Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , linaa είπε:

Κ εγώ θα έκανα χοριακη λογικο βεβαια την αναμονή δεν την γλιτώνεις 10 ημερών για να δεις αν παει καλα ...

Ναι το ξέρω ότι δεν γλιτώνω την αναμονή αλλά αν δω ότι πάει χειρότερα θα το πάρω απόφαση και θα είμαι πιο ήρεμη. Δεν είναι και η πρώτη φορά που το χάνω, είμαι προετοιμασμένη. Αρκεί να ξέρω.

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 ώρα πρίν, lizard12 είπε:

Λοιπόν θα κάνω ερώτηση κρίσεως: πως να το παίξω κουλ και άνετη μέχρι τη Δευτέρα?? Παρακαλώ πολύ μόνο "επιστημονικές" μεθόδους. Χαχαχαχα. Χθες έκανα υπέρηχο είδαμε σακο, ο γιατρός τα βρίσκει όλα τέλεια. Ωστόσο Παρασκευή η χοριακη ήταν 1514 κ Δευτέρα 2500. Εγώ σίγουρη ότι δεν προχωράει κ πρέπει να περιμένω ως τη Δευτέρα. Εννοείται ότι θέλω να κάνω κ άλλη χοριακη κ δεν ξέρω αν κρατηθώ. Αυτά 

Στο ίδιο εργαστήριο η εξέταση ?ο γιατρός τι σου είπε για τη χοριακη ;νομίζω πλέον δε θα καταλάβεις πολλά από τη χοριακη μετά από ένα σημείο κ ύστερα ..στην αρχή γίνεται για τον διπλασιασμό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Lotos είπε:

Στο ίδιο εργαστήριο η εξέταση ?ο γιατρός τι σου είπε για τη χοριακη ;νομίζω πλέον δε θα καταλάβεις πολλά από τη χοριακη μετά από ένα σημείο κ ύστερα ..στην αρχή γίνεται για τον διπλασιασμό 

Ναι στο ίδιο εργαστήριο. Ο γιατρός μου εδώ είπε ότι δεν έπρεπε να κάνω καν και ότι οι αριθμοί δεν είναι απόλυτοι κτλ κτλ. Είπε πως η εικόνα σάκου είναι τέλεια για τη μέρα που είμαι και οι χοριακες δεν αυξάνονται πάντα με τον ίδιο Ρυθμό. Γενικώς αισιόδοξος. Ο εξωσωματικος επίσης θεωρεί πολύ καλοί τον αριθμό κ είπε υπέρηχο σε μια βδομάδα. Το ξέρω ότι δεν θα καταλάβω πολλά άλλα αν πχ κατέβηκε η αν από 2500 πήγε 2600 τότε θα είμαι ήσυχη κ έτοιμη για τη συνέχεια. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , lizard12 είπε:

Ναι στο ίδιο εργαστήριο. Ο γιατρός μου εδώ είπε ότι δεν έπρεπε να κάνω καν και ότι οι αριθμοί δεν είναι απόλυτοι κτλ κτλ. Είπε πως η εικόνα σάκου είναι τέλεια για τη μέρα που είμαι και οι χοριακες δεν αυξάνονται πάντα με τον ίδιο Ρυθμό. Γενικώς αισιόδοξος. Ο εξωσωματικος επίσης θεωρεί πολύ καλοί τον αριθμό κ είπε υπέρηχο σε μια βδομάδα. Το ξέρω ότι δεν θα καταλάβω πολλά άλλα αν πχ κατέβηκε η αν από 2500 πήγε 2600 τότε θα είμαι ήσυχη κ έτοιμη για τη συνέχεια. 

Διάβασα μια περίπτωση κοπέλας στο γέννημα π δεν είχε διπλασιασμους στις χοριακες ..έκανε και 7! ήθελε να κάνει αποξεση ,τελικά άκουσε καρδιά κ το γέννησε μάλιστα !!άρα άσε να δεις τι παίζει ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lotos είπε:

Διάβασα μια περίπτωση κοπέλας στο γέννημα π δεν είχε διπλασιασμους στις χοριακες ..έκανε και 7! ήθελε να κάνει αποξεση ,τελικά άκουσε καρδιά κ το γέννησε μάλιστα !!άρα άσε να δεις τι παίζει 

Ναι θα περιμένω σίγουρα δεν τα παραταω. Αλλά μια χοριακη ακόμη θα την κάνω.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, Rose7 είπε:

Ναι μιλούσαμε παλιά απο εξωτερικό! Ελπίζω να στα ξαναενεργοποιήσουν...σου έγινε αναφορά από μέλος; κρίμα...τι να πω;

Χαίρομαι πολύ που σε ξαναβλέπω! Τι κάνει το παιδάκι σου; Πόσο είναι τώρα; Δυστυχώς δεν έχω τρόπο να επικοινωνήσω μαζί προσωπικά...

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, eleni 21 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα... να ρωτήσω όσες ειστε με συμφωνο συμβίωσης η συμβολαιογραφική πράξη...πριν από κάθε ετ σας ζητάνε ξανά καινούργιο;;; γιατί εγω έδωσα το πρωτότυπο στην κλινική το Δεκέμβριο πριν την ετ..και τώρα που ετοιμάζομαι για την δεύτερη ετ μου ήρθε ιμειλ την ημέρα που θα πάω στην κλινική να πάω την συμβολαιογραφική πράξη και αναρωτιέμαι αν γίνεται και σε εσάς αυτό 

Καλημέρα σου, η συμβολαιογραφική πράξη έχει ισχύει για ένα 6 μηνο εάν δεν κάνω λάθος. Όταν έκανα την 2η εμβρυομεταφορά είχε λήξει και τους είχα ρωτήσει εάν χρειάζεται να την ανανεώσω και μου είχαν πει ότι δεν χρειάζεται. Επανέλαβα μόνο τις αιματολογικές εξετάσεις. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να τους ρωτήσεις. Έχουν φάκελο με τα δικά σου στοιχεία και σίγουρα το έχουν κρατήσει. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Troia είπε:

δε βλέπω άλλο ταγκ εκτός από αυτό εδώ...

@Rose7είσαι η κοπέλα που ζούσες στο εξωτερικό και μιλούσαμε παλιά με π.μ.; Δε μπορώ να δω τα μηνύματά μου και να βρω το username της κοπέλας...

Αν έφτασαν σε σημείο μετά την παρατήρηση από το διαχειριστή που ξεκίνησε από αναφορά μέλους να μου απενεργοποίησαν τα μηνύματα τι να πω...Θέλω πάντως να πιστεύω ότι πρόκειται για πρόβλημα του συστήματος μετά τη μετάπτωση και ότι δεν έγινε κάτι σκόπιμα σε εμένα, γιατί πλέον θα αρχίσω να πιστεύω ότι το φόρουμ δεν είναι ανεξάρτητο...

Και ο λόγος για τον οποίο μπήκα είναι για να σας παραπέμψω να διαβάσετε ένα άρθρο που ανάρτησε ο καθηγητής Δημήτρης Κουρέτας στον τοίχο του σχετικά με τη διαλειμματική νηστεία και την ποιότητα των ωαρίων. Θεωρώ ότι ίσως αφορά περισσότερο γυναίκες με αντίσταση στην ινσουλίνη, αλλά καλύτερα διαβάστε το άρθρο για να καταλάβετε. Δεν έχω χρόνο να το διαβάσω, διότι δεν με απασχολεί την παρούσα στιγμή. Θυμάμαι η Τσεκούρα να αναφέρει τη διαλειματική νηστεία πάντως...Δυστυχώς δε μπορώ να προσθέσω link στο ποστ μου...Μπείτε στο προφίλ του Δημήτρη Κουρέτα στο facebook και θα το βρείτε.

Ναι δεν έχει εμφανιστεί ακόμα, πήγαινε αρχική σελίδα στην πρώτη ενότητα εκεί που λέει οδηγίες για τα πάντα και διάβασε το θέμα '2022 ερωτήσεις για το νέο λογισμικό' για να δεις πως θα επαναφέρεις τη μπάρα με τα μηνύματα αν είναι αυτό το θέμα που είχαμε πολλοί στην αρχή και όχι κάτι άλλο. 

  • Ευχαριστώ 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, lizard12 said:

Λοιπόν θα κάνω ερώτηση κρίσεως: πως να το παίξω κουλ και άνετη μέχρι τη Δευτέρα?? Παρακαλώ πολύ μόνο "επιστημονικές" μεθόδους. Χαχαχαχα. Χθες έκανα υπέρηχο είδαμε σακο, ο γιατρός τα βρίσκει όλα τέλεια. Ωστόσο Παρασκευή η χοριακη ήταν 1514 κ Δευτέρα 2500. Εγώ σίγουρη ότι δεν προχωράει κ πρέπει να περιμένω ως τη Δευτέρα. Εννοείται ότι θέλω να κάνω κ άλλη χοριακη κ δεν ξέρω αν κρατηθώ. Αυτά 

Αφου ο υπέρηχος ήταν μια χαρά! Αν θα σε κάνει να νιώθεις καλύτερα κάνε κ χοριακή, αλλά όπως είπαν κ άλλες κοπέλες από μια φάση κ μετά δεν διπλασιαζεται οπότε μην το λάβεις τόσο πολύ υπόψη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 hours ago, lizard12 said:

Λοιπόν θα κάνω ερώτηση κρίσεως: πως να το παίξω κουλ και άνετη μέχρι τη Δευτέρα?? Παρακαλώ πολύ μόνο "επιστημονικές" μεθόδους. Χαχαχαχα. Χθες έκανα υπέρηχο είδαμε σακο, ο γιατρός τα βρίσκει όλα τέλεια. Ωστόσο Παρασκευή η χοριακη ήταν 1514 κ Δευτέρα 2500. Εγώ σίγουρη ότι δεν προχωράει κ πρέπει να περιμένω ως τη Δευτέρα. Εννοείται ότι θέλω να κάνω κ άλλη χοριακη κ δεν ξέρω αν κρατηθώ. Αυτά 

Εννοείται θα έκανα χοριακή. Αν έβλεπα παρόμοια αύξηση θα ήμουν ήσυχη γιατί πράγματι δεν αυξάνεται σε όλες τις γυναίκες με τον ίδιο ρυθμό. Αν όπως είπες κ συ έβλεπα μείωση ή ελάχιστη αύξηση τοτε θα ήξερα οτι κατι δεν πάει καλα. Πάντως οι διπλασιασμοί στις χοριακές αρχίζουν να μειώνονται αρκετά πιο μετά

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εννοείται θα έκανα χοριακή. Αν έβλεπα παρόμοια αύξηση θα ήμουν ήσυχη γιατί πράγματι δεν αυξάνεται σε όλες τις γυναίκες με τον ίδιο ρυθμό. Αν όπως είπες κ συ έβλεπα μείωση ή ελάχιστη αύξηση τοτε θα ήξερα οτι κατι δεν πάει καλα. Πάντως οι διπλασιασμοί στις χοριακές αρχίζουν να μειώνονται αρκετά πιο μετά

Οι χοριακες δεν δουλεύουν σε όλους με τον ίδιο τρόπο. Εγώ είχα μόνο 2 φορές διπλασιασμό. Μετά τα 1500 διπλασιαζοταν ανά 3 μέρες και όχι ανά 2. Αλλά και εγώ θα έκανα ξανά χοριακη για να δω εάν αυξάνεται και με τι ποσοστό. Θετικές σκέψεις!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, eleni 21 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα... να ρωτήσω όσες ειστε με συμφωνο συμβίωσης η συμβολαιογραφική πράξη...πριν από κάθε ετ σας ζητάνε ξανά καινούργιο;;; γιατί εγω έδωσα το πρωτότυπο στην κλινική το Δεκέμβριο πριν την ετ..και τώρα που ετοιμάζομαι για την δεύτερη ετ μου ήρθε ιμειλ την ημέρα που θα πάω στην κλινική να πάω την συμβολαιογραφική πράξη και αναρωτιέμαι αν γίνεται και σε εσάς αυτό 

Καλησπέρα, λοιπόν και εμεις με συμβολαιογραφικη πραξη ειμαστε, το πρωτότυπο το βάλαμε στον φάκελο της επιτροπής, εγώ κράτησα 2 αντίγραφα και στην μονάδα μου ζήτησαν αντίγραφο. Βέβαια μπορείς να πας στον συμβολαιογράφο κ να τους ζητήσεις να σου κάνει το αντίγραφο επικύρωση.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Troia είπε:

Χαίρομαι πολύ που σε ξαναβλέπω! Τι κάνει το παιδάκι σου; Πόσο είναι τώρα; Δυστυχώς δεν έχω τρόπο να επικοινωνήσω μαζί προσωπικά...

Καλά είναι 13 μηνών τώρα! Είναι ζωηρή και περίεργη!

Έχεις λογαριασμό και στο άλλο γνωστό φόρουμ;

1 ώρα πρίν, λουκουμαδακι είπε:

Ναι δεν έχει εμφανιστεί ακόμα, πήγαινε αρχική σελίδα στην πρώτη ενότητα εκεί που λέει οδηγίες για τα πάντα και διάβασε το θέμα '2022 ερωτήσεις για το νέο λογισμικό' για να δεις πως θα επαναφέρεις τη μπάρα με τα μηνύματα αν είναι αυτό το θέμα που είχαμε πολλοί στην αρχή και όχι κάτι άλλο. 

Το περίεργο είναι ότι όταν πάω στο διάλογο μου με την Τροια λέει ότι έχει τα μηνύματά της απενεργοποιημένα και ότι δεν μπορεί να τα δει αν της στείλω...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις. Ξέρω ότι μόνο εσείς καταλαβαίνετε. Παρασκευή 1514. Δευτέρα 2500. Τετάρτη 3236. Δεν θα κάνω άλλη. Θα πάω την Δευτέρα για υπέρηχο σίγουρη ότι θα έχει τελειώσει. Ίσως υπάρχει μόνο σάκος και δεν αναπτύσσεται έμβρυο. Πάντως οι χοριακες είναι σίγουρα πολύ κακές. Θα παίρνω τα φάρμακα μου κανονικά αλλά τώρα ξέρω ότι δεν υπάρχει ελπίδα. Δεν πειράζει. Έχουμε κατάψυξη. Είναι η πρώτη φορά με δοτρια και έχουμε κ αλλές. Πάμε για Μάιο Ιουνίο αν πάνε όλα καλά!!!!

  • Δύναμη! 9
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...