Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Ιουνίου 2022


Recommended Posts

37 minutes ago, athinaida said:

Έκλεισα και β' επιπέδου για 14/2!

Αντε να δούμε!

 

Κ εγωωωω! Για να δούμε κ εκεί τι θα δούμε! 

2 hours ago, athinaida said:

Μια χαρά είσαι με 3 έως εδώ!!

Φτου φτου...

Το φύλο ακόμη παίζεται... στην αυχενική μας είπαν με επιφύλαξη είναι κοριτσάκια κι έκτοτε στον υπέρηχο του γιατρού η μία φαίνεται καθαρά... το άλλο πάντα είναι στραβά και δεν μας κάνει την χάρη..  

Με τέτοιο πείσμα,  γυναίκα θα είναι κι αυτη,  χάχαχα!

Χαχαχχα τέλεια υγεία να έχουν! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 565
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Annoula1990 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Και εγω την ακουσω πολυ ανεπεστατα την 19η εβδομαδα και τωρα 22η γινεται χαμος! Κουνιεται αρκετα συχνα.. μονο οταν ειμαι σε πολυ φασαρια και σε κινηση δεν καταλαβαινω κατι.. 

Πως ειστε γενικα; κιλακια εχετε παρει;

Γενικά καλα, καμία σχέση με το 1ο τρίμηνο, καούρες έχω μόνο και με δυσκολεύουν να κοιμηθώ... Όσο για τα κιλά έχω πάρει 4 ... Και εγώ ανησυχώ για τους επόμενους μήνες μην πάρω αρκετά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2022 at 7:19 ΜΜ, athinaida είπε:

Έκλεισα και β' επιπέδου για 14/2!

Αντε να δούμε!

 

Και εγώ 14/2!!! 

Νομίζω είμαστε 3 που είμαστε μαζί σε βδομάδες.. 

Εγω αύριο μπαίνω στην 19η.. Νιώθω δύο με τρεις φορές την ημέρα ένα τουπ τουπ αλλά νόμιζα ότι είναι το έντερο μου αλλά χτες που πήγα στον ιατρό μου είπε ότι αυτό είναι το μωράκι.. 

Επίσης από κιλα είχα πάρει μόνο μισό.. Αλλά τώρα μέσα σε μια βδομάδα έβαλα άλλο ένα.... Οπότε αρχίζει ο χαμός μου φαίνεται χαχαχα 

Γενικά το σώμα μου έχει αλλάξει.. Νιώθω ότι έχω ανοίξει αρκετά γιατί τα παντελόνια δεν ανεβαίνουν από τους μηρούς και πάνω χαχα

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!! Εγώ πήγα στον γιατρό εχθές και όλα μια χαρά!! 18 Φεβρουαρίου β επιπέδου..εγώ έχω γίνει σαν μπάλα κορίτσια ή τουλάχιστον έτσι νιώθω. Όλοι μου λένε ότι μια χαρά είμαι, αλλά εγώ νομίζω ότι είμαι σαν φάλαινα..δεν τολμώ να ζυγιστω λέμε..

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα, τι κάνετε; ελπίζω ολα να βαίνουν καλώς.. 

Εχω μια ερώτηση.. Έχει καμία σας σιδηροπενικη αναιμία και πως το αντιμετωπίζει; άλλαξα και αύξησα τον σίδηρο, επίσης παίρνω lactiferon plus για καλύτερα απορρόφηση του αλλά ο αιματοκρίτης σταθερά χαμηλός εδώ και 1 μήνα σχεδόν. Μου πρότειναν να πάρω βιταμίνη c μαζί με τον σίδηρο για καλύτερη απορρόφηση, αλλά διάβασα πως σε μεγάλες ποσότητες είναι επικίνδυνη.. 

Παίρνει καμία σας βιταμίνη c και ποια; 

Σας ευχαριστω πολυ:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 2/2/2022 at 5:16 ΜΜ, Nantiaki είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, τι κάνετε; ελπίζω ολα να βαίνουν καλώς.. 

Εχω μια ερώτηση.. Έχει καμία σας σιδηροπενικη αναιμία και πως το αντιμετωπίζει; άλλαξα και αύξησα τον σίδηρο, επίσης παίρνω lactiferon plus για καλύτερα απορρόφηση του αλλά ο αιματοκρίτης σταθερά χαμηλός εδώ και 1 μήνα σχεδόν. Μου πρότειναν να πάρω βιταμίνη c μαζί με τον σίδηρο για καλύτερη απορρόφηση, αλλά διάβασα πως σε μεγάλες ποσότητες είναι επικίνδυνη.. 

Παίρνει καμία σας βιταμίνη c και ποια; 

Σας ευχαριστω πολυ:)

Καλησπέρα κορίτσι μου, αρχικά ο γιατρος σου σου έχει δώσει βιταμίνες; Εγώ που έχω χαμηλό σίδηρο και με θυμάμαι από πάντα να παίρνω σίδηρο, πλέον παίρνω μόνο το pregnacare max...

Κορίτσια τα νιώθετε τα μωράκια σας;

Εγώ έχει εδώ και 3 εβδομάδες τον νιώθω φουλ αλλά εδώ και μια εβδομάδα κλωτσαει δεν ξέρω και εγώ ποιο όργανο και νιώθω πολύ άβολα. Δεν ξέρω τι μπορώ να κάνω για αυτό...

Επίσης, με το που σηκωθώ να κάνω καμιά δουλειά αρχίζει και με ενοχλεί η κοιλιά μου, με αποτέλεσμα να πρέπει να ξαπλώσω πάλι να ηρεμήσω. Το πρόβλημα μου είναι πως μετακομίζουμε μέσα στον μήνα και δεν έχω κουράγιο και όρεξη να μαζέψω τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , im_leela είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, αρχικά ο γιατρος σου σου έχει δώσει βιταμίνες; Εγώ που έχω χαμηλό σίδηρο και με θυμάμαι από πάντα να παίρνω σίδηρο, πλέον παίρνω μόνο το pregnacare max...

Γειά σου @leela

Από βιταμίνες παίρνω D και B12. Πολύ βιταμίνη εγκυμοσύνης αν εννοείς αυτό δεν έχω πάρει. Σίδηρο τι παίρνεις; εγώ έπαιρνα omalin800(2)και τώρα viofer300(2). Τον άλλαξα πρόσφατα, αντε να βρω ποιος σίδηρος  με πιανει τώρα.. Σ ευχαριστω:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , im_leela είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, αρχικά ο γιατρος σου σου έχει δώσει βιταμίνες; Εγώ που έχω χαμηλό σίδηρο και με θυμάμαι από πάντα να παίρνω σίδηρο, πλέον παίρνω μόνο το pregnacare max...

Κορίτσια τα νιώθετε τα μωράκια σας;

Εγώ έχει εδώ και 3 εβδομάδες τον νιώθω φουλ αλλά εδώ και μια εβδομάδα κλωτσαει δεν ξέρω και εγώ ποιο όργανο και νιώθω πολύ άβολα. Δεν ξέρω τι μπορώ να κάνω για αυτό...

Επίσης, με το που σηκωθώ να κάνω καμιά δουλειά αρχίζει και με ενοχλεί η κοιλιά μου, με αποτέλεσμα να πρέπει να ξαπλώσω πάλι να ηρεμήσω. Το πρόβλημα μου είναι πως μετακομίζουμε μέσα στον μήνα και δεν έχω κουράγιο και όρεξη να μαζέψω τίποτα...

Πόσο είσαι κορίτσι και σε ενοχλεί τόσο το μωράκι? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nantiaki είπε:

Γειά σου @leela

Από βιταμίνες παίρνω D και B12. Πολύ βιταμίνη εγκυμοσύνης αν εννοείς αυτό δεν έχω πάρει. Σίδηρο τι παίρνεις; εγώ έπαιρνα omalin800(2)και τώρα viofer300(2). Τον άλλαξα πρόσφατα, αντε να βρω ποιος σίδηρος  με πιανει τώρα.. Σ ευχαριστω:-D

Και εγώ omalin έπαιρνα, γενικώς είχα αλλάξει πολλά μέχρι να βρω κάποιο να μου κάνει δουλειά

Ναι πολυβιταμίνες είναι αυτά που σου λέω, έπαιρνα αντίστοιχα πριν την εγκυμοσύνη για την σύλληψη, και τώρα συνεχίζω για εγκυμοσύνη...ο γυναικολόγος μου μου τα σύστησε

πρίν από 59 λεπτά , Dimi84 είπε:

Πόσο είσαι κορίτσι και σε ενοχλεί τόσο το μωράκι? 

22 εβδομάδων... Κλωτσαει ΟΛΗ μέρα αλλά πολλές φορές κλωτσαει σε σημεία που νιώθω πολύ άβολα, αφού δεν νιώθω καλά που του λέω Φτάνει βρε αγοράκι μου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , im_leela είπε:

Και εγώ omalin έπαιρνα, γενικώς είχα αλλάξει πολλά μέχρι να βρω κάποιο να μου κάνει δουλειά

Ναι πολυβιταμίνες είναι αυτά που σου λέω, έπαιρνα αντίστοιχα πριν την εγκυμοσύνη για την σύλληψη, και τώρα συνεχίζω για εγκυμοσύνη...ο γυναικολόγος μου μου τα σύστησε

22 εβδομάδων... Κλωτσαει ΟΛΗ μέρα αλλά πολλές φορές κλωτσαει σε σημεία που νιώθω πολύ άβολα, αφού δεν νιώθω καλά που του λέω Φτάνει βρε αγοράκι μου

Αααα λογικό τότε εγώ έχω κανα δυο βδομάδες που νιώθω ήπια πραγματα σήμερα 18 εβδομάδων 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Dimi84 είπε:

Αααα λογικό τότε εγώ έχω κανα δυο βδομάδες που νιώθω ήπια πραγματα σήμερα 18 εβδομάδων 

18 έπιασα σε βίντεο την πρώτη του δυνατή κλωτσιά ❤️

Ελπίζω να μην σε κλωτσαει σε τέτοια σημεία , σε τινάζει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!! Και εγω τωρα ακουω κλωτσιες δυνατες..23η εβδομαδα!!!! και εγω σε καποιες κλωτσιες νιωθω αβολα, γλυκο πονο μπορω να τον περιγραψω.. ενοχλητικος!! Αλλα δεν με πειραζει καθολου, αρκει να την ακουω οτι ειναι καλα!!!!

 

Ξερει καμια που ειναι σε 2η κυηση ποτε θα μας ακουσει κ ομπαμπας γτ βαζει τα χερια του κ δεν νιωθει ακομα κατι... κ στενοχωριεται ο μπαμπας μας

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Annoula1990 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!!! Και εγω τωρα ακουω κλωτσιες δυνατες..23η εβδομαδα!!!! και εγω σε καποιες κλωτσιες νιωθω αβολα, γλυκο πονο μπορω να τον περιγραψω.. ενοχλητικος!! Αλλα δεν με πειραζει καθολου, αρκει να την ακουω οτι ειναι καλα!!!!

 

Ξερει καμια που ειναι σε 2η κυηση ποτε θα μας ακουσει κ ομπαμπας γτ βαζει τα χερια του κ δεν νιωθει ακομα κατι... κ στενοχωριεται ο μπαμπας μας

Καλά εννοείται πως αν δεν κλωτσήσει τρομάζω...την προηγούμενη εβδομάδα έστειλα τον άντρα μου στις 3 το βράδυ να μου φέρει σοκολάτα για να κουνηθεί :lol:

 

Εμένα είναι το πρώτο μου παιδάκι και το νιώθει, βέβαια όχι πάντα, αλλά όσο είναι σπίτι του λέω να έχει συνέχεια το χέρι του πάνω στην κοιλιά μου. Λογικό μωρέ να στεναχωριεται, της μιλάει καθόλου; Χαϊδεύει την κοιλίτσα; Μπας και το καλοπιάσει :lol:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , im_leela είπε:

18 έπιασα σε βίντεο την πρώτη του δυνατή κλωτσιά ❤️

Ελπίζω να μην σε κλωτσαει σε τέτοια σημεία , σε τινάζει :lol:

Εγώ γενικά και στις δυο προηγουμενες εγκυμοσυνες είχα. Καλά αγόρια δεν με. Ταλαιπωρησαν στις κλοτσιές ήταν τόσο όσο 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, im_leela είπε:

Καλά εννοείται πως αν δεν κλωτσήσει τρομάζω...την προηγούμενη εβδομάδα έστειλα τον άντρα μου στις 3 το βράδυ να μου φέρει σοκολάτα για να κουνηθεί :lol:

 

Εμένα είναι το πρώτο μου παιδάκι και το νιώθει, βέβαια όχι πάντα, αλλά όσο είναι σπίτι του λέω να έχει συνέχεια το χέρι του πάνω στην κοιλιά μου. Λογικό μωρέ να στεναχωριεται, της μιλάει καθόλου; Χαϊδεύει την κοιλίτσα; Μπας και το καλοπιάσει :lol:

Την φυλαει, της μιλαει, κουνιεται αλλα δεν το νιωθει στο χερι. Εγω του λεω κλωτσησε αλλα δεν το καταλαβαινει.. πιστευω σε κανα 2-3 εβδομαδες θα την καταλαβει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...