Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      τι να σου πω, αν το καλοσκεφτεις έχει κάποια λογικη στο δικό μ μυαλό! ναι μεν ο προεμφυτευτικος σου αυξάνει τις πιθανότητες για εμφύτευση  γιατί είναι εξ αρχής ένα υγιές έμβρυο αλλά είναι μέχρι την ημέρα που πήραν κύτταρα για εξέταση, μετά τι γινεται; ίσως βέβαια κάνω και λάθος , δεν επιμένω!  ίσως τα κορίτσια που έχουν ασχοληθεί περισσότερο με τον προεμφυτευτικο ξέρουν καλύτερα ! θυμαμαι όμως ότι μ είχαν πει αυτό και συγκεκριμένα την ημέρα της αποξεσης που ήμουν έτσι ψυχολογικά πιεσμένη ειπα πως την επόμενη φορά θα κάνουμε προεμφυτευτικο και μ απάντησε η μαια , μη νομίζεις ότι ο προεμφυτευτικος είναι πανάκεια ! 

Αυξημένες πιθανότητες για προεκλαμψία


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , Ele1 είπε:

Πως είναι το μωρο πως εισαι?σαλοσπιρ επερνες?

Να σε ρωτήσω τις έκανες στην κοιλιά τις κλεξαν μέχρι τέλος?

Ο γιος μου είναι τώρα 28 μηνών. Έμεινε σχεδόν δύο μήνες στην μενν και εγώ δύο μέρες. Γεννήθηκε πάρα πολύ μικρός 1500γραμμαρια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Ele1 είπε:

Πως είναι το μωρο πως εισαι?σαλοσπιρ επερνες?

Να σε ρωτήσω τις έκανες στην κοιλιά τις κλεξαν μέχρι τέλος?

Επειδη εκανα καισαρικη διέκοψα την ενεση την προηγουμενη της καισαρικης και τη μερα του τοκετού εβαλα καλτσες ειδικες ριζομηριου και 8 ωρες μετα τον τοκετο ξανα ξεκινησα αντιπηκτικη (καθημερινα ιδια ωρα οπως και πριν.)..& Επειδη η λοχεία ειναι η πιο επικυνδυνη περιοδος για θρομβώσεις μου συστησε  να συνεχισω να κανω  για 2 βδομαδες μετα τη γεννα ..ναι στη κοιλια!!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Επειδη εκανα καισαρικη διέκοψα την ενεση την προηγουμενη της καισαρικης και τη μερα του τοκετού εβαλα καλτσες ειδικες ριζομηριου και 8 ωρες μετα τον τοκετο ξανα ξεκινησα αντιπηκτικη (καθημερινα ιδια ωρα οπως και πριν.)..& Επειδη η λοχεία ειναι η πιο επικυνδυνη περιοδος για θρομβώσεις μου συστησε  να συνεχισω να κανω  για 2 βδομαδες μετα τη γεννα ..ναι στη κοιλια!!

Απλά ο γυναικολόγος  μου λέει δεν χρειάζεται να παίρνω αντιπηκτικες...ενώ η αιματολογος μου λέει να παίρνω και έχω μπερδευτεί.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Ele1 είπε:

Απλά ο γυναικολόγος  μου λέει δεν χρειάζεται να παίρνω αντιπηκτικες...ενώ η αιματολογος μου λέει να παίρνω και έχω μπερδευτεί.. 

Καλημέρα κορίτσι μου αν σου είπε αιματολογος αντιπηκτικες θα της κάνεις. Εγώ έπαιρνα σαλοσπιλ από την αρχή. Όμως επειδή είχα αιμοραγιες το σταμάτησα στην πέμπτη εβδομάδα. Μετά την αυχενική που σταμάτησε το αίμα ξεκίνησα αντιπηκτικες και συνέχισα και  ένα μήνα μετά την γεννά. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ele1 είπε:

Απλά ο γυναικολόγος  μου λέει δεν χρειάζεται να παίρνω αντιπηκτικες...ενώ η αιματολογος μου λέει να παίρνω και έχω μπερδευτεί.. 

δ βρεθηκα στη θεση σου,αλλα αφου το λεει ο αιματολογος να τις κανεις.ειναι πιο ειδικος

βεβαια καλο ειναι να συνεργαζονται οι γιατροι που σε παρακολουθουν

εγω εκανα ινοχεπ στο τριτο τριμηνο,για αλλους λογους,στην κοιλια ως το τελος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 16/2/2022 at 11:51 ΠΜ, Milena είπε:

Και μενα χαλαρός ηταν δεν με αγχωσε ποτέ με τα κιλά και τη διατροφή. Δεν κανω/,εκανα κάτι συγκεκριμένο, πολλά λαχανικά, πρασινα φυλλωδη (επειδή ηταν καλοκαίρι και τα μαρούλια δεν ήταν και πολυ ωραια, εκανα πολυ συχνα σμουθι με σπανακι/αβοκάντο/μπανανα/γάλα βρώμης/ και ενα scoop οργανικής πρωτεΐνης βρώμης - εννοείται ο γιατρός ειχε εγκρίνει την πρωτεΐνη)

Διαφορες σαλατες γενικα και με όσπρια και κινόα

Ζυμαρικά ετσι και αλλιως τρωω χρόνια μονο ολικης.

Ζάχαρη ετρωγα μονο οταν πηγαίναμε για υπέρηχο ενα παγωτακι να ξυπναει το μωρο!! Αλλιώς καθολου.

Επισης το αλάτι που ειπαν και τα κορίτσια, ομως με τους απίστευτους καυσωνες μερικές φορές εφαγα τσιπς!!!

Να σε ρωτήσω  επιτρέπεται το μέλι ή πρέπει  κ αυτό να το ελάττωσω? 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...