Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , lizard12 είπε:

Κορίτσια μου ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις. Ξέρω ότι μόνο εσείς καταλαβαίνετε. Παρασκευή 1514. Δευτέρα 2500. Τετάρτη 3236. Δεν θα κάνω άλλη. Θα πάω την Δευτέρα για υπέρηχο σίγουρη ότι θα έχει τελειώσει. Ίσως υπάρχει μόνο σάκος και δεν αναπτύσσεται έμβρυο. Πάντως οι χοριακες είναι σίγουρα πολύ κακές. Θα παίρνω τα φάρμακα μου κανονικά αλλά τώρα ξέρω ότι δεν υπάρχει ελπίδα. Δεν πειράζει. Έχουμε κατάψυξη. Είναι η πρώτη φορά με δοτρια και έχουμε κ αλλές. Πάμε για Μάιο Ιουνίο αν πάνε όλα καλά!!!!

Καλημερα.. εισαι σαν κ εμενα , σκεφτεσαι αμεσως το επομενο βημα και μπραβο σου γιατι ετσι μενουμε δυνατες.. εγω δν εχω τοσο εμπειρια σε χοριακες δν βλεπω μεγαλη αυξηση αλλα κ παλι αν κατι δν πηγαινε καλα οπως λες δν θα πρεπε να πεσει πιο πολυ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 30 λεπτά , Rose7 είπε:

Καλά είναι 13 μηνών τώρα! Είναι ζωηρή και περίεργη!

Έχεις λογαριασμό και στο άλλο γνωστό φόρουμ;

Το περίεργο είναι ότι όταν πάω στο διάλογο μου με την Τροια λέει ότι έχει τα μηνύματά της απενεργοποιημένα και ότι δεν μπορεί να τα δει αν της στείλω...

Μα ναι, μου τα έχουν απενεργοποιήσει, είναι εμφανές...

@λουκουμαδακιβρήκα τις οδηγίες, αλλά δεν έχω την επιλογή χρώμα στο κάτω μέρος της σελίδας κι επίσης τις ειδοποιήσεις μου τις βλέπω, όχι όμως τα μηνύματα.

Τον Ιανουάριο μου είχε κάνει παρατήρηση ο διαχειριστής ότι συστήνω ιδιώτες μετά από αναφορά μέλους, όπως μου είχε πει. Και ιδιώτες σύστηνα μόνο μέσω μηνύματος, οπότε έτσι το συνδέω...

Στο άλλο φόρουμ, το mammyland, είμαι, ναι, αλλά αν είσαι καινούρια, στην αρχή δε μπορείς να στείλεις προσωπικά μηνύματα, νομίζω...

Να σου ζήσει το παιδάκι σου!!!!! Αγοράκι αν δεν κάνω λάθος; Λέτε να προσπαθήσετε κι εσείς για 2ο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Christin88 είπε:

Καλημερα.. εισαι σαν κ εμενα , σκεφτεσαι αμεσως το επομενο βημα και μπραβο σου γιατι ετσι μενουμε δυνατες.. εγω δν εχω τοσο εμπειρια σε χοριακες δν βλεπω μεγαλη αυξηση αλλα κ παλι αν κατι δν πηγαινε καλα οπως λες δν θα πρεπε να πεσει πιο πολυ? 

Ε θα πέσει κάποια στιγμή αλλά προς το παρόν αναπτύσσεται ίσως μόνο ο σάκος. Το λέω επειδή σάκο είδαμε ήδη αλλά μάλλον το έμβρυο δεν τα καταφέρνει. Τη Δευτέρα στον υπέρηχο ελπίζω να έχω καθαρή εικόνα. Εντάξει όπου κι αν έχω διαβάσει τέτοια αύξηση και μάλιστα δύο φορές δεν είναι βιώσιμη. Que sera sera. Το ήθελα πάρα πολύ αυτό γιατί ήταν το μόνο εμβρυο με σπέρμα του συζύγου. Τα άλλα είναι με δότη και δοτρια. Αλλά δεν πειράζει, μάλλον εκείνα θα είναι τα τυχερά μας.

 

  • Ευχή 5
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, lizard12 said:

Κορίτσια μου ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις. Ξέρω ότι μόνο εσείς καταλαβαίνετε. Παρασκευή 1514. Δευτέρα 2500. Τετάρτη 3236. Δεν θα κάνω άλλη. Θα πάω την Δευτέρα για υπέρηχο σίγουρη ότι θα έχει τελειώσει. Ίσως υπάρχει μόνο σάκος και δεν αναπτύσσεται έμβρυο. Πάντως οι χοριακες είναι σίγουρα πολύ κακές. Θα παίρνω τα φάρμακα μου κανονικά αλλά τώρα ξέρω ότι δεν υπάρχει ελπίδα. Δεν πειράζει. Έχουμε κατάψυξη. Είναι η πρώτη φορά με δοτρια και έχουμε κ αλλές. Πάμε για Μάιο Ιουνίο αν πάνε όλα καλά!!!!

Πάντως μην το προεξοφλείς. Καλα κάνεις και συμφιλιώνεσαι με την ιδέα αλλά εγώ έχω πετύχει και περίπτωση που με αργή αύξηση πήγαν όλα καλά και απ ότι βλέπω και τις δυο φορές έχεις ανάλογη αύξηση. 60% σε τρεις μέρες και 40% σε δύο


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , minnie26 είπε:

Θα την κάνεις αύριο ; Μην το αφήσεις έχοντας στο μυαλό σου το αρνητικό σενάριο ..

εκανα τεστ τη δευτέρα το απόγευμα και ήταν αρνητικο! και την προηγούμενη πέμπτη και ήταν 0 η χοριακη! οκ τα παίρνω τα χάπια οχι με 100% συνέπεια αλλά τα παίρνω 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Angot είπε:

εκανα τεστ τη δευτέρα το απόγευμα και ήταν αρνητικο! και την προηγούμενη πέμπτη και ήταν 0 η χοριακη! οκ τα παίρνω τα χάπια οχι με 100% συνέπεια αλλά τα παίρνω 

Εύχομαι να σε διαψεύσουν τα τεστ και να βγει θετική! 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γεια σας, η Χοριακη μου απο την 1η μου ετ στεφθηκε με απολυτη δυστυχως Αποτυχια. Θα ηθελα να ρωτησω για οποια εχει περασει απο την εξης διαδικασια, την εμπειρια σας: αποψυξη 3 ημερων εμβρυα σε σταδιο βλαστοκυστης και ετ (με προβλημα στο υλικο και των 2.. )Τα καταφερε κανενα στο σταδιο βλαστοκυστης,εδωσε σε καμια απο εσας εγκυμοσυνη;

  • Λυπημένη/-ος 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Nora39 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας, η Χοριακη μου απο την 1η μου ετ στεφθηκε με απολυτη δυστυχως Αποτυχια. Θα ηθελα να ρωτησω για οποια εχει περασει απο την εξης διαδικασια, την εμπειρια σας: αποψυξη 3 ημερων εμβρυα σε σταδιο βλαστοκυστης και ετ (με προβλημα στο υλικο και των 2.. )Τα καταφερε κανενα στο σταδιο βλαστοκυστης,εδωσε σε καμια απο εσας εγκυμοσυνη;

Αυτό είναι καθαρά θέμα τύχης.  Φυσικά θα υπάρχουν περιπτώσεις που τα έχουν καταφέρει. Η μόνη λύση για να ξέρεις ότι υπάρχει καλό εμβρυο είναι να κάνεις προεμφυτικο έλεγχο όταν τα μαζεύεις.  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Nora39 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας, η Χοριακη μου απο την 1η μου ετ στεφθηκε με απολυτη δυστυχως Αποτυχια. Θα ηθελα να ρωτησω για οποια εχει περασει απο την εξης διαδικασια, την εμπειρια σας: αποψυξη 3 ημερων εμβρυα σε σταδιο βλαστοκυστης και ετ (με προβλημα στο υλικο και των 2.. )Τα καταφερε κανενα στο σταδιο βλαστοκυστης,εδωσε σε καμια απο εσας εγκυμοσυνη;

Εννοείς να τα από ψύξετε τριών ημερών και να τα αφήσετε για βλαστοκυστες; Όταν λες πρόβλημα στο υλικό; Σας είπαν ότι δεν είναι καλής ποιότητας;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συναγωνίστριες! 
Χθες είχαμε ραντεβου με τον ενδοκρινολόγο (εξαιρετικος και με ολιστική-ψυχολογική προσέγγιση, σπάνιο για γιατρό). Στον σύζυγο πλέον του προφερτιλ (εχουμε θέμα με το σπερμα σε όλα τα επίπεδα) του έδωσε επιπλέον το motility max και ίσως θα του δώσει κάτι να ανεβεί η τεστοστερόνη (θα εξαρτηθεί από τη νέα εξέταση που θα κάνει).  Εγω παίρνω fertilimax & ovamax και η fsh μου έχει ανεβεί στο 12 από το fertilimax αλλα μου είπε να μην ανησυχώ και ότι θα το ρυθμίσουμε αν χρειαστεί. Επιπλέον έδωσε και στους δυο μας σταγόνες πασιφλορας γιατί δεν κοιμόμαστε καλα και είπε ότι είναι πολύ βασικό ειδικά για εμάς τις γυναίκες και την ποιότητα των ωαρίων. Τέλος μας έδωσε glucophace (εμπειρικά και εν αναμονή νέων μετρήσεων σακχάρου, υψηλό στο σύζυγο και μια καμπύλη σ εμενα που δείχνει ότι κάνω υπογλικαιμιες). Επέμεινε πολύ στο αίσθημα ασφαλείας που νιωθει ο οργανισμός και πως το στρες μπορεί να επηρεάσει την όλη διαδικασία. Ευτυχώς και εγω και ο άντρας μου κάνουμε ψυχοθεραπεία και απ ότι είπε κυρίως για μένα εκεί είναι να ρίξω τη πολύ δουλεια πέραν απο τον καλο ύπνο, τη σωστή διατροφή και την αερόβια άσκηση. Ελπιζω να μην σας κούρασα!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Σποράκι είπε:

Εννοείς να τα από ψύξετε τριών ημερών και να τα αφήσετε για βλαστοκυστες; Όταν λες πρόβλημα στο υλικό; Σας είπαν ότι δεν είναι καλής ποιότητας;

Τα εμβρυα ειναι αριστης ποιοτητας. Εννοω οτι ξεκινησαμε εξωσωματικη λογω προβληματος των υλικων μας σπερμα/ωαριο..

Just now, Nora39 είπε:

Τα εμβρυα ειναι αριστης ποιοτητας. Εννοω οτι ξεκινησαμε εξωσωματικη λογω προβληματος των υλικων μας σπερμα/ωαριο..

Ναι απο 3 ημερων με καλη ποιοτητα αν εφτασαν βλαστοκυστη..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Γεια σας συναγωνίστριες! 
Χθες είχαμε ραντεβου με τον ενδοκρινολόγο (εξαιρετικος και με ολιστική-ψυχολογική προσέγγιση, σπάνιο για γιατρό). Στον σύζυγο πλέον του προφερτιλ (εχουμε θέμα με το σπερμα σε όλα τα επίπεδα) του έδωσε επιπλέον το motility max και ίσως θα του δώσει κάτι να ανεβεί η τεστοστερόνη (θα εξαρτηθεί από τη νέα εξέταση που θα κάνει).  Εγω παίρνω fertilimax & ovamax και η fsh μου έχει ανεβεί στο 12 από το fertilimax αλλα μου είπε να μην ανησυχώ και ότι θα το ρυθμίσουμε αν χρειαστεί. Επιπλέον έδωσε και στους δυο μας σταγόνες πασιφλορας γιατί δεν κοιμόμαστε καλα και είπε ότι είναι πολύ βασικό ειδικά για εμάς τις γυναίκες και την ποιότητα των ωαρίων. Τέλος μας έδωσε glucophace (εμπειρικά και εν αναμονή νέων μετρήσεων σακχάρου, υψηλό στο σύζυγο και μια καμπύλη σ εμενα που δείχνει ότι κάνω υπογλικαιμιες). Επέμεινε πολύ στο αίσθημα ασφαλείας που νιωθει ο οργανισμός και πως το στρες μπορεί να επηρεάσει την όλη διαδικασία. Ευτυχώς και εγω και ο άντρας μου κάνουμε ψυχοθεραπεία και απ ότι είπε κυρίως για μένα εκεί είναι να ρίξω τη πολύ δουλεια πέραν απο τον καλο ύπνο, τη σωστή διατροφή και την αερόβια άσκηση. Ελπιζω να μην σας κούρασα!

Έχω την εντύπωση ότι επειδή το fertilimax έχει μέσα DHEA, η fsh κατεβαίνει κι όχι ότι ανεβαίνει εξαιτίας αυτού... Σου είπε πως θα ρυθμίσετε την fsh;
Επίσης επειδή κι εγώ στην καμπύλη έκανα υπογλυκαιμία 2 ενδοκρινολόγοι μου είπαν απλά να αλλάξω τη διατροφή μου, @kateriiina25 είχες πάρει κι εσύ glucophace λόγω των υπογλυκαιμιών;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...