Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανούλες Μαρτίου 2022


alexia92

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 373
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι βρε ατιμουλες.... εμεις θελουμε να διαβαζουμε πως τα πατε να ετοιμαζομαστε... Αλλά Μάρτιος Απρίλιος μαιος λίγη κινητικότητα γτ οεο?? 

Είστε λιγομιλητες.... @Κατερίνα96 εμείς σε καλουμε για καφέ στις Ιουλίου.... Είμαστε μισή εγκυμοσύνη διαφορά Αλλά για παρεούλα μιλαμε ακατάπαυστα!!!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Ναι βρε ατιμουλες.... εμεις θελουμε να διαβαζουμε πως τα πατε να ετοιμαζομαστε... Αλλά Μάρτιος Απρίλιος μαιος λίγη κινητικότητα γτ οεο?? 

Είστε λιγομιλητες.... @Κατερίνα96 εμείς σε καλουμε για καφέ στις Ιουλίου.... Είμαστε μισή εγκυμοσύνη διαφορά Αλλά για παρεούλα μιλαμε ακατάπαυστα!!!!

Ερχομαιιιιι

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Πολύ ησυχία στο καφέ μας κορίτσια. Τι κάνετε; 

Γεια σου κορίτσι! Καλά στα ίδια είμαστε εμείς, χθες είχα γιατρό κ σήμερα έκανα εξετάσεις αίματος. Νομίζω όμως ότι έχασαν τις ούρων χαχαχα! γιατί μου έστειλαν όλες τις υπόλοιπες εκτός από αυτές! Πήρα τηλ κ μου λένε μάλλον δε θα βγήκαν ακόμα... Εσύ πως τα πας??

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Νεκταρινακι είπε:

Γεια σου κορίτσι! Καλά στα ίδια είμαστε εμείς, χθες είχα γιατρό κ σήμερα έκανα εξετάσεις αίματος. Νομίζω όμως ότι έχασαν τις ούρων χαχαχα! γιατί μου έστειλαν όλες τις υπόλοιπες εκτός από αυτές! Πήρα τηλ κ μου λένε μάλλον δε θα βγήκαν ακόμα... Εσύ πως τα πας??

Χαχα χάθηκαν τα ουρα. Δεν ήξερα ότι μπορούν να τις στείλουν. Καλό ακούγεται. Εγώ τα ίδια.. Καλα είμαι. Περιμένω να έρθει η Δευτέρα να πάω στον γιατρό να με δει για να του πω ότι το νιώθω κάποιες φορές χαμηλά πολύ. Να δω τι είναι κλπ. 

Ο μικρούλης μου έχει γκιρνια αυτές τις μέρες ξυπνάει και στον ύπνο του κλμια φορά.. Σαν να βλέπει κάτι; δεν ξέρω. Και εχω κουραστεί λίγο ψυχολογικά γιατί δεν ξέρω τι να τον κανω κλπ. Δεν έχω και υπομονή από τις ορμονες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Χαχα χάθηκαν τα ουρα. Δεν ήξερα ότι μπορούν να τις στείλουν. Καλό ακούγεται. Εγώ τα ίδια.. Καλα είμαι. Περιμένω να έρθει η Δευτέρα να πάω στον γιατρό να με δει για να του πω ότι το νιώθω κάποιες φορές χαμηλά πολύ. Να δω τι είναι κλπ. 

Ο μικρούλης μου έχει γκιρνια αυτές τις μέρες ξυπνάει και στον ύπνο του κλμια φορά.. Σαν να βλέπει κάτι; δεν ξέρω. Και εχω κουραστεί λίγο ψυχολογικά γιατί δεν ξέρω τι να τον κανω κλπ. Δεν έχω και υπομονή από τις ορμονες

Καλημέρα!! Ναι μου τις στέλνουν με mail για να μην ξαναπήγαινω, τελικά τα βρήκαν τα ούρα, απλά είχαν ξεχάσει να τα στείλουν χαχαχ.

Να πας κ να μας στείλεις νέα από τον γιατρό! Λογικό για τον μικρό πάντως, είναι ηλικία που θέλουν συνέχεια απασχόληση... Κ εγώ νιώθω άσχημα γιατί νιώθω ότι κάποιες στιγμές βαριέται κ δεν έχει τι να κάνει. Υπομονή πρέπει να κάνουμε 3 μήνες, τι να πω άλλο...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Καλημέρα!! Ναι μου τις στέλνουν με mail για να μην ξαναπήγαινω, τελικά τα βρήκαν τα ούρα, απλά είχαν ξεχάσει να τα στείλουν χαχαχ.

Να πας κ να μας στείλεις νέα από τον γιατρό! Λογικό για τον μικρό πάντως, είναι ηλικία που θέλουν συνέχεια απασχόληση... Κ εγώ νιώθω άσχημα γιατί νιώθω ότι κάποιες στιγμές βαριέται κ δεν έχει τι να κάνει. Υπομονή πρέπει να κάνουμε 3 μήνες, τι να πω άλλο...

Καλημέρα. Μόλις ανακάλυψα ότι βγάζει δοντάκι. Έχει βγει το μισό. Κόβαμε και την πιπίλα πριν 15 μέρες και του ηρθαν μαζεμένα. Αχ και εγώ αυτό. Νιώθω ότι βαριέται πολλές φορές. Είμαστε μόνοι μας μέχρι τις 7 8..και δεν ξέρω τι να κάνουμε. Έχει κρύα τώρα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Katerina96 είπε:

Καλημέρα. Μόλις ανακάλυψα ότι βγάζει δοντάκι. Έχει βγει το μισό. Κόβαμε και την πιπίλα πριν 15 μέρες και του ηρθαν μαζεμένα. Αχ και εγώ αυτό. Νιώθω ότι βαριέται πολλές φορές. Είμαστε μόνοι μας μέχρι τις 7 8..και δεν ξέρω τι να κάνουμε. Έχει κρύα τώρα.. 

Ναι ισχύει δε μπορείς κ εύκολα να βγεις κάθε μέρα με βροχές και κρύα, έτσι κ εμείς εδώ.. ζωγραφίζουμε, τραγουδάμε, χοροπηδάμε, συζητάμε... Αλλά νιώθω ότι αν είχε κ λίγη παρέα επιπλέον ή έβγαινε έξω περισσότερο θα της άρεσε πιο πολύ! Μετράω τις μέρες να τελειώσει η εγκυμοσύνη, μπας κ μπορούμε να κάνουμε πιο πολλά πράγματα όχι μόνο με το παιδί, αλλά κ για τον εαυτό μας. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νεκταρινακι είπε:

Ναι ισχύει δε μπορείς κ εύκολα να βγεις κάθε μέρα με βροχές και κρύα, έτσι κ εμείς εδώ.. ζωγραφίζουμε, τραγουδάμε, χοροπηδάμε, συζητάμε... Αλλά νιώθω ότι αν είχε κ λίγη παρέα επιπλέον ή έβγαινε έξω περισσότερο θα της άρεσε πιο πολύ! Μετράω τις μέρες να τελειώσει η εγκυμοσύνη, μπας κ μπορούμε να κάνουμε πιο πολλά πράγματα όχι μόνο με το παιδί, αλλά κ για τον εαυτό μας. 

Συμφωνώ απόλυτα. Τουλάχιστον βρήκατε τρόπους να περνάτε ευχαριστα. Εμένα ακόμα δεν μιλάει ούτε ζωγραφίζει και δεν ξέρω τι να τον κανω. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Katerina96 είπε:

Συμφωνώ απόλυτα. Τουλάχιστον βρήκατε τρόπους να περνάτε ευχαριστα. Εμένα ακόμα δεν μιλάει ούτε ζωγραφίζει και δεν ξέρω τι να τον κανω. 

Καλά κ εμένα δε ζωγραφίζει, μου λέει τι θέλει να ζωγραφίζω κ το παίζω καλλιτέχνης! Χαχαχαχ! Τι να κάνουν κ αυτά... Θα έχουν παρέα σε κάνα χρόνο τα αδελφακια τους που θα μεγαλώσουν λιγο :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Νεκταρινακι είπε:

Καλά κ εμένα δε ζωγραφίζει, μου λέει τι θέλει να ζωγραφίζω κ το παίζω καλλιτέχνης! Χαχαχαχ! Τι να κάνουν κ αυτά... Θα έχουν παρέα σε κάνα χρόνο τα αδελφακια τους που θα μεγαλώσουν λιγο :)

Χαχχα είσαι θεααα. 

Ναι αυτό σκέφτομαι ότι θα έχει παρέα μετά. Εσύ τι περιμένεις τώρα; κοριτσάκι; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Katerina96 είπε:

Χαχχα είσαι θεααα. 

Ναι αυτό σκέφτομαι ότι θα έχει παρέα μετά. Εσύ τι περιμένεις τώρα; κοριτσάκι; 

Ναι κοριτσάκι πάλι! Κ εσύ δύο αγόρια ε? Θα έχουν πολύ καλή παρέα :) αντε να περάσουν οι μήνες...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Ναι κοριτσάκι πάλι! Κ εσύ δύο αγόρια ε? Θα έχουν πολύ καλή παρέα :) αντε να περάσουν οι μήνες...

Αα τέλεια να έχει παρέα την αδερφούλα της. Ναι και το δεύτερο αγοράκι. Αχ νιώθω πως δεν περνάνε οι μέρες... Με τίποτα.. 

Να ρωτήσω κάτι που ίσως σας φανεί γελοίο; 

Όταν μια μέρα κουράζεστε πάρα πολύ... Πως χαλαρώνετε τώρα στην εγκυμοσύνη; πως ξεκουράζεστε; πχ μπάνιο; μια λεκάνη ζεστό νερό στα πόδια; ύπνο μόνο; βάζετε κάποιον να σας τρίψει; 

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σήμερα πάλι νιώθω το μωρό τέρμα κάτω χαμηλά τις κλωτσιες και έχω αγχωθεί πάρα πολύ. Μόνη με τον μικρό μέχρι αργά σήμερα οπότε ξεκούραση δεν προβλέπεται... Φοβάμαι... 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Αα τέλεια να έχει παρέα την αδερφούλα της. Ναι και το δεύτερο αγοράκι. Αχ νιώθω πως δεν περνάνε οι μέρες... Με τίποτα.. 

Να ρωτήσω κάτι που ίσως σας φανεί γελοίο; 

Όταν μια μέρα κουράζεστε πάρα πολύ... Πως χαλαρώνετε τώρα στην εγκυμοσύνη; πως ξεκουράζεστε; πχ μπάνιο; μια λεκάνη ζεστό νερό στα πόδια; ύπνο μόνο; βάζετε κάποιον να σας τρίψει; 

 

 

πρίν από 43 λεπτά , Katerina96 είπε:

Επίσης σήμερα πάλι νιώθω το μωρό τέρμα κάτω χαμηλά τις κλωτσιες και έχω αγχωθεί πάρα πολύ. Μόνη με τον μικρό μέχρι αργά σήμερα οπότε ξεκούραση δεν προβλέπεται... Φοβάμαι... 

Κορίτσι μου αφού πήγες στον γιατρό πρόσφατα κ σου είπε ότι όλα είναι οκ, εγώ θα έλεγα να μην ανησυχείς... Εξάλλου σε 3 μέρες έχεις πάλι ραντεβού κ θα ξαναρωτησεις. Μπορεί πολύ απλά να είναι τα ποδαράκια κάτω γι'αυτό να αισθάνεσαι έτσι.

Οσο για την χαλάρωση, προσωπικά με βοηθάει πολύ ένα ζεστό μπάνιο κ ο ύπνος... Αν κάνω μπάνιο πρωί πρωί είμαι σαν ζόμπι από την χαλάρωση χαχαχα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...