Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση από εκεί θα εξαρτηθούν πολλα.
      Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 

       

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Chris_V είπε:

Ακομη περιμενω, πηγα στο μικροβιολογικο της γετονιας που εκανα την 1η και αργουν. Στην καλυτερη στις 15.00 μου ειπε.

Σε αναμμενα κρβουνα καθομαι εντωμεταξυ...

 

Πω πω σε νιωθω!! Ετσι ακιρβως ένιωθα… ποια μερα μετα απο ετ εισαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , Chris_V είπε:

Ακομη περιμενω, πηγα στο μικροβιολογικο της γετονιας που εκανα την 1η και αργουν. Στην καλυτερη στις 15.00 μου ειπε.

Σε αναμμενα κρβουνα καθομαι εντωμεταξυ...

 

Καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Πω πω σε νιωθω!! Ετσι ακιρβως ένιωθα… ποια μερα μετα απο ετ εισαι;

Αυριο κανω 2 εβδομαδες με 3ων ημερων. Ειχα και αυτο το αιματακι με λιγα καφε την Πεμπτη και εχω πεθανει απο την αγωνια.

Και σημερα τα ξημερωματα παλι λιγους πονους....και το στηθος τερας, που μεχρι τωρα δεν εβρισκα σουτιεν λογω μικρου μεγεθους.

Εσυ πως εισαι απο πονακια?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Chris_V είπε:

Αυριο κανω 2 εβδομαδες με 3ων ημερων. Ειχα και αυτο το αιματακι με λιγα καφε την Πεμπτη και εχω πεθανει απο την αγωνια.

Και σημερα τα ξημερωματα παλι λιγους πονους....και το στηθος τερας, που μεχρι τωρα δεν εβρισκα σουτιεν λογω μικρου μεγεθους.

Εσυ πως εισαι απο πονακια?

Εγω επειδη εχω μεγαλο στήθος ετσι κ αλλιως δεν ειδα διαφορα αχαχαχ μονο μια μερα με πονούσε λιγο εσωτερικά..εγω εχω πονάκια σαν τραβήγματα μερικες στιγμές …κ νιωθω την μήτρα μ γενικα βαριά …Σου ευχομαι ολοψυχα μια τελεια β χοριακη !:wub:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Σποράκι είπε:

Καλή επιτυχία!!!

Ευχαριστω τοσο πολυ!

 

πρίν από 8 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Εγω επειδη εχω μεγαλο στήθος ετσι κ αλλιως δεν ειδα διαφορα αχαχαχ μονο μια μερα με πονούσε λιγο εσωτερικά..εγω εχω πονάκια σαν τραβήγματα μερικες στιγμές …κ νιωθω την μήτρα μ γενικα βαριά …Σου ευχομαι ολοψυχα μια τελεια β χοριακη !:wub:

Σε ευχαριστω πολυ! Λιγη ακομη υπομονη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Angot πού είσαι εσύ βρε ψυχή? Δε σε έχω συνηθίσει τόσο ήσυχη!! Όλα καλά???

πρίν από 19 λεπτά , Chris_V είπε:

Ακομη περιμενω, πηγα στο μικροβιολογικο της γετονιας που εκανα την 1η και αργουν. Στην καλυτερη στις 15.00 μου ειπε.

Σε αναμμενα κρβουνα καθομαι εντωμεταξυ...

 

Αν είναι δυνατόν... Γιατί τόσο αργά?? Ουφ, στο κέντρο που είσαι έπρεπε να πας που τις βγάζουν τσακ μπαμ! Αν και βέβαια καλά έκανες και πήγες στο ίδιο με την πρώτη φορά, έχει σημασία! Καλά αποτελέσματα να έχεις! Το καλό πράγμα αργεί...!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

@Μπισκοτακι27 και @Chris_V καλα αποτελέσματα σας εύχομαι!!

Συνέβη σε φίλη μου και είχε κυστικό ωάριο. Μάλλον πρέπει να πας να σου κάνει ο γιατρός έναν υπέρηχο

Συμφωνώ, το γάλα κυρίως αλλά και τα τυριά είναι από τις χειρότερες τροφές. Εγώ τα είχα κόψει εντελώς για ένα διάστημα αλλά ξανά κύλησα δυστυχώς. Τώρα έκοψα πάλι τα τυριά και λόγω αλατιού αλλά είναι τόσο ωραία τα άτιμα.  

Ρε κορίτσια εχτές συνέβη κάτι κουλό. Ενώ τα ουτρο με νταγκλάρουν περίπου μισή με μια ώρα μετά που θα τα πάρω, εχτές πήρα το δεύτερο στις 5:30 το απόγευμα και έμεινα ξάπλα βλέποντας νετφλιξ και δεν με ζάλισε καθολου. Και σηκώνομαι να κανω μια δουλειά κατα τις 12 και μου σκάει απότομα ένα νταγκλάρισμα άλλο πράγμα, ξάπλωσα και με πήρε ο ύπνος αμέσως που δεν κοιμάμαι τοσο νωρίς ποτέ. Πως γίνεται να έδρασε σχεδόν 6 ώρες μετα; Σας έχει συμβεί ποτέ; Μήπως επειδή ήμουν ξάπλα δεν κυκλοφόρησε όπως έπρεπε στον οργανισμό;

Μου έδωσε cyclacur για να έρθει περίοδος. Το ενδομήτριο παραμένει λεπτό λόγω serpafar και έχω και ένα κυστικο ωοθηλακιο.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 19/5/2022 at 12:00 ΜΜ, eva13232 είπε:

καλημέρα σας ,

ήρθα σε αυτό το φόρουμ τέλος Δεκεμβρίου και κάποιες σας εχω γνωρίσει και περισσότερο, ήθελα να κάνω μια αποτίμηση της μέχρι τώρα προσπάθειάς μου και να πάρω γνώμες. από ψυχολογία είμαι πολύ χάλια ....

γνώρισα λοιπόν τον σφακ 2/2/2022 είχα το πρώτο ραντεβού μου είπε να τρέξω και ξεκίνησα μαζί του με φυσικό τροποποιημένο κι έκανα το Φλεβάρη την πρώτη ωοληψία μαζί του όπου βλέπαμε 2 ωάρια τελικά πήραμε 1 το οποίο δε γονιμοποιήθηκε ποτέ. Μάρτιο ξαναπάω για ωοληψία όπου πήραμε ένα ωάριο το οποίο γονιμοποιήθηκε και προχώρησε ανώμαλα οπότε το πετάξαμε , τον Απρίλιο ανεβαίνει ωραιότατα η fsh μου στο 20,6 για πρώτη φορά , κάνω πάνω από 5 υπερήχους σε αυτόν τον κύκλο και δεν είδαμε ωοθυλάκιο ποτέ. Φτάνω αισίως στον Μάιο όπου η fsh έπεσε στο 4.8 και ήλπιζα ότι θα φτιάξουμε το πρώτο μας εμβρυάκι και πηγα χθες για ωοληψία και είχε σπάσει το ωοθηλάκιο και δεν προχωρήσαμε σε ωοληψία.

Όπως καταλαβαίνετε η διάθεσή μου και η ψυχολογία μου είναι στα τάρταρα. Θυμίζω ετών 42,5 πια και 0 στους 4 πρώτους κύκλους  , χαμηλή ΑΜΗ.

παρακαλώ για τις γνώμες σας και την στήριξή σας , κάπου να βρω κουράγιο κι εγώ......

Καλησπέρα σας , ηθελα να μοιραστώ μαζί σας τα επόμενα βήματα μου. Πήγα και πήρα δεύτερη γνώμη απο τον μπομπτη για την περίπτωση μου,  μου είπε ότι οι δυο πρώτοι κύκλοι μου και αρα ωοληψιες που έκανα στον σφακ  ήταν καταδικασμενοι,  γιατι η ε2 μου δεν ανεβαίνει αρκετά.  Και στις δύο περιπτώσεις οταν εκανα ωοληψια που τη μέτρησα ηταν κοντα στο 80 , ο μπομποτης μου ειεπ οτι δεν κανουμε ωοληψια αν δεν εχουμε ε2 γύρω στο 120 με 150. Οποτε θελω να ρωτήσω οσες εχετε κανει φυσικούς κύκλους και πετύχατε καλο ωαριο και ισως βλαστοκυστη αν θυμάστε ποσο ε2 είχατε την προηγούμενη μέρα η οποτε τη μετρησατε. 

Μην πέσετε να με φάτε θεωρω οτι ο σφακ ειναι καλος γιατρος μεν , αλλά δεν ασχολείται πολύ τουλάχιστον με εμένα , ίσως με θεωρεί καμένη υπόθεση,  δεν ξέρω.

Και το δεύτερο προβλημα μου ειναι οτι η lh μου ανεβαίνει πολυ και σπάει το ωαριο , υπάρχει κάτι που πρπεει να γινει ?

Τρίτον επειδή λόγω ηλικίας δεν με παίρνει να περιμένω μέχρι ο κάθε γιατρός να ασχοληθεί μαζί μου αναζητώ γιατρό. Όποια εχει καποιον που θεωρεί οτι βοηθάει και ασχολειται με τις γυναίκες στα σοβαρά ας μου πει. Σκέφτομαι να πάρω γνώμη από μαστρομηνα, τσιριγωτη, κουρτη, στεφανή δεν έχω αποφασίσει ακόμα.

 

καλησπέρα σε όλες - είχα βάλει την ενημέρωση σε αλλο θέμα και δεν ελαβα παρα μόνο μία απάντηση .... αν μπορείτε και εχετε κάτι να μου πείτε θα το εκτιμούσα

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Περιμενουμε νέα σου!!!:wub:

Κορίτσια μου…πάει το σποράκι μου…

Το είχα καταλάβει…ήταν πολλοι άτιμοι εκείνοι οι πόνοι την Πέμπτη το πρωί…

22 η χοριακη, πιο κάτω από την πεμπτη.

Περιμένω το γιατρό να μιλήσουμε.

Τα χάλια μου εχω…

πρίν από 32 λεπτά , happiness79 είπε:

@Angot πού είσαι εσύ βρε ψυχή? Δε σε έχω συνηθίσει τόσο ήσυχη!! Όλα καλά???

Αν είναι δυνατόν... Γιατί τόσο αργά?? Ουφ, στο κέντρο που είσαι έπρεπε να πας που τις βγάζουν τσακ μπαμ! Αν και βέβαια καλά έκανες και πήγες στο ίδιο με την πρώτη φορά, έχει σημασία! Καλά αποτελέσματα να έχεις! Το καλό πράγμα αργεί...!!

Πάει το σποράκι μου…τι να πω δε ξέρω. Να κλάψω θέλω μόνο 

  • Λυπημένη/-ος 25
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια σας αφηνει ο γιατρός τωρα στην εγκυμοσύνη αποτριχωση με κερί στ μπικίνι;

πρίν από 6 λεπτά , Chris_V είπε:

Κορίτσια μου…πάει το σποράκι μου…

Το είχα καταλάβει…ήταν πολλοι άτιμοι εκείνοι οι πόνοι την Πέμπτη το πρωί…

22 η χοριακη, πιο κάτω από την πεμπτη.

Περιμένω το γιατρό να μιλήσουμε.

Τα χάλια μου εχω…

Πάει το σποράκι μου…τι να πω δε ξέρω. Να κλάψω θέλω μόνο 

Πολυ λυπαμαι….δν ηξερα οτι πονούσες κιολας μαζι μ το αίμα… επαιρνες utregestan?κ εγω την προηγ φορα ετσι ημουν..παρε δυναμεις κλάψε να βγει απο μεσα σου… κ παμε δυνατα για την επόμενη φορα! Κ πες του να σ δωσει vasclor +prolutex .Εμενα την προηγ φορα ειχαν πέσει στα πατώματα προγεστερονη οιστραδιολη κ ειχα αίμα στην προηγ ετ ..κ μ ειπε μαλλον δεν απορροφάει οργανισμός μ τα utregestan κολπικα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Chris_V είπε:

Κορίτσια μου…πάει το σποράκι μου…

Το είχα καταλάβει…ήταν πολλοι άτιμοι εκείνοι οι πόνοι την Πέμπτη το πρωί…

22 η χοριακη, πιο κάτω από την πεμπτη.

Περιμένω το γιατρό να μιλήσουμε.

Τα χάλια μου εχω…

Πάει το σποράκι μου…τι να πω δε ξέρω. Να κλάψω θέλω μόνο 

Ο χρόνος θα γιάνει την πληγή… λυπάμαι. Θεωρείται βιοχημική; 
 

Να ανασκουμπωθείτε για την επόμενη κίνηση! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Μου έδωσε cyclacur για να έρθει περίοδος. Το ενδομήτριο παραμένει λεπτό λόγω serpafar και έχω και ένα κυστικο ωοθηλακιο.

Υπάρχει περίπτωση αυτό το κυστικό να μην άφηνε την περίοδο να κατέβει? Θα βοηθηθείς τώρα με τα cyclacur, θα έρθει η περίοδος και θα ανακουφιστείς!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Chris_V είπε:

Κορίτσια μου…πάει το σποράκι μου…

Το είχα καταλάβει…ήταν πολλοι άτιμοι εκείνοι οι πόνοι την Πέμπτη το πρωί…

22 η χοριακη, πιο κάτω από την πεμπτη.

Περιμένω το γιατρό να μιλήσουμε.

Τα χάλια μου εχω…

Πάει το σποράκι μου…τι να πω δε ξέρω. Να κλάψω θέλω μόνο 

Όχι ρε γαμωτο!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Chris_V είπε:

Κορίτσια μου…πάει το σποράκι μου…

Το είχα καταλάβει…ήταν πολλοι άτιμοι εκείνοι οι πόνοι την Πέμπτη το πρωί…

22 η χοριακη, πιο κάτω από την πεμπτη.

Περιμένω το γιατρό να μιλήσουμε.

Τα χάλια μου εχω…

Πάει το σποράκι μου…τι να πω δε ξέρω. Να κλάψω θέλω μόνο 

Οχιιιιιιιι... Λυπάμαι τόσο πολύ... Σου στέλνω τεράστια αγκαλιά. Να κλάψεις να ξεσπάσεις, σε νιώθω... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...