Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

9 ώρες πρίν, Stef91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Αύριο ξεκινάω διέγερση! Μακάρι να πάνε όλα καλά!!! Είναι κάποια που ξεκινάμε μαζί;;; 😊

Καλή αρχή!! Να είναι αυτή η φορά η τυχερή σου! 🙏✌️✌️✌️

  • Ευχαριστώ 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Ιουλιέτα said:

Αυτό που με φοβίζει, όπως είπε και το @Σποράκι είναι το άγνωστο και οι αποτυχίες.

Εντωμεταξύ μετά τη συζήτηση χθες με @Neverstop με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν να πάω Τρίτη για υπέρηχο και αιματολογικές (ενώ επί τόπου στον υπέρηχο μου είπε ότι άκυρο, δεν χρειάζεται), γιατί έχω, λέει, καταβολές. 

😏

Η αβεβαιότητα μας σκοτώνει όλες ψυχολογικά. Είναι απίστευτα δύσκολο να νιώσεις καλά και να πάρεις αποφάσεις όταν δεν έχεις δεδομένα για το τι μέλλει γενέσθαι. Απλά με αυτό πρέπει να συμφιλιωθείς γιατί είναι μέρος της διαδικασίας και επίσης όλα αυτά είναι εκτός ελέγχου μας. Εμείς το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να ακολουθούμε τις οδηγίες των γιατρών, να παίρνουμε τα φάρμακα που πρέπει να πάρουμε στις ώρες που πρέπει να τα πάρουμε, να προσέχουμε την διατροφή μας, να κοιμόμαστε καλά, να μην κουραζόμαστε πολύ... ε αυτά. Για όλα τα υπόλοιπα δεν έχουμε έλεγχο καθόλου - πόσες καταβολές θα δούμε στον υπέρηχο, πόσο έχουν μεγαλώσει τα ωοθυλάκια, αν τα ωάρια που θα πάρουν είναι καλά, αν το σπέρμα θα είναι καλό, αν θα γονιμοποιηθούν, αν θα φτάσουν 3η/5η μέρα, αν θα αντέξουν την ψύξη-απόψυξη, αν θα βγει θετική η χοριακή, κλπ - δεν ελέγχουμε τίποτα από όλα αυτά. Σοκαριστικό αλλά είναι η αλήθεια. Οπότε εστιάσου μόνο σε αυτά που μπορείς να ελέγξεις, γιατί αλλιώς θα τρελαθείς. 

22 hours ago, Neverstop said:

Πρώτη μέρα εισαι σήμερα? Αν ναι, και τρίτη να κάνεις εξετάσεις είναι οκ. 

τις έκανα στη βιο... είναι ανοιχτά όντως! 

22 hours ago, Σποράκι said:

Γιατί να τον χάσεις;; Μια χαρά προλαβαίνεις να ξεκινήσεις, λίγη αισιοδοξία please!!!!

ο κύκλος μου αυτήν την φορά ήταν πολύ περίεργος, δεν είχε ξεκινήσει καλά, δεν είχα ροή, είχα αρνητικό προαίσθημα. Πήρα τηλ στο κέντρο σήμερα, με δέχτηκαν για ραντεβού, πήγα, έκανα υπέρηχο και μου βρήκαν τρεις ωραιότατες κύστες (ωοθυλάκια από τον προηγούμενο κύκλο που μάζεψαν υγρό μου εξήγησαν), οι οποίες πρέπει πρώτα να φύγουν και μετά να ξεκινήσω νέα διέγερση... οπότε τώρα πάμε για τον επόμενο κύκλο, του ιουλίου, με την ελπίδα να έχουν φύγει ως τότε γιατί μετά είναι ο αύγουστος και είναι κλειστοί, άρα μετά από σεπτέμβρη. 

Το λήμμα "γκαντέμω" στο λεξικό, το έχω κατοχυρώσει, είναι δικό μου, πίσω και σας έφαγα!!!!!!!!! 🤣 

13 hours ago, Stef91 said:

Καλησπέρα κορίτσια!! Αύριο ξεκινάω διέγερση! Μακάρι να πάνε όλα καλά!!! Είναι κάποια που ξεκινάμε μαζί;;; 😊

καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!!!!! 💖

@TaxAgg έκανες την ωοληψία; εύχομαι όλα καλά κορίτσι μου, και να ξεκουραστείς σήμερα!!! 💖 

  • Ευχαριστώ 1
  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 4
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Terry1986 είπε:

Καλησπερα!

Θα μπορουσα να σου στειλω προσωπικό να σε ρωτησω για τον Βα?

Εχεις προσωπική εμπειρια?

Γειά σας @Terry1986 θα συστήνουμε πάντα οι συνομιλίες να γίνονται ανοιχτά. 

Αυτό θα εμποδίσει την κατάχρηση του φόρουμ από επαγγελματίες ή συνεργάτες που προωθούν συγκεκριμένες επωνυμίες. 

Φροντίστε απλά να μην σημειώνετε πραγματικά στοιχεία δηλαδή να αλλάζετε ημερομηνίες ονόματα σε κάποιο βαθμό έτσι ώστε να μην ταυτοποιείστε πχ 

η αδερφή μου που γέννησε τότε είχε αυτή την εμπειρία . Πάντα να χρησιμοποιείτε εκφράσεις που δεν είναι δυσφημιστικές, αυτό ισχύει και στα πμ. 

Ο νόμος περι δυσφήμιης δεν διαχωρίζει πμ από δημόσιο μήνυμα, θεωρείται διασπορά απλά με μικρότερη /μεγαλύτερη βαρύτητα αλλά πάλι δεν επιτρέπεται. 

Οπότε τα πμ δεν βοηθάνε κ αναγνώστες αλλά και δεν σας προφυλάσσουν, καθώς αποδέκτης πμ μπορεί να είναι οποιοςδήποτε άνθρωπος που υποκρίνεται οτι είναι μητέρα και ψάχνει ανθρώπους που θα δυσφημίσουν για να κυνηγήσει.  Μην νομίζετε ότι τα πμ είναι προσωπικά, καθώς οι χρήστες δεν είναι εφικτό να ταυτοποιηθούν!  Ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει μέσω του διαδικτύου. 

Υπάρχει αυτό το πράγμα, μη σας φαίνεται καθόλου περίεργο, έχει συμβεί και το ένα και το άλλο ( και το ψάρεμα για κακές μαρτυρίες και η δυσφήμιση και η διαφήμιση) 

ευχαριστούμε!  

 

  • Ευχαριστώ 1

Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , MarGe2022 είπε:

Η αβεβαιότητα μας σκοτώνει όλες ψυχολογικά. Είναι απίστευτα δύσκολο να νιώσεις καλά και να πάρεις αποφάσεις όταν δεν έχεις δεδομένα για το τι μέλλει γενέσθαι. Απλά με αυτό πρέπει να συμφιλιωθείς γιατί είναι μέρος της διαδικασίας και επίσης όλα αυτά είναι εκτός ελέγχου μας. Εμείς το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να ακολουθούμε τις οδηγίες των γιατρών, να παίρνουμε τα φάρμακα που πρέπει να πάρουμε στις ώρες που πρέπει να τα πάρουμε, να προσέχουμε την διατροφή μας, να κοιμόμαστε καλά, να μην κουραζόμαστε πολύ... ε αυτά. Για όλα τα υπόλοιπα δεν έχουμε έλεγχο καθόλου - πόσες καταβολές θα δούμε στον υπέρηχο, πόσο έχουν μεγαλώσει τα ωοθυλάκια, αν τα ωάρια που θα πάρουν είναι καλά, αν το σπέρμα θα είναι καλό, αν θα γονιμοποιηθούν, αν θα φτάσουν 3η/5η μέρα, αν θα αντέξουν την ψύξη-απόψυξη, αν θα βγει θετική η χοριακή, κλπ - δεν ελέγχουμε τίποτα από όλα αυτά. Σοκαριστικό αλλά είναι η αλήθεια. Οπότε εστιάσου μόνο σε αυτά που μπορείς να ελέγξεις, γιατί αλλιώς θα τρελαθείς. 

τις έκανα στη βιο... είναι ανοιχτά όντως! 

ο κύκλος μου αυτήν την φορά ήταν πολύ περίεργος, δεν είχε ξεκινήσει καλά, δεν είχα ροή, είχα αρνητικό προαίσθημα. Πήρα τηλ στο κέντρο σήμερα, με δέχτηκαν για ραντεβού, πήγα, έκανα υπέρηχο και μου βρήκαν τρεις ωραιότατες κύστες (ωοθυλάκια από τον προηγούμενο κύκλο που μάζεψαν υγρό μου εξήγησαν), οι οποίες πρέπει πρώτα να φύγουν και μετά να ξεκινήσω νέα διέγερση... οπότε τώρα πάμε για τον επόμενο κύκλο, του ιουλίου, με την ελπίδα να έχουν φύγει ως τότε γιατί μετά είναι ο αύγουστος και είναι κλειστοί, άρα μετά από σεπτέμβρη. 

Το λήμμα "γκαντέμω" στο λεξικό, το έχω κατοχυρώσει, είναι δικό μου, πίσω και σας έφαγα!!!!!!!!! 🤣 

καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!!!!! 💖

@TaxAgg έκανες την ωοληψία; εύχομαι όλα καλά κορίτσι μου, και να ξεκουραστείς σήμερα!!! 💖 

Αααα κρίμα, τελικά το ένστικτο κάποιες φορές αλάνθαστο. Ένας μήνας καθυστέρηση δεν είναι τίποτα, όλα για κάποιο λόγο γίνονται!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarGe2022 είπε:

Η αβεβαιότητα μας σκοτώνει όλες ψυχολογικά. Είναι απίστευτα δύσκολο να νιώσεις καλά και να πάρεις αποφάσεις όταν δεν έχεις δεδομένα για το τι μέλλει γενέσθαι. Απλά με αυτό πρέπει να συμφιλιωθείς γιατί είναι μέρος της διαδικασίας και επίσης όλα αυτά είναι εκτός ελέγχου μας. Εμείς το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να ακολουθούμε τις οδηγίες των γιατρών, να παίρνουμε τα φάρμακα που πρέπει να πάρουμε στις ώρες που πρέπει να τα πάρουμε, να προσέχουμε την διατροφή μας, να κοιμόμαστε καλά, να μην κουραζόμαστε πολύ... ε αυτά. Για όλα τα υπόλοιπα δεν έχουμε έλεγχο καθόλου - πόσες καταβολές θα δούμε στον υπέρηχο, πόσο έχουν μεγαλώσει τα ωοθυλάκια, αν τα ωάρια που θα πάρουν είναι καλά, αν το σπέρμα θα είναι καλό, αν θα γονιμοποιηθούν, αν θα φτάσουν 3η/5η μέρα, αν θα αντέξουν την ψύξη-απόψυξη, αν θα βγει θετική η χοριακή, κλπ - δεν ελέγχουμε τίποτα από όλα αυτά. Σοκαριστικό αλλά είναι η αλήθεια. Οπότε εστιάσου μόνο σε αυτά που μπορείς να ελέγξεις, γιατί αλλιώς θα τρελαθείς. 

τις έκανα στη βιο... είναι ανοιχτά όντως! 

ο κύκλος μου αυτήν την φορά ήταν πολύ περίεργος, δεν είχε ξεκινήσει καλά, δεν είχα ροή, είχα αρνητικό προαίσθημα. Πήρα τηλ στο κέντρο σήμερα, με δέχτηκαν για ραντεβού, πήγα, έκανα υπέρηχο και μου βρήκαν τρεις ωραιότατες κύστες (ωοθυλάκια από τον προηγούμενο κύκλο που μάζεψαν υγρό μου εξήγησαν), οι οποίες πρέπει πρώτα να φύγουν και μετά να ξεκινήσω νέα διέγερση... οπότε τώρα πάμε για τον επόμενο κύκλο, του ιουλίου, με την ελπίδα να έχουν φύγει ως τότε γιατί μετά είναι ο αύγουστος και είναι κλειστοί, άρα μετά από σεπτέμβρη. 

Το λήμμα "γκαντέμω" στο λεξικό, το έχω κατοχυρώσει, είναι δικό μου, πίσω και σας έφαγα!!!!!!!!! 🤣 

καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!!!!! 💖

@TaxAgg έκανες την ωοληψία; εύχομαι όλα καλά κορίτσι μου, και να ξεκουραστείς σήμερα!!! 💖 

Σώπα ρε συ, οι ύπουλες οι κύστες 😠 Δεν πειράζει κορίτσι μου, ας φύγουν να πάνε στην ευχή και να μην ξανάρθουν! Εύχομαι τον Ιούλιο να είσαι έτοιμη για διέγερση. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , TaxAgg είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου ! 
@MarGe2022την έκανα ναι ! 
μου πήραν 6! Δεν ξέρω αν είναι άσχημα ή καλά ! Υπομονή κ προσευχή μέχρι αύριο στις 11:00 που θα μάθουμε !

Καλές γονιμοποιήσεις να έχεις, έξι στα έξι σου εύχομαι!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, TaxAgg είπε:

Καλή αρχή !!!!! Όλα θα πάνε καλά !!! Υπομονή κ αισιοδοξία !!

Σε ευχαριστώ παρά πολύ!! 😘😘 και σε σένα ο,τι καλύτερο! Εύχομαι να είναι  η τυχερή σου φορά!! 😊

6 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Καλή αρχή!! Να είναι αυτή η φορά η τυχερή σου! 🙏✌️✌️✌️

Σε ευχαριστώ παρά πολύ! ❤️ 

7 ώρες πρίν, Liony είπε:

Καλή αρχή!!!! Όλα θα πάνε μια χαρα!!🌟🌟🌟

Αχ μακάρι! Σε ευχαριστώ! Και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα 😘😊

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , natasa123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Να σας συστήθω, έχω πωα κ μετά από αρκετές ωοληψιες,μετέφερα το ένα κ μοναδικό εμβρυακι που τα κατάφερε 3μερων.. σήμερα έκανα την χοριακη κ περιμένω από ώρα σε ώρα τα αποτελέσματα, φοβάμαι πολύ, ξέρω ότι οι ελπίδες είναι λίγες, αλλά ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας κ να μου δώσετε λίγο κουράγιο γιατί το έχω ανάγκη!

Καλά αποτελέσματα με μια μεγάλη χοριακή! Πίστεψε στο εμβρυάκι σου, είναι πολεμιστράκι και θα τα καταφέρει 💫💕

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

@Soho24σε ευχαριστώ τόσο πολύ για την απάντηση σου..το πιστεύω, αλλά ταυτόχρονα φοβάμαι κ πολύ, όλες τις μέρες μετά την έμβρυομεταφορά ήμουν καλά.. σήμερα αισθάνομαι πολύ δειλη κ φοβισμένη.. σε ευχαριστώ ειλικρινά ❤️🙏κ εύχομαι κ σε σένα τα καλύτερα! 

  • Καλή τύχη! 1
  • Δύναμη! 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , natasa123 είπε:

@Soho24σε ευχαριστώ τόσο πολύ για την απάντηση σου..το πιστεύω, αλλά ταυτόχρονα φοβάμαι κ πολύ, όλες τις μέρες μετά την έμβρυομεταφορά ήμουν καλά.. σήμερα αισθάνομαι πολύ δειλη κ φοβισμένη.. σε ευχαριστώ ειλικρινά ❤️🙏κ εύχομαι κ σε σένα τα καλύτερα! 

Λογικά όλα αυτά που νιώθεις, το περίεργο θα ήταν να μην τα ένιωθες. Περιμένουμε νέα σου, καλά αποτελέσματα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...