Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Περνάει απ’ όσο ξέρω, το νύχι είναι πορώδες κ διάτρητο. Γι’ αυτό μέχρι ν βρω μανό συμβατό με εγκυμοσύνη τα έχω αφήσει έτσι αν κ έχω δει κάμποσες έγκυες με μανικιούρ πεντικιούρ. Εγώ το φοβάμαι 

Τι να σ πω, καλα όσο λιγότερα κάνεις τόσο καλύτερο! Εγω να σ οω τη μαύρη μ αλήθεια τα βάφω με απλό μανο. Δεν μπορώ να τα βλεπω έτσι, ειδικά τα ποδια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Texas είπε:

Όχι όχι δεν σε παρεξηγούμε  συμφωνώ μαζί σου και έχω δει και ντοκιμαντέρ πάνω σε αυτό και για την οστεοπόρωση που θεωρητικά έχουν ασβέστιο αλλά δεν λειτουργεί έτσι ! 
Παρ’ολα αυτά η γνώμη μου είναι πως ισορροπημένη διατροφη χωρίς στερήσεις συμβάλουν και σε σωματική και σε ψυχική υγεία , θέλω να πω και το άλλο άκρο να είσαι μονιμως σε μια κατάσταση στέρησης και να "μετράς" τα πάντα αν σου κάνουν καλό και αν επιτρέπονται δεν είναι και το καλύτερο και αυτό υποκειμενικό είναι βέβαια όπως νιώθει ο καθένας αλλά μια ζωή την έχουμε ας απολαμβάνουμε και κάποια πράγματα και ας μην είναι αποκλειστικά "υγιεινά" ( δεν μιλάω για ακραίες γουρουνιες και συνέχεια )

Γενικά κ εγώ έτσι σκέφτομαι, τρώω κ πράγματα που δεν πρέπει να φάω κάποιες φορές αλλά τα γαλακτοκομικά απαγορεύονται σ’ εμένα λόγω υψηλής D. 

Καλό είναι να ξέρουμε τι μας κάνει καλό κ τι μας βλάπτει κ από κει κ πέρα κάνουμε μια ορθολογική χρήση. Δεν μου αρέσει όταν γιατροί προτείνουν πράγματα που δεν κάνουν καλό για ιδανικά. Εκεί φουντώνω. Κατά τ’ άλλα κ εγώ χτες έφαγα μια μπάλα γρανίτα φράουλα. Τη λιγουρεύτηκα κ την έφαγα, δεν είμαι τόσο ψείρα στο φαΐ. 

Προσπαθώ η διατροφή μου να μη βλάπτει περισσότερο απ’ ο,τι οφελεί κ να είναι συμβατή με το οικοσύστημα (είμαι κ οικολόγος :-P)

πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

Τι να σ πω, καλα όσο λιγότερα κάνεις τόσο καλύτερο! Εγω να σ οω τη μαύρη μ αλήθεια τα βάφω με απλό μανο. Δεν μπορώ να τα βλεπω έτσι, ειδικά τα ποδια 

Κι εγώ δεν μπορώ να τα βλέπω γι αυτό δεν τα κοιτάω χαχ. 

Να σου πω πάντα τα έβαφα το καλοκαίρι, τα πόδια μου φαινόταν αδιανόητο να είναι με άβαφτο νύχι. Τώρα όμως προτιμώ να αισθάνομαι πιο ασφαλής σε αυτή τη φάση παρά όμορφη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Texas δηλαδή τ έπαθες με 300 μονάδες για πες μου λίγο ;;;; Θέλω να μάθω γιατί μου λέει τώρα η γυναίκα μου ότι είναι πολλά 11 με 12 ωάρια για πρώτο υπέρηχο για πες μου λιγο

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Chris_V είπε:

Κορίτσια…πηρα άμεσα τηλέφωνα για ραντεβού. Στο Έλενα βρήκα ένα για Αύγουστο και δεν κάνουν απογευματινά. Θα προσπαθήσω πάλι.


Πηρα όμως στα απογευματινά του Αλεξάνδρα όπου όταν εξήγησα τι γίνεται μου έδωσαν το κινητό (!!!) του διευθυντή τμ. Αποβολών να μιλήσω άμεσα μαζί του.

Οταν τον πήρα και εξήγησα μου ειπε να ξαπλώσω και να μην κουνηθώ  μέχρι αύριο από τη θέση μου. Αν πονάω να παίρνω παυσίπονα και να πάω αύριο στις 15:00 να με δει. Δεν υποσχέθηκε τπτ ευχάριστο αλλά δεν μπορεί να αποκλείσει ειπε την πιθανότητα την Πέμπτη η χοριακη να ήταν επηρεασμένη ακόμη από ovitrelle και η πραγματική να είναι σήμερα αφού αύριο συμπληρώνονται 14 μέρες από την μεταφορά.

Δεν ξέρω τι θα γίνει. Δεν μπορώ να ελπίζω ή καταδικάσω, έκλαψα   τόσο που άδειασα τις τελευταίες ώρες…είμαι σοκαρισμένη όμως από την ανθρωπιά του γιατρού και την αντιμετώπιση του. Σιγουρα όχι όπως ο δικός μου….που μπέρδεψε ακόμη περισσότερο και μου ειπε, συμβαίνουν αυτά μετά τα 40:..

Σας ευχαριστώ ξανά όλες για την συμπαράσταση.

Πολύ συγκινητική η αντιμετώπιση του γιατρού από το Αλεξάνδρας, βούρκωσα διαβάζοντας τι σου είπε, ανατρίχιασα,  μακάρι να έχει δίκιο. Οπότε φαντάζομαι συνεχίζεις τα φάρμακα μέχρι νεοτέρας. Σίγουρα θα νιώσεις ασφάλεια απ' ότι καταλαβαίνω μαζί του και είναι πολύ σημαντικό αυτό, όποια κι αν είναι η συνέχεια. Ο γιατρός σου πάλι τι να πω, δεν έχει τρόπο, για μένα είναι μη επιτρεπτό γιατρός που κάνει εξωσωματικές να μην έχει τρόπο, γιατί δουλεύει με πολύ ευάλωτη συναισθηματικά ομάδα ανθρώπων. Μπορεί να είμαι και αυστηρή, αλλά για μένα είναι βασική προϋπόθεση η ανθρωπιά στους γιατρούς. Τα όρια του καθενός είναι σχετικά βέβαια. Αν θέλεις πες μας το όνομα αυτού του γιατρού από το Αλεξάνδρας για να τον έχουμε υπ' όψιν, καλό είναι να μοιράζονται τέτοιες πληροφορίες. Κατά τα άλλα τι να σου πω, όλες εδώ σε νιώθουμε τόσο πολύ, έχουμε ζήσει στο πέτσι μας ματαιώσεις και απώλειες. Τα λόγια είναι περιττά. Θα σου πω μόνο τι έκανα εγώ μετά τη βιοχημική μου, πήγα και πήρα δύο μικρούλες τριανταφυλλιές, μία για κάθε ψυχούλα που πέταξε, τις μεταφύτευσα σε μεγαλύτερες γλάστρες, τις φροντίζω με αγάπη και τις καμαρώνω που τις βλέπω να μεγαλώνουν και να ανθίζουν, σα φόρο τιμής το νιώθω. Εύχομαι όλα αυτά να μην έχουν υπόσταση από αύριο-μεθαύριο και να ισχύει για σένα το καλό σενάριο. Όπως και να έχει κουράγιο γλυκιά μου... 

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

Εγκυουλες να ρωτησω, όταν θέλετε παγωτάκι τρώτε κανονικό να το ευχαριστηθειτε ή με 0% ζάχαρη; 

Μέχρι στιγμής έχω κρατηθεί μακριά από τον πειρασμό! Νομίζω όμως ότι αν/όταν φάω θα προτιμήσω σίγουρα χειροποίητο και όχι του εμπορίου λόγω συντηριτικών, οπότε πιο δύσκολα βρίσκεις χωρίς ζάχαρη. Αλλά νομίζω πάλι με ζάχαρη θα προτιμούσα γιατί οι άλλες γλυκαντικές ουσίες είναι όλο χημικά, εκτός βέβαια από τη στέβια που είναι φυσικό προϊόν, οπότε εξαρτάται τι θα βρεις!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , happiness79 είπε:

Πολύ συγκινητική η αντιμετώπιση του γιατρού από το Αλεξάνδρας, βούρκωσα διαβάζοντας τι σου είπε, ανατρίχιασα,  μακάρι να έχει δίκιο. Οπότε φαντάζομαι συνεχίζεις τα φάρμακα μέχρι νεοτέρας. Σίγουρα θα νιώσεις ασφάλεια απ' ότι καταλαβαίνω μαζί του και είναι πολύ σημαντικό αυτό, όποια κι αν είναι η συνέχεια. Ο γιατρός σου πάλι τι να πω, δεν έχει τρόπο, για μένα είναι μη επιτρεπτό γιατρός που κάνει εξωσωματικές να μην έχει τρόπο, γιατί δουλεύει με πολύ ευάλωτη συναισθηματικά ομάδα ανθρώπων. Μπορεί να είμαι και αυστηρή, αλλά για μένα είναι βασική προϋπόθεση η ανθρωπιά στους γιατρούς. Τα όρια του καθενός είναι σχετικά βέβαια. Αν θέλεις πες μας το όνομα αυτού του γιατρού από το Αλεξάνδρας για να τον έχουμε υπ' όψιν, καλό είναι να μοιράζονται τέτοιες πληροφορίες. Κατά τα άλλα τι να σου πω, όλες εδώ σε νιώθουμε τόσο πολύ, έχουμε ζήσει στο πέτσι μας ματαιώσεις και απώλειες. Τα λόγια είναι περιττά. Θα σου πω μόνο τι έκανα εγώ μετά τη βιοχημική μου, πήγα και πήρα δύο μικρούλες τριανταφυλλιές, μία για κάθε ψυχούλα που πέταξε, τις μεταφύτευσα σε μεγαλύτερες γλάστρες, τις φροντίζω με αγάπη και τις καμαρώνω που τις βλέπω να μεγαλώνουν και να ανθίζουν, σα φόρο τιμής το νιώθω. Εύχομαι όλα αυτά να μην έχουν υπόσταση από αύριο-μεθαύριο και να ισχύει για σένα το καλό σενάριο. Όπως και να έχει κουράγιο γλυκιά μου... 

Μέχρι στιγμής έχω κρατηθεί μακριά από τον πειρασμό! Νομίζω όμως ότι αν/όταν φάω θα προτιμήσω σίγουρα χειροποίητο και όχι του εμπορίου λόγω συντηριτικών, οπότε πιο δύσκολα βρίσκεις χωρίς ζάχαρη. Αλλά νομίζω πάλι με ζάχαρη θα προτιμούσα γιατί οι άλλες γλυκαντικές ουσίες είναι όλο χημικά, εκτός βέβαια από τη στέβια που είναι φυσικό προϊόν, οπότε εξαρτάται τι θα βρεις!

Που να το βρω το χειροποίητο μανα μ;  δεν είναι τόσο νυκοκοιρα να ξέρω να φτιάχνω και παγωτό! :lol: η Δωδώνη πιάνεται για σπιτικό;  εγώ σαν 2ο σπίτι μου την είχα πάντως τόσα χρόνια... Δίπλα της εμενα! 

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Μπισκοτακι27 είπε:

Δεν τον ρωτησα χαχαχα μ ειπε να κανω κ τρωω κανονικα τ παντα χαχαχαχα αυριο εχω αποτριχωση μπικίνι με κερί κ την τεταρτη νυχια 

Τα νύχια καλό είναι να τα αποφύγεις πάντως, πολύ χημικό και κάποιοι γιατροί δεν αφήνουν... Παγωτάκια φάε τώρα που μπορείς!!!

1 hour ago, Μπισκοτακι27 είπε:

Μ ειπε κανονικα οκα τα beaute μ κ ακομα κ ανταύγειες αν θελω ,αν θελω ρίζα μονο φυτικη

Ναι ανταύγειες αφήνουν γιατί δεν πιάνουν από ρίζα!

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, thelw mpempe είπε:

Τελικά κορίτσια έχει πάει κάποια από εσάς για εξωσωματική σε δημόσιο η να γνωρίζετε δικά σας άτομα που να έχουν πάει;;

Δύο φορές έχω κάνει στο Έλενα, και τις δύο έμεινα έγκυος, την πρώτη τα έχασα, η δεύτερη μόλις άρχισε, δεν έχω ιδιαίτερο παράπονο, προβλήματα είχα κ στο ιδιωτικό που είχα κάνει μια φορά προπερσι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Εμένα μου λες.. έχω κόψει τόσα χρόνια τα γαλακτοκομικά αλλά αν δω φέτα μπροστά μου μου ρχεται να την κατασπαράξω. Δυστυχώς ο,τι είναι νόστιμο δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι κ καλό. Βέβαια σαφώς κ έχουν θρεπτικά συστατικά. Είναι η τροφή του μωρού αρνιού, κατσικιού, μοσχαριού κ έχει όλα τα απαραίτητα ώστε το αρνάκι να εξελιχθεί σε πρόβατο, το μοσχαράκι σε βόδι κλπ. αλλά, δεν παύει να είναι μια τροφή που δεν απευθύνεται σε εμάς, ειδικά τα αγελαδινά προϊόντα.

Κάπου διάβασα για την οστεοπόρωση. Οι χώρες στις οποίες οι άνθρωποι καταναλώνουν γαλακτοκομικά έχουν μεγαλύτερα ποσοστά καταγμάτων κ οστεοπόρωσης σε σύγκριση με χώρες που η κατανάλωση γαλακτοκομικών είναι περιορισμένη λόγω κουλτούρας. Να μην πούμε για την σύνδεσή τους με εμφράγματα, αυτοάνοσα, καρδιακές παθήσεις κλπ.

Η διατροφή μας καλό είναι να βασίζεται στα πρότυπα της μεσογειακής κ όχι του αμερικάνικου μοντέλου που έχει καταστρέψει το δυτικό κόσμο. Ας μην ξεχνάμε ότι είμαστε μια χώρα με πολλούς υπέρβαρους κ πρώτοι στην Ευρώπη σε παιδική παχυσαρκία. 

Δεν κάνω κήρυγμα, να προβληματίσω θέλω περισσότερο. Ελπίζω να μην με παρεξηγείτε

Συμφωνώ τόσο πολύ σε αυτά που γράφεις σχετικά με τα γαλακτοκομικά. Είχε διαβάσει ο σύζυγος ένα βιβλίο πανάρχαιο που είχε πέσει στα χέρια του και εξηγούσε πόσο άσχημη τροφή είναι το γάλα. Θυμάμαι εξηγούσε και γιατί μας βοηθάει να κοιμηθούμε το βράδυ, είδες που λένε οι μεγαλύτεροι πιες ένα ζεστό γάλατακι να κοιμηθείς. Ότι προσκολλαται στα τοιχώματα του στομαχιού το οποίο παλεύει για να το χωνέψει κι έτσι από τη δύσκολη διαδικασία της χώνεψης μας πιάνει υπνηλία. Δεν ξέρω γιατί και ο δικός μου γιατρός μου έλεγε να πίνω γάλα και όταν του έλεγα ότι μου αρέσουν πιο πολύ τα τυριά και το γιαούρτι μου έλεγε μόνο προσοχή στη φέτα λόγω αλατιού. Καλά κι εγώ, μπορώ να φάω 1 κιλό φετα σκέτη! 

Δεν είναι πάντως τυχαίο ότι το γάλα δεν το αντέχει το στομάχι μου και έχω σωθεί με το κεφιρ που μου αρέσει κιόλας. 

Επίσης, το γιο μου τον θήλασα 2,5 χρόνια, αποκλειστικό θηλασμό. Όταν σταματησα και είπα στην παιδίατρο ότι δεν θέλει καθόλου γάλα του εμπορίου να πίνει μου είπε χαρακτηριστικά :Δε σε νοιάζει. Δεν έχει να του προσφέρει κάτι. Όσο για τα γάλατα του εμπορίου μου είχε πει ότι αν το παιδί πίνει κατσικισιο θα πρέπει να τρώει πράσινα λαχανικά γιατί δεν παίρνει φυλλικο οξύ καθόλου σε σχέση με το αγελαδινό.

Εγω πάντως και τι δεν άκουσα που θήλαζα τόσο διάστημα. Ειδικά από κάτι θείαδες. Αλλά η άγνοια σκοτώνει. Μου ελεγαν:Καλα, έχεις γάλα εσύ ακόμη? Χορταίνει το παιδί? 

Εν τω μεταξύ το γάλα το μητρικό μετά το χρόνο μπορεί να μειώνεται σε ποσότητα όμως σε ποιότητα είναι σαν το πρωτόγαλα. Άσε που οι φόρμουλες και τα άλλα γάλατα του εμπορίου απλα τα παχαίνουν και είναι σαν τους σφιχτή δες που δεν έχουν καμία δύναμη. Να φας κλωτσιά από το γιο μου να σε αφησει στον τόπο!!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

Εντάξει εμενα με αφήνει να κάνω λειζερ αποτριχωση. Μέχρι εκεί όμως! Χαχαχα νυχια παγωτά κλπ δεεεν! 

Αποτρίχωση με ταινίες δε τον ρώτησα αν αφήνει! Λες να κάνω βλακεία που κάνω? Επειδή είχες πει εσύ ότι αποτρίχωση αφήνει ανακουφίστηκα και δε τον ρώτησα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , happiness79 είπε:

Πολύ συγκινητική η αντιμετώπιση του γιατρού από το Αλεξάνδρας, βούρκωσα διαβάζοντας τι σου είπε, ανατρίχιασα,  μακάρι να έχει δίκιο. Οπότε φαντάζομαι συνεχίζεις τα φάρμακα μέχρι νεοτέρας. Σίγουρα θα νιώσεις ασφάλεια απ' ότι καταλαβαίνω μαζί του και είναι πολύ σημαντικό αυτό, όποια κι αν είναι η συνέχεια. Ο γιατρός σου πάλι τι να πω, δεν έχει τρόπο, για μένα είναι μη επιτρεπτό γιατρός που κάνει εξωσωματικές να μην έχει τρόπο, γιατί δουλεύει με πολύ ευάλωτη συναισθηματικά ομάδα ανθρώπων. Μπορεί να είμαι και αυστηρή, αλλά για μένα είναι βασική προϋπόθεση η ανθρωπιά στους γιατρούς. Τα όρια του καθενός είναι σχετικά βέβαια. Αν θέλεις πες μας το όνομα αυτού του γιατρού από το Αλεξάνδρας για να τον έχουμε υπ' όψιν, καλό είναι να μοιράζονται τέτοιες πληροφορίες. Κατά τα άλλα τι να σου πω, όλες εδώ σε νιώθουμε τόσο πολύ, έχουμε ζήσει στο πέτσι μας ματαιώσεις και απώλειες. Τα λόγια είναι περιττά. Θα σου πω μόνο τι έκανα εγώ μετά τη βιοχημική μου, πήγα και πήρα δύο μικρούλες τριανταφυλλιές, μία για κάθε ψυχούλα που πέταξε, τις μεταφύτευσα σε μεγαλύτερες γλάστρες, τις φροντίζω με αγάπη και τις καμαρώνω που τις βλέπω να μεγαλώνουν και να ανθίζουν, σα φόρο τιμής το νιώθω. Εύχομαι όλα αυτά να μην έχουν υπόσταση από αύριο-μεθαύριο και να ισχύει για σένα το καλό σενάριο. Όπως και να έχει κουράγιο γλυκιά μου... 

Αυτό ακριβώς που λες…νιώθω πιο σίγουρη για τα επόμενα βήματα και δεν βαδίζω στα τυφλά. 
Για το γιατρό μου έχεις δίκαιο, τα ίδια πιστεύω και εγώ. Δεν θέλω κανέναν να μου χαϊδεύει τα αυτιά, θέλω όμως πειστικές εξηγήσεις και σιγουρα πριν από κάθε βήμα περίμενα ένα risk assessment που ποτέ δεν έγινε…

Π. Δρακάκης λέγεται ο γιατρός και τον βρήκα από το σάιτ του νοσοκομείου. 
Θα σας ενημερώσω αύριο, και εγώ γιατρό τα έγραψα για να μαθαίνουμε όλες μας τις εναλλακτικές μας.

p.s.
1.Όταν αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική είχα στο σπιτι λεμόνια από το λεμονοδασος από όπου κατάγεται ο άντρας μου βιολογικά. 
Πηρα τα κουκούτσια από ένα και προσπάθησα να τα κανω να βλαστήσουν. 
Πίστευα ότι αν από αυτό το σποράκι μπορώ να κανω δεντράκι θα κανω και παιδάκι. Ήταν η ελπίδα μου. 
Δεντρακι ακομη δεν έγιναν αλλά τα άλλαξα γλάστρα και τα προσέχω κάθε μέρα από τον Ιανουάριο…

2. Στη Γαλλία, όπου έμεινα 15 χρόνια  μόλις γεννιέται ένα παιδι φυτεύουν ένα δέντρο. Ελπίζω όλες μας να έχουμε σύντομα ένα ψηλό και δυνατό δέντρο στην αυλή μας σύντομα! 

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , happiness79 είπε:

Αποτρίχωση με ταινίες δε τον ρώτησα αν αφήνει! Λες να κάνω βλακεία που κάνω? Επειδή είχες πει εσύ ότι αποτρίχωση αφήνει ανακουφίστηκα και δε τον ρώτησα!!!

Νομίζω είχε πει αποτριχωση με οποιονδήποτε τρόπο αφήνει. Εδώ αφήνει λειζερ. Λες να τον ενοχλεί η ταινιούλα; ρώτησε όμως δεν χάνεις τπτ! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, κοτοπουλάκι είπε:

Εγώ τα φοβάμαι λίγο τα νύχια σε αυτή τη φάση. Επειδή περνάει το μανό στο αίμα μέσω των νυχιών. Σου είπε δεν υπάρχει πρόβλημα; 

Ούτε τα μαλλιά μου δεν έχω βάψει..

Κι εγώ τα έχω κόψει αυτά και έχω σκοπό να το κρατήσω έτσι όχι μόνο στο πρώτο 3μηνο που λένε οι γιατροί, αλλά καθ' όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, αν πάνε καλά τα πράγματα, που το εύχομαι. Έχω διαβάσει ότι τα χημικά που περιέχονται στα καλλυντικά μπορούν μέχρι και προβλήματα γονιμότητας να δημιουργήσουν στο παιδί μεγαλώνοντας και ποιος ξέρει τι άλλο. Μην τραβάει τα ίδια με μένα από δική μου υπαιτιότητα... Μόνο βιολογικά προϊόντα τώρα!

πρίν από 39 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Περνάει απ’ όσο ξέρω, το νύχι είναι πορώδες κ διάτρητο. Γι’ αυτό μέχρι ν βρω μανό συμβατό με εγκυμοσύνη τα έχω αφήσει έτσι αν κ έχω δει κάμποσες έγκυες με μανικιούρ πεντικιούρ. Εγώ το φοβάμαι 

Αν βρεις τέτοιο μανό συμβατό στείλ' το μου και μένα σε παρακαλώ!!! :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Chris_V είπε:

Αυτό ακριβώς που λες…νιώθω πιο σίγουρη για τα επόμενα βήματα και δεν βαδίζω στα τυφλά. 
Για το γιατρό μου έχεις δίκαιο, τα ίδια πιστεύω και εγώ. Δεν θέλω κανέναν να μου χαϊδεύει τα αυτιά, θέλω όμως πειστικές εξηγήσεις και σιγουρα πριν από κάθε βήμα περίμενα ένα risk assessment που ποτέ δεν έγινε…

Π. Δρακάκης λέγεται ο γιατρός και τον βρήκα από το σάιτ του νοσοκομείου. 
Θα σας ενημερώσω αύριο, και εγώ γιατρό τα έγραψα για να μαθαίνουμε όλες μας τις εναλλακτικές μας.

p.s.
1.Όταν αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική είχα στο σπιτι λεμόνια από το λεμονοδασος από όπου κατάγεται ο άντρας μου βιολογικά. 
Πηρα τα κουκούτσια από ένα και προσπάθησα να τα κανω να βλαστήσουν. 
Πίστευα ότι αν από αυτό το σποράκι μπορώ να κανω δεντράκι θα κανω και παιδάκι. Ήταν η ελπίδα μου. 
Δεντρακι ακομη δεν έγιναν αλλά τα άλλαξα γλάστρα και τα προσέχω κάθε μέρα από τον Ιανουάριο…

2. Στη Γαλλία, όπου έμεινα 15 χρόνια  μόλις γεννιέται ένα παιδι φυτεύουν ένα δέντρο. Ελπίζω όλες μας να έχουμε σύντομα ένα ψηλό και δυνατό δέντρο στην αυλή μας σύντομα! 

Αχ να πάρει ευχή!!! Πρώτη κουβέντα η ηλικία,  η ποιότητα των ωαριων.  Βαρεθήκαμε να τα ακούμε!!! Για τις αποτυχίες είμαστε υπεύθυνες εμείς για την επιτυχία όμως η γιατρουδαρα! Μακάρι κορίτσι μου να γίνει η έκπληξη.. θα περιμένουμε νέα σου!!!❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Να σου πω πάντα τα έβαφα το καλοκαίρι, τα πόδια μου φαινόταν αδιανόητο να είναι με άβαφτο νύχι. Τώρα όμως προτιμώ να αισθάνομαι πιο ασφαλής σε αυτή τη φάση παρά όμορφη. 

Ταυτίζομαι 100%!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, thelw mpempe said:

@Texas δηλαδή τ έπαθες με 300 μονάδες για πες μου λίγο ;;;; Θέλω να μάθω γιατί μου λέει τώρα η γυναίκα μου ότι είναι πολλά 11 με 12 ωάρια για πρώτο υπέρηχο για πες μου λιγο

Εγώ έπαθα υπερδιέγερση με ελεύθερο υγρό σε κοιλιά και πνεύμονα ψάξτε το στο διαδίκτυο έκανα θεραπεία με δυο ενέσεις ανταγωνιστές την μέρα για πολύ καιρό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...