Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Αναζήτηση παιδιάτρου Περιστέρι Αττικής


Hope.2019

Recommended Posts

On 9/1/2023 at 1:09 ΜΜ, Hope.2019 είπε:

Εγώ κορίτσια ακόμα ψάχνω . Πήγα στην Καρλή Αγγελική που πήρα παρα πολλές  συστάσεις αλλά εγώ δεν είμαι ικανοποιημένη. Έχω πάει ήδη αρκετές φορές καθώς έχω δύο παιδάκια εκ των οποίων  ένα νεογέννητο. Δεν ασχολείται με μηνύματα αν της στείλεις δεν απαντά ποτέ, έχει πάρα πολύ πελατεία σε σημείο που πας στο ιατρείο και νιώθεις ότι σε ξεπεταει. Τον γιο μου τον ένα μήνα τον μέτρησε 93 πόντους και τον επόμενο μήνα 89 ντυμένο και με παπούτσια για να τελειώνει. Γενικά πολύ βιαστική. Επίσης στο τελευταίο ραντεβού σήκωσε ένα τηλεφώνημα και μόλις το έκλεισε "κορόιδεψε" τον άνθρωπο που μιλούσε μπροστά μας σαν να την κούρασε και δεν μου άρεσε καθόλου αυτό. Πραγματικά δεν ξέρω γιατί έχει τόσο καλές κριτικές και την προτιμούν τόσες μαμάδες. 

 Νομίζω ότι σαν τον Πυροβολάκη δεν θα ξανά βρούμε.

 

Εμένα μου είπε ότι κλείνει γιατί πρέπει να βρεθεί δίπλα στην οικογένεια του λόγω ενός πολύ σοβαρού θέματος υγείας.  Λογικά για να σταματά ο άνθρωπος το επάγγελμα του γιατρού λόγω υγείας πρέπει να είναι κάτι πολύ σοβαρό. Εγώ σκέφτηκα μήπως ο ίδιος περνάει κάτι και απλά είπε για την οικογένεια του ή κάποιο παιδάκι του ή η σύζυγος του. Πολύ στεναχωρήθηκα. Ελπίζω να είναι καλά και αυτός και η οικογένεια του σύντομα.

Καλημέρα σας κορίτσια. Στο Περιστέρι πηγαίνω εγώ τη μικρή μου σε μία παιδίατρο η οποία έχει και διδακτορικό και είναι και ο άντρας της παιδίατρος. Είναι εξαιρετική γλυκύτατη με πάρα πολλές γνώσεις και πολύ φιλική απέναντι στα παιδάκια. Εγώ τουλάχιστον δεν είχα ποτέ πρόβλημα να τη βρω στο τηλέφωνο. Μας στήριξε τηλεφωνικά και ζητούσε να ενημερωθεί ακόμα και κατά τη διάρκεια της νοσηλείας στο νοσοκομείο όταν γεννήθηκε το παιδί και είχε πρόβλημα. Και σε άλλη περίπτωση που τη χρειαστήκαμε για δεύτερη νοσηλεία πάλι ανταποκρίθηκε άμεσα. Το όνομα της είναι Κολιοπάνου Ασπασία και βρίσκεται στο Περιστέρι οτιδήποτε άλλο θέλετε ρωτήστε με. Πιστεύω αξίζει μία επίσκεψη δεν έχει ποτέ αναμονή Και είναι πολύ συνεπής στα ραντεβού της.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες!

Επαναφέρω το θέμα καθώς η παιδίατρος που βρήκαμε μετά τον Ανδρέα δεν μας ικανοποιεί καθόλου κι έτσι είμαστε ξανά σε αναζήτηση. Νομίζω ότι έχω καταλήξει, στον Σακελλαρίου και στην Πολυχρονάκου Αναστασία στο Αιγάλεω. Για τον πρώτο έχω διαβάσει εδώ ότι η φιλοσοφία του μοιάζει με του Ανδρέα, κάτι πολύ βασικό για μένα, ενώ για τη δεύτερη έχω ακούσει πολύ καλά λόγια από πολλούς. Θα ήθελα λοιπόν να με βοηθήσετε λίγο αν έχετε συνεργαστεί μαζί τους. Γενικά αυτό που δεν θέλω είναι να σε ξεπετάει, να ρωτήσει και 2 πράγματα...επίσης κάτι άλλο που με ενοχλούσε στην τωρινή μας παιδίατρο είναι ότι είναι πολύ ψυχρή, του τύπου το μωρό να ουρλιάζει και να μην κάνει καν προσπάθεια να το ηρεμήσει. Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα, 

εμείς είχαμε γιατρό τον Ανδρέα Πυροβολάκη και στεναχωρεθήκαμε όπως όλοι που έκλεισε το ιατρείο του, γιατί ήταν εξαιρετικός γιατρός και άθρωπος. Έχω να πω από προσωπική εμπειρία (και έχοντας δοκιμάσει ενδιάμεσα διάφορους παιδιάτρους) πως ο γιατρός Αλεξανδρος Σακελλαρίου στο Περιστέρι είναι άξιος αντικαταστάτης. Ίδια ηλικία με τον Πυροβολάκη, ίδια φιλοσοφία, εξαιρετικός γιατρός εξίσου, πάντα διαθέσιμος (και στο κινητό και μέσω της γραμματέως του), αγαπά τα παιδιά και τους φέρεται πολύ όμορφα και είναι και τυπικός στα ραντεβού του. Για μένα πλέον αυτοί οι δύο γιατροί είναι ισάξιοι και σας τον συστήνω ανεπιφύλακτα. 

Link to comment
Share on other sites

On 26/7/2023 at 12:46 ΜΜ, Argyro K είπε:

Καλησπέρα, 

εμείς είχαμε γιατρό τον Ανδρέα Πυροβολάκη και στεναχωρεθήκαμε όπως όλοι που έκλεισε το ιατρείο του, γιατί ήταν εξαιρετικός γιατρός και άθρωπος. Έχω να πω από προσωπική εμπειρία (και έχοντας δοκιμάσει ενδιάμεσα διάφορους παιδιάτρους) πως ο γιατρός Αλεξανδρος Σακελλαρίου στο Περιστέρι είναι άξιος αντικαταστάτης. Ίδια ηλικία με τον Πυροβολάκη, ίδια φιλοσοφία, εξαιρετικός γιατρός εξίσου, πάντα διαθέσιμος (και στο κινητό και μέσω της γραμματέως του), αγαπά τα παιδιά και τους φέρεται πολύ όμορφα και είναι και τυπικός στα ραντεβού του. Για μένα πλέον αυτοί οι δύο γιατροί είναι ισάξιοι και σας τον συστήνω ανεπιφύλακτα. 

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Επισκεφτήκαμε κι εμείς τον κο Σακελλαρίου κ η πρώτη εντύπωση ήταν πολύ θετική. Η μικρή μου τον λάτρεψε και με έκανε να νιώσω εμπιστοσύνη, κάτι πολύ σημαντικό για μένα, επίσης διαθέτει χρόνο για να λύσει απορίες και είναι πολύ ευχάριστος άνθρωπος!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα, 

Καθώς άλλαξα κι εγώ 4 παιδιατρους μετά τον Αντρέα,  δεν έμεινα απόλυτα ευχαριστημενη με κανέναν.  Είδα ότι ο Αντρέας άνοιξε πάλι το ιατρείο αλλά δυστυχώς στην Κηφισιά,  πολύ μακριά από τα δυτικά μας δηλαδή. 

Αποφασίσαμε με το συζυγο να τον επισκεφτούμε κ όσο μπορούμε να πηγαίνουμε Κηφισιά και να κρατήσουμε κ έναν από τους 4 παιδιάτρους στο Περιστέρι για κάτι άμεσο κι επείγον. 

Όμως, δυστυχώς σε όλο το διάστημα αποχής του υπήρχαν στιγμές που ήθελα να τον ρωτήσω πράγματα γιατί οι υπόλοιποι παιδίατροι δε φαίνονταν σίγουροι και μας δημιουργουσαν αμφιβολίες.  Τουλάχιστον είναι καλά κ είναι πάλι κοντά μας...! Εμείς θα τον "χρησιμοποιησουμε" αυτόν και τις γνώσεις  του έστω κι έτσι... Μακάρι να ξαναγυριζε κοντά μας!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...