Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Σποράκι είπε:

Όπως νιώθεις ένιωθα και εγώ όταν ξεκίνησα (ίδιο προφίλ με σένα και ηλικία) και μερικές φορές ακόμα το σκέφτομαι. Θα σου πω όμως ότι κάθε μήνας είναι διαφορετικός και έκανα άλματα από τότε. Απλά πρέπει να γεμίσεις υπομονή, συνήθως θέλει πολύ χρόνο!!! Βαθιά ανάσα και προχωράμε.

Έχω διαβάσει όλα σου τα σχόλια και όλα τα σχόλια γενικώς. 

Αν έχω καταλάβει καλά έχεις κάνει πρόσφατα ωοληψία; 

Είναι φοβερό πόση χαρά (και ελπίδα) μπορεί να σου δώσει η επιτυχία κάποιας άλλης κοπέλας εδώ και πόσο μακριά από τη ζήλια είναι η σύγκριση που κάνεις.

Όμως όταν βλέπω και πόσο μακρύς μπορεί να είναι ο δρόμος με πιάνει ρίγος... 

  • Δύναμη! 2
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 2 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Έχω διαβάσει όλα σου τα σχόλια και όλα τα σχόλια γενικώς. 

Αν έχω καταλάβει καλά έχεις κάνει πρόσφατα ωοληψία; 

Είναι φοβερό πόση χαρά (και ελπίδα) μπορεί να σου δώσει η επιτυχία κάποιας άλλης κοπέλας εδώ και πόσο μακριά από τη ζήλια είναι η σύγκριση που κάνεις.

Όμως όταν βλέπω και πόσο μακρύς μπορεί να είναι ο δρόμος με πιάνει ρίγος... 

Κάνω κάθε μήνα ωοληψια, δεν θέλω να χάσω ούτε έναν κύκλο. Δεν θα πω ψέματα, έχει επηρεάσει τη ζωή μου. Όλα  γυρνάνε γύρω από αυτό συν το οικονομικό που δεν μπορώ να κανω τίποτα άλλο. Μέσα μου όμως πιστεύω οτι θα τα καταφέρω. Αν ήξερα από την αρχή πόσο δύσκολα θα ήταν μπορεί και να μην το έκανα, στην πορεία όμως βρίσκεις δύναμη και συνεχίζεις. Άλλωστε δεν θα μπορούμε να προσπαθούμε για πάντα, όσο μας το επιτρέπει η φύση. Ξέρω οτι σε παίρνει από κάτω αλλά κάθε μήνα που θα αδιαθετείς θα ελπίζεις οτι θα είναι διαφορετικός και πολλες φορές θα είναι!!!

  • Μου αρέσει 4
  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

Κάνω κάθε μήνα ωοληψια, δεν θέλω να χάσω ούτε έναν κύκλο. Δεν θα πω ψέματα, έχει επηρεάσει τη ζωή μου. Όλα  γυρνάνε γύρω από αυτό συν το οικονομικό που δεν μπορώ να κανω τίποτα άλλο. Μέσα μου όμως πιστεύω οτι θα τα καταφέρω. Αν ήξερα από την αρχή πόσο δύσκολα θα ήταν μπορεί και να μην το έκανα, στην πορεία όμως βρίσκεις δύναμη και συνεχίζεις. Άλλωστε δεν θα μπορούμε να προσπαθούμε για πάντα, όσο μας το επιτρέπει η φύση. Ξέρω οτι σε παίρνει από κάτω αλλά κάθε μήνα που θα αδιαθετείς θα ελπίζεις οτι θα είναι διαφορετικός και πολλες φορές θα είναι!!!

Τα γονιμοποιείτε αμέσως ή τα μαζεύετε;

πρίν από 3 λεπτά , Σποράκι είπε:

Κάνω κάθε μήνα ωοληψια, δεν θέλω να χάσω ούτε έναν κύκλο. Δεν θα πω ψέματα, έχει επηρεάσει τη ζωή μου. Όλα  γυρνάνε γύρω από αυτό συν το οικονομικό που δεν μπορώ να κανω τίποτα άλλο. Μέσα μου όμως πιστεύω οτι θα τα καταφέρω. Αν ήξερα από την αρχή πόσο δύσκολα θα ήταν μπορεί και να μην το έκανα, στην πορεία όμως βρίσκεις δύναμη και συνεχίζεις. Άλλωστε δεν θα μπορούμε να προσπαθούμε για πάντα, όσο μας το επιτρέπει η φύση. Ξέρω οτι σε παίρνει από κάτω αλλά κάθε μήνα που θα αδιαθετείς θα ελπίζεις οτι θα είναι διαφορετικός και πολλες φορές θα είναι!!!

Νομίζω ότι για τον επόμενο χρόνο έτσι θα πάω κι εγώ, μηνα-μήνα... Τουλάχιστον να συνηθίσω να μη νιώθω αυτή την ισοπέδωση κάθε φορά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Τα γονιμοποιείτε αμέσως ή τα μαζεύετε;

Νομίζω ότι για τον επόμενο χρόνο έτσι θα πάω κι εγώ, μηνα-μήνα... Τουλάχιστον να συνηθίσω να μη νιώθω αυτή την ισοπέδωση κάθε φορά.

Αυτό πρέπει να κανείς, δεν ξέρεις ποια μήνας θα είναι ο τυχερός. Έχω ωαρια στην κατάψυξη (τα κρατάω για το μέλλον) και τώρα ότι παίρνω συνήθως τα γονιμοποιώ κατευθείαν. Θα δείξει…

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

Αυτό πρέπει να κανείς, δεν ξέρεις ποια μήνας θα είναι ο τυχερός. Έχω ωαρια στην κατάψυξη (τα κρατάω για το μέλλον) και τώρα ότι παίρνω συνήθως τα γονιμοποιώ κατευθείαν. Θα δείξει…

Ουφ. Ευχαριστώ, μου μετέδωσες λίγη ψυχραιμία.

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Σποράκι είπε:

Κάνω κάθε μήνα ωοληψια, δεν θέλω να χάσω ούτε έναν κύκλο. Δεν θα πω ψέματα, έχει επηρεάσει τη ζωή μου. Όλα  γυρνάνε γύρω από αυτό συν το οικονομικό που δεν μπορώ να κανω τίποτα άλλο. Μέσα μου όμως πιστεύω οτι θα τα καταφέρω. Αν ήξερα από την αρχή πόσο δύσκολα θα ήταν μπορεί και να μην το έκανα, στην πορεία όμως βρίσκεις δύναμη και συνεχίζεις. Άλλωστε δεν θα μπορούμε να προσπαθούμε για πάντα, όσο μας το επιτρέπει η φύση. Ξέρω οτι σε παίρνει από κάτω αλλά κάθε μήνα που θα αδιαθετείς θα ελπίζεις οτι θα είναι διαφορετικός και πολλες φορές θα είναι!!!

Πολύ σωστά κι ωραία τα έθεσες, έτσι είναι η κατάσταση για πολλές γυναίκες. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μολις μάθαμε ότι το μοναδικό ωάριο που πήραμε δεν γονιμοποιήθηκε. 

Θυμός και πίκρα, προσπαθωντας να μαζέψω τα κομμάτια της γυναίκας μου. 

Θυμός γιατί νιώθω οτι δεν μας έδωσε την πρέπουσα σημασία ο γιατρός και μας ξεπέταξε. 

Ταξιδέψαμε απο Κύπρο για αυτη την προσπάθεια ελπίζοντας για ένα καλυτερο αποτέλεσμα. 

Όλοι για τα λεφτά, ένα νουμερο είμαστε για ολους.

 

 

 

 

  • Δύναμη! 1
  • Λυπημένη/-ος 16
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ερώτηση! Θα κάνω ωοληψια Δευτέρα (σε περίπτωση που δεν θυμάστε 😂) σήμερα το πρωί έκανα την τελευταία cetrotide κ το βράδυ στις 10 θα κάνω την ovitrelle. Ήθελα να ρωτήσω είναι φυσιολογικο να έχω διάφανα αρκετά ρευστά υγρά ; Κ πόνους σαν να μου έρθει περίοδος ; Κ να με πονάει το στήθος ; Κ να έχω υπνηλία ; Όλα τα κακά της μοίρας μου με έπιασαν σήμερα, βέβαια κουράστηκα το πρωί με κάτι δουλειές. Απλά με έχει πιάσει μια φοβία ότι θα «πέσουν» πριν μου τα πάρουν 😂

πρίν από 5 λεπτά , Andreas81 είπε:

Μολις μάθαμε ότι το μοναδικό ωάριο που πήραμε δεν γονιμοποιήθηκε. 

Θυμός και πίκρα, προσπαθωντας να μαζέψω τα κομμάτια της γυναίκας μου. 

Θυμός γιατί νιώθω οτι δεν μας έδωσε την πρέπουσα σημασία ο γιατρός και μας ξεπέταξε. 

Ταξιδέψαμε απο Κύπρο για αυτη την προσπάθεια ελπίζοντας για ένα καλυτερο αποτέλεσμα. 

Όλοι για τα λεφτά, ένα νουμερο είμαστε για ολους.

 

 

 

 

Ειλικρινά λυπάμαι. Όπως κ όλοι εδώ. Ωστόσο αν έχεις αυτό το συναίσθημα πως σας ξεπετάξαν νομίζω πως καλό θα είναι να πάρετε τον χρόνο σας κ να αναζητήσετε άλλο γιατρό. Δεν ξέρω το ιστορικό σας. Θυμάμαι όμως πως ήταν η 9η ωοληψια ;; 
δυσκολο ναι αλλά ο δρόμος αυτός είναι δύσκολος πολύ. 
η σφίγγεις δόντια κ προχωράς η περνεις απόφαση και κανείς ένα διαλλειμα. 
Σε κάθε περίπτωση εύχομαι από καρδιάς να γίνει ότι καλύτερο στο μέλλον 🙏🏼

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , TaxAgg είπε:

Κορίτσια ερώτηση! Θα κάνω ωοληψια Δευτέρα (σε περίπτωση που δεν θυμάστε 😂) σήμερα το πρωί έκανα την τελευταία cetrotide κ το βράδυ στις 10 θα κάνω την ovitrelle. Ήθελα να ρωτήσω είναι φυσιολογικο να έχω διάφανα αρκετά ρευστά υγρά ; Κ πόνους σαν να μου έρθει περίοδος ; Κ να με πονάει το στήθος ; Κ να έχω υπνηλία ; Όλα τα κακά της μοίρας μου με έπιασαν σήμερα, βέβαια κουράστηκα το πρωί με κάτι δουλειές. Απλά με έχει πιάσει μια φοβία ότι θα «πέσουν» πριν μου τα πάρουν 😂

Ειλικρινά λυπάμαι. Όπως κ όλοι εδώ. Ωστόσο αν έχεις αυτό το συναίσθημα πως σας ξεπετάξαν νομίζω πως καλό θα είναι να πάρετε τον χρόνο σας κ να αναζητήσετε άλλο γιατρό. Δεν ξέρω το ιστορικό σας. Θυμάμαι όμως πως ήταν η 9η ωοληψια ;; 
δυσκολο ναι αλλά ο δρόμος αυτός είναι δύσκολος πολύ. 
η σφίγγεις δόντια κ προχωράς η περνεις απόφαση και κανείς ένα διαλλειμα. 
Σε κάθε περίπτωση εύχομαι από καρδιάς να γίνει ότι καλύτερο στο μέλλον 🙏🏼

Ναι, είναι φυσιολογικό! Είχα πολλά πολλά υγρά ωορρηξίας στο δεύτερο μισό της διέγερσης. Είχα αγχωθεί κι εγώ και ρώτησα το γιατρό μου στον τελευταίο υπέρηχο τρεις μέρες πριν την ωοληψία και μου είπε πως είναι φυσιολογικό. Στήθος επίσης, τρομερος πόνος. Υπνηλία θυμάμαι πως είχα οταν είχα ξεκινήσει τις ενέσεις, δεν είμαι σίγουρη ότι είχε συνεχιστεί. Αλλά με τόσες ορμόνες μην το ψάχνεις. Όχι άγχος! Όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Soho24 είπε:

Ναι, είναι φυσιολογικό! Είχα πολλά πολλά υγρά ωορρηξίας στο δεύτερο μισό της διέγερσης. Είχα αγχωθεί κι εγώ και ρώτησα το γιατρό μου στον τελευταίο υπέρηχο τρεις μέρες πριν την ωοληψία και μου είπε πως είναι φυσιολογικό. Στήθος επίσης, τρομερος πόνος. Υπνηλία θυμάμαι πως είχα οταν είχα ξεκινήσει τις ενέσεις, δεν είμαι σίγουρη ότι είχε συνεχιστεί. Αλλά με τόσες ορμόνες μην το ψάχνεις. Όχι άγχος! Όλα θα πάνε καλά.

Ευχαριστώ παρά πολύ !!! Ίσως νυστάζω επειδή κουράστηκα δεν ξέρω, αύριο θα κάτσω ήσυχα 😂 αλλά τα υγρά, άλλο πράγμα ! Όλα θα πάνε καλά, όλα θα πάνε καλά 🤞🏻

  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , TaxAgg είπε:

Ευχαριστώ παρά πολύ !!! Ίσως νυστάζω επειδή κουράστηκα δεν ξέρω, αύριο θα κάτσω ήσυχα 😂 αλλά τα υγρά, άλλο πράγμα ! Όλα θα πάνε καλά, όλα θα πάνε καλά 🤞🏻

Ε ναι, ξεκουράσου ντε! Αυτή τη στιγμή είσαι σαν πασχαλινό καλάθι γεμάτο αυγουλάκια 🤣 Μην το παρατραβάς με δουλειές, βασικά μην κάνεις τίποτα. Μια μέρα έμεινε. Όλα θα πάνε πολύ πολύ καλά 🧡

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, TaxAgg said:

Κορίτσια ερώτηση! Θα κάνω ωοληψια Δευτέρα (σε περίπτωση που δεν θυμάστε 😂) σήμερα το πρωί έκανα την τελευταία cetrotide κ το βράδυ στις 10 θα κάνω την ovitrelle. Ήθελα να ρωτήσω είναι φυσιολογικο να έχω διάφανα αρκετά ρευστά υγρά ; Κ πόνους σαν να μου έρθει περίοδος ; Κ να με πονάει το στήθος ; Κ να έχω υπνηλία ; Όλα τα κακά της μοίρας μου με έπιασαν σήμερα, βέβαια κουράστηκα το πρωί με κάτι δουλειές. Απλά με έχει πιάσει μια φοβία ότι θα «πέσουν» πριν μου τα πάρουν 😂

Ειλικρινά λυπάμαι. Όπως κ όλοι εδώ. Ωστόσο αν έχεις αυτό το συναίσθημα πως σας ξεπετάξαν νομίζω πως καλό θα είναι να πάρετε τον χρόνο σας κ να αναζητήσετε άλλο γιατρό. Δεν ξέρω το ιστορικό σας. Θυμάμαι όμως πως ήταν η 9η ωοληψια ;; 
δυσκολο ναι αλλά ο δρόμος αυτός είναι δύσκολος πολύ. 
η σφίγγεις δόντια κ προχωράς η περνεις απόφαση και κανείς ένα διαλλειμα. 
Σε κάθε περίπτωση εύχομαι από καρδιάς να γίνει ότι καλύτερο στο μέλλον 🙏🏼

Ευχαριστώ πολύ. Το θέμα είναι οτι νιώσαμε ότι ούτε σημασία ανάλογη μας δώσαν ξέροντας πόσο βασανιστήκαμε. Το κέντρο που πήγαμε ήταν σαν ένα εργοστάσιο. Και ο μεγαλογιατρός που εμπιστευτήκαμε άθλιος.  Ξανακούσατε να ξεκινάτε κύκλο διέγερσης και η μόνη αιματολογική εξέταση που μας ζ̌ήτησε να είναι  η ε2 την δεύτερη μέρα? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Andreas81 είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Το θέμα είναι οτι νιώσαμε ότι ούτε σημασία ανάλογη μας δώσαν ξέροντας πόσο βασανιστήκαμε. Το κέντρο που πήγαμε ήταν σαν ένα εργοστάσιο. Και ο μεγαλογιατρός που εμπιστευτήκαμε άθλιος.  Ξανακούσατε να ξεκινάτε κύκλο διέγερσης και η μόνη αιματολογική εξέταση που μας ζ̌ήτησε να είναι  η ε2 την δεύτερη μέρα? 

Προσωπικά στην δικη σας περίπτωση θα έψαχνα ήδη για άλλο γιατρό που αν δεν μου έκανε το «κλικ» πριν ξεκινήσουμε την διαδικασία δεν θα ξεκινούσα. Και ο δικός μου γιατρός δεν λέει πολλά πολλά, αλλά ότι κ αν εγώ ρωτήσω απαντάει ξεκάθαρα κ μας κάνει να νιώθουμε σιγουριά. 
Εγώ βρίσκομαι στην πρώτη διέγερση όποτε δεν έχω πολύ μεγάλη εμπειρία, εμείς κάναμε πρωτόκολλο με ανταγωνιστές που διαρκεί 10 ημέρες. Από την δεύτερη μέρα περιόδου κάναμε ε2 & προγεστερονη. Αντίστοιχα την 6η,8η,10η μαζί με υπέρηχο κ 13η τώρα την Δευτέρα θα κάνουμε ωοληψια. Άλλες κοπέλες κάνουν κ lh, όποτε θεωρώ είναι κ κάπως ανάλογα με τον γιατρό. 
Όλοι εδώ καταλαβαίνουμε την δυσκολία της απογοήτευσης άσχετα αν δεν έχουμε βρεθεί ΑΚΡΙΒΩΣ στην ίδια θέση έχουμε φάει όλοι τα χαστούκια μας. 
Ανασυγκροτηθείτε παρτε ανάσα κ ραντεβού σε καποιον άλλο γιατρό που θα σας «κερδίσει» κ θα νιώθετε ασφαλεια !!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Andreas81 είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Το θέμα είναι οτι νιώσαμε ότι ούτε σημασία ανάλογη μας δώσαν ξέροντας πόσο βασανιστήκαμε. Το κέντρο που πήγαμε ήταν σαν ένα εργοστάσιο. Και ο μεγαλογιατρός που εμπιστευτήκαμε άθλιος.  Ξανακούσατε να ξεκινάτε κύκλο διέγερσης και η μόνη αιματολογική εξέταση που μας ζ̌ήτησε να είναι  η ε2 την δεύτερη μέρα? 

Εκανε διεγερση με ενεσεις απο την 2η μερα κυκλου ξεκινησε; Ποσες μοναδες ;μετα δεν ξαναεκανε ε2 Lh prg κατι αλλο; Παρα μονο υπερηχους; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...