Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      τι να σου πω, αν το καλοσκεφτεις έχει κάποια λογικη στο δικό μ μυαλό! ναι μεν ο προεμφυτευτικος σου αυξάνει τις πιθανότητες για εμφύτευση  γιατί είναι εξ αρχής ένα υγιές έμβρυο αλλά είναι μέχρι την ημέρα που πήραν κύτταρα για εξέταση, μετά τι γινεται; ίσως βέβαια κάνω και λάθος , δεν επιμένω!  ίσως τα κορίτσια που έχουν ασχοληθεί περισσότερο με τον προεμφυτευτικο ξέρουν καλύτερα ! θυμαμαι όμως ότι μ είχαν πει αυτό και συγκεκριμένα την ημέρα της αποξεσης που ήμουν έτσι ψυχολογικά πιεσμένη ειπα πως την επόμενη φορά θα κάνουμε προεμφυτευτικο και μ απάντησε η μαια , μη νομίζεις ότι ο προεμφυτευτικος είναι πανάκεια ! 

Αποβολή (my history)


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Ευχαριστώ πολύ μακάρι να πάνε όλα καλά γτ φοβάμαι πάρα πολύ και έχω ανχος ...δεν ξέρω γτ δεν με εστηλε ούτε στην πρώτη εγγυμοσινη ειχα κανει  β χοριακη και εντωμεταξύ θα ήθελα να πάω να κάνω αλλά άμα δεν μ την γράψει καπιος γιατρός κάνει 25 ευρώ εδώ στο νησί και ο γιατρός μ είναι  αγρινιο...

Δεν πειράζει, κάτι θα ξέρει ο γιατρός σου. Όλα καλά να πάνε κοπελα μου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 23 λεπτά , tetakom είπε:

Δεν πειράζει, κάτι θα ξέρει ο γιατρός σου. Όλα καλά να πάνε κοπελα μου! 

Να σαι καλά κοριτσάκι μ ευχαριστώ πολύ μακάρι να πάνε όλα καλά ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2022 at 2:15 ΜΜ, Nephele78 είπε:

@Ntin19καλημερα κορίτσια.

Εγώ σήμερα πήγα για την χοριακη που είπε ο γιατρός διότι δεν ήταν αισιόδοξος και ειμαι σε αναμμένα κάρβουνα.

Ήθελα να ρωτήσω πόσο επικίνδυνο είναι σε περίπτωση που δεν είναι καλά τα πράγματα να ξανά μπω στην διαδικασία αποξεσης 2 φορα και αν θα μπορέσω να ξανά μείνω έγκυος και να πάνε όλα καλά.

Αν έχετε γνωστές περιπτώσεις θα παρακαλούσα να μου πείτε.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Ntin19 είπε:

 

Καλημερα @Nephele78  κορίτσι μ σε καταλαβαινω πως νιοθεις  έχω έρθει και εγώ στην θέση σου καταλαβαίνω το φόβο σ εύχομαι παρόλα αυτά να πάνε όλα καλά ...η αποξεση δεν είναι επικίνδυνη έκανα και εγώ τον Δεκέμβριο ήμουν 7 εβδομάδων και τώρα είμαι και πάλι έγγυος ξέρω κιαλες κοπέλες π έχουν κάνει αποξεση και μια και δυο και τρεις φορές  και μια χαρά έγγυος μηνανε μετά χορις κανένα πρόβλημα επίδη και εγώ φοβομουνα  πάρα πολύ και ο γιατρός με είχε διαβεβαιώσει ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μην  μπορέσω να ξαναμηνω έγγυος και έμεινα  αμέσως ..... στην πρώτη περίοδο μετά την αποξεση π έκανα  μου λέγανε τα κορίτσια εδώ στο φόρουμ  ότι θα είμαι πιο γόνιμη αλλά εγώ δεν το πολυπυστευα να σου πω την αλήθεια  ε μόλις είδα το θετικό τεστ εκεί κατάλαβα πόσο δίκιο είχαν  ότι μετά την αποξεση είσαι πιο γόνιμος από πριν....Να μην ανησυχείς για τιποτα και αποξεση να χρειαστεί να κάνεις μην φοβάσαι αν σου δώσει το οκ ο γιατρό σου τον επόμενο μήνα κιόλας κάνεις προσπάθειες και θα μηνεις έγγυος ♥️♥️♥️ εύχομαι να πάνε όλα καλά γλυκιά μου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Ntin19 είπε:

Σε ευχαριστώ για το κουράγιο κορίτσι μου.ευχομαι να σου πάνε όλα καλά εσένα με το καλό!

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μ να σαι καλά ♥️♥️ .... Εδώ ειμαστε να βοηθαμε η μία την άλλη ♥️♥️ κορίτσι μ πόσο εβδομάδων είσαι εσύ ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Ntin19 είπε:

Σήμερα 6 εβδομάδων και 6 ημερών!

Εσύ??

Εγώ σήμερα μόλις μπήκα στην 5η εβδομάδα και ξεκηνησα outrogestan πρωί βράδυ   π μηλησα προχθές με τον γιατρό μ λόγω κ της παλινδρομης ...... Από συμπτώματα πως είσαι ??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dimitra97 είπε:

Εγώ σήμερα μόλις μπήκα στην 5η εβδομάδα και ξεκηνησα outrogestan πρωί βράδυ   π μηλησα προχθές με τον γιατρό μ λόγω κ της παλινδρομης ...... Από συμπτώματα πως είσαι ??

Κορίτσι μου μόλις πήρα τα αποτελέσματα.. έχει αρχίσει να πέφτει η χοριακη,μίλησα με τον γιατρό και πρέπει να σταματήσω τα ουτροτζεσταν και το φολικό και να το αφήσω να έρθει η περίοδος μου και μετά να πάω να με δει, ελπίζουμε μην χρειαστεί ξανά αποξεση.

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά ❤️ καλή εγκυμοσύνη και ευχαρίστως να τα λέμε.

Εύχομαι την επόμενη φορά να τα καταφέρω και να πάνε όλα καλά.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Ntin19 είπε:

Κορίτσι μου μόλις πήρα τα αποτελέσματα.. έχει αρχίσει να πέφτει η χοριακη,μίλησα με τον γιατρό και πρέπει να σταματήσω τα ουτροτζεσταν και το φολικό και να το αφήσω να έρθει η περίοδος μου και μετά να πάω να με δει, ελπίζουμε μην χρειαστεί ξανά αποξεση.

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά ❤️ καλή εγκυμοσύνη και ευχαρίστως να τα λέμε.

Εύχομαι την επόμενη φορά να τα καταφέρω και να πάνε όλα καλά.

Αχ βρε κοπέλα μου να ξέρεις σε καταλαβαίνω τόσο πολύ   λυπάμαι π το περνάς για δεύτερη φορά ...εύχομαι να μην χρειαστεί αποξεση αν και να χρειαστεί δεν είναι κάτι  μην ανησυχείς .......μην το αφήσεις να σε πάρει από κάτω να είσαι δυνατή ...σε ευχαριστώ πολύ  ενοητε θα τα λέμε ότι δηποτε θες ν Συζητήσουμε  εδώ είμαστε να στιριζουμε η μία την άλλη ......την πρώτη φορά π σ συνέβη είχες κάνει τις απαραίτητες εξετασεις για να δείτε γτ παλινδρομησε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Ntin19 είπε:

Κορίτσι μου μόλις πήρα τα αποτελέσματα.. έχει αρχίσει να πέφτει η χοριακη,μίλησα με τον γιατρό και πρέπει να σταματήσω τα ουτροτζεσταν και το φολικό και να το αφήσω να έρθει η περίοδος μου και μετά να πάω να με δει, ελπίζουμε μην χρειαστεί ξανά αποξεση.

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά ❤️ καλή εγκυμοσύνη και ευχαρίστως να τα λέμε.

Εύχομαι την επόμενη φορά να τα καταφέρω και να πάνε όλα καλά.

@Ntin19  Λυπάμαι και σε καταλαβαίνω αφάνταστα. Μην το βάζεις κάτω κορίτσι γλυκό. Εύχομαι να μη χρειαστείς αποξεση για να μην τραυματιστεί η μήτρα . Ψηλά το κεφάλι και πάμε μπροστά! Σου εύχομαι τα καλύτερα από εδώ και πέρα. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Καλημερα @Nephele78  κορίτσι μ σε καταλαβαινω πως νιοθεις  έχω έρθει και εγώ στην θέση σου καταλαβαίνω το φόβο σ εύχομαι παρόλα αυτά να πάνε όλα καλά ...η αποξεση δεν είναι επικίνδυνη έκανα και εγώ τον Δεκέμβριο ήμουν 7 εβδομάδων και τώρα είμαι και πάλι έγγυος ξέρω κιαλες κοπέλες π έχουν κάνει αποξεση και μια και δυο και τρεις φορές  και μια χαρά έγγυος μηνανε μετά χορις κανένα πρόβλημα επίδη και εγώ φοβομουνα  πάρα πολύ και ο γιατρός με είχε διαβεβαιώσει ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μην  μπορέσω να ξαναμηνω έγγυος και έμεινα  αμέσως ..... στην πρώτη περίοδο μετά την αποξεση π έκανα  μου λέγανε τα κορίτσια εδώ στο φόρουμ  ότι θα είμαι πιο γόνιμη αλλά εγώ δεν το πολυπυστευα να σου πω την αλήθεια  ε μόλις είδα το θετικό τεστ εκεί κατάλαβα πόσο δίκιο είχαν  ότι μετά την αποξεση είσαι πιο γόνιμος από πριν....Να μην ανησυχείς για τιποτα και αποξεση να χρειαστεί να κάνεις μην φοβάσαι αν σου δώσει το οκ ο γιατρό σου τον επόμενο μήνα κιόλας κάνεις προσπάθειες και θα μηνεις έγγυος ♥️♥️♥️ εύχομαι να πάνε όλα καλά γλυκιά μου 

 

8 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μ να σαι καλά ♥️♥️ .... Εδώ ειμαστε να βοηθαμε η μία την άλλη ♥️♥️ κορίτσι μ πόσο εβδομάδων είσαι εσύ ?

 

2 ώρες πρίν, tetakom είπε:

@Ntin19  Λυπάμαι και σε καταλαβαίνω αφάνταστα. Μην το βάζεις κάτω κορίτσι γλυκό. Εύχομαι να μη χρειαστείς αποξεση για να μην τραυματιστεί η μήτρα . Ψηλά το κεφάλι και πάμε μπροστά! Σου εύχομαι τα καλύτερα από εδώ και πέρα. 

6 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Αχ βρε κοπέλα μου να ξέρεις σε καταλαβαίνω τόσο πολύ   λυπάμαι π το περνάς για δεύτερη φορά ...εύχομαι να μην χρειαστεί αποξεση αν και να χρειαστεί δεν είναι κάτι  μην ανησυχείς .......μην το αφήσεις να σε πάρει από κάτω να είσαι δυνατή ...σε ευχαριστώ πολύ  ενοητε θα τα λέμε ότι δηποτε θες ν Συζητήσουμε  εδώ είμαστε να στιριζουμε η μία την άλλη ......την πρώτη φορά π σ συνέβη είχες κάνει τις απαραίτητες εξετασεις για να δείτε γτ παλινδρομησε?

Ήταν να γίνει αυτό μου είπαν.. έκανα για θρομβοφιλια και άλλες εξετάσεις ήταν όλα καλά!!!

8 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Εγώ σήμερα μόλις μπήκα στην 5η εβδομάδα και ξεκηνησα outrogestan πρωί βράδυ   π μηλησα προχθές με τον γιατρό μ λόγω κ της παλινδρομης ...... Από συμπτώματα πως είσαι ??

Κορίτσι μου μόλις πήρα τα αποτελέσματα.. έχει αρχίσει να πέφτει η χοριακη,μίλησα με τον γιατρό και πρέπει να σταματήσω τα ουτροτζεσταν και το φολικό και να το αφήσω να έρθει η περίοδος μου και μετά να πάω να με δει, ελπίζουμε μην χρειαστεί ξανά αποξεση.

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά ❤️ καλή εγκυμοσύνη και ευχαρίστως να τα λέμε.

Εύχομαι την επόμενη φορά να τα καταφέρω και να πάνε όλα καλά.

2 ώρες πρίν, tetakom είπε:

@Ntin19  Λυπάμαι και σε καταλαβαίνω αφάνταστα. Μην το βάζεις κάτω κορίτσι γλυκό. Εύχομαι να μη χρειαστείς αποξεση για να μην τραυματιστεί η μήτρα . Ψηλά το κεφάλι και πάμε μπροστά! Σου εύχομαι τα καλύτερα από εδώ και πέρα. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! πιστεύω και ελπίζω να τα καταφέρω να το ξεπεράσω και να έρθει και για εμένα αυτή η ευλογημένη στιγμή..

Καλή συνέχεια από καρδιάς να έχετε κορίτσια μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...