Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 16 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Όχι, είπε ότι είναι καταβολές μόνο, ότι είναι πολύ μικρά.

Εντωμεταξύ και η Ε2 είναι μόνο 14 και η LH30. Δεν ξέρω πόσο θα έπρεπε να ήταν με τα Femara.

Εγώ έχω μικρό κύκλο, όμως. Μου ήρθε στις 21 μέρες με όλα αυτά που παίρνω... Και κρατάει και περισσότερο από ότι συνήθως από τότε που άρχισα φάρμακα ενέσεις κλπ. 8η μέρα κι έχω ακόμη καφέ.

😥

 

Η Ε2 είναι πολύ χαμηλή ναι. Δηλ ούτε δεύτερη ημέρα κύκλου να ήσουν. Κι απ ό,τι βλέπω η lh ανέβηκε πολύ δείχνει ωορρηξια. Οπότε όντως δεν φαίνεται να σ έπιασαν. Θα σου δώσει νέες οδηγίες στο επόμενο ραντεβού? Πρώτη φορά τα παίρνεις? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Neverstop είπε:

Η Ε2 είναι πολύ χαμηλή ναι. Δηλ ούτε δεύτερη ημέρα κύκλου να ήσουν. Κι απ ό,τι βλέπω η lh ανέβηκε πολύ δείχνει ωορρηξια. Οπότε όντως δεν φαίνεται να σ έπιασαν. Θα σου δώσει νέες οδηγίες στο επόμενο ραντεβού? Πρώτη φορά τα παίρνεις? 

Ναι, πρώτη φορά και δεν τα ήθελα, προτιμούσα το φυσικό μου έδωσε δύο την προηγούμενη φορά. Γενικώς για όλα είναι η πρώτη φορά και αναπτύσσω πολύ μεγάλους φόβους...

Για τον επόμενο μήνα μου έχει δώσει πρωτόκολλο με gonal αλλά τώρα φοβάμαι και γι'αυτό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 44 λεπτά , Terry1986 είπε:

Καλύτερα να προχωρήσεις τον επομενο μήνα εχοντας ολες τις προϋποθέσεις με το μερος σου! Να μην εχεις αμφιβολιες και "αν"!

Ναι Θα πάω στον επόμενο μήνα! Ευχαριστώ πολύ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Ναι, πρώτη φορά και δεν τα ήθελα, προτιμούσα το φυσικό μου έδωσε δύο την προηγούμενη φορά. Γενικώς για όλα είναι η πρώτη φορά και αναπτύσσω πολύ μεγάλους φόβους...

Για τον επόμενο μήνα μου έχει δώσει πρωτόκολλο με gonal αλλά τώρα φοβάμαι και γι'αυτό.

Όλες είχαμε την ίδια φοβία, ήταν το άγνωστο. Με ενέσεις θεωρώ πως είναι καλύτερα τα αποτελέσματα, σε σχέση με τα χαπάκια,  στις περισσότερες τουλάχιστον. Ωαρια κατεψυξες την προηγούμενη φορά ή έμβρυα? Τι ηλικία έχεις? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Neverstop είπε:

Όλες είχαμε την ίδια φοβία, ήταν το άγνωστο. Με ενέσεις θεωρώ πως είναι καλύτερα τα αποτελέσματα, σε σχέση με τα χαπάκια,  στις περισσότερες τουλάχιστον. Ωαρια κατεψυξες την προηγούμενη φορά ή έμβρυα? Τι ηλικία έχεις? 

Ωάρια. Ο σύζυγος έχει θέμα υγείας, καταψύξαμε σπέρμα (ευτυχώς άριστο) και από εκεί άρχισε η χιονοστιβάδα των κακών (χαμηλή ΑΜΗ, υψηλή FSH κλπ). 

Τώρα προσπαθούμε να μαζέψουμε ωάρια για να τα βάλουμε όλα μαζί, αλλά απ'ό,τι φαίνεται θα είναι δύσκολα τα πράγματα.

Μόλις έκλεισα τα 36. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Ωάρια. Ο σύζυγος έχει θέμα υγείας, καταψύξαμε σπέρμα (ευτυχώς άριστο) και από εκεί άρχισε η χιονοστιβάδα των κακών (χαμηλή ΑΜΗ, υψηλή FSH κλπ). 

Τώρα προσπαθούμε να μαζέψουμε ωάρια για να τα βάλουμε όλα μαζί, αλλά απ'ό,τι φαίνεται θα είναι δύσκολα τα πράγματα.

Μόλις έκλεισα τα 36. 

Κατάλαβα, για να μην "χαραμιζετε" από το κατεψυγμένο σπέρμα θα τα βάλετε όλα μαζί. Με τις ενέσεις θα πάρεις είμαι σίγουρη! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Neverstop είπε:

Κατάλαβα, για να μην "χαραμιζετε" από το κατεψυγμένο σπέρμα θα τα βάλετε όλα μαζί. Με τις ενέσεις θα πάρεις είμαι σίγουρη!

Κάναμε και μια διέγερση για σπερματέγχυση που απέτυχε. Με 150 μονάδες ovaleap έκανα 4 ωάρια. 

Τώρα όμως μου έχει μπει στο νου ότι ήταν τα τελευταία μου και χάθηκαν και δεν θα ξανακάνω άλλα.

Πώς να τη διαχειριστώ αυτήν τρέλα ρε συ, είναι πολύ δύσκολο.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ιουλιέτα είπε:

Κάναμε και μια διέγερση για σπερματέγχυση που απέτυχε. Με 150 μονάδες ovaleap έκανα 4 ωάρια. 

Τώρα όμως μου έχει μπει στο νου ότι ήταν τα τελευταία μου και χάθηκαν και δεν θα ξανακάνω άλλα.

Πώς να τη διαχειριστώ αυτήν τρέλα ρε συ, είναι πολύ δύσκολο.

 

Θα δεις πως θα τα πας μια χαρά! Κάντε έναν υπέρηχο μόλις αδιαθετησεις να δείτε πόσες καταβολές φαίνονται και ξεκινήστε. Μεγαλύτερη δόση δεν προτείνει ο γιατρός? 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

Κορίτσια στα δικά μου νέα.. Σήμερα το πρωί με πήραν και μου είπαν πως ούτε σήμερα έδειξαν σημάδια γονιμοποίησης όποτε τα απέρριψαν. Εν τω μεταξύ έχω πάρει από το πρωί τη μαία της ζήτησα να με πάρει ο γιατρός να συζητήσουμε και ακόμα τίποτα. Νιώθω και άσχημα ότι τους ενοχλώ ας πούμε. Δεν ξέρω πως να συνεχίσω τι να κάνω έχω απελπιστεί 

Τα ξεχνάς αυτά κορίτσι μου. Τελείωσε. Βίωσε τη στεναχώρια σου, είναι τόσο ανθρώπινο. Μόνο έτσι θα μπορέσεις να συνεχίσεις. Ήταν ένας κακός κύκλος! Δεν σημαίνει ότι θα είναι και ο επόμενος. Στη δική μου 1η διέγερση, απο τα 12 ωαρια που πήραμε γονιμοποιήθηκαν μόλις 4. Στην επόμενη, από τα 10 γονιμοποιήθηκαν τα 7. Υπάρχουν σημαντικές μεταβολές από κύκλο σε κύκλο, πρέπει να φανείς δυνατή και να βρείς μέσα σου τον τρόπο να το διαχειριστείς! Όχι, δεν τους ενοχλείς! Υπάρχει μια σύμβαση παροχής υπηρεσιών που σας συνδέει, θα σε πάρει ο γιατρός. Και αν όχι, θα ξαναπάρεις εσύ. Το ξέρω ότι νιώθεις μεγάλη συναισθηματική φόρτιση και βιάζεσαι για απαντήσεις, αλλά δεν θα αλλάξει τίποτα αν μιλήσετε λίγο αργότερα. Σε κάθε περίπτωση, όπως πολύ σωστά σου είπε και η @MarGe2022, αν νιώθεις ότι η αντιμετώπιση της κατάστασης από το κέντρο δεν είναι αυτή που θα επιθυμούσες, μπορείς κάλλιστα να μην συνεχίσεις μαζί τους. Αλλά όλα αυτά σε δεύτερο χρόνο. Προέχει να συμβιβαστείς με το αποτέλεσμα. Εμείς εδώ σε καταλαβαίνουμε και σου στέλνουμε τη σκέψη μας.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Neverstop είπε:

Θα δεις πως θα τα πας μια χαρά! Κάντε έναν υπέρηχο μόλις αδιαθετησεις να δείτε πόσες καταβολές φαίνονται και ξεκινήστε. Μεγαλύτερη δόση δεν προτείνει ο γιατρός? 

Ναι μου έχει δώσει πρωτόκολλο με 300 μονάδες gonal αλλά το αναβάλαμε γιατί περνάω επιτροπή την Τρίτη.

Και στο μεταξύ πήραμε τα δύο με το φυσικό και δοκιμάσαμε και το φεμάρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Κάναμε και μια διέγερση για σπερματέγχυση που απέτυχε. Με 150 μονάδες ovaleap έκανα 4 ωάρια. 

Τώρα όμως μου έχει μπει στο νου ότι ήταν τα τελευταία μου και χάθηκαν και δεν θα ξανακάνω άλλα.

Πώς να τη διαχειριστώ αυτήν τρέλα ρε συ, είναι πολύ δύσκολο.

 

Όπως νιώθεις ένιωθα και εγώ όταν ξεκίνησα (ίδιο προφίλ με σένα και ηλικία) και μερικές φορές ακόμα το σκέφτομαι. Θα σου πω όμως ότι κάθε μήνας είναι διαφορετικός και έκανα άλματα από τότε. Απλά πρέπει να γεμίσεις υπομονή, συνήθως θέλει πολύ χρόνο!!! Βαθιά ανάσα και προχωράμε.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...