Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 40 λεπτά , marmaki είπε:

Έχω την εντύπωση ότι επειδή το fertilimax έχει μέσα DHEA, η fsh κατεβαίνει κι όχι ότι ανεβαίνει εξαιτίας αυτού... Σου είπε πως θα ρυθμίσετε την fsh;
Επίσης επειδή κι εγώ στην καμπύλη έκανα υπογλυκαιμία 2 ενδοκρινολόγοι μου είπαν απλά να αλλάξω τη διατροφή μου, @kateriiina25 είχες πάρει κι εσύ glucophace λόγω των υπογλυκαιμιών;

Μου είπε ότι λογω της dhea ανέβηκε και ότι θα το ρυθμίσουμε αν χρειαστεί χωρίς όμως να μου πει πως. Μόνο να μην ανησυχώ γι αυτό. Μου έδωσε και διατροφικές συμβουλές πέρα από το glucophace. Να τρώω ανά 3 ώρες και να καταναλώνω τα 2/3 των θερμίδων μέχρι τις 15:00. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Nora39 είπε:

Τα εμβρυα ειναι αριστης ποιοτητας. Εννοω οτι ξεκινησαμε εξωσωματικη λογω προβληματος των υλικων μας σπερμα/ωαριο..

Ναι απο 3 ημερων με καλη ποιοτητα αν εφτασαν βλαστοκυστη..

Φυσικά και μπορεί να φτάσουν. Απλά συνήθως όταν δεν έχουμε πολλά τα βάζουν τριών ημερών. Ένα καλό έμβρυο θα δώσει εγκυμοσύνη είτε τριών είτε πέντε.

πρίν από 54 λεπτά , Terry1986 είπε:

Κοριτσια 118 η νεα χοριακη απο 92.10 προχτες.. μαλλον το ονειρο καπου εδω σταματάει..

ουτε 22% αυξηση 😞

Ωχ βρε κορίτσι, η αλήθεια είναι ότι δεν ανέβηκε όπως θα έπρεπε. Θα επαναλάβεις Παρασκευή;;; Ευχομαι να αλλάξει η κατάσταση.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Σποράκι είπε:

Φυσικά και μπορεί να φτάσουν. Απλά συνήθως όταν δεν έχουμε πολλά τα βάζουν τριών ημερών. Ένα καλό έμβρυο θα δώσει εγκυμοσύνη είτε τριών είτε πέντε.

Ωχ βρε κορίτσι, η αλήθεια είναι ότι δεν ανέβηκε όπως θα έπρεπε. Θα επαναλάβεις Παρασκευή;;; Ευχομαι να αλλάξει η κατάσταση.

Ευχαριστω για την απαντηση Σπορακι και ολες οσες μπηκατε στον κοπο να μου απαντησετε.

Τελικα αν ειναι καλο το εμβρυο ή η βλαστοκυστη μαθαινεται μονο με προεμφυτευτικο; Δεν αρκει δηλαδη τα grade που λενε κλπ..αυτα τι αφορουν; Συγνωμη π ρωταω αλλα με το θεμα του προεμφυτευτικου δεν το εχω ψαξει ποτε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Σποράκι είπε:

Φυσικά και μπορεί να φτάσουν. Απλά συνήθως όταν δεν έχουμε πολλά τα βάζουν τριών ημερών. Ένα καλό έμβρυο θα δώσει εγκυμοσύνη είτε τριών είτε πέντε.

Ωχ βρε κορίτσι, η αλήθεια είναι ότι δεν ανέβηκε όπως θα έπρεπε. Θα επαναλάβεις Παρασκευή;;; Ευχομαι να αλλάξει η κατάσταση.

@Σποράκι Ναι την Παρασκευή ξανα.. θεωρείς μπορει να αλλαξει κατι?? η γυναικολογος μου ειπε πως φοβαται για εξωμητριο..η μαια τ εξωσωματικου απλα πως δεν ειναι καλη η τιμη και θα δουμε.. περσι Μ. Τριτη ειχα κανει αποξεση γτ παλινδρομησε... με βλεπω κ αυτη τη Μ. Βδομαδα να ειμαι στο ιδιο mood

πρίν από 54 λεπτά , Nora39 είπε:

Ευχαριστω για την απαντηση Σπορακι και ολες οσες μπηκατε στον κοπο να μου απαντησετε.

Τελικα αν ειναι καλο το εμβρυο ή η βλαστοκυστη μαθαινεται μονο με προεμφυτευτικο; Δεν αρκει δηλαδη τα grade που λενε κλπ..αυτα τι αφορουν; Συγνωμη π ρωταω αλλα με το θεμα του προεμφυτευτικου δεν το εχω ψαξει ποτε

@Nora39 λυπαμαι και για τη δικη σου αποτυχια...απ οσο γνωρίζω δεν αρκουν γτ ειναι μονο σαν μια εικονα απλα ας πουμε "μορφολογιας" οπως φαινεται απλα στο μικροσκόπιο χωρις περαιτερω αναλυσεις.. με τον προεμφυτευτικο γινονται αναλυσεις και βλεπεις για χρωμοσωμικες κλπ...αλλα αν θυμαμαι καλα γινεται μονο σε βλαστοκυστες..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Terry1986 είπε:

@Σποράκι Ναι την Παρασκευή ξανα.. η γυναικολογος μου ειπε πως φοβαται για εξωμητριο..η μαια τ εξωσωματικου απλα πως δεν ειναι καλη η τιμη και θα δουμε.. περσι Μ. Τριτη ειχα κανει αποξεση γτ παλινδρομησε... με βλεπω κ αυτη τη Μ. Βδομαδα να ειμαι στο ιδιο mood

@Nora39 λυπαμαι και για τη δικη σου αποτυχια...απ οσο γνωρίζω δεν αρκουν γτ ειναι μονο σαν μια εικονα απλα ας πουμε "μορφολογιας" οπως φαινεται απλα στο μικροσκόπιο χωρις περαιτερω αναλυσεις.. με τον προεμφυτευτικο γινονται αναλυσεις και βλεπεις για χρωμοσωμικες κλπ...αλλα αν θυμαμαι καλα γινεται μονο σε βλαστοκυστες..

Α! Οκ.. ευχαριστω πολυ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

.

Ωχ βρε κορίτσι, η αλήθεια είναι ότι δεν ανέβηκε όπως θα έπρεπε. Θα επαναλάβεις Παρασκευή;;; Ευχομαι να αλλάξει η κατάσταση.

Όχι δεν θα κάνω δεν έχει νόημα πια. Θα κάνω Δευτέρα όπως μου είπαν κ υπέρηχο ίδια μέρα κ θα φανεί.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nora39 είπε:

Ευχαριστω για την απαντηση Σπορακι και ολες οσες μπηκατε στον κοπο να μου απαντησετε.

Τελικα αν ειναι καλο το εμβρυο ή η βλαστοκυστη μαθαινεται μονο με προεμφυτευτικο; Δεν αρκει δηλαδη τα grade που λενε κλπ..αυτα τι αφορουν; Συγνωμη π ρωταω αλλα με το θεμα του προεμφυτευτικου δεν το εχω ψαξει ποτε

Ναι, μόνο με προεμφυτευτικο. Αυτοί βλέπουν μόνο το περιτύλιγμα, το οποίο φυσικά μετράει αλλά απλά σου λενε ότι φαίνεται να είναι πολύ καλό και έχει πιθανότητες. Χρωμοσωμικες ανωμαλίες όμως δεν μπορούν να δουν.

1 hour ago, Terry1986 είπε:

@Σποράκι Ναι την Παρασκευή ξανα.. θεωρείς μπορει να αλλαξει κατι?? η γυναικολογος μου ειπε πως φοβαται για εξωμητριο..η μαια τ εξωσωματικου απλα πως δεν ειναι καλη η τιμη και θα δουμε.. περσι Μ. Τριτη ειχα κανει αποξεση γτ παλινδρομησε... με βλεπω κ αυτη τη Μ. Βδομαδα να ειμαι στο ιδιο mood

@Nora39 λυπαμαι και για τη δικη σου αποτυχια...απ οσο γνωρίζω δεν αρκουν γτ ειναι μονο σαν μια εικονα απλα ας πουμε "μορφολογιας" οπως φαινεται απλα στο μικροσκόπιο χωρις περαιτερω αναλυσεις.. με τον προεμφυτευτικο γινονται αναλυσεις και βλεπεις για χρωμοσωμικες κλπ...αλλα αν θυμαμαι καλα γινεται μονο σε βλαστοκυστες..

Όσο ανεβαίνει όλα μπορούν να αλλάξουν! Μακαρι να είναι η έκπληξη 🙂

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marmaki είπε:

Έχω την εντύπωση ότι επειδή το fertilimax έχει μέσα DHEA, η fsh κατεβαίνει κι όχι ότι ανεβαίνει εξαιτίας αυτού... Σου είπε πως θα ρυθμίσετε την fsh;
Επίσης επειδή κι εγώ στην καμπύλη έκανα υπογλυκαιμία 2 ενδοκρινολόγοι μου είπαν απλά να αλλάξω τη διατροφή μου, @kateriiina25 είχες πάρει κι εσύ glucophace λόγω των υπογλυκαιμιών;

Και εγώ κάνω υπογλυκαιμίες αλλά με έβαλαν να κάνω συχνά γεύματα με χαμηλά λιπαρά και περπάτημα !δεν πήρα όμως gluco...

3 ώρες πρίν, Terry1986 είπε:

Κοριτσια 118 η νεα χοριακη απο 92.10 προχτες.. μαλλον το ονειρο καπου εδω σταματάει..

ουτε 22% αυξηση 😞

Λυπάμαι πολύ...κουράγιο κ μην τα παρατάς ..ο επιμενων νικά στο τέλος !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 44 λεπτά , Lotos είπε:

Και εγώ κάνω υπογλυκαιμίες αλλά με έβαλαν να κάνω συχνά γεύματα με χαμηλά λιπαρά και περπάτημα !δεν πήρα όμως gluco...

Λυπάμαι πολύ...κουράγιο κ μην τα παρατάς ..ο επιμενων νικά στο τέλος !

Σε ευχαριστώ κοριτσακι μου γλυκο!! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Terry1986 είπε:

Κοριτσια 118 η νεα χοριακη απο 92.10 προχτες.. μαλλον το ονειρο καπου εδω σταματάει..

ουτε 22% αυξηση 😞

Πόσα έβαλες; Αν έβαλες 2, ίσως σταμάτησε να προχωρά το ένα από τα δύο και το άλλο να πάει καλά

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Nina_1979 είπε:

Πόσα έβαλες; Αν έβαλες 2, ίσως σταμάτησε να προχωρά το ένα από τα δύο και το άλλο να πάει καλά

Έβαλα δύο! Αλλά ακόμα και σε αυτό το σενάριο είναι κακή η αύξηση..τι να πω?τουλάχιστον να μην είναι εξωμήτριο και έχουμε και τίποτα χειρότερο..

Εσύ είσαι καλύτερα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Miss_Pineapple είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πώς είστε όλες; Λυπάμαι πολύ για τα νέα σας @lizard12 και @Terry1986… Εύχομαι με έναν μαγικό τρόπο να αλλάξει η κατάσταση και να πάρετε ευχάριστα νέα!!! 🤞🏻💪🏻 Κορίτσια θέλω την θετική σας ενέργεια!! 🙏🙏 Μετά από 16 ημέρες που με έσκασε το ωάριό μου για να ωριμάσει (συνήθως κάνω ωορρηξία την 12 με 13η μέρα) πάμε αν όλα πάνε καλά για ωοληψία με φυσικό την Παρασκευή (18η μέρα)!! Σήμερα μου είπε ο γιατρός ότι βλέπει 2 μεγάλα ωοθαλάκια όποτε ελπίζω μήπως βγάλουμε και 2 ωάρια θα δείξει.. Θα δούμε κιόλας πώς θα πάνε τα πράγματα την Παρασκευή αν και οι εξετάσεις μου ως τώρα ήταν καλές και μπορεί Δευτέρα να πάμε και για εμβρυομεταφορά!! 🙏🙏🥑

Όλα να πάνε τέλεια. Δυο φρέσκα και υγιή εμβρυακια ευχομαι!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...