Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

την ίδια μέρα κάναμε μεταφορά!!!!!εμένα μ είπε μεγάλη Πέμπτη να κάνω χοριακη....αργά δεν είναι?να πάω λες κ εγω Τετάρτη????καλή επιτυχία σου εύχομαι κοριτσι μου!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ ,καλή μας επιτυχία κοριτσι μου !!!! ❣️❣️❣️

Και εγώ τη προηγούμενη φορά στις 10 μέρες έκανα, βέβαια η 9η ήταν Κυριακή. Βλαστοκυστες έβαλες και εσύ ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

On 8/3/2023 at 3:20 ΜΜ, MarGe2022 είπε:

Κορίτσια, απορία:

Όσες έχετε εμπειρία που οι άντρες σας παίρνουν θεραπεία τύπου profertil, brudyfertil, sermatrop, κλπ... αυτές επηρεάζουν άλλους δείκτες; πχ. FSH, LH, Ουρικό οξύ, SGOT, SGPT...? 

Κάναμε τον Αύγουστο εξετάσεις στο σύζυγο και όλοι οι δείκτες ήταν εντός φυσιολογικών ορίων, και κάναμε πάλι χθες και αυτοί οι δείκτες έχουν εκτοξευτεί. Να σημειώσω ότι ξεκίνησε από Σεπτέμβρη θεραπεία για το σπέρμα, και κάνει και διατροφή με φρούτα, λαχανικά, μειωμένες ποσότητες (πχ δεν είναι ότι έχει πλακωθεί σε συγκεκριμένους τύπους φαγητών που είναι οι συνήθεις ύποπτοι για πχ ουρικό οξύ, και δεν έχει πάρει βάρος μεγαλύτερο από όσο ήταν). 

Θα σκάσω αν είναι να φτιάχνουμε το ένα και να χαλάει το άλλο!

Καλησπέρα σας! 

Επειδή με προβλημάτισε αυτό που γράψατε μήπως ρωτήσατε κάποιον γιατρό αν φταίνε τα συμπληρώματα αυτά για την αυξηση των δεικτών;

Εμένα ο σύζυγος παιρνει εδω και εναμιση μηνα τις wellman conception και μας σύστησε ο γυναικολόγος τις profertil 3μηνο.. η αληθεια οτι εχω ακουσει πολυ καλα σχολια!

Εκανε ομως πριν μια βδομαδα γενικες αιματος μετα απο 3μηνο γιατι ειχε αυξηθει το ζαχαρο. Το ζαχαρο επεσε αλλα αυξηθηκε το ουρικο οξυ πρωτη φορα . Λιγο πιο πανω απο τα φυσιολογικα. Η διατροφη του παντα ειχε αφθονο κρεας και λαχανικα, αλκοολ που το "τιμουσε" αλλα τωρα το μειωσε οπως εκοψε και τη ζαχαρη και μας φανηκε περιεργο. Δεν ξερω.. εγω σκεφτομαι οτι αλλαζει και ο μεταβολισμος. Περιμενουμε σε λιγες μερες να μας πει ο ενδοκρινολογος.. αλλα επειδη ελπιζω στα profertil να βοηθήσουν εύχομαι να μην φταινε τα συμπληρώματα αυτά που πανω κατω εχουν τα ίδια συστατικα..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ...ξέχασα να ρωτήσω τον γιατρό, αν μπορώ να πάρω τις ινοφερτ βιταμίνες με το αντισυλληπτικό μαζί ,ώσπου να έρθει περίοδος?.μου είπε σίγουρα φυλλικό αλλά ντρέπομαι να τον πάρω να ρωτησω

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα... να ρωτήσω όσες ειστε με συμφωνο συμβίωσης η συμβολαιογραφική πράξη...πριν από κάθε ετ σας ζητάνε ξανά καινούργιο;;; γιατί εγω έδωσα το πρωτότυπο στην κλινική το Δεκέμβριο πριν την ετ..και τώρα που ετοιμάζομαι για την δεύτερη ετ μου ήρθε ιμειλ την ημέρα που θα πάω στην κλινική να πάω την συμβολαιογραφική πράξη και αναρωτιέμαι αν γίνεται και σε εσάς αυτό 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , eleni 21 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα... να ρωτήσω όσες ειστε με συμφωνο συμβίωσης η συμβολαιογραφική πράξη...πριν από κάθε ετ σας ζητάνε ξανά καινούργιο;;; γιατί εγω έδωσα το πρωτότυπο στην κλινική το Δεκέμβριο πριν την ετ..και τώρα που ετοιμάζομαι για την δεύτερη ετ μου ήρθε ιμειλ την ημέρα που θα πάω στην κλινική να πάω την συμβολαιογραφική πράξη και αναρωτιέμαι αν γίνεται και σε εσάς αυτό 

Καλησπέρα! Θα σου πω τι γίνεται με την κλασσική περίπτωση του γάμου και νομίζω πως το ίδιο ισχύει και για όλα τα υπόλοιπα. Εμάς κάθε τρίμηνο μας ζητάνε πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης, διότι αυτό που κατεβάζουμε από την επίσημη ιστοσελίδα gov.gr έχει τρίμηνη ισχύ, οπότε κάθε φορά που πάμε να κάνουμε κάποια πράξη στο κέντρο εξωσωματικής, μας ζητάνε να τους εκδώσουμε καινούριο.

Αλλά δεν είναι κάτι σαν διαδικασία μιας και απλά μπαίνεις στο gov.gr και σου έρχεται στο μέιλ σου.

Άρα κι εσένα από τον Δεκέμβριο μέχρι τώρα έχει παρέλθει το τρίμηνο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , eleni 21 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα... να ρωτήσω όσες ειστε με συμφωνο συμβίωσης η συμβολαιογραφική πράξη...πριν από κάθε ετ σας ζητάνε ξανά καινούργιο;;; γιατί εγω έδωσα το πρωτότυπο στην κλινική το Δεκέμβριο πριν την ετ..και τώρα που ετοιμάζομαι για την δεύτερη ετ μου ήρθε ιμειλ την ημέρα που θα πάω στην κλινική να πάω την συμβολαιογραφική πράξη και αναρωτιέμαι αν γίνεται και σε εσάς αυτό 

Καλησπέρα, εννοούν ότι θέλουν από το gov καινούργιο πχ με σημερινή ημερομηνία. Αυτό ισχύει για το σύμφωνο συμβίωσης. Οι συμβολαιογραφικές πράξεις ότι θα κάνετε μαζί εξωσωματικη αυτά είναι 6μηνα θα πρέπει να ξανά πάτε σε συμβολαιογράφο, ενώ το σύμφωνο συμβίωσης είναι σαν γάμος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ ,καλή μας επιτυχία κοριτσι μου !!!! ❣️❣️❣️

Και εγώ τη προηγούμενη φορά στις 10 μέρες έκανα, βέβαια η 9η ήταν Κυριακή. Βλαστοκυστες έβαλες και εσύ ?

Κορίτσια μου καλή επιτυχία σας εύχομαι!!!

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ ,καλή μας επιτυχία κοριτσι μου !!!! ❣️❣️❣️

Και εγώ τη προηγούμενη φορά στις 10 μέρες έκανα, βέβαια η 9η ήταν Κυριακή. Βλαστοκυστες έβαλες και εσύ ?

Ναιιι βλαστοκυστες και εγω!!!!!θα πάω κ εγω Τετάρτη....τη θεωρώ και τυχερή μέρα τη Τετάρτη και ο θεος βοηθός!!!

  • Καλή τύχη! 10
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, eleni 21 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα... να ρωτήσω όσες ειστε με συμφωνο συμβίωσης η συμβολαιογραφική πράξη...πριν από κάθε ετ σας ζητάνε ξανά καινούργιο;;; γιατί εγω έδωσα το πρωτότυπο στην κλινική το Δεκέμβριο πριν την ετ..και τώρα που ετοιμάζομαι για την δεύτερη ετ μου ήρθε ιμειλ την ημέρα που θα πάω στην κλινική να πάω την συμβολαιογραφική πράξη και αναρωτιέμαι αν γίνεται και σε εσάς αυτό 

Εμεις εχουμε κανει μονο συμβολαιογραφικη πραξη για την εξωσωματικη με τον καλο μου (ο γαμος ολο αναβαλλεται με τον αντρουλη μ) και δε μας τη ζητησαν ξανα- την δωσαμε τον Δεκέμβριο τ 2021 και εκανα τελευταια ΕΤ τωρα.. Μονο πιστοποιητικό οικογενειακης κατάστασης καθε φορα για να φαινεται πως κανενας απο τους δυο μας δεν εχει συναψει με καποιον αλλο γαμο! Αυτα στο Ι@sw που είμαι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , *Vasoula είπε:

Ναιιι βλαστοκυστες και εγω!!!!!θα πάω κ εγω Τετάρτη....τη θεωρώ και τυχερή μέρα τη Τετάρτη και ο θεος βοηθός!!!

Να πας γιατί όχι ,όπως νοιωθεις να κάνεις δεν αλλάζει κάτι με μια μέρα . Εύχομαι μια τεράστια χοριακη ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπόν θα κάνω ερώτηση κρίσεως: πως να το παίξω κουλ και άνετη μέχρι τη Δευτέρα?? Παρακαλώ πολύ μόνο "επιστημονικές" μεθόδους. Χαχαχαχα. Χθες έκανα υπέρηχο είδαμε σακο, ο γιατρός τα βρίσκει όλα τέλεια. Ωστόσο Παρασκευή η χοριακη ήταν 1514 κ Δευτέρα 2500. Εγώ σίγουρη ότι δεν προχωράει κ πρέπει να περιμένω ως τη Δευτέρα. Εννοείται ότι θέλω να κάνω κ άλλη χοριακη κ δεν ξέρω αν κρατηθώ. Αυτά 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , lizard12 είπε:

Λοιπόν θα κάνω ερώτηση κρίσεως: πως να το παίξω κουλ και άνετη μέχρι τη Δευτέρα?? Παρακαλώ πολύ μόνο "επιστημονικές" μεθόδους. Χαχαχαχα. Χθες έκανα υπέρηχο είδαμε σακο, ο γιατρός τα βρίσκει όλα τέλεια. Ωστόσο Παρασκευή η χοριακη ήταν 1514 κ Δευτέρα 2500. Εγώ σίγουρη ότι δεν προχωράει κ πρέπει να περιμένω ως τη Δευτέρα. Εννοείται ότι θέλω να κάνω κ άλλη χοριακη κ δεν ξέρω αν κρατηθώ. Αυτά 

Τέλεια νέα! Εύχομαι να συνεχίσεις έτσι. Θα έκανα αύριο χοριακη.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Neverstop είπε:

Τέλεια νέα! Εύχομαι να συνεχίσεις έτσι. Θα έκανα αύριο χοριακη.. 

Αχ ναι πες μου ότι δεν είμαι παράλογη που θέλω να κάνω κ αύριο. Ευχαριστώ!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , lizard12 είπε:

Αχ ναι πες μου ότι δεν είμαι παράλογη που θέλω να κάνω κ αύριο. Ευχαριστώ!!! 

Κ εγώ θα έκανα χοριακη λογικο βεβαια την αναμονή δεν την γλιτώνεις 10 ημερών για να δεις αν παει καλα ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , lizard12 είπε:

Λοιπόν θα κάνω ερώτηση κρίσεως: πως να το παίξω κουλ και άνετη μέχρι τη Δευτέρα?? Παρακαλώ πολύ μόνο "επιστημονικές" μεθόδους. Χαχαχαχα. Χθες έκανα υπέρηχο είδαμε σακο, ο γιατρός τα βρίσκει όλα τέλεια. Ωστόσο Παρασκευή η χοριακη ήταν 1514 κ Δευτέρα 2500. Εγώ σίγουρη ότι δεν προχωράει κ πρέπει να περιμένω ως τη Δευτέρα. Εννοείται ότι θέλω να κάνω κ άλλη χοριακη κ δεν ξέρω αν κρατηθώ. Αυτά 

Παρολα αυτα χθες ομως τα ειδα τελεια.. οποτε? Κανε κ εσυ μια χοριακη σε 2 μερες για να ηρεμησεις..  και εγω θα εκανα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...