Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Αν θες να σου προτείνω ιατρό στείλε μου πμ.

       

      Καλημέρα κορίτσια!Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατανόηση!

      Πήρε ο άντρας μου χθες κ τους δύο τηλ, με τον γιατρό δεν μίλησε πολύ,μου ξαναεστειλε μηνύματα,με την μαία μίλησα κ εγώ.Απλα προσπάθησαν να κατευνάσουν τα πράγματα.

      Αθήνα είμαι αν έχετε κάποιον γιατρό να προτείνετε...Ξαναλέω τον εμπιστεύομαι τυφλά αλλα δεν ξέρω πως θα τους αντικρυσω ξανά.Ειμαι 3 χρόνια μαζί του,εκείνος με βοήθησε να έχω τα δίδυμακια στην κοιλίτσα μου...πολλά περίεργα κ διαφορετικά συναισθήματα.Αχ τι σου κάνουν οι ορμόνες 😳

      @Lila ki συγχαρητήρια ♥️Όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά!Θα κάνεις χοριακη?

      Καλή Ανάσταση να έχουμε!Του χρόνου όλες αγκαλιά με τα θαύματα μας♥️

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

7 hours ago, Nephele78 said:

Εκανε διεγερση με ενεσεις απο την 2η μερα κυκλου ξεκινησε; Ποσες μοναδες ;μετα δεν ξαναεκανε ε2 Lh prg κατι αλλο; Παρα μονο υπερηχους; 

Ξεκινήσαμε με φεμαρα για 2 μερες και μετά με γκοναλ 300 και cetrodite. Άλλο αυτό η γυναίκα μου είχε 2 ωοθυλάκια και μας έδινε τόσες ψηλές δόσεις. Δεν κάναμε άλλες αναλύσεις, δεν έπρεπε κάθε 2 μέρες να μας ζητά οιστραδιόλη? Η τουλάχιστο fsh στην αρχή για να δούμε αν αξίζει να ξεκινήσουμε διέγερση?.  Η διέγερση διάρκησε 14 μέρες. Δώσαμε πάνω από 1000 ευρώ μόνο για τα φάρμακα.

Ιασο η κλινική και ο γιατρος αυτός που το παίζει μεγάλη φίρμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια!!! Έκανα κ ένα ακόμα τεστ σήμερα το πρωί κ το έχω στο προφίλ. Επειδή χθες πονούσα αρκετά ,σαν να έρχεται η περίοδος κ είχα και λίγα καφέ κ λίγα ροζ κ στενοχωρήθηκα... Τώρα όμως μου φαίνεται η γραμμουλα σαν να ζωηρεψε λιγουλακι κ να έχω ελπίδες!! Σωστά;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Marjie είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Έκανα κ ένα ακόμα τεστ σήμερα το πρωί κ το έχω στο προφίλ. Επειδή χθες πονούσα αρκετά ,σαν να έρχεται η περίοδος κ είχα και λίγα καφέ κ λίγα ροζ κ στενοχωρήθηκα... Τώρα όμως μου φαίνεται η γραμμουλα σαν να ζωηρεψε λιγουλακι κ να έχω ελπίδες!! Σωστά;;;

Καλημέρα! Πρέπει να μετακινήσεις λίγο τη φωτογραφία αριστερά γιατί πέφτει πάνω στο όνομά σου. Απ ό,τι μπορώ να δω όμως είναι πιο έντονη ναι! Πότε κάνεις χοριακη?? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Neverstop said:

Καλημέρα! Πρέπει να μετακινήσεις λίγο τη φωτογραφία αριστερά γιατί πέφτει πάνω στο όνομά σου. Απ ό,τι μπορώ να δω όμως είναι πιο έντονη ναι! Πότε κάνεις χοριακη?? 

Και εγω ετσι νομιζω..λιγο πιο εντονη.. Επειδη ειναι κλειστα αυριο εδω που ειμαι εγω, την Τριτη θα παω. Τριτη 23/5 εγινε η ετ. Απλα με ανησυχησαν οι πονοι.. και απλα κοντευω να τρελλαθω!χαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Marjie είπε:

Και εγω ετσι νομιζω..λιγο πιο εντονη.. Επειδη ειναι κλειστα αυριο εδω που ειμαι εγω, την Τριτη θα παω. Τριτη 23/5 εγινε η ετ. Απλα με ανησυχησαν οι πονοι.. και απλα κοντευω να τρελλαθω!χαχα

Απ όσο έχω διαβάσει οι περισσότερες κοπέλες έχουν πόνους περιόδου κι είναι φυσιολογικό! Θα πάρεις μεγάλο νούμερο θα δεις! Λίγη υπομονή ακόμα! 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 minutes ago, Neverstop said:

Απ όσο έχω διαβάσει οι περισσότερες κοπέλες έχουν πόνους περιόδου κι είναι φυσιολογικό! Θα πάρεις μεγάλο νούμερο θα δεις! Λίγη υπομονή ακόμα! 

Σ ευχαριστω πολυ! Ναι υπομονη χρειαζεται! Παντως αλλο τεστ δεν εχω να κανω , ευτυχως! αρα θα περιμενω απλα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Marjie είπε:

Σ ευχαριστω πολυ! Ναι υπομονη χρειαζεται! Παντως αλλο τεστ δεν εχω να κανω , ευτυχως! αρα θα περιμενω απλα... 

Ούτως ή άλλως δεν θα σου δείξει κάτι παραπάνω το τεστ, έχεις ήδη δύο θετικά! Τώρα θα κάνεις δύο τρεις χοριακες κι όλα θα πάνε καλά! Απασχόλησε τον εαυτό σου σήμερα κι αύριο και μεθαύριο πρωί βουρ για χοριακη! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου! Πηρα σημερα σε μεγαλο νοσοκομειο για να ρωτησω για κοστος ε2 κ fsh κ μου ειπαν ιδιωτικα 42 κ 56 ευρωπουλα! Τελικα οπου τους πιασεις κ οπου σε πιασουν είναι!😅

Η βιο.... η ειναι ανοικτή σίγουρα αυριο? Ελπιζω γιατι αλλιως δε θα τις κανω αυτο το μηνα τις εξετασεις. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Andreas81 είπε:

Ξεκινήσαμε με φεμαρα για 2 μερες και μετά με γκοναλ 300 και cetrodite. Άλλο αυτό η γυναίκα μου είχε 2 ωοθυλάκια και μας έδινε τόσες ψηλές δόσεις. Δεν κάναμε άλλες αναλύσεις, δεν έπρεπε κάθε 2 μέρες να μας ζητά οιστραδιόλη? Η τουλάχιστο fsh στην αρχή για να δούμε αν αξίζει να ξεκινήσουμε διέγερση?.  Η διέγερση διάρκησε 14 μέρες. Δώσαμε πάνω από 1000 ευρώ μόνο για τα φάρμακα.

Ιασο η κλινική και ο γιατρος αυτός που το παίζει μεγάλη φίρμα.

Fsh ποσο εχει γενικα ;εκανε ποτε ;αμη!; Ποσο ετων ειναι ;ναι υψηλες δοσεις ειναι η αληθεια για 14 μερες ! Φοβερο.!! Ναι ε2 χρειαζεται βεβαια μη σου πω και τη 2η μερα θα πρεπε. Ωχ στο ζωον πηγατε ;στον Βα;

πρίν από 57 λεπτά , Pontikis είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Πηρα σημερα σε μεγαλο νοσοκομειο για να ρωτησω για κοστος ε2 κ fsh κ μου ειπαν ιδιωτικα 42 κ 56 ευρωπουλα! Τελικα οπου τους πιασεις κ οπου σε πιασουν είναι!😅

Η βιο.... η ειναι ανοικτή σίγουρα αυριο? Ελπιζω γιατι αλλιως δε θα τις κανω αυτο το μηνα τις εξετασεις. 

Σε ποιο;στο υγεια επειγοντα και ειχα πληρωσει για χοριακη 44€ και prg και ε2 απο 33 € η καθεμια.Τουλαχιστον ηταν θετικα και βγηκανε και σε 1 ωρα Αλλα αυτο πριν 2 χρονια.!!
Τωρα ανέβηκαν τρελά οι  τιμες και ειναι  για  χοριακη 50 ευρω prg:76€ και ε2 :46 τρελα!!! Μιλαω για εκτακτη κατασταση. Αν εχεις αμκα και ταυτοτητα και χωρις να στα εχει γραψει γιατρος ειναι  πολυ πιο οικονομικα  στο εργαστηριο τους δηλ Χοριακη 8,5 ε2:13 και prg 13 ευρω.σου λεω οτι ξερω τωρα και γραφω κ για χοριακη που ισως να ενδιαφερει καποια αλλη κοπελα..Αυριο αργια τωρα δεν εχω ιδεα αν και βιοιατρικη ειναι ιδιωτικα οποτε σιγουρα θα ειναι καποιες ωρες εστω ανοικτα. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Pontikis είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Πηρα σημερα σε μεγαλο νοσοκομειο για να ρωτησω για κοστος ε2 κ fsh κ μου ειπαν ιδιωτικα 42 κ 56 ευρωπουλα! Τελικα οπου τους πιασεις κ οπου σε πιασουν είναι!😅

Η βιο.... η ειναι ανοικτή σίγουρα αυριο? Ελπιζω γιατι αλλιως δε θα τις κανω αυτο το μηνα τις εξετασεις. 

 

1 hour ago, Pontikis είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Πηρα σημερα σε μεγαλο νοσοκομειο για να ρωτησω για κοστος ε2 κ fsh κ μου ειπαν ιδιωτικα 42 κ 56 ευρωπουλα! Τελικα οπου τους πιασεις κ οπου σε πιασουν είναι!😅

Η βιο.... η ειναι ανοικτή σίγουρα αυριο? Ελπιζω γιατι αλλιως δε θα τις κανω αυτο το μηνα τις εξετασεις. 

Αύριο πρέπει να είναι ανοιχτή η Βίο, απλά ισως τροποποιήσουν λίγο το ωράριο τους. Επίσης δεν είναι αργία για όλους. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Nephele78 said:
1 hour ago, Nephele78 said:

Fsh ποσο εχει γενικα ;εκανε ποτε ;αμη!; Ποσο ετων ειναι ;ναι υψηλες δοσεις ειναι η αληθεια για 14 μερες ! Φοβερο.!! Ναι ε2 χρειαζεται βεβαια μη σου πω και τη 2η μερα θα πρεπε. Ωχ στο ζωον πηγατε ;στον Βα;

 

H αμη ειναι μηδαμινη 0.06 Στον Ψ..α

37 χρονων η γυναίκα μου.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pontikis είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Πηρα σημερα σε μεγαλο νοσοκομειο για να ρωτησω για κοστος ε2 κ fsh κ μου ειπαν ιδιωτικα 42 κ 56 ευρωπουλα! Τελικα οπου τους πιασεις κ οπου σε πιασουν είναι!😅

Η βιο.... η ειναι ανοικτή σίγουρα αυριο? Ελπιζω γιατι αλλιως δε θα τις κανω αυτο το μηνα τις εξετασεις. 

Πού στο είπαν αυτό βρε παιδί μου; Εμένα λίγες μέρες πριν μου είπαν τιμές ΕΟΠΥΥ στο Μητέρα και το Ιασώ, δηλαδή περίπου 25€ και οι δύο!

Η κοντινή μου Βιοϊατρική μου είπαν ότι θα είναι ανοιχτά, πάρε τηλέφωνο να το επιβεβαιώσεις.

πρίν από 14 λεπτά , Andreas81 είπε:

H αμη ειναι μηδαμινη 0.06 Στον Ψ..α

37 χρονων η γυναίκα μου.

Κι εγώ έχω πολύ χαμηλή ΑΜΗ και ίδια ηλικία σχεδόν με τη γυναίκα σου. Υπομονή, θα τα καταφέρουμε!

Όλα τα κέντρα έτσι είναι, εργοστάσια. Και πολύ συχνά πρέπει να είμαστε εμείς ένα βήμα μπροστά και να τους ρωτάμε τι πρέπει να κάνουμε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Andreas81 είπε:

H αμη ειναι μηδαμινη 0.06 Στον Ψ..α

37 χρονων η γυναίκα μου.

Ποσο fsh ? και εδωσε τοσες πολλες μοναδες ; Με φυσικους πρεπει καλυτερα θεωρω απο τα δικα μου συγκριτικά μιλάω παντα και απο οτι εχω διαβασει εδω.ζορίζεις ωοθηκες με 3600 μοναδες να βγαλουν κατι που δεν εχουν; Εγω με αμη  0,30 και fsh 18 ,μονο φυσικους ειχε πει ο γιατρος & μια φορα καναμε και τροποποιημενο (150 μοναδες μονο για 6 μερες συνολο 900 μοναδες 1 πενα)για να βγαλουμε 2 ωαρια και οντως 2 ηταν & πηγαμε καλά.ποσο λυπαμαι τη ταλαιπωρια σας και τη ψυχικη κ τη σωματική κ οικονομικη πραγματικα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Πού στο είπαν αυτό βρε παιδί μου; Εμένα λίγες μέρες πριν μου είπαν τιμές ΕΟΠΥΥ στο Μητέρα και το Ιασώ, δηλαδή περίπου 25€ και οι δύο!

Η κοντινή μου Βιοϊατρική μου είπαν ότι θα είναι ανοιχτά, πάρε τηλέφωνο να το επιβεβαιώσεις.

Κι εγώ έχω πολύ χαμηλή ΑΜΗ και ίδια ηλικία σχεδόν με τη γυναίκα σου. Υπομονή, θα τα καταφέρουμε!

Όλα τα κέντρα έτσι είναι, εργοστάσια. Και πολύ συχνά πρέπει να είμαστε εμείς ένα βήμα μπροστά και να τους ρωτάμε τι πρέπει να κάνουμεκάνου

 Κουβεντα για τιμες Εοπυ. Τωρα να μην ηξερε η κοπελα? Παιζει κ αυτο. Βιοιατρικη που εχει λογικες τιμες θα παρω αυριο 3η μερα να ρωτησω εαν ειναι ανοικτα. Δεν παω για διεγερση. Εναν ελεγχο κανω να δω που βρισκομαι, καθοτι μεγαλοκοπελα. Θα ξαναπαρω να ξαναρωτησω κ θα ζητησω την τιμη εοππυ στο μαιευτηριο που πηρα. Ευχαριστω! 🥰

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2023 at 1:43 AM, Pontikis said:

Κοριτσια να κανω μια κλασικη ερωτηση.. Κυριακη η του Αγιου Πνευματος ποια διαγνωστικα ειναι ανοικτα για να κανω εξετασεις fsh και Ε2? Επισης, αν γνωριζει καποια κοπελα κ ποσο στοιχιζουν ιδιωτικα χωρις ασφάλεια θα με βοηθουσε πολυ ειτε απο εδω ειτε σε πμ. Σας ευχαριστω πολυ! 

Κορίτσια έχω την ίδια απορία. Πρέπει να κάνω κάποιες εξετάσεις 2η ή 3η μέρα κύκλου, αδιαθέτησα χθες και πέφτω πάνω στην αργία την τύχη μου (και νομίζω χάνω και τον κύκλο για την διέγερση γιατί το κέντρο είναι κλειστό την Δευτέρα!!!) ! Πείτε μου ότι η Βιο... είναι ανοιχτή - τι ώρες; 

23 hours ago, Ana21 said:

Κορίτσια μου...έκανα χοριακη ...!!!! 715.900!

συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! είδες που σου είπα να πάρεις μια χοριακάρα;;;; ε, αυτό το νούμερο είναι ο ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΟΡΙΣΜΟΣ της λέξης 'χοριακάρα' !!! 💥

22 hours ago, Ιουλιέτα said:

Ναι, πρώτη φορά και δεν τα ήθελα, προτιμούσα το φυσικό μου έδωσε δύο την προηγούμενη φορά. Γενικώς για όλα είναι η πρώτη φορά και αναπτύσσω πολύ μεγάλους φόβους...

Για τον επόμενο μήνα μου έχει δώσει πρωτόκολλο με gonal αλλά τώρα φοβάμαι και γι'αυτό.

Γιατί φοβάσαι; υπάρχει κάτι που σε έχει προβληματίσει; εγώ καταλαβαίνω ότι προσπαθεί να δει ποιο πρωτόκολλο σου ταιριάζει καλύτερα χωρίς να ταλαιπωρηθείς με πολλούς φυσικούς. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...