Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2012


εφακη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 423
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Koριτσια μου μολις ξεμπερδεψα απο ολα!!Το μεσημερι εφτιαξα τα τρουφακια και μου πηρε πολυ ωρα γιατι χαζευα..Μιλουσα και με την Αννιτα στο skype και περασε η ωρα...Εκανα τα μπανια μου και εγινα ...κουκλα..Παω που παω με προγραμμα να ειμαι ετοιμη...

Επειτα τελειωσα τις τελευταιες λεπτομερειες με την βαλιτσα, πηγα στην αδελγη μου να με χτενισει και εφαγα μια κρεπα..Τακτοποιησαμε και το σπιτι και ολα ετοιμα!!!

Σας ευχαριστω ολες για τις ευχες και με το καλο σε οσες ηγεννησουν οσο λειπω...

Ελευθερια μου με το καλο ..Μαλλον εισαι η επομενη ε??Φιλακια και θα σας ειδοποιησω οταν παω στο δωματιο μου...

Σας ευχαριστω ολες για την υποστηριξη τοσων μηνων!!Σας νιωθω πραγματικα κοντα μου!!Οσο δεν νιωθω ανθρωπους που τους βλεπω συχνοτερα...

Ελπιζω τα νεα μου να ειναι καλα αυριο....Φιλακια!!


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites

Τι γενεται βρε κοριτσια πολυ προβλημα το cafe πολλα θεματα δεν ανοιγουν ας ελπισουμε να το φτιαξουν συντομα.

Δεν τα διαβασα ολα ειναι πολλα αλλα πρεπει να πω στην Ποπη να μη δινει σημασια στου υποτιθεμενους φιλους που της χαλασανε τη μερα μαλλον ενοχλητικοι και θρασοις γνωστοι ειναι που δε μπορεις να τους κανεις η να τους πεις κατι γιατι πολυ απλα δεν καταλαβαινουν..... Και φυσικα μη μαλωσεις με τον αντρα σου γιατι δεν αξιζουν τοση σημασια πια απλα να του πεις τι σε ενοχλησε με οσο χιουμορ μπορεις.......

Σοφια και Ελευθερια με το καλο να γεννησετε αυριο να κρατησετε τα μωρακια σας στην αγκαλιτσα σας!!! Να ειναι καλοτυχα και γερα και να ειστε ολοι μαζι δυο πολυ ευτυχισμενες οικογενειες!!!

Εγω πηγα στη γιατρο σημερα αλλα ταλαιπωρηθηκα περιμενοντας 3 ωρες γιατι ειχε τοκετο ευτυχως ομως οταν με ειδε παρολο που ητανε πολυ κουρασμενη μου μιλαγε ευγενικα και ασχοληθηκε μαζι μου!

Η μια μου η κορη ειναι 2 κιλα και η αλλη 1900 παμε καλα θα ξαναπαω την επομενη Πεμπτη και θα μου πει ημερομηνια αν και σημερα μου ειπε 3-4/2 ολο και πιο νωρις μου λεει καθε φορα, αλλα μου εξηγησε οτι δε μπορει να με αφησει γιατι στην 37 εβδομαδα μπορει να αρχισει ο τοκετος απο μονος του και θα τρεχουμε μετα.......

Αυριο θα παω να παρω μια νυχτικια και σιγα σιγα θα ετοιμασω τη βαλιτσουλα μου ωστε να μη ξεχασω κατι. Αν και δεν ειμαι ετοιμη ψυχολογικα ακομη αλλα θα το παρω αποφαση που θα παει με αγχωνει που θα αφησω και το μικρο μου αντρακι τοσες μερες αλλα ευτυχως στο νοσοκομειο θα μου τον φερουν και θα τον δω!!!!

Καλο βραδυ σε ολες και μια γλυκεια καλημερα!!!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η μια μου η κορη ειναι 2 κιλα και η αλλη 1900 παμε καλα θα ξαναπαω την επομενη Πεμπτη και θα μου πει ημερομηνια αν και σημερα μου ειπε 3-4/2 ολο και πιο νωρις μου λεει καθε φορα, αλλα μου εξηγησε οτι δε μπορει να με αφησει γιατι στην 37 εβδομαδα μπορει να αρχισει ο τοκετος απο μονος του και θα τρεχουμε μετα.......

Αυριο θα παω να παρω μια νυχτικια και σιγα σιγα θα ετοιμασω τη βαλιτσουλα μου ωστε να μη ξεχασω κατι. Αν και δεν ειμαι ετοιμη ψυχολογικα ακομη αλλα θα το παρω αποφαση που θα παει με αγχωνει που θα αφησω και το μικρο μου αντρακι τοσες μερες αλλα ευτυχως στο νοσοκομειο θα μου τον φερουν και θα τον δω!!!!

Καλο βραδυ σε ολες και μια γλυκεια καλημερα!!!

Κατερινακι ετσι ειναι με τα δίδυμα...και εμενα την μερα που θα εμπαινα στην 36η εβδομαδα ειχαμε κανονισει να γεννησω αλλα 34 και 4η μερα μου εσπασαν τα νερα...δεν αντεξαν αλλο οι μπεμπες..ηταν κ στον ιδιο σακο και ενιωθα οτι δυσφορουσαν,,το ειχα πει κ στη μαια του γιατρου μου..οι διδυμες κυησεις εχουν την 35η βδομαδα ως μεσο ορο γεννας,,,απο 35 και μετα ειναι καλα να γεννησεις για να γλιτωσεις κ τις κοιτιδες,,


15Ysp3.png

5autp2.png

YDTvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια..Επιτελους ανοιξε το καφε..

Σοφακη και Ελευθερια, με το καλο ρε κοριτσια να αγκαλιασετε τα μπουμπουκια σας!

Δωρακι..δεν σου ευχηθηκα..Καλο σαραντισμο να εχετε!


R96J9O8.jpgR96Jp3.png

Λιώνω με κάθε σας χαμόγελο..

8wYFp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερααααααααααααααααααααα

απο το πρωι προσπαθω να μπω και δεν εμπαινε πουθενα!!!!!ευτυχως εφτιαξε θα παθενα στερητικο συνδρομο:rolleyes::rolleyes:παω να κανω μπανιο να ντυθω και θα επιστρεψω!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

να μας ζησουν τα μωρακια μας!!!!

ελπιζω να προλαβω να ευχηθω πριν να μπλοκαρι παλι!!:(:(η ελευθερια λετε να γεννησε??

Σοφια μου και Γεωργια μου να χαιρεστε τα μωρακια σας καλο σαραντησμο να εχετε!!!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...