Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , eva13232 είπε:
 

Καλησπέρα σας , ηθελα να μοιραστώ μαζί σας τα επόμενα βήματα μου. Πήγα και πήρα δεύτερη γνώμη απο τον μπομπτη για την περίπτωση μου,  μου είπε ότι οι δυο πρώτοι κύκλοι μου και αρα ωοληψιες που έκανα στον σφακ  ήταν καταδικασμενοι,  γιατι η ε2 μου δεν ανεβαίνει αρκετά.  Και στις δύο περιπτώσεις οταν εκανα ωοληψια που τη μέτρησα ηταν κοντα στο 80 , ο μπομποτης μου ειεπ οτι δεν κανουμε ωοληψια αν δεν εχουμε ε2 γύρω στο 120 με 150. Οποτε θελω να ρωτήσω οσες εχετε κανει φυσικούς κύκλους και πετύχατε καλο ωαριο και ισως βλαστοκυστη αν θυμάστε ποσο ε2 είχατε την προηγούμενη μέρα η οποτε τη μετρησατε. 

Μην πέσετε να με φάτε θεωρω οτι ο σφακ ειναι καλος γιατρος μεν , αλλά δεν ασχολείται πολύ τουλάχιστον με εμένα , ίσως με θεωρεί καμένη υπόθεση,  δεν ξέρω.

Και το δεύτερο προβλημα μου ειναι οτι η lh μου ανεβαίνει πολυ και σπάει το ωαριο , υπάρχει κάτι που πρπεει να γινει ?

Τρίτον επειδή λόγω ηλικίας δεν με παίρνει να περιμένω μέχρι ο κάθε γιατρός να ασχοληθεί μαζί μου αναζητώ γιατρό. Όποια εχει καποιον που θεωρεί οτι βοηθάει και ασχολειται με τις γυναίκες στα σοβαρά ας μου πει. Σκέφτομαι να πάρω γνώμη από μαστρομηνα, τσιριγωτη, κουρτη, στεφανή δεν έχω αποφασίσει ακόμα.

 

καλησπέρα σε όλες - είχα βάλει την ενημέρωση σε αλλο θέμα και δεν ελαβα παρα μόνο μία απάντηση .... αν μπορείτε και εχετε κάτι να μου πείτε θα το εκτιμούσα

Καλησπέρα Eva. Δεν ξέρω αν μπορώ να σε βοηθήσω για τον γιατρό γιατί εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη από τον δικό μου αλλά είναι λίγο απόμακρος και τυπικός. Τώρα για την ε2 σε όλους τους φυσικούς κύκλους είχα την τιμή που σου είπαν 120-150 και σχεδόν πάντα παίρνω ωάριο! Ευχομαι να βρεις τον γιατρό που θα νιώσεις εμπιστοσύνη και να πάνε όλα τέλεια!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , happiness79 είπε:

Υπάρχει περίπτωση αυτό το κυστικό να μην άφηνε την περίοδο να κατέβει? Θα βοηθηθείς τώρα με τα cyclacur, θα έρθει η περίοδος και θα ανακουφιστείς!

Το ενδομήτριο κυρίως είπε . Κ ρε συ παρόλο που πήρα 10 μερεσ utrogestan παραμένει λεπτό. Πάμε να φτιάξουμε το ένα  χαλάμε το άλλο. Αλλά κ το κυστικο φαντάζομαι πως θα έχει μερίδιο ευθύνης. 

Τέλος πάντως όλα καλά!!!!!!!! Αυτά είναι πταίσματα!!!!!

  • Μπερδεμένη/-ος 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Chris_V είπε:

Κορίτσια μου…πάει το σποράκι μου…

Το είχα καταλάβει…ήταν πολλοι άτιμοι εκείνοι οι πόνοι την Πέμπτη το πρωί…

22 η χοριακη, πιο κάτω από την πεμπτη.

Περιμένω το γιατρό να μιλήσουμε.

Τα χάλια μου εχω…

Πάει το σποράκι μου…τι να πω δε ξέρω. Να κλάψω θέλω μόνο 

Πολύ κρίμα. Δεν ξέρω τι να σου πω, ειναι πολύ άσχημο συναίσθημα. Κλάψε όσο θες, πάρε το χρόνο σου και σιγά σιγά βλέπεις τα επόμενα βήματα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , eva13232 είπε:
 

Καλησπέρα σας , ηθελα να μοιραστώ μαζί σας τα επόμενα βήματα μου. Πήγα και πήρα δεύτερη γνώμη απο τον μπομπτη για την περίπτωση μου,  μου είπε ότι οι δυο πρώτοι κύκλοι μου και αρα ωοληψιες που έκανα στον σφακ  ήταν καταδικασμενοι,  γιατι η ε2 μου δεν ανεβαίνει αρκετά.  Και στις δύο περιπτώσεις οταν εκανα ωοληψια που τη μέτρησα ηταν κοντα στο 80 , ο μπομποτης μου ειεπ οτι δεν κανουμε ωοληψια αν δεν εχουμε ε2 γύρω στο 120 με 150. Οποτε θελω να ρωτήσω οσες εχετε κανει φυσικούς κύκλους και πετύχατε καλο ωαριο και ισως βλαστοκυστη αν θυμάστε ποσο ε2 είχατε την προηγούμενη μέρα η οποτε τη μετρησατε. 

Μην πέσετε να με φάτε θεωρω οτι ο σφακ ειναι καλος γιατρος μεν , αλλά δεν ασχολείται πολύ τουλάχιστον με εμένα , ίσως με θεωρεί καμένη υπόθεση,  δεν ξέρω.

Και το δεύτερο προβλημα μου ειναι οτι η lh μου ανεβαίνει πολυ και σπάει το ωαριο , υπάρχει κάτι που πρπεει να γινει ?

Τρίτον επειδή λόγω ηλικίας δεν με παίρνει να περιμένω μέχρι ο κάθε γιατρός να ασχοληθεί μαζί μου αναζητώ γιατρό. Όποια εχει καποιον που θεωρεί οτι βοηθάει και ασχολειται με τις γυναίκες στα σοβαρά ας μου πει. Σκέφτομαι να πάρω γνώμη από μαστρομηνα, τσιριγωτη, κουρτη, στεφανή δεν έχω αποφασίσει ακόμα.

 

καλησπέρα σε όλες - είχα βάλει την ενημέρωση σε αλλο θέμα και δεν ελαβα παρα μόνο μία απάντηση .... αν μπορείτε και εχετε κάτι να μου πείτε θα το εκτιμούσα

Μμμμ... Κατάλαβα. Η Ε2 ήταν η μόνη ορμόνη που μετρούσα κάθε φορά, όχι όμως μία μέρα πριν την ωοληψία, αλλά νωρίτερα. Δε θυμάμαι ποια μέρα ακριβώς, πάντως ούτε στον πρώτο ούτε στον τελευταίο υπέρηχο αλλά κάπου ενδιάμεσα. Συνήθως ήταν γύρω στο 120-130 πρώτη μέτρηση και ανέβαινε 180-200 (αν δεν κάνω λάθος άλλη μία φορά μου τη μετρούσε κι αυτό όχι πάντα, εξαρτάται από την πρώτη μέτρηση). Σκέφτομαι ότι έχεις ήδη κατά νου αρκετούς γιατρούς και μόνο κάνοντας ραντεβού μαζί τους θα καταλήξεις. Καλή συνέχεια στα επόμενα βήματα σου και εύχομαι σύντομα να έχεις θετική έκβαση!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , happiness79 είπε:

@Angot πού είσαι εσύ βρε ψυχή? Δε σε έχω συνηθίσει τόσο ήσυχη!! Όλα καλά???

Αν είναι δυνατόν... Γιατί τόσο αργά?? Ουφ, στο κέντρο που είσαι έπρεπε να πας που τις βγάζουν τσακ μπαμ! Αν και βέβαια καλά έκανες και πήγες στο ίδιο με την πρώτη φορά, έχει σημασία! Καλά αποτελέσματα να έχεις! Το καλό πράγμα αργεί...!!

Γειαααα, ναι καλά είμαι κοριτσι. Μέχρι ώρας όλα καλά! Μπήκα στην 11η σήμερα! :lol: έμαθα να μετράω! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

Γειαααα, ναι καλά είμαι κοριτσι. Μέχρι ώρας όλα καλά! Μπήκα στην 11η σήμερα! :lol: έμαθα να μετράω! 

Καλώς την!!! Εφάνταστες οι απαντήσεις σου όπως πάντα, μας έλειψες! Εγώ μπήκα στην 9η σήμερα, σ' ακολουθώ!!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Τη γνωρίζω αυτή την άποψη για τα γαλακτομικά που λες, παρ' όλα αυτά οι περισσότεροι γιατροί τα θέλουν στην εγκυμοσύνη. Ο δικός μου συνεργάζεται με διατροφολόγο που είναι αυτής της άποψης πάντως. Σε αρκετές χώρες της Ασίας υπάρχει μεγάλο ποσοστό ανθρώπων που έχει δυσανεξία στη λακτόζη οπότε αναγκαστικά δεν τα τρώνε. Προφανώς και υπάρχουν και άλλες πηγές λήψης ασβεστίου. Η δική μου άποψη είναι παν μέτρον άριστον και στην προκειμένη είναι σαφώς καλύτερα τα κατσικίσια προϊόντα, καθώς είναι πιο υγιεινά, τα ζώα αυτά τα έχουν χωρίς πολλά φάρμακα και είναι και πιο ελαφριά χωρίς να έχουν υποστεί επεξεργασία. 

Δεν θα πάψω ποτέ να απορώ…

ευτυχώς ο δικός μου ο γιατρός δεν λέει τέτοια. 

Στην Ασία έχουν δυσανεξία επειδή δεν τα έτρωγαν ούτε οι πρόγονοί τους. Το φυσιολογικό είναι να έχεις δυσανεξία στο γάλα που είναι μια τροφή που αφορά τα βρέφη των μαμάδων που το παράγουν για να ταΐσουν τα μωρά τους. Δηλαδή κ από ηθικής πλευράς να το δεις δεν είναι ωραίο να τρώμε το φαγητό ενός μωρού. 

Τέλοσπάντων αν οι μισοί Ευρωπαίοι-Αμερικάνοι δεν έχουν δυσανεξία στα γαλακτοκομικά αυτό οφείλεται στη συνήθεια των προγόνων μας να τρώνε τόσα ώστε το σώμα προσαρμόστηκε.

Εγώ πάντως έχω δυσανεξία στο γάλα κ το θεωρώ απόλυτα φυσικό. 

Εν πάσι περιπτώσει, αφού η αγορά προσφέρει ο,τι ο άνθρωπος ζητάει είναι επιλογή του καθενός αν θα φάει ή όχι γαλακτοκομικά. Πάντως απαραίτητα δεν είναι κ πολλές φορές είναι κ επιβλαβή.

πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

Γειαααα, ναι καλά είμαι κοριτσι. Μέχρι ώρας όλα καλά! Μπήκα στην 11η σήμερα! :lol: έμαθα να μετράω! 

Εγώ στη 10η! :mrgreen:

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσιααααααα βγήκε!! Δεν το πιστευω !!!  1087 :eek: ο γιατρός ειπε να παμε την πεμπτη να κανουμε τον 1ο υπέρηχο να δουμε το σακουλάκι μας 

Μπράβο μπισκοτάκι!!!! Πολλα συγχαρητήρια!!! Με το καλο στον υπέρηχο τωρα!!!!

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Δεν θα πάψω ποτέ να απορώ…

ευτυχώς ο δικός μου ο γιατρός δεν λέει τέτοια. 

Στην Ασία έχουν δυσανεξία επειδή δεν τα έτρωγαν ούτε οι πρόγονοί τους. Το φυσιολογικό είναι να έχεις δυσανεξία στο γάλα που είναι μια τροφή που αφορά τα βρέφη των μαμάδων που το παράγουν για να ταΐσουν τα μωρά τους. Δηλαδή κ από ηθικής πλευράς να το δεις δεν είναι ωραίο να τρώμε το φαγητό ενός μωρού. 

Τέλοσπάντων αν οι μισοί Ευρωπαίοι-Αμερικάνοι δεν έχουν δυσανεξία στα γαλακτοκομικά αυτό οφείλεται στη συνήθεια των προγόνων μας να τρώνε τόσα ώστε το σώμα προσαρμόστηκε.

Εγώ πάντως έχω δυσανεξία στο γάλα κ το θεωρώ απόλυτα φυσικό. 

Εν πάσι περιπτώσει, αφού η αγορά προσφέρει ο,τι ο άνθρωπος ζητάει είναι επιλογή του καθενός αν θα φάει ή όχι γαλακτοκομικά. Πάντως απαραίτητα δεν είναι κ πολλές φορές είναι κ επιβλαβή.

Εγώ στη 10η! :mrgreen:

Λίγες βδομάδες μείνανε... Αντε να κλείσουμε το 3μηνο να ησυχάσουμε λιγο. Να λέμε είμαστε έγκυος για τα καλά. Οχι είμαι έγκυος αλλά δεν έχω κλείσει 3μηνο ακόμα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, eva13232 said:
 

Καλησπέρα σας , ηθελα να μοιραστώ μαζί σας τα επόμενα βήματα μου. Πήγα και πήρα δεύτερη γνώμη απο τον μπομπτη για την περίπτωση μου,  μου είπε ότι οι δυο πρώτοι κύκλοι μου και αρα ωοληψιες που έκανα στον σφακ  ήταν καταδικασμενοι,  γιατι η ε2 μου δεν ανεβαίνει αρκετά.  Και στις δύο περιπτώσεις οταν εκανα ωοληψια που τη μέτρησα ηταν κοντα στο 80 , ο μπομποτης μου ειεπ οτι δεν κανουμε ωοληψια αν δεν εχουμε ε2 γύρω στο 120 με 150. Οποτε θελω να ρωτήσω οσες εχετε κανει φυσικούς κύκλους και πετύχατε καλο ωαριο και ισως βλαστοκυστη αν θυμάστε ποσο ε2 είχατε την προηγούμενη μέρα η οποτε τη μετρησατε. 

Μην πέσετε να με φάτε θεωρω οτι ο σφακ ειναι καλος γιατρος μεν , αλλά δεν ασχολείται πολύ τουλάχιστον με εμένα , ίσως με θεωρεί καμένη υπόθεση,  δεν ξέρω.

Και το δεύτερο προβλημα μου ειναι οτι η lh μου ανεβαίνει πολυ και σπάει το ωαριο , υπάρχει κάτι που πρπεει να γινει ?

Τρίτον επειδή λόγω ηλικίας δεν με παίρνει να περιμένω μέχρι ο κάθε γιατρός να ασχοληθεί μαζί μου αναζητώ γιατρό. Όποια εχει καποιον που θεωρεί οτι βοηθάει και ασχολειται με τις γυναίκες στα σοβαρά ας μου πει. Σκέφτομαι να πάρω γνώμη από μαστρομηνα, τσιριγωτη, κουρτη, στεφανή δεν έχω αποφασίσει ακόμα.

 

καλησπέρα σε όλες - είχα βάλει την ενημέρωση σε αλλο θέμα και δεν ελαβα παρα μόνο μία απάντηση .... αν μπορείτε και εχετε κάτι να μου πείτε θα το εκτιμούσα

Εγώ θα σου πω την δική μου εμπειρία από τον Σφακ και ότι θες κάνεις εννοείται. Τις 2 άριστες βλαστοκύστες μου που είχα πάρει στην 1η ωοληψία τις είχα πάρει με Ε2 199 που αντιστοιχεί σε 100 ανά ωοθυλάκιο, παρόλα αυτά πήρα 2 άριστα έμβρυα. Επίσης μία άλλη κοπέλα εδώ μέσα είχε χαμηλή Ε2 γύρω στο 60 και είχε πάρει 2 ωάρια που το ένα έφτασε βλαστοκύστη και έμεινε και έγκυος σε εκείνη την μεταφορά. Και από την άλλη έχει τύχει με Ε2 250 να πάρω 2 άδεια. Θέλω να πω ότι δεν είναι κανόνας η χαμηλή Ε2 πάντα να μην δώσει έμβρυο και προφανώς και το γνωρίζει αυτό ο γιατρός γι αυτό και το ρισκάρει, αν όμως έχεις χάσει την εμπιστοσύνη σου, καλό είναι να αλλάξεις γιατί με όποιον είσαι πρέπει να νιώθεις σιγουριά 

 

19 minutes ago, Chris_V said:

Κορίτσια μου…πάει το σποράκι μου…

Το είχα καταλάβει…ήταν πολλοι άτιμοι εκείνοι οι πόνοι την Πέμπτη το πρωί…

22 η χοριακη, πιο κάτω από την πεμπτη.

Περιμένω το γιατρό να μιλήσουμε.

Τα χάλια μου εχω…

Πάει το σποράκι μου…τι να πω δε ξέρω. Να κλάψω θέλω μόνο 

Κοριτσάκι μου λυπάμαι πάρα πολύ πραγματικά, κλάψε να ξεσπάσεις :(

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , happiness79 είπε:

Καλώς την!!! Εφάνταστες οι απαντήσεις σου όπως πάντα, μας έλειψες! Εγώ μπήκα στην 9η σήμερα, σ' ακολουθώ!!!

Πέρασε η ρημαδο 8η εβδομάδα. Καλά πάμε! Αρχίζω και είμαι αισιόδοξη. Χωριά ότι ξεκίνησα να κοιτάζω για παιδικά δωμάτια. Αχχαχαχα! Ποτέ λες δε θα μαι τρελή να ξεκινήσω να μαστορευω; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα με το γιατρο μου.

Σοκ και αυτος, στην αρχη μου ειπε να τα σταματησω τα χαπια γιατι το αποβάλλω και να περιμενω να αδιαθετησω.

Μετα αλλαξε γνωμη επειδη οι τιμες ηταν ιδιες σχεδον και μου ειπε να παρω 2 μερες ακομη και να μετρησω την Πεμπτη παλι.

Εχει νοημα? 

Μιλησα και εναν πολυ καλο φιλο εξωσωματιστη στο εξωτερικο οποιος ηταν πιο καθετος. Να τα σταματησω ολα και περιμενω να αδιαθετησω για να μπω σε σειρα και να ξαναπροσπαθησω. Και την επομενη φορα μετρηση προγεστερονης και μαζι με τα ultro και ενεσιμα για να ειμαι σιγουρη για την απορροφηση.

οποια μπορει ας μου στειλει ενα μνμ με τα στοιχεια επικοινωνιας στο Ελενα στο τμημα αποβολων.

  • Μπερδεμένη/-ος 3
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, marina39 είπε:

Είναι λίγο επίφοβο κ όχι σοφό να βάζουμε όλα τα γαλακτοκομικά σε ένα καλάθι. Αυτό που γράφεις δεν ισχύει. Γαλακτοκομικά όπως το κατσικίσιο τυρί, γιαούρτι, κεφίρ είναι εξαιρετικά ωφέλιμα για τον οργανισμό. Έχουν χαμηλά λιπαρά, τα ζώα είναι χωρίς ορμόνες και με πολύ καλά λιπαρά. Ειδικά στην Ελλάδα που τρώμε πολλά αιγοπρόβεια προϊόντα με τη Μεσογειακή διατροφή έχουμε μακροζωϊα κ καλή χοληστερίνη. Η εγκυμοσύνη ρίχνει το ασβέστιο κ αρα είναι απαραίτητα όσο ποτέ. Κ για την οστεοπορωση στις γυναίκες. Βλαπτουν τα γαλακτοκομικά της σειράς όπως κίτρινα τυρια αγελάδας full fat της μαζικής παραγωγής. 

Σίγουρα υπάρχουν διαβαθμίσεις στο πόσο βλάπτει το κάθε γαλακτοκομικό προϊόν. Τα αγελαδινά βλάπτουν περισσότερο από τα κατσικίσια.

Εμένα η ένστασή μου είναι στο ότι τα παρουσιάζουν ως απαραίτητα. Δεν είναι απαραίτητα. Υπάρχουν πολύ πιο υγιεινές τροφές που παρέχουν ασβέστιο όπως τα πράσινα φυλλώδη λαχανικά, οι ξηροί καρποί, το ταχίνι κλπ.

Φυσικά θα το πω για ακόμη μια φορά, το ασβέστιο που προσλαμβάνεις εξαρτάται από το επίπεδο της βιταμίνης D που έχεις. Όσο πιο υψηλή είναι η D σου τόσο πιο πολύ ασβέστιο έχει ο οργανισμός σου. Το να παίρνεις ασβέστιο χωρίς να έχεις επαρκή ποσότητα D είναι δώρον άδωρο γιατί καταλήγει στην τουαλέτα.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαααααα να σας πούμε τα νέα μαςςς;;;; Σήμερα θα κάνουμε την Πέμπτη gonal πήγαμε και κάναμε υπέρηχο με 4 μέρες φάρμακα gonal 250  και είδε λέει 11 με 12.. εκείνη την ώρα γελούσαμε από χαρά η γιατρός λέει ότι πάμε καλά απλά υπάρχει ένα ΠΡΟΒΛΗΜΑ έπρεπε να είναι μεγαλύτερα άρα λέει πρέπει να κάνουμε περισσότερες μέρες φάρμακα και το πρόβλημα είναι ότι η επιτροπή μας έδωσε 2.400 και η γιατρός λέει ότι θέλει άλλες 900 έσκασα λέω να πάω ξανά στην επιτροπή μπασ και γίνει τίποτε

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

 

5 minutes ago, thelw mpempe said:

Κοριτσιαααααα να σας πούμε τα νέα μαςςς;;;; Σήμερα θα κάνουμε την Πέμπτη gonal πήγαμε και κάναμε υπέρηχο με 4 μέρες φάρμακα gonal 250  και είδε λέει 11 με 12.. εκείνη την ώρα γελούσαμε από χαρά η γιατρός λέει ότι πάμε καλά απλά υπάρχει ένα ΠΡΟΒΛΗΜΑ έπρεπε να είναι μεγαλύτερα άρα λέει πρέπει να κάνουμε περισσότερες μέρες φάρμακα και το πρόβλημα είναι ότι η επιτροπή μας έδωσε 2.400 και η γιατρός λέει ότι θέλει άλλες 900 έσκασα λέω να πάω ξανά στην επιτροπή μπασ και γίνει τίποτε

Πολύ καλά είναι τα 12 για τόσο νωρίς, μπράβο! Στην πορεία ίσως δείτε κι άλλα. Δηλαδή τι διαστάσεις σας είπε; Πόσα χιλ ήταν το μεγαλύτερο; Ρε 'σύ είναι πολύ νωρίς ακόμα για να είναι μεγάλα. Επίσης η επιτροπή έπρεπε να σου έχει δώσει 3600 μονάδες, γιατί πήρατε μόνο 2400; 

30 minutes ago, κοτοπουλάκι said:

Σίγουρα υπάρχουν διαβαθμίσεις στο πόσο βλάπτει το κάθε γαλακτοκομικό προϊόν. Τα αγελαδινά βλάπτουν περισσότερο από τα κατσικίσια.

Εμένα η ένστασή μου είναι στο ότι τα παρουσιάζουν ως απαραίτητα. Δεν είναι απαραίτητα. Υπάρχουν πολύ πιο υγιεινές τροφές που παρέχουν ασβέστιο όπως τα πράσινα φυλλώδη λαχανικά, οι ξηροί καρποί, το ταχίνι κλπ.

Φυσικά θα το πω για ακόμη μια φορά, το ασβέστιο που προσλαμβάνεις εξαρτάται από το επίπεδο της βιταμίνης D που έχεις. Όσο πιο υψηλή είναι η D σου τόσο πιο πολύ ασβέστιο έχει ο οργανισμός σου. Το να παίρνεις ασβέστιο χωρίς να έχεις επαρκή ποσότητα D είναι δώρον άδωρο γιατί καταλήγει στην τουαλέτα.

 

Να συμπληρώσω, αν θέλει κάποια κοπέλα να δει τα ντοκιμαντέρ "The milk system" και "Milked" 

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...