Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Ιουνίου 2022


Recommended Posts

On 21/1/2022 at 12:32 ΜΜ, Mermer είπε:

Καλησπέρα, εγώ είμαι από το γκρουπ του Αυγούστου 2022 αλλά είδα τη συζήτηση σας και είπα να  "πεταχτώ". Είμαι και εγώ γυμνάστρια και πριν την εγκυμοσύνη έτρεχα μεγάλες αποστάσεις. Τώρα επειδή 2 μέρες είχε ακφε εκκρίσεις κ ξεκίνησα utrogestan ο γιατρός συνέστησε ξεκούραση και ενώ πριν έκανα περπατημα τώρα δεν κάνω. Είμαι 10 εβδομαδων και αν όλα πάνε καλά μετά το 1 τρίμηνο σκέφτομαι να ξεκινήσω τζοκινγκ ή βάδιν. Εσεις τι λέτε; @Christina60εσύ γιατί έκοψες τη γυμναστική αν επιτρέπεται; 

Hello!!!! Πως σου φαίνεται που δεν τρέχεις?? Εγώ περνάω από τις διαδρομές της γειτονιάς μου που έκανα προπονήσεις και ονειρεύομαι την στιγμή που θα ξανάβγω χαχαχα

Κοίτα εγώ την 8η εβδομάδα μετά από μια απίστευτη αιμορραγία έμαθα ότι είχα αποκόλληση και το αιματωμα ήταν πιο μεγάλο ακόμα και από τον σάκο.. Οπότε έμεινα κρεβάτι.. 

Τώρα έχω αρχίσει να περπατάω λίγο και περιμένω το επόμενο ραντεβού με τον ιατρο για να δούμε αν θα μπορέσω να ξεκινήσω λίγο πιλατες.. 

Άσχετη ερώτηση προς όλες... Έχετε κάνει όλες εξέταση για θρομβοφιλια τώρα στην εγκυμοσυνη?

Συνέχεια ακούω εξετάσεις από δω και από κει που ο δικός μου ούτε που τις έχει αναφέρει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 565
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Christina60 είπε:

Hello!!!! Πως σου φαίνεται που δεν τρέχεις?? Εγώ περνάω από τις διαδρομές της γειτονιάς μου που έκανα προπονήσεις και ονειρεύομαι την στιγμή που θα ξανάβγω χαχαχα

Κοίτα εγώ την 8η εβδομάδα μετά από μια απίστευτη αιμορραγία έμαθα ότι είχα αποκόλληση και το αιματωμα ήταν πιο μεγάλο ακόμα και από τον σάκο.. Οπότε έμεινα κρεβάτι.. 

Τώρα έχω αρχίσει να περπατάω λίγο και περιμένω το επόμενο ραντεβού με τον ιατρο για να δούμε αν θα μπορέσω να ξεκινήσω λίγο πιλατες.. 

Άσχετη ερώτηση προς όλες... Έχετε κάνει όλες εξέταση για θρομβοφιλια τώρα στην εγκυμοσυνη?

Συνέχεια ακούω εξετάσεις από δω και από κει που ο δικός μου ούτε που τις έχει αναφέρει..

Επειδή είσαι νωρίς ακόμα γι'αυτό .θα σου τις δώσει μη φοβάσαι και θρομβωφιλια και για κυστική ίνωση και για λυστερια και όλες θα τις κανεις απλά είσαι νωρίς ακομα. Επίσης είχε και την αποκόλληση ένα ένα τα βήματα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Christina60 είπε:

Hello!!!! Πως σου φαίνεται που δεν τρέχεις?? Εγώ περνάω από τις διαδρομές της γειτονιάς μου που έκανα προπονήσεις και ονειρεύομαι την στιγμή που θα ξανάβγω χαχαχα

Κοίτα εγώ την 8η εβδομάδα μετά από μια απίστευτη αιμορραγία έμαθα ότι είχα αποκόλληση και το αιματωμα ήταν πιο μεγάλο ακόμα και από τον σάκο.. Οπότε έμεινα κρεβάτι.. 

Τώρα έχω αρχίσει να περπατάω λίγο και περιμένω το επόμενο ραντεβού με τον ιατρο για να δούμε αν θα μπορέσω να ξεκινήσω λίγο πιλατες.. 

Άσχετη ερώτηση προς όλες... Έχετε κάνει όλες εξέταση για θρομβοφιλια τώρα στην εγκυμοσυνη?

Συνέχεια ακούω εξετάσεις από δω και από κει που ο δικός μου ούτε που τις έχει αναφέρει..

Μου φαίνεται περίεργο που δεν τρέχω όμως επειδή δουλεύω παράλληλα και είμαι 5 ώρες όρθια δεν θα άντεχα να τα κάνω ολα μαζί. Όταν μειώσω την δουλειά όμως θα ήθελα να ξεκινήσω τζοκινκ χαλαρό ή βάδιν. Σε ποια εβδομάδα είσαι εσύ; 

πρίν από 34 λεπτά , Dimi84 είπε:

Επειδή είσαι νωρίς ακόμα γι'αυτό .θα σου τις δώσει μη φοβάσαι και θρομβωφιλια και για κυστική ίνωση και για λυστερια και όλες θα τις κανεις απλά είσαι νωρίς ακομα. Επίσης είχε και την αποκόλληση ένα ένα τα βήματα 

Η κυστική ινωση δεν περιλαμβάνεται στις πρώτες εξετάσεις; στον προγεννητικό έλεγχο; 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mermer είπε:

Μου φαίνεται περίεργο που δεν τρέχω όμως επειδή δουλεύω παράλληλα και είμαι 5 ώρες όρθια δεν θα άντεχα να τα κάνω ολα μαζί. Όταν μειώσω την δουλειά όμως θα ήθελα να ξεκινήσω τζοκινκ χαλαρό ή βάδιν. Σε ποια εβδομάδα είσαι εσύ; 

Η κυστική ινωση δεν περιλαμβάνεται στις πρώτες εξετάσεις; στον προγεννητικό έλεγχο; 

Τις θέλουν πριν την αυχενικη . Το ιδανικό είναι γιατι  κάνει και καιρό να βγει το αποτέλεσμα 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Mermer είπε:

Μου φαίνεται περίεργο που δεν τρέχω όμως επειδή δουλεύω παράλληλα και είμαι 5 ώρες όρθια δεν θα άντεχα να τα κάνω ολα μαζί. Όταν μειώσω την δουλειά όμως θα ήθελα να ξεκινήσω τζοκινκ χαλαρό ή βάδιν. Σε ποια εβδομάδα είσαι εσύ; 

Η κυστική ινωση δεν περιλαμβάνεται στις πρώτες εξετάσεις; στον προγεννητικό έλεγχο; 

Εγω είμαι τώρα στην 18η εβδομάδα.. 

Στον δικο μου προγεννητικό δεν ήταν μέσα.. Γενικά πιστεύω επειδή ήταν η αποκόλληση τόσο μεγάλη μάλλον δεν με έβαλε να κάνω ποτέ όλες τις εξετάσεις που κάνουν άλλοι στον 1ο τρίμηνο.. Δεν ξέρω... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα, 

εγω ειμαι στη μεση του τεταρτου και δεν εχω νιωσει κατι εντονο ακομα, τα εντερα μου νιωθω μονο ή νομιζω οτι ειναι τα εντερα. εσεις τι νιωθετε και ποσο ειστε?

 

Link to comment
Share on other sites

@im_leela @ΕΛΕΝΗ12

Κορίτσια εγω ειμαι 18 +3 και δεν έχω νιώσει τίποτα....

Η κοιλιά και το στομάχι έχει προβάλλει κι έτσι καταλαβαίνω πως είμαι έγκυος  αλλιώς τίποτα...

Ο γιατρός μου είπε ότι επειδή είμαι πρωτότοκη θα νιώσω κάτι γύρω στην 19-20..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , ΕΛΕΝΗ12 είπε:

Καλημερα, 

εγω ειμαι στη μεση του τεταρτου και δεν εχω νιωσει κατι εντονο ακομα, τα εντερα μου νιωθω μονο ή νομιζω οτι ειναι τα εντερα. εσεις τι νιωθετε και ποσο ειστε?

 

Λογικά το μωράκι σου θα είναι, κάνε λίγο υπομονή και θα σιγουρευτείς...

Εγώ είμαι 21+1 αλλά το ένιωθα από την 16η λίγο.Από 18+2 ήταν έντονο και ξεκίνησε να φαίνεται εξωτερικά

πρίν από 29 λεπτά , athinaida είπε:

@im_leela @ΕΛΕΝΗ12

Κορίτσια εγω ειμαι 18 +3 και δεν έχω νιώσει τίποτα....

Η κοιλιά και το στομάχι έχει προβάλλει κι έτσι καταλαβαίνω πως είμαι έγκυος  αλλιώς τίποτα...

Ο γιατρός μου είπε ότι επειδή είμαι πρωτότοκη θα νιώσω κάτι γύρω στην 19-20..

Εγώ 18+2 τον κατάλαβα, αλλά νομίζω γιατί είμαι σε επαπειλούμενη και είμαι όλη μέρα ξαπλωμένη ...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athinaida said:

@im_leela @ΕΛΕΝΗ12

Κορίτσια εγω ειμαι 18 +3 και δεν έχω νιώσει τίποτα....

Η κοιλιά και το στομάχι έχει προβάλλει κι έτσι καταλαβαίνω πως είμαι έγκυος  αλλιώς τίποτα...

Ο γιατρός μου είπε ότι επειδή είμαι πρωτότοκη θα νιώσω κάτι γύρω στην 19-20..

ειμαστε ακριβως το ιδιο απ οτι καταλαβα! εσυ εχεις δισυμη κυηση? εγω ενα αγορακι περιμενω! ελπιζω να τα νιωσουμε απο την επομενη εβδομαδα, ανυπομωνω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, im_leela είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,

Πώς είστε; Τα νιώθετε τα μωράκια σας; Αν ναι, πόσο συχνά ;

Καλημερα κοριτσια!!! Και εγω την ακουσω πολυ ανεπεστατα την 19η εβδομαδα και τωρα 22η γινεται χαμος! Κουνιεται αρκετα συχνα.. μονο οταν ειμαι σε πολυ φασαρια και σε κινηση δεν καταλαβαινω κατι.. 

Πως ειστε γενικα; κιλακια εχετε παρει;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΕΛΕΝΗ12 είπε:

ειμαστε ακριβως το ιδιο απ οτι καταλαβα! εσυ εχεις δισυμη κυηση? εγω ενα αγορακι περιμενω! ελπιζω να τα νιωσουμε απο την επομενη εβδομαδα, ανυπομωνω! 

Ωραία! 

Μαζί θα πηγαίνουμε!!

ναι, διδυμακια έχω, μάλλον κοριτσάκια...

Αντε να δούμε!

2 ώρες πρίν, Annoula1990 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Και εγω την ακουσω πολυ ανεπεστατα την 19η εβδομαδα και τωρα 22η γινεται χαμος! Κουνιεται αρκετα συχνα.. μονο οταν ειμαι σε πολυ φασαρια και σε κινηση δεν καταλαβαινω κατι.. 

Πως ειστε γενικα; κιλακια εχετε παρει;

Άσε, πονεμένη ιστορία!!

Αποφεύγω να ζυγίζομαι... αλλά έχω πάρει σίγουρα 6- 7 κιλά... και δεν μπορώ να πω ότι τρώω... προσέχω την διατροφή μου και δεν τρώω junk food...αλλά έχω γεμίσει... έχω κάνει και μπουτακια και πωπο και στήθος...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athinaida said:

Ωραία! 

Μαζί θα πηγαίνουμε!!

ναι, διδυμακια έχω, μάλλον κοριτσάκια...

Αντε να δούμε!

Άσε, πονεμένη ιστορία!!

Αποφεύγω να ζυγίζομαι... αλλά έχω πάρει σίγουρα 6- 7 κιλά... και δεν μπορώ να πω ότι τρώω... προσέχω την διατροφή μου και δεν τρώω junk food...αλλά έχω γεμίσει... έχω κάνει και μπουτακια και πωπο και στήθος...

Το φύλο πως και δεν το έχεις μάθει ακόμα ; Δεν φαίνεται σε εσάς;

 

μην αγχώνεσαι γι τα κιλά, θα φύγουν όλα και έχεις δυο μωράκια όχι 1! 

3 hours ago, Annoula1990 said:

Καλημερα κοριτσια!!! Και εγω την ακουσω πολυ ανεπεστατα την 19η εβδομαδα και τωρα 22η γινεται χαμος! Κουνιεται αρκετα συχνα.. μονο οταν ειμαι σε πολυ φασαρια και σε κινηση δεν καταλαβαινω κατι.. 

Πως ειστε γενικα; κιλακια εχετε παρει;

Εγώ έχω πάρει προς το παρόν 3 μαξ θα έλεγα, θεωρείτε είναι πολλά ; Δε γνωρίζω ποσό αυξάνονται μετά…. Κάποια μανούλα που να έχει κάνει κ άλλη εγκυμοσύνη ;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΕΛΕΝΗ12 είπε:

Το φύλο πως και δεν το έχεις μάθει ακόμα ; Δεν φαίνεται σε εσάς;

 

μην αγχώνεσαι γι τα κιλά, θα φύγουν όλα και έχεις δυο μωράκια όχι 1! 

Εγώ έχω πάρει προς το παρόν 3 μαξ θα έλεγα, θεωρείτε είναι πολλά ; Δε γνωρίζω ποσό αυξάνονται μετά…. Κάποια μανούλα που να έχει κάνει κ άλλη εγκυμοσύνη ;

Μια χαρά είσαι με 3 έως εδώ!!

Φτου φτου...

Το φύλο ακόμη παίζεται... στην αυχενική μας είπαν με επιφύλαξη είναι κοριτσάκια κι έκτοτε στον υπέρηχο του γιατρού η μία φαίνεται καθαρά... το άλλο πάντα είναι στραβά και δεν μας κάνει την χάρη..  

Με τέτοιο πείσμα,  γυναίκα θα είναι κι αυτη,  χάχαχα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...