Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Μανούλες Μαρτίου 2022


alexia92

Recommended Posts

πρίν από 43 λεπτά , Sofia090322 είπε:

Κοριτσια τι κάνετε; Όλα καλά; 

Προς το παρόν καλά θα έλεγα κορίτσι! Περιμένω πως κ πως σε μια βδομάδα που έχω ραντεβού να δω αν όλα είναι καλά κ αν έχει επηρεαστεί καθόλου το μωράκι απ' τον διαβήτη κύησης. Εσύ πως τα πας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 373
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ είχα ένα δύσκολο βράδυ χθες. Με έπιασε κολικος εντέρου με διαρροιες και εμετό. Παρά πολύ πόνο χειρότερα και από γεννα. Ευτυχώς το μωράκι όλα καλά. Περιμένω να περάσουν οι μέρες για την καμπύλη σακχάρου. Λέω να προσέχω λίγο τις μέρες πριν πάω 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νεκταρινακι είπε:

Προς το παρόν καλά θα έλεγα κορίτσι! Περιμένω πως κ πως σε μια βδομάδα που έχω ραντεβού να δω αν όλα είναι καλά κ αν έχει επηρεαστεί καθόλου το μωράκι απ' τον διαβήτη κύησης. Εσύ πως τα πας?

Έχεις διαβήτη; Εύχομαι όλα να είναι τέλεια. Καλά είμαι και εγώ έχω ραντεβού σε μια εβδομάδα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Sofia090322 είπε:

Έχεις διαβήτη; Εύχομαι όλα να είναι τέλεια. Καλά είμαι και εγώ έχω ραντεβού σε μια εβδομάδα. 

Ωραία σε μια εβδομάδα θα έχουμε νέα λοιπόν! Εύχομαι όλα να πάνε καλά! :)

ναι είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη οπότε τώρα πάλι με αυτό παλεύω... Αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι τόσο πειθαρχημένη όσο την πρώτη φορά, είναι δύσκολο.

1 ώρα πρίν, Katerina96 είπε:

Εγώ είχα ένα δύσκολο βράδυ χθες. Με έπιασε κολικος εντέρου με διαρροιες και εμετό. Παρά πολύ πόνο χειρότερα και από γεννα. Ευτυχώς το μωράκι όλα καλά. Περιμένω να περάσουν οι μέρες για την καμπύλη σακχάρου. Λέω να προσέχω λίγο τις μέρες πριν πάω 

Πριν την καμπύλη πρέπει να κάνεις ελεύθερη διατροφή για να βγουν σωστά αποτελέσματα. Ο,τι θα έτρωγες κάθε μέρα με υδατάνθρακες κι από όλα. Περαστικά κ από τον κολικο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Ωραία σε μια εβδομάδα θα έχουμε νέα λοιπόν! Εύχομαι όλα να πάνε καλά! :)

ναι είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη οπότε τώρα πάλι με αυτό παλεύω... Αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι τόσο πειθαρχημένη όσο την πρώτη φορά, είναι δύσκολο.

Πριν την καμπύλη πρέπει να κάνεις ελεύθερη διατροφή για να βγουν σωστά αποτελέσματα. Ο,τι θα έτρωγες κάθε μέρα με υδατάνθρακες κι από όλα. Περαστικά κ από τον κολικο!

Τρώω άπειρα γλυκα. Άπειρα!! Γι αυτό είπα λίγο να ρίξω ρυθμους.. Και για την καμπύλη και για το έντερο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πριν την καμπυλη παντα τρωμε ελευθερα και παραπάνω ποσοτητα υδατανθρακων δλδ μακαρονια ρυζια κλπ για να βγει σωστη. Ποτε δίαιτα πριν την καμπυλη γιατι λογω ευαισθησίας στην γλυκοζη θα βγαλει τρελες τιμές. Εγω 22.12 θα παω για καμπυλη στην 27η εβδομαδα.


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Εγώ είχα ένα δύσκολο βράδυ χθες. Με έπιασε κολικος εντέρου με διαρροιες και εμετό. Παρά πολύ πόνο χειρότερα και από γεννα. Ευτυχώς το μωράκι όλα καλά. Περιμένω να περάσουν οι μέρες για την καμπύλη σακχάρου. Λέω να προσέχω λίγο τις μέρες πριν πάω 

Περαστικά σου κορίτσι μου, κολικός ήταν πέρασε. Ηρέμησε και όλα θα πάνε καλα

Link to comment
Share on other sites

Εσείς έχετε πόνο στην μέση; σήμερα απο την ώρα που ξάπλωσα και μετά έχω πολύ πόνο στη μέση και κυρίως προς τα δεξιά. Δεν ξέρω αν είναι πιάσιμο ή από την εγκυμοσύνη. Δεν μπορώ να κουνηθω όμως 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Εσείς έχετε πόνο στην μέση; σήμερα απο την ώρα που ξάπλωσα και μετά έχω πολύ πόνο στη μέση και κυρίως προς τα δεξιά. Δεν ξέρω αν είναι πιάσιμο ή από την εγκυμοσύνη. Δεν μπορώ να κουνηθω όμως 

Συμβαίνει. Εγω το ειχα μετα την 28η εβδομαδα εως το τελος της 3η εγκυμοσύνης μαλλον γιατι δεν κινουμουν πολυ ( πρώτη καραντινα). Τωρα ευτυχώς δεν το εχω ξανα νιωσει. 

Κατ τ αλλα εχω μια τρελη καουρα... εχω παρει ηδη simeco που παντα με βοηθα και δεν εχω ηρεμήσει καιγεται το στομαχι μου ειλικρινα. 


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , alexia92 είπε:

Συμβαίνει. Εγω το ειχα μετα την 28η εβδομαδα εως το τελος της 3η εγκυμοσύνης μαλλον γιατι δεν κινουμουν πολυ ( πρώτη καραντινα). Τωρα ευτυχώς δεν το εχω ξανα νιωσει. 

Κατ τ αλλα εχω μια τρελη καουρα... εχω παρει ηδη simeco που παντα με βοηθα και δεν εχω ηρεμήσει καιγεται το στομαχι μου ειλικρινα. 

Ωχ δεν παλεύεται η καουρα.. Εφαγες κάτι που σε φούντωσε; είσαι έγκυος στο 4ο;

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα το νιώθω το μωρό χαμηλά στην ηβικη περιοχή και φοβάμαι πολύ.. Δεν ξέρω δεν μου φαίνεται φυσιολογικό. Έκανα υπερηχο προχθές (δεν ήταν ο γιατρός μου), αλλά δεν μου είπαν κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2021 at 8:52 ΜΜ, Katerina96 είπε:

Ωχ δεν παλεύεται η καουρα.. Εφαγες κάτι που σε φούντωσε; είσαι έγκυος στο 4ο;

Ναι 4ο. Οχι δε νομιζω γενικα το στομαχι με ενοχλεί πολυ.


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...