Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Μανούλες Ιουνίου 2022


Recommended Posts

1 hour ago, Annoula1990 είπε:

Την φυλαει, της μιλαει, κουνιεται αλλα δεν το νιωθει στο χερι. Εγω του λεω κλωτσησε αλλα δεν το καταλαβαινει.. πιστευω σε κανα 2-3 εβδομαδες θα την καταλαβει..

Αν φας σοκολάτα; Έλα μωρέ ας κάνει λίγο ακόμα υπομονή και μετά θα την νιώθει φουλ ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 565
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Annoula1990 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!!! Και εγω τωρα ακουω κλωτσιες δυνατες..23η εβδομαδα!!!! και εγω σε καποιες κλωτσιες νιωθω αβολα, γλυκο πονο μπορω να τον περιγραψω.. ενοχλητικος!! Αλλα δεν με πειραζει καθολου, αρκει να την ακουω οτι ειναι καλα!!!!

 

Ξερει καμια που ειναι σε 2η κυηση ποτε θα μας ακουσει κ ομπαμπας γτ βαζει τα χερια του κ δεν νιωθει ακομα κατι... κ στενοχωριεται ο μπαμπας μας

Καλησπέρα Annoula 1990. Στον γιο μου, με πρόσθιο πλακούντα, ο μπαμπάς νομίζω τον ένιωσε μετά την 20η εβδομάδα. Τώρα που είμαι στην ίδια εβδομάδα με οπίσθιο πλακούντα, τον καταλαβαίνει εδω και μια εβδομάδα. Νομίζω έχει να κάνει και με την θέση του πλακούντα πότε θα το νιώσουν..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Klaral είπε:

Καλησπέρα Annoula 1990. Στον γιο μου, με πρόσθιο πλακούντα, ο μπαμπάς νομίζω τον ένιωσε μετά την 20η εβδομάδα. Τώρα που είμαι στην ίδια εβδομάδα με οπίσθιο πλακούντα, τον καταλαβαίνει εδω και μια εβδομάδα. Νομίζω έχει να κάνει και με την θέση του πλακούντα πότε θα το νιώσουν..

Ψηλο προσθιο πλακουντα εχω και ειμαι 23η εβδομαδα! Τελος παντων, πιστευω συντομα να την ακουσει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είδατε 3D το μωράκι σας; Εμάς κουνιέται συνέχεια και δεν προλαβαίνουμε να το δούμε :-( Μόνο την τσουτσουνα του μας δείχνει με περηφάνεια, κατά τ άλλα τίποτα, υπερκινητικό φουλ. :lol:

Επίσης είναι καμία από εσάς που γέννησε ή θα γεννήσει στο Γένεσις Θέσ/νίκη;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Klaral είπε:

Μπράβο Annoula1990!!!!! Ένα ένα να φεύγουν τα άγχη..εγώ πάω την ερχόμενη Παρασκευή και περιμένω πως και πως!!

Σημερα μου εφυγε οοολο το αγχος και επιτελους θα εχω μωρο τον Ιουνη!!! Ειμαι πολυ χαρουμενη... ορκιζομαι δεν θα αγχωθω ποτε ξανα μεχρι να γεννησω, θα απολαυσω την εγκυμοσυνη μου...

Αντε κ εσυ πλησιαζεις.. ολα τελεια θα πανε!!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εγώ το μετέφερα το ραντεβού της Β επιπέδου για τις 18/2...

Τώρα αν σας πω ότι δεν τα έχω νιώσει τα μωρά θα το πιστέψετε;

Και είμαι στην 21η εβδομάδα...

Τι να πω... εγώ δεν σκαμπάζω??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

κ εγώ από βδομάδα έχω β επιπέδου, ανυπομωνω να ηρεμήσω κάπως… φατσούλα δεν έχουμε καταφέρει να δούμε. Νιώθω κάτι ελαφριά σκαλίσματα στην κοιλιά αλλά τίποτα το δυνατό προς το παρόν… και δεν έχω πρόσθιο πλακούντα! Είμαι 21 εβδομάδα. Έτσι ελαφριά χτυπηματακια θα νιώθω που μπορεί να τα μπερδεύω με το έντερο ή θα νιώσω κάτι καλό κάποια στιγμή ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κι από μένα!

ελπίζω να είστε όλες καλά! εγώ είχα μια περιπέτεια, κόλλησα κορονοϊό, το πέρασα ήρεμα ευτυχώς, πήρα και μονοκλωνικά αντισώματα, τέλος καλό όλα καλά αλλά μ' αυτά και μ' αυτά, πέρασε όλος ο Γενάρης έτσι!

Και φτάσαμε στη β' επιπέδου!! εγώ την έκανα προχθές, όλα ήταν καλά αλλά επειδή είναι δίδυμη κύηση και είμαι και λίγο ψυχαναγκαστική, θα κάνω και μια δεύτερη την άλλη βδομάδα!

Πάντως @athinaida κι εγώ στη β' επιπέδου τα είδα λίγο πιο καθαρά, με πιο λεπτομέρεια κάποια χαρακτηριστικά τους δηλαδή (μύτη, χείλη) και το ίδιο βράδυ τα ένιωσα για πρώτη φορά!

Να ρωτήσω κάτι άσχετο: έχει πάρει καμιά σας μαξιλάρι εγκυμοσύνης; ή κάτι παρόμοιο που να βοηθά για τον ύπνο;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Catalina2 said:

Καλησπέρα κι από μένα!

ελπίζω να είστε όλες καλά! εγώ είχα μια περιπέτεια, κόλλησα κορονοϊό, το πέρασα ήρεμα ευτυχώς, πήρα και μονοκλωνικά αντισώματα, τέλος καλό όλα καλά αλλά μ' αυτά και μ' αυτά, πέρασε όλος ο Γενάρης έτσι!

Και φτάσαμε στη β' επιπέδου!! εγώ την έκανα προχθές, όλα ήταν καλά αλλά επειδή είναι δίδυμη κύηση και είμαι και λίγο ψυχαναγκαστική, θα κάνω και μια δεύτερη την άλλη βδομάδα!

Πάντως @athinaida κι εγώ στη β' επιπέδου τα είδα λίγο πιο καθαρά, με πιο λεπτομέρεια κάποια χαρακτηριστικά τους δηλαδή (μύτη, χείλη) και το ίδιο βράδυ τα ένιωσα για πρώτη φορά!

Να ρωτήσω κάτι άσχετο: έχει πάρει καμιά σας μαξιλάρι εγκυμοσύνης; ή κάτι παρόμοιο που να βοηθά για τον ύπνο;

 

Κ εγώ θα ήθελα λεπτομέρειες για μαξιλάρι ύπνου κλπ… επίσης οποία θέλει να συζητήσει τι κάνει από αγορές, προετοιμασία κλπ… 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Catalina2 είπε:

Καλησπέρα κι από μένα!

ελπίζω να είστε όλες καλά! εγώ είχα μια περιπέτεια, κόλλησα κορονοϊό, το πέρασα ήρεμα ευτυχώς, πήρα και μονοκλωνικά αντισώματα, τέλος καλό όλα καλά αλλά μ' αυτά και μ' αυτά, πέρασε όλος ο Γενάρης έτσι!

Και φτάσαμε στη β' επιπέδου!! εγώ την έκανα προχθές, όλα ήταν καλά αλλά επειδή είναι δίδυμη κύηση και είμαι και λίγο ψυχαναγκαστική, θα κάνω και μια δεύτερη την άλλη βδομάδα!

Πάντως @athinaida κι εγώ στη β' επιπέδου τα είδα λίγο πιο καθαρά, με πιο λεπτομέρεια κάποια χαρακτηριστικά τους δηλαδή (μύτη, χείλη) και το ίδιο βράδυ τα ένιωσα για πρώτη φορά!

Να ρωτήσω κάτι άσχετο: έχει πάρει καμιά σας μαξιλάρι εγκυμοσύνης; ή κάτι παρόμοιο που να βοηθά για τον ύπνο;

 

Περαστικά σου!!

Εμένα κόλλησε ο καλός μου κορωνοιο,  εγω την γλύτωσα, τον άφησα μονο του και πήγα στο πατρικό μου 10 μέρες για να είμαι ήσυχη...

Κι εγώ αρχίζω και δεν βολεύομαι στον ύπνο... θα κάνω έρευνα αγοράς για μαξιλάρια και θα τα ξαναπούμε!

Αλήθεια,  πεσμου σε παρακαλώ πόσα κιλά έχεις πάρει ως τώρα που έχεις δίδυμα... γιατί εγώ όλο παχαίνω, έχω πάρει 9 κιλά ήδη... και δεν ξέρω που θα φτάσει το χάλι μου... 

Link to comment
Share on other sites

Αχ, πονεμένη ιστορία τα κιλά :roll:! έχω πάρει 7 κιλά αλλά εδώ και 2 εβδομάδες ξεκίνησα γιόγκα/πιλάτες και κάτι γίνεται... δηλαδή κάπως τα παίρνω πιο αργά. Μου είπαν ότι γύρω στα 16 κιλά φτάνουμε με δίδυμη κύηση (στην καλή περίπτωση) και ότι προς το τέλος δε θα έχουμε πολλή όρεξη για φαγητό (να το δω και να μην το πιστέψω!) γιατί θα είμαστε σαν πρησμένες κάπως! Αθλείσαι ή περπατάς καθόλου;

Για το μαξιλάρι, έχω μια συσταση για τα bebejou αλλά δεν έχω πάει να δω από κοντά. Η πλάτη μου με δυσκολεύει, σαν να μη βολεύεται εύκολα δηλαδή!

@ΕΛΕΝΗ12 δεν έχω κάνει καμία προετοιμασία ακόμη, ούτε αγορά! είμαι και άσχετη εντελώς και πελαγώνω και σκέφτομαι να περιμένω λίγο...οι πιο έμπειρες, ελπίζω, να μας δώσουν τα φώτα τους! Μια λίστα θα βοηθούσε :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια γυρισα απο τον γιατρό ο μπέμπης καταπληκτικός. Μου επιβαιβαιωσε ότι αυτό που  νιώθω είναι το μωρό το ένιωσα και όσο ήμουν εκεί μεγαλώνει τέλεια και κλείσαμε και την Β επιπέδου τον μαρτιο. Πρώτη μουρη το τσουτσουνι. Σε όλη την διάρκεια του υπερηχου βαρεθήκαμε να το βλέπουμε 

5 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Καλησπέρα!

Εγώ το μετέφερα το ραντεβού της Β επιπέδου για τις 18/2...

Τώρα αν σας πω ότι δεν τα έχω νιώσει τα μωρά θα το πιστέψετε;

Και είμαι στην 21η εβδομάδα...

Τι να πω... εγώ δεν σκαμπάζω??

Εμεις τη βαλαμε όσο. Ποιο μετά μπορουσαμε . Αλλά τώρα είμαι ήρεμη και ξέρω ότι αυτό που νιώθω είναι ο μπέμπης 

πρίν από 12 λεπτά , Catalina2 είπε:

Αχ, πονεμένη ιστορία τα κιλά :roll:! έχω πάρει 7 κιλά αλλά εδώ και 2 εβδομάδες ξεκίνησα γιόγκα/πιλάτες και κάτι γίνεται... δηλαδή κάπως τα παίρνω πιο αργά. Μου είπαν ότι γύρω στα 16 κιλά φτάνουμε με δίδυμη κύηση (στην καλή περίπτωση) και ότι προς το τέλος δε θα έχουμε πολλή όρεξη για φαγητό (να το δω και να μην το πιστέψω!) γιατί θα είμαστε σαν πρησμένες κάπως! Αθλείσαι ή περπατάς καθόλου;

Για το μαξιλάρι, έχω μια συσταση για τα bebejou αλλά δεν έχω πάει να δω από κοντά. Η πλάτη μου με δυσκολεύει, σαν να μη βολεύεται εύκολα δηλαδή!

@ΕΛΕΝΗ12 δεν έχω κάνει καμία προετοιμασία ακόμη, ούτε αγορά! είμαι και άσχετη εντελώς και πελαγώνω και σκέφτομαι να περιμένω λίγο...οι πιο έμπειρες, ελπίζω, να μας δώσουν τα φώτα τους! Μια λίστα θα βοηθούσε :)

Η γυναικολόγος μου είπε ότι μετά τις 30 εβδομάδες θα ηρεμήσει η μέση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...