσον το παρακολουθείτε, όλα είναι θετικά!! Πάντως κ εγώ ρώτησα πότε θα τα ξαναπούμε, μου λέει στο ντοπλερ (το οποίο είναι 25 Ιανουαρίου) κ επειδή είναι πράγματι πολύ μακριά, έκλεισα ενδιάμεσα άλλο ένα ραντεβού. Στο σπίτι που μετράς, τι πίεση έχεις συνήθως τώρα με το χάπι?

Στο σπίτι έχω 11 με 7 περίπου με χάπι. Ελπίζω να την κρατάμε χαμηλά με το χάπι να καταφέρω να μπω στο μηνα μου, όπου μπαινω 9/2

On 17/12/2021 at 8:49 ΜΜ, Katerina96 είπε:

Μία χαρά η μικρούλα σου. Άψογη. Μπράβο όλα τέλεια. Με το χαπάκι θα είσαι μια χαρά μην αγχώνεσαι. Σίγουρα είναι λογικό να σου φαίνεται μακρινό όμως σκέψου πως με τις γιορτές θα περάσει ο καιρός. 

 

Να ρωτήσω κάτι; μάλλον θυμάμαι λάθος. Το ντομπλερ στον 8ο δεν γίνεται; 

Ναι στον 8ο, θα έχω μπει στον όγδοο τότε 

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια; μόλις γύρισα από τον γιατρό. Όλα καλά το μωράκι μας. Αν κατάλαβα καλά είναι ψηλά. Μετρούσε και ηταν σχεδόν στο πλευρό. Απλά μου είπε είναι 867 περίπου γραμμάρια κάπου εκεί δεν θυμάμαι ακριβώς. Γιατί μου φάνηκε μικρό; μικρή σημασία δεν πειράζει 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια; μόλις γύρισα από τον γιατρό. Όλα καλά το μωράκι μας. Αν κατάλαβα καλά είναι ψηλά. Μετρούσε και ηταν σχεδόν στο πλευρό. Απλά μου είπε είναι 867 περίπου γραμμάρια κάπου εκεί δεν θυμάμαι ακριβώς. Γιατί μου φάνηκε μικρό; μικρή σημασία δεν πειράζει 

Μπράβο κορίτσι μου είδες??? Όλα καλά!! Να μην ανησυχείς καθόλου... Τώρα για τα γραμμάρια, νομίζω υπάρχουν αποκλίσεις από μέτρηση σε μέτρηση. Προσωπικά, δε δίνω κ τρομερή βάση τόσο σε αυτό, όσο το να είναι μέσα σε φυσιολογικά πλαίσια όλες οι μετρήσεις κ να μεγαλώνει συμμετρικά το παιδί. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια; μόλις γύρισα από τον γιατρό. Όλα καλά το μωράκι μας. Αν κατάλαβα καλά είναι ψηλά. Μετρούσε και ηταν σχεδόν στο πλευρό. Απλά μου είπε είναι 867 περίπου γραμμάρια κάπου εκεί δεν θυμάμαι ακριβώς. Γιατί μου φάνηκε μικρό; μικρή σημασία δεν πειράζει 

Μπράβο, άντε να ηρεμήσεις. Πόσο εβδομάδων είσαι; Το βάρος σου είπε ότι είναι οκ με βάση τις εβδομάδες σωστά;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Μπράβο κορίτσι μου είδες??? Όλα καλά!! Να μην ανησυχείς καθόλου... Τώρα για τα γραμμάρια, νομίζω υπάρχουν αποκλίσεις από μέτρηση σε μέτρηση. Προσωπικά, δε δίνω κ τρομερή βάση τόσο σε αυτό, όσο το να είναι μέσα σε φυσιολογικά πλαίσια όλες οι μετρήσεις κ να μεγαλώνει συμμετρικά το παιδί. 

Ναι ναι δεν μου είπε κάτι ο γιατρός. Όλα καλά μου είπε απλά εγώ το σκέφτηκα. Το ξέχασα αμέσως λέω δεν θα βρω κάτι παλι να αγχωθω. Ας το χαρώ. Εσύ πως είσαι; 

πρίν από 17 λεπτά , Sofia090322 είπε:

Μπράβο, άντε να ηρεμήσεις. Πόσο εβδομάδων είσαι; Το βάρος σου είπε ότι είναι οκ με βάση τις εβδομάδες σωστά;

Ναι ολα καλα μου είπε. Δεν "κόλλησε" κάπου. 

Ειμαι 27η

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerina96 είπε:

Ναι ναι δεν μου είπε κάτι ο γιατρός. Όλα καλά μου είπε απλά εγώ το σκέφτηκα. Το ξέχασα αμέσως λέω δεν θα βρω κάτι παλι να αγχωθω. Ας το χαρώ. Εσύ πως είσαι;

Καλα κι εγώ! Δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα πέρα από το ότι μου χαλάει την ψυχολογία το γεγονός ότι δε μπορώ να φάω άνετα. Αλλά κατά τα άλλα καλά :)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Νεκταρινακι είπε:

Καλα κι εγώ! Δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα πέρα από το ότι μου χαλάει την ψυχολογία το γεγονός ότι δε μπορώ να φάω άνετα. Αλλά κατά τα άλλα καλά :)

Πολύ χαίρομαι που είσαι καλά. Μακάρι να είσαι πάντα Αληθεια. Μόνο εγώ γκρινιάζω κλπ... 

Ποια η γνώμη σας για τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...