Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουνίου 2022


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!! Έκανα και την β επιπέδου, όλα μια χαρά ευτυχώς!! Κατά τα άλλα, με έχει μουρλανει στην κλοτσιά..πια άλλη έχει σήμερα β επιπέδου;; Περιμένουμε τα όμορφα νέα!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 565
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!

Εχθές έκανα β επιπέδου!

Είχαμε και μια ανατροπή,  ενώ έως τώρα γνωρίζαμε για 2 κοριτσάκια... τελικά ειναι μια μπέμπα και ένας μπέμπης!

Οι μετρήσεις καλές, αλλά δεν καταφέραμε να τις ολοκληρώσουμε πάρα τις βόλτες και το γλυκό που έφαγα, η μικρή δεν γύριζε με τίποτα... πεισματάρα γυναίκα!!

Οπότε θα ξαναπάμε σε μια βδομάδα κι ελπίζουμε να τα καταφέρουμε!

Α! Να πω οτι για κρεμουλα για τις ραγάδες η μαια του γιατρού μου πρότεινε την 

anne geddes elasticizing body cream που είναι βιολογική ή την κλασσική της frezyderm. Πήρα την πρώτη,  μια χαρά είναι,  έχει και μια πολύ διακριτική μυρωδιά,  για το αποτέλεσμα θα δείξει...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

έκανα κι εγώ τη 2η β' επιπέδου προχθές - επιβεβαιώθηκαν οι καλές τιμές της πρώτης, μας είπαν κιόλας ότι είναι μεγάλα μωρά (χοντρούληδες τους λέμε :-D, δυο αγόρια είναι), τώρα πια έχω ηρεμήσει λίγο! Μόνο που μου ανέφερε ότι έχω μπόλικο αμνιακό υγρό, ειδικά στον ένα σάκο... με καθησύχασε μετά, ότι δεν είναι θέμα, εφόσον δεν έχω διαβήτη κι ο τράχηλος είναι μια χαρά αλλά θα το συζητήσω και με τη γιατρό μου... δεν ξέρω αν γνωρίζετε εσείς κάτι σχετικό!

Κατά τ' άλλα, κι εγώ @Klaral  τρώω πολλή κλοτσιά ... και γενικά τρώω :grin: έφτασα τα +9 κιλά και προσπαθώ να μαζευτώ!

@athinaida η μικρή σου κάνει τσαχπινιές από τώρα! εύχομαι καλά - τελικά - αποτελέσματα! ωραία και η ανατροπή, ε;;

Σχετικά με τις κρέμες για ραγάδες, εγώ χρησιμοποιώ ένα λαδάκι της weleda - ενυδατώνει τέλεια, αν θα κάνει δουλειά δεν ξέρω!

Επιτέλους λιακάδες :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2022 at 3:22 ΜΜ, Annoula1990 είπε:

Γεια σας κοριτσια.. Σημερα καναμε Β επιπεδου.. ολα καλα, η μικρη μας μεγαλωνει κ κλωτσαει! 

Κανατε εσεις β επιπεδου;

Γεια σας κοριτσιααα!!! Εγώ έκανα 4/2 την β επιπέδου , κοριτσάκι και εγώ!! Και εμενα κλωτσάει πολύ!! Την αισθάνομαι πολλές φορές μέσα στην ημέρα!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες... πολυ ωραια νεα.. θα εχουμε κ αγορακια τον Ιουνιο γτ οσες γνωστες μου ειναι εγκυες περιμενουν κοριτσια... με το καλο κ γερα μωρα σε ολες μας..

Ποτε ξεκιναμε να ψωνιζουμε πραγματα για τα μωρα; εγω προς το παρον διοργανωνω πολιτικο γαμο κ τρεχουμε για χαρτουρα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 19/2/2022 at 10:25 ΠΜ, Catalina2 είπε:

Καλημέρα!

έκανα κι εγώ τη 2η β' επιπέδου προχθές - επιβεβαιώθηκαν οι καλές τιμές της πρώτης, μας είπαν κιόλας ότι είναι μεγάλα μωρά (χοντρούληδες τους λέμε :-D, δυο αγόρια είναι), τώρα πια έχω ηρεμήσει λίγο! Μόνο που μου ανέφερε ότι έχω μπόλικο αμνιακό υγρό, ειδικά στον ένα σάκο... με καθησύχασε μετά, ότι δεν είναι θέμα, εφόσον δεν έχω διαβήτη κι ο τράχηλος είναι μια χαρά αλλά θα το συζητήσω και με τη γιατρό μου... δεν ξέρω αν γνωρίζετε εσείς κάτι σχετικό!

Κατά τ' άλλα, κι εγώ @Klaral  τρώω πολλή κλοτσιά ... και γενικά τρώω :grin: έφτασα τα +9 κιλά και προσπαθώ να μαζευτώ!

@athinaida η μικρή σου κάνει τσαχπινιές από τώρα! εύχομαι καλά - τελικά - αποτελέσματα! ωραία και η ανατροπή, ε;;

Σχετικά με τις κρέμες για ραγάδες, εγώ χρησιμοποιώ ένα λαδάκι της weleda - ενυδατώνει τέλεια, αν θα κάνει δουλειά δεν ξέρω!

Επιτέλους λιακάδες :wub:

Καλημέρα... 

Αν σου είπε να μην αγχωνεσαι τότε μείνε σε αυτό.. 

Και μένα μου είπε ότι απο την αριστερη μεριά στελνεται το αίμα στην μήτρα με μεγαλύτερη ένταση αλλά ότι δεν φαίνεται να επηρεάζει κάπου αυτό προς το παρόν.. 

Γενικά νομίζω ότι πια οι υπέρηχοι δείχνουν τόσα πολλά πράγματα που απλά τα ελέγχουν προληπτικά και τα "σημειώνουν" just in case.. 

Ποτέ ξεκινάμε να ψωνίζουμε όντως?

Επίσης κάνει καμία σας μαθήματα ανώδυνου τοκετού ή είναι υπερβολή? 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!! Λοιπόν, για τα ψώνια που λέτε, εγώ στον γιο μου, ως υπερβολική πάντα, ξεκίνησα να ψωνίζω στον όγδοο:-D. Αρχές βέβαια, αλλά σχετικά αργά.. Christina 60, όχι μόνο υπερβολή δεν είναι, αλλά θα τα απολαύσεις κιόλας!!!! Εγώ έκανα ανωδυνο- που μου χρειάστηκε ως ένα σημείο- και σεμινάρια φροντίδας βρέφους, που ήταν πολύ χρήσιμα. Η γνώμη μου είναι να κάνεις οπωσδήποτε.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω ετσι πιστευω ότι είναι πολύ ενδιαφέρον να ακούσεις 5 πραγματα! το θέμα είναι πως διαλέγω που να πάω? ο ιατρός μου ακόμα δεν μου έχει πει τίποτα ...ούτε καν την μαία του δεν εχω γνωρισει! έχω ραντεβου σε μια βδομαδα ξανά θα τον ρωτήσω και εκείνον..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Christina60 είπε:

ναι και εγω ετσι πιστευω ότι είναι πολύ ενδιαφέρον να ακούσεις 5 πραγματα! το θέμα είναι πως διαλέγω που να πάω? ο ιατρός μου ακόμα δεν μου έχει πει τίποτα ...ούτε καν την μαία του δεν εχω γνωρισει! έχω ραντεβου σε μια βδομαδα ξανά θα τον ρωτήσω και εκείνον..

Έχει πάρα πολλά, μια αναζήτηση να κάνεις, και σε συνδιασμό με την γνώμη του γιατρού και της μαίας σου θα διαλέξεις το καλύτερο. Γνώμη μου, απέφυγε τα σκληροπυρηνικά, ειδικά στο θέμα του θηλασμού..έχω άσχημα παραδείγματα στον κύκλο μου. Αν πάλι σου ταιριάζουν, ξέχνα την συμβουλή μου και πράξε ανάλογα:)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, εγώ εχθές μετακόμισα σε νέο σπίτι, και είπα να αρχίσω να ετοιμάζω το δωμάτιο του μωρού, όχι κάτι τρελό, ντουλάπα έχω, μου έδωσε η αδελφή μου λίκνο και μια κούνια... Συρταριερα βρήκα μια ωραία , λευκή, 94cm, 70€ .... Θα πάω αρχές Μαρτίου να την πάρω

 

Πέρα από αυτά δεν ξέρω από μικροπραγματα τι να πάρω ώστε να είμαι έτοιμη, και από πόσα τμχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κορίτσια εγώ πηγα να παρω κάτι από κατάστημα με παιδικα βρεφικά και κορίτσια και κουνιες και όλα . Αυτο που κατάλαβα είναι ότι θα έκανα πολλα ανοησία έξοδα στο μέλλον πχ ποιο άχρηστο από τις φωλιές δεν υπάρχει επίσης λίκνο πολυ ακριβά για λίγους μήνες χρήσεις λένε 6 μήνες η κοπέλα εκεί μου είπε το πολυ 4μηνων εγω αποφάσισα να πάρω μικρή κουνια με καλό στρώμα και ένα καρότσι ακριβό να έχει καλή καλαθουνα και καλό καθίσματακι για το αυτοκίνητο η καλαθουνα θα είναι για να τον έχω μαζί μου μέσα στο σπίτι και θα αντικαταστήσει μια φωλιά που είναι πανακριβη γιατί για να μένει το μωρό ώρες εκεί η τιμή της ξεκινάει από 90 ευρώ αυτά 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα! Γύρισα κι εγώ από τον γιατρό κι όλα πάνε καλά. Η μικρή μεγαλώνει καλά κι ο τράχηλος μου (είχα θέμα στην α εγκυμοσύνη και τον μετράμε σχεδόν κάθε βδομάδα μήπως χρειαστεί να επέμβουμε) παραμένει μακρύς και καλός. Επίσης, αν και κάνω "ζαβολιές" στο φαγητό, δεν έχω κάνει -ακόμα τουλάχιστον-  διαβήτη κύησης, όπως στον μικρό. Και γενικά είναι μια τελείως διαφορετική εγκυμοσύνη, φτου φτου φτου! Εμείς β επιπέδου έχουμε τέλος του μήνα, ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι καλά.

@Christina60 μπορείς να δει τη Φαιναρέτη, είναι ΜΚΟ για εγκύους και νέες μαμάδες. Εγώ δεν παρακολούθησα στον μικρό σεμινάρια, γιατί ήμουν κλινήρης και δεν γινόντουσαν τότε online συναντήσεις, αλλά  οι φίλες μου έχουν πολύ καλή γνώμη. 

Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια κι έτσι όλα να συνεχίζουν να πηγαίνουν ήρεμα κι όμορφα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/2/2022 at 6:05 ΜΜ, Dimi84 είπε:

Καλησπερα κορίτσια εγώ πηγα να παρω κάτι από κατάστημα με παιδικα βρεφικά και κορίτσια και κουνιες και όλα . Αυτο που κατάλαβα είναι ότι θα έκανα πολλα ανοησία έξοδα στο μέλλον πχ ποιο άχρηστο από τις φωλιές δεν υπάρχει επίσης λίκνο πολυ ακριβά για λίγους μήνες χρήσεις λένε 6 μήνες η κοπέλα εκεί μου είπε το πολυ 4μηνων εγω αποφάσισα να πάρω μικρή κουνια με καλό στρώμα και ένα καρότσι ακριβό να έχει καλή καλαθουνα και καλό καθίσματακι για το αυτοκίνητο η καλαθουνα θα είναι για να τον έχω μαζί μου μέσα στο σπίτι και θα αντικαταστήσει μια φωλιά που είναι πανακριβη γιατί για να μένει το μωρό ώρες εκεί η τιμή της ξεκινάει από 90 ευρώ αυτά 

Και εμένα η αδελφή μου που έχει λίκνο, σε κάνα μήνα θα βάλει τον μικρό της στο κρεβατάκι του, γιατί πλέον δεν χωράει ( 7 μηνών ) ...Όσο για την φωλιά, συμφωνώ μαζί σου, έχει άλλα πόσα πράγματα αν θέλεις να βάλεις μέσα το μωράκι σου, ακόμα κ σε ένα σεντονακι μπορείς να το έχεις, αν θέλεις να το έχεις στον καναπέ μόνο ! Πολύ όμορφες οι φωλιές δεν λέω - αλλά τζάμπα έξοδα πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, im_leela είπε:

Και εμένα η αδελφή μου που έχει λίκνο, σε κάνα μήνα θα βάλει τον μικρό της στο κρεβατάκι του, γιατί πλέον δεν χωράει ( 7 μηνών ) ...Όσο για την φωλιά, συμφωνώ μαζί σου, έχει άλλα πόσα πράγματα αν θέλεις να βάλεις μέσα το μωράκι σου, ακόμα κ σε ένα σεντονακι μπορείς να το έχεις, αν θέλεις να το έχεις στον καναπέ μόνο ! Πολύ όμορφες οι φωλιές δεν λέω - αλλά τζάμπα έξοδα πιστεύω

Ακριβώς τζάμπα λεφτά νομίζω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, im_leela είπε:

Και εμένα η αδελφή μου που έχει λίκνο, σε κάνα μήνα θα βάλει τον μικρό της στο κρεβατάκι του, γιατί πλέον δεν χωράει ( 7 μηνών ) ...Όσο για την φωλιά, συμφωνώ μαζί σου, έχει άλλα πόσα πράγματα αν θέλεις να βάλεις μέσα το μωράκι σου, ακόμα κ σε ένα σεντονακι μπορείς να το έχεις, αν θέλεις να το έχεις στον καναπέ μόνο ! Πολύ όμορφες οι φωλιές δεν λέω - αλλά τζάμπα έξοδα πιστεύω

Καλά ψώνια σε όλα τα κορίτσια κ με το καλό οι γέννες!ο πρώτος γιος μου δν έκατσε ποτέ στον καναπέ!έλεγα αυτό το παιδί δν θα κάτσει ποτέ!ούτε σε ριλαξ!τώρα για το δεύτερο πήρα φωλιά!την αγόρασα 55€ μαζί με κουβερτακια κ σελτε!θα δείξει βέβαια αν θα του αρέσει!σίγουρα μπορεί κάποια μαμά να το αγοράσει κ μετά την γέννα!μόλις μου ήρθε σπίτι η φωλιά έτρεξε ο γιος μου που είναι 2 ετών κ ξάπλωνε μέσα!την έκρυψαν κ την άλλη μέρα μου έλεγε φωλιά την έψαχνε χαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...