Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ για εμβρυομεταφορα 2η όλες τις φορές.

       

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Terry1986 είπε:

Είχες βαλει 2??μηπως σταματησε να προχωραει το 1...οπως και να εχει ειχες εμφυτευση το οποιο ειναι σημαντικο!!! Αυτο να κρατήσεις!! Σου ευχομαι καλη επιτυχια!!! Και να μας ενημερωσεις οταν πας στον γιατρο!!

Εγώ εβαλα τα 2 τελευταία που ειχα και σκοπευα αν δεν παει καλα επισης να κανω ενα διάλειμμα.. η ηλικια μονο με αγχωνε για την ποιοτητα κλπ.. εσυ εισαο πιο μικρουλα οποτε εχεις μεγαλυτερα περιθωρια!!! ❤️

οχι 1 έβαλα! ευχαριστω! 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 23 λεπτά , Terry1986 είπε:

Είχες βαλει 2??μηπως σταματησε να προχωραει το 1...οπως και να εχει ειχες εμφυτευση το οποιο ειναι σημαντικο!!! Αυτο να κρατήσεις!! Σου ευχομαι καλη επιτυχια!!! Και να μας ενημερωσεις οταν πας στον γιατρο!!

Εγώ εβαλα τα 2 τελευταία που ειχα και σκοπευα αν δεν παει καλα επισης να κανω ενα διάλειμμα.. η ηλικια μονο με αγχωνε για την ποιοτητα κλπ.. εσυ εισαο πιο μικρουλα οποτε εχεις μεγαλυτερα περιθωρια!!! ❤️

δεν είναι η ηλικία ρε κορίτσι ! είναι άμα σου κάτσει! βλέπεις πως παιδεύομαι ένα άρρωστο μωρό και 2 αποτυχημένες εξωσωματικές 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Angot είπε:

δεν είναι η ηλικία ρε κορίτσι ! είναι άμα σου κάτσει! βλέπεις πως παιδεύομαι ένα άρρωστο μωρό και 2 αποτυχημένες εξωσωματικές 

Ναι ναι εννοειται και αυτο!! Το θυμαμαι.. Απλα με αγχωνει ρε γμτ!! Ο,τι ειναι να γινει θα γινει!! Μανούλες θα γινουμε σιγουρα!!!! 🥰 θα πεσουμε, θα σηκωθουμε και θα προσπαθησουμε ξανα!!!!!! ❤️

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Μόλις με πήραν από το κέντρο πως και πάλι δεν προχώρησε το έμβρυο που είχε γονιμοποιηθεί το Σάββατο. Δεν έφτασε καν 3η μέρα. Δεν ξέρω πια τι να σκεφτώ κ πως να προχωρήσω. Μου φαίνονται όλα τόσο μάταια. Προφανώς έχουν θέμα τα ωάρια μου. Σκέφτομαι πλέον να προχωρήσω σε δωρεά, δεν αντέχω άλλο 

  • Λυπημένη/-ος 16
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Μόλις με πήραν από το κέντρο πως και πάλι δεν προχώρησε το έμβρυο που είχε γονιμοποιηθεί το Σάββατο. Δεν έφτασε καν 3η μέρα. Δεν ξέρω πια τι να σκεφτώ κ πως να προχωρήσω. Μου φαίνονται όλα τόσο μάταια. Προφανώς έχουν θέμα τα ωάρια μου. Σκέφτομαι πλέον να προχωρήσω σε δωρεά, δεν αντέχω άλλο 

Να ρωτήσω εγώ κάτι; Ο γιατρός τι λέει; Δεν δίνει κάποιο λόγο που δεν προχωράει; Το έχω απορία ειλικρινά, κάθε φορά εγώ  που ρωτάω μου λένε συμβαίνει καμία φορά ναι αλλά το γιατί κανείς δεν μου το απάντησε! Δλδ παίζει ρόλο η ψυχολογία μας, γιατί το άκουσα και αυτό! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Terry1986 είπε:

 

Καλημέρα & καλη βδομάδα!!

Σήμερα το πρωί πήγα για χοριακή η οποία θα βγει το απόγευμα (!!). Έκανα ΕΤ στις 24/03 σε τεχνητο κυκλο με βλαστοκυστες 5 ημερών (4ΑΑ και 1ΑΑ).. Ενώ ειχα αντέξει τοσες μέρες φεύγοντας απο το μικροβιολογικό πηρα και ενα τεστ το οποιο νομιζω ειναι θετικο (το εχω βαλει cover).. Είναι θετικο ετσι?? Δε χαιρομαι μονη μ... 🤪🙃

@Nora39 ελπίζω να ειναι η τυχερη μας μέρα σήμερα!!!

@Ria_ καλή επιτυχία για σήμερα!!!

 

 

Θετικότατα!!! Συγχαρητήρια και καλούς διπλασιασμούς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Stef91 είπε:

Να ρωτήσω εγώ κάτι; Ο γιατρός τι λέει; Δεν δίνει κάποιο λόγο που δεν προχωράει; Το έχω απορία ειλικρινά, κάθε φορά εγώ  που ρωτάω μου λένε συμβαίνει καμία φορά ναι αλλά το γιατί κανείς δεν μου το απάντησε! Δλδ παίζει ρόλο η ψυχολογία μας, γιατί το άκουσα και αυτό! 

Εμένα μου το απαντάει λέγοντας πως φταίει η ποιότητα των ωαρίων μου. Είχα πει μέσα μου ότι θα το προσπαθώ ως το καλοκαίρι κ μετά δωρεά αλλά τώρα πιστεύω πως ήρθε η ώρα τώρα να τα παρατήσω.

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Fay_ είπε:

Εμένα μου το απαντάει λέγοντας πως φταίει η ποιότητα των ωαρίων μου. Είχα πει μέσα μου ότι θα το προσπαθώ ως το καλοκαίρι κ μετά δωρεά αλλά τώρα πιστεύω πως ήρθε η ώρα τώρα να τα παρατήσω.

Όπως νομίζεις εσύ, πιστεύω κανείς δεν ξέρει καλύτερα! 😊🥰 εύχομαι πραγματικά όλα να πάνε καλά! ❣️❣️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fay_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Μόλις με πήραν από το κέντρο πως και πάλι δεν προχώρησε το έμβρυο που είχε γονιμοποιηθεί το Σάββατο. Δεν έφτασε καν 3η μέρα. Δεν ξέρω πια τι να σκεφτώ κ πως να προχωρήσω. Μου φαίνονται όλα τόσο μάταια. Προφανώς έχουν θέμα τα ωάρια μου. Σκέφτομαι πλέον να προχωρήσω σε δωρεά, δεν αντέχω άλλο 

Αυτό είναι κάτι που μόνο εσυ μπορείς να το απαντήσεις. Η καθεμία μας έχει τα όρια της και οι απογοητεύσεις δεν παλεύονται εύκολα. Ευτυχώς η δωρεά είναι μια πολύτιμη επιλογή και μπορεί να μας φέρει αυτό που θελουμε. Πάρε λίγο το χρόνο σου και προχώρα με ότι νιώθεις καλύτερα!!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπέρα και παλι!

Βγηκε η χοριακη αλλα δεν μ φαινεται ιδιατερα καλη...ειναι 92,10 μονο..στην πρωτη ΕΤ που ειχα κανει στις 11 μερες ηταν πεντακοσια κατι...στις 10 μερες δεν ειναι λιγο το 92.10???

  • Μου αρέσει 3
  • Λουλούδια 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Terry1986 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα και παλι!

Βγηκε η χοριακη αλλα δεν μ φαινεται ιδιατερα καλη...ειναι 92,10 μονο..στην πρωτη ΕΤ που ειχα κανει στις 11 μερες ηταν πεντακοσια κατι...στις 10 μερες δεν ειναι λιγο το 92.10???

Μια χαρά είναι, αυτό που μας νοιάζει είναι η συνέχεια. Συγχαρητήρια και καλούς διπλασιασμούς, περιμένουμε νέα σου!!!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Μια χαρά είναι, αυτό που μας νοιάζει είναι η συνέχεια. Συγχαρητήρια και καλούς διπλασιασμούς, περιμένουμε νέα σου!!!

Αυτο μου ειπε και η μαια που με πηρε τηλεφωνο!! Απλα την περιμενα πιο μεγαλη εχοντας ως κριτήριο την περσινη μου και μου ηρθε λιγο αποτομο...

Τι πράγμα και αυτο ρε κοριτσια..

Μου αυξησε και την προγεστερονη (20,10 ng/ml βγηκε). Kανω 2 prolutex τη μερα και εβαζα πρωι βραδυ υποθετα cyclogest μου προσθεσαν ενα επιπλεον και το μεσημερι..  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Terry1986 είπε:

Αυτο μου ειπε και η μαια που με πηρε τηλεφωνο!! Απλα την περιμενα πιο μεγαλη εχοντας ως κριτήριο την περσινη μου και μου ηρθε λιγο αποτομο...

Τι πράγμα και αυτο ρε κοριτσια..

Μου αυξησε και την προγεστερονη (20,10 ng/ml). Kανω 2 prolutex τη μερα και εβαζα πρωι βραδυ υποθετα cyclogest μου προσθεσαν ενα επιπλεον και το μεσημερι..  

Από χάπια άλλο τίποτα! Πρέπει να ανεβεί η προγεστερονη σου, λογικό να σου αυξήσουν τα φάρμακα, εγώ συνήθως με την ε2 έχω θέμα και φτάνω ένα κουτί την ημέρα 😏

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Terry1986 said:

Κοριτσια καλησπέρα και παλι!

Βγηκε η χοριακη αλλα δεν μ φαινεται ιδιατερα καλη...ειναι 92,10 μονο..στην πρωτη ΕΤ που ειχα κανει στις 11 μερες ηταν πεντακοσια κατι...στις 10 μερες δεν ειναι λιγο το 92.10???

Συγχαρητήρια! Το μετα μας νοιάζει, αν θα διπλασιαστεί. Κάθε εγκυμοσύνη ειναι διαφορετική! Ευχομαι ολα να πάνε καλά 🤞🏻

  • Ευχή 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...