Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, Chris_V είπε:

Κορίτσια…πηρα άμεσα τηλέφωνα για ραντεβού. Στο Έλενα βρήκα ένα για Αύγουστο και δεν κάνουν απογευματινά. Θα προσπαθήσω πάλι.


Πηρα όμως στα απογευματινά του Αλεξάνδρα όπου όταν εξήγησα τι γίνεται μου έδωσαν το κινητό (!!!) του διευθυντή τμ. Αποβολών να μιλήσω άμεσα μαζί του.

Οταν τον πήρα και εξήγησα μου ειπε να ξαπλώσω και να μην κουνηθώ  μέχρι αύριο από τη θέση μου. Αν πονάω να παίρνω παυσίπονα και να πάω αύριο στις 15:00 να με δει. Δεν υποσχέθηκε τπτ ευχάριστο αλλά δεν μπορεί να αποκλείσει ειπε την πιθανότητα την Πέμπτη η χοριακη να ήταν επηρεασμένη ακόμη από ovitrelle και η πραγματική να είναι σήμερα αφού αύριο συμπληρώνονται 14 μέρες από την μεταφορά.

Δεν ξέρω τι θα γίνει. Δεν μπορώ να ελπίζω ή καταδικάσω, έκλαψα   τόσο που άδειασα τις τελευταίες ώρες…είμαι σοκαρισμένη όμως από την ανθρωπιά του γιατρού και την αντιμετώπιση του. Σιγουρα όχι όπως ο δικός μου….που μπέρδεψε ακόμη περισσότερο και μου ειπε, συμβαίνουν αυτά μετά τα 40:..

Σας ευχαριστώ ξανά όλες για την συμπαράσταση.

Κάτσε ξεκουράσου κ ας ελπίσουμε ότι στο σπορακι δεν άρεσαν τα μουτρα του 1ου γιατρου με τις χαζομάρες που είπε. Όλα είναι ακόμη πιθανά. Μακάρι να γίνει η ανατροπή κ η επομενη χοριακη να έχει αυξηθεί. Πάντως από το Αλεξανδρα τρομερή αντιμετώπιση δεν το φανταζόμουν καν. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Τοσο νωρις πριν ακούσετε καρδια σ ειπε να κοψεις κ τα παγωτά; Αχ μην μ λες τετοια..τα σταματαω κ γω φοβαμαι τωρα 

Οχι βρε το ανάποδο σ λεω μέχρι να ακούσω καρδιά μ ειχε πει κάνε ότι θες εκτός από νυχια και ποτό. Αυτά μου τα έκοψε απ την αρχη! 

Μόλις ακουσαμε καρδια και έπειτα άρχισαν οι περιορισμοί! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

Οχι βρε το ανάποδο σ λεω μέχρι να ακούσω καρδιά μ ειχε πει κάνε ότι θες εκτός από νυχια και ποτό. Αυτά μου τα έκοψε απ την αρχη! 

Μόλις ακουσαμε καρδια και έπειτα άρχισαν οι περιορισμοί! 

Αααα για αυτο κ μενα δεν μ ειπε τπτ ..μ λεει κανονικα οτι τρως οχι ωμά ,καλοψημένα .Θα κανεις κανονικα τα μποτε σου νυχια,μαλλια,αποτριχωση  οτι θες 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Αααα για αυτο κ μενα δεν μ ειπε τπτ ..μ λεει κανονικα οτι τρως οχι ωμά ,καλοψημένα .Θα κανεις κανονικα τα μποτε σου νυχια,μαλλια,αποτριχωση  οτι θες 

Φαε τωρα που μπορείς! Χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Ασε με φοβησες τωρα δεν τρωω απο αυριο κομμενα αχχααχαχα

Βρε φαε να τ ευχαριστηθείς. Περιμένω την Παρασκευή για να φάω το παγωτό μ σαν τα παιδάκια. Απλως σήμερα έχω λυσσάξει να φάω και σκέφτομαι μηοως φάω ένα με 0% ζάχαρη αλλά δνε ξέρω αν έχει νόημα! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Μεγάλη διαφορά πάντως στο αποτέλεσμα. 

 

 

πρίν από 2 λεπτά , Vxatz είπε:

 

Ναι όντως μεγάλη κ τώρα που ετοιμάζομαι για ωοληψια μόνο με gonal θα πάω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Εγώ τα φοβάμαι λίγο τα νύχια σε αυτή τη φάση. Επειδή περνάει το μανό στο αίμα μέσω των νυχιών. Σου είπε δεν υπάρχει πρόβλημα; 

Ούτε τα μαλλιά μου δεν έχω βάψει..

Με απλό μανο με αφήνει και μενα. Ημιμονιμο δεν θέλει!  Μαλλον λόγω της λάμπας, οχι του βερνικιου. Και δεν νομίζω ότι από το νύχι περνάει στο αίμα. Από το δέρμα ναι αλλά από το νύχι;;;;; δεν ξέρω κ ολας! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

Βρε φαε να τ ευχαριστηθείς. Περιμένω την Παρασκευή για να φάω το παγωτό μ σαν τα παιδάκια. Απλως σήμερα έχω λυσσάξει να φάω και σκέφτομαι μηοως φάω ένα με 0% ζάχαρη αλλά δνε ξέρω αν έχει νόημα! 

Χαχχαχαχα εγω πηρα μια μερα ενα 0% ηταν απαισιο αχαχχααχ

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, MelissaE said:

Να ρωτήσω κάτι είχες καποια συμπτώματα κάτι γιατί κ εγώ έκανα τέστ παπ και βγήκα θετική όμως δεν έχω κάποια ενόχληση και τ θέμα μου είναι ότι με εξέτασε ξανά η γιατρός μου 2..3 φορές και μου είπε ότι δεν βλέπει κάτι έκανα και κολποσκόπηση που βγήκε πολύ καλή!!

Όχι για ετήσιο τεστ παπ πήγα δεν είχα τίποτα .Ποτε δεν έχω κολλήσει κάτι μια φορά μόνο ουρολοίμωξη και για αυτό πήγα κατευθείαν στον γυναικολόγο μου και τελικά όλα καλά δεν είχα τίποτα .Απλά τεστ παπ δεν ξανά κάνω εξωτερικά μόνο σε γυναικολόγο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

Αλήθεια ; εμενα μ αρέσει, από το τπτ το βλέπω γλυκο πολυτελείας! 

 Αχαχαχ εχει πολυ διαφορετική γεύση η βανιλια μεσα σε σχεση μ τ κανονικο 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, κοτοπουλάκι said:

Εμένα μου λες.. έχω κόψει τόσα χρόνια τα γαλακτοκομικά αλλά αν δω φέτα μπροστά μου μου ρχεται να την κατασπαράξω. Δυστυχώς ο,τι είναι νόστιμο δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι κ καλό. Βέβαια σαφώς κ έχουν θρεπτικά συστατικά. Είναι η τροφή του μωρού αρνιού, κατσικιού, μοσχαριού κ έχει όλα τα απαραίτητα ώστε το αρνάκι να εξελιχθεί σε πρόβατο, το μοσχαράκι σε βόδι κλπ. αλλά, δεν παύει να είναι μια τροφή που δεν απευθύνεται σε εμάς, ειδικά τα αγελαδινά προϊόντα.

Κάπου διάβασα για την οστεοπόρωση. Οι χώρες στις οποίες οι άνθρωποι καταναλώνουν γαλακτοκομικά έχουν μεγαλύτερα ποσοστά καταγμάτων κ οστεοπόρωσης σε σύγκριση με χώρες που η κατανάλωση γαλακτοκομικών είναι περιορισμένη λόγω κουλτούρας. Να μην πούμε για την σύνδεσή τους με εμφράγματα, αυτοάνοσα, καρδιακές παθήσεις κλπ.

Η διατροφή μας καλό είναι να βασίζεται στα πρότυπα της μεσογειακής κ όχι του αμερικάνικου μοντέλου που έχει καταστρέψει το δυτικό κόσμο. Ας μην ξεχνάμε ότι είμαστε μια χώρα με πολλούς υπέρβαρους κ πρώτοι στην Ευρώπη σε παιδική παχυσαρκία. 

Δεν κάνω κήρυγμα, να προβληματίσω θέλω περισσότερο. Ελπίζω να μην με παρεξηγείτε

Όχι όχι δεν σε παρεξηγούμε  συμφωνώ μαζί σου και έχω δει και ντοκιμαντέρ πάνω σε αυτό και για την οστεοπόρωση που θεωρητικά έχουν ασβέστιο αλλά δεν λειτουργεί έτσι ! 
Παρ’ολα αυτά η γνώμη μου είναι πως ισορροπημένη διατροφη χωρίς στερήσεις συμβάλουν και σε σωματική και σε ψυχική υγεία , θέλω να πω και το άλλο άκρο να είσαι μονιμως σε μια κατάσταση στέρησης και να "μετράς" τα πάντα αν σου κάνουν καλό και αν επιτρέπονται δεν είναι και το καλύτερο και αυτό υποκειμενικό είναι βέβαια όπως νιώθει ο καθένας αλλά μια ζωή την έχουμε ας απολαμβάνουμε και κάποια πράγματα και ας μην είναι αποκλειστικά "υγιεινά" ( δεν μιλάω για ακραίες γουρουνιες και συνέχεια )

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Chris_V είπε:

Κορίτσια…πηρα άμεσα τηλέφωνα για ραντεβού. Στο Έλενα βρήκα ένα για Αύγουστο και δεν κάνουν απογευματινά. Θα προσπαθήσω πάλι.


Πηρα όμως στα απογευματινά του Αλεξάνδρα όπου όταν εξήγησα τι γίνεται μου έδωσαν το κινητό (!!!) του διευθυντή τμ. Αποβολών να μιλήσω άμεσα μαζί του.

Οταν τον πήρα και εξήγησα μου ειπε να ξαπλώσω και να μην κουνηθώ  μέχρι αύριο από τη θέση μου. Αν πονάω να παίρνω παυσίπονα και να πάω αύριο στις 15:00 να με δει. Δεν υποσχέθηκε τπτ ευχάριστο αλλά δεν μπορεί να αποκλείσει ειπε την πιθανότητα την Πέμπτη η χοριακη να ήταν επηρεασμένη ακόμη από ovitrelle και η πραγματική να είναι σήμερα αφού αύριο συμπληρώνονται 14 μέρες από την μεταφορά.

Δεν ξέρω τι θα γίνει. Δεν μπορώ να ελπίζω ή καταδικάσω, έκλαψα   τόσο που άδειασα τις τελευταίες ώρες…είμαι σοκαρισμένη όμως από την ανθρωπιά του γιατρού και την αντιμετώπιση του. Σιγουρα όχι όπως ο δικός μου….που μπέρδεψε ακόμη περισσότερο και μου ειπε, συμβαίνουν αυτά μετά τα 40:..

Σας ευχαριστώ ξανά όλες για την συμπαράσταση.

Λυπάμαι κορίτσι μου....Να ξεσπάσεις, να κλάψεις αλλά είμαι σίγουρη ότι θα βρεις τη δύναμη και θα σηκωθείς ξανά όρθια. Σου στέλνω προσωπικο μήνυμα επειδή είδα ότι ψάχνεις γιατρό με ειδίκευση στις αποβολές. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Angot είπε:

Με απλό μανο με αφήνει και μενα. Ημιμονιμο δεν θέλει!  Μαλλον λόγω της λάμπας, οχι του βερνικιου. Και δεν νομίζω ότι από το νύχι περνάει στο αίμα. Από το δέρμα ναι αλλά από το νύχι;;;;; δεν ξέρω κ ολας! 

Περνάει απ’ όσο ξέρω, το νύχι είναι πορώδες κ διάτρητο. Γι’ αυτό μέχρι ν βρω μανό συμβατό με εγκυμοσύνη τα έχω αφήσει έτσι αν κ έχω δει κάμποσες έγκυες με μανικιούρ πεντικιούρ. Εγώ το φοβάμαι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...