Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

1 hour ago, Pagor said:

Αρνητική.. 0,1...

Εύχομαι καλή επιτυχία σε όσα κορίτσια περιμένουν!

λυπάμαι, έχετε αλλα έμβρυα? τουλάχιστον ξέρεις οτι εμφύτευση μπορείς να κάνεις, ίσως ήταν θέμα τύχης 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια...η αλήθεια είναι ότι πόνεσε πολύ...ήταν η πρώτη μου ετ με ιδανικές συνθήκες όπως είπε κ η γιατρός μου ..μέχρι κ εκείνη δεν το πίστευε...μιας κ εγώ ο άντρας μου δεν έχουμε κανένα μα κανένα θέμα...ούτε ορμόνες...ούτε θέμα με το σπέρμα η με τα ωάρια...όλα είναι άψογη ποιότητα...όλα τέλεια από θέμα μήτρας ...είχα κάνει μέχρι κ υστεροσκοπηση πριν την ετ για να τα δουμε όλα κ όλα ήταν τελεια..βάλαμε κ 2 πάρα πολύ καλά έμβρυα ..γενικά είχαμε πολλές πιθανότητες...κ όλες με το μέρος μας όπως μα είπαν...αλλά ....αλλά βλέπετε ότι κ να έχεις αν δεν σε θέλει δεν σε θέλει...ίσως δεν ήταν η στιγμή μας τώρα...όσο και να με πονάει κάτω δεν το βάζω...ξέρω ότι θα τα καταφέρουμε...δεν ξέρω πότε αλλά θα τα καταφέρουμε...

Έχουμε ακόμα ένα έμβρυο στην άκρη 3 ημερών grade 1  μας είπε η γιατρός μου να αφήσουμε 1-2 μήνες να ηρεμήσει κ το σώμα μου από τα φάρμακα κ να προχωρήσουμε με αυτό...θα το αφήσουμε να γίνει βλαστοκυστη πριν το βάλουμε ..κ βλέπουμε...

Σας ευχαριστώ για όλη την στήριξη σας...εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα τα κορίτσια που περιμένουν να έχουν θετική χοριακη...

  • Μου αρέσει 14
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Pagor είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια...η αλήθεια είναι ότι πόνεσε πολύ...ήταν η πρώτη μου ετ με ιδανικές συνθήκες όπως είπε κ η γιατρός μου ..μέχρι κ εκείνη δεν το πίστευε...μιας κ εγώ ο άντρας μου δεν έχουμε κανένα μα κανένα θέμα...ούτε ορμόνες...ούτε θέμα με το σπέρμα η με τα ωάρια...όλα είναι άψογη ποιότητα...όλα τέλεια από θέμα μήτρας ...είχα κάνει μέχρι κ υστεροσκοπηση πριν την ετ για να τα δουμε όλα κ όλα ήταν τελεια..βάλαμε κ 2 πάρα πολύ καλά έμβρυα ..γενικά είχαμε πολλές πιθανότητες...κ όλες με το μέρος μας όπως μα είπαν...αλλά ....αλλά βλέπετε ότι κ να έχεις αν δεν σε θέλει δεν σε θέλει...ίσως δεν ήταν η στιγμή μας τώρα...όσο και να με πονάει κάτω δεν το βάζω...ξέρω ότι θα τα καταφέρουμε...δεν ξέρω πότε αλλά θα τα καταφέρουμε...

Έχουμε ακόμα ένα έμβρυο στην άκρη 3 ημερών grade 1  μας είπε η γιατρός μου να αφήσουμε 1-2 μήνες να ηρεμήσει κ το σώμα μου από τα φάρμακα κ να προχωρήσουμε με αυτό...θα το αφήσουμε να γίνει βλαστοκυστη πριν το βάλουμε ..κ βλέπουμε...

Σας ευχαριστώ για όλη την στήριξη σας...εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα τα κορίτσια που περιμένουν να έχουν θετική χοριακη...

Λυπάμαι πάρα πολύ!! Σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά!! Εύχομαι το παγωτινι που έχεις στην κατάψυξη να είναι και το μωράκι σας ❤️❤️

Σε αυτό που σου είπε η γιατρός σου το λένε όλοι οι εξωσωματικη όταν έχεις άριστες συνθήκες. Το ίδιο είπαν και σε εμένα, περίμενα ότι θα έμενες έγκυος. Έκανα και εγώ υστεροσκοπηση και όλα βγήκαν καλά. Απλά και η εξωσωματική είναι πιθανότητες. Δεν είναι στάνταρ επιτυχία με την πρώτη προσπάθεια, μην νιώθεις άσχημα, ένα μικρό ποσοστό μένει με την πρώτη ετ. Τα ποσοστά παίζουν και ανάλογα την ηλικία. Εγώ που είμαι 26 με βάση και τις ορμονολογικες μου εξετάσεις έχω 45% πιθανότητα σε κάθε εμβρυομεταφορα, στο πρώτο κέντρο μου έδωσαν 85%. 

Τελικά τα κατάφερα μετά από 6 μήνες με την δεύτερη προσπάθεια, με βλαστοκυστη κατεψυγμένη ❤️

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pagor είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια...η αλήθεια είναι ότι πόνεσε πολύ...ήταν η πρώτη μου ετ με ιδανικές συνθήκες όπως είπε κ η γιατρός μου ..μέχρι κ εκείνη δεν το πίστευε...μιας κ εγώ ο άντρας μου δεν έχουμε κανένα μα κανένα θέμα...ούτε ορμόνες...ούτε θέμα με το σπέρμα η με τα ωάρια...όλα είναι άψογη ποιότητα...όλα τέλεια από θέμα μήτρας ...είχα κάνει μέχρι κ υστεροσκοπηση πριν την ετ για να τα δουμε όλα κ όλα ήταν τελεια..βάλαμε κ 2 πάρα πολύ καλά έμβρυα ..γενικά είχαμε πολλές πιθανότητες...κ όλες με το μέρος μας όπως μα είπαν...αλλά ....αλλά βλέπετε ότι κ να έχεις αν δεν σε θέλει δεν σε θέλει...ίσως δεν ήταν η στιγμή μας τώρα...όσο και να με πονάει κάτω δεν το βάζω...ξέρω ότι θα τα καταφέρουμε...δεν ξέρω πότε αλλά θα τα καταφέρουμε...

Έχουμε ακόμα ένα έμβρυο στην άκρη 3 ημερών grade 1  μας είπε η γιατρός μου να αφήσουμε 1-2 μήνες να ηρεμήσει κ το σώμα μου από τα φάρμακα κ να προχωρήσουμε με αυτό...θα το αφήσουμε να γίνει βλαστοκυστη πριν το βάλουμε ..κ βλέπουμε...

Σας ευχαριστώ για όλη την στήριξη σας...εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα τα κορίτσια που περιμένουν να έχουν θετική χοριακη...

Κορίτσι μου 

Δεν έχουμε ξαναμιλήσει εγώ είμαι με δωρεά. Θα σου πω λοιπόν ότι οι περισσότεροι γιατροί τα φουσκώνουν πολύ τα ποσοστά επιτυχίας. Φαντάσου ότι εμένα με είχε στανταρακι ο γιατρός ότι θα τα καταφέρω. Τόσο σίγουρος που δεν τον έβρισκα να του πω ότι πήρα αρνητική χοριακη.

Πίστεψέ λοιπόν όχι στα λόγια των γιατρών. Πίστεψέ σε εσένα και το εμβρυακι που σου έμεινε!! 

Όλα θα πάνε καλά την επόμενη φορά. Ξεκουράσου σωματικά και ψυχικά και μετά πάρε βαθιά ανάσα και ξαναμπες στη μάχη. Μια μεγάλη αγκαλιά κ από εμένα που συμπάσχω στα αρνητικά και πανηγυρίζω στα θετικά!! 

 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pagor said:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια...η αλήθεια είναι ότι πόνεσε πολύ...ήταν η πρώτη μου ετ με ιδανικές συνθήκες όπως είπε κ η γιατρός μου ..μέχρι κ εκείνη δεν το πίστευε...μιας κ εγώ ο άντρας μου δεν έχουμε κανένα μα κανένα θέμα...ούτε ορμόνες...ούτε θέμα με το σπέρμα η με τα ωάρια...όλα είναι άψογη ποιότητα...όλα τέλεια από θέμα μήτρας ...είχα κάνει μέχρι κ υστεροσκοπηση πριν την ετ για να τα δουμε όλα κ όλα ήταν τελεια..βάλαμε κ 2 πάρα πολύ καλά έμβρυα ..γενικά είχαμε πολλές πιθανότητες...κ όλες με το μέρος μας όπως μα είπαν...αλλά ....αλλά βλέπετε ότι κ να έχεις αν δεν σε θέλει δεν σε θέλει...ίσως δεν ήταν η στιγμή μας τώρα...όσο και να με πονάει κάτω δεν το βάζω...ξέρω ότι θα τα καταφέρουμε...δεν ξέρω πότε αλλά θα τα καταφέρουμε...

Έχουμε ακόμα ένα έμβρυο στην άκρη 3 ημερών grade 1  μας είπε η γιατρός μου να αφήσουμε 1-2 μήνες να ηρεμήσει κ το σώμα μου από τα φάρμακα κ να προχωρήσουμε με αυτό...θα το αφήσουμε να γίνει βλαστοκυστη πριν το βάλουμε ..κ βλέπουμε...

Σας ευχαριστώ για όλη την στήριξη σας...εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα τα κορίτσια που περιμένουν να έχουν θετική χοριακη...

Δεν σκέφτεσαι μήπως κάνεις ωοληψίες σε φυσικό κύκλο αυτούς τους μήνες που θα αφήσεις να περάσουν για να μαζέψετε 1-2 ακόμα; 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Butterfly 92 είπε:

Την Παρασκευή 😪

Άντε άλλες δύο μέρες και θα έχεις το αποτέλεσμα σου. Να είσαι χαρούμενη και υπομονή, ότι είναι να γίνει θα γίνει!! Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακή 🙂

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Δεν σκέφτεσαι μήπως κάνεις ωοληψίες σε φυσικό κύκλο αυτούς τους μήνες που θα αφήσεις να περάσουν για να μαζέψετε 1-2 ακόμα; 

Το σκεφτόμουνα κ αυτό να σου πω...αυτό έλεγα μήπως πω στην γιατρό μου...θα δούμε ..Σήμερα είναι όλα ακόμα πολύ θολά..θέλω να δω κ το οικονομικό μαζί της ..η εκτός κ εάν πάμε αυτό που έχουμε κ εάν δεν πετύχει κάνω κατευθείαν διέγερση να πάρω περισσότερα...γιατί εάν μου στοιχήσει το ίδιο με την κανονική διέγερση που θα τα πάρουμε με την μία κ θα τα γονιμοποιησουμε μήπως δεν συμφέρει ....θα το δω μέσα στις επόμενες μέρες...να μου έρθει με το καλό κ θα δω τι εναλακτικες έχω .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2023 at 11:03 ΜΜ, Stella0985 είπε:

Καλησπέρα, 

Στις 6 Φεβρουαρίου έγινε και η δική μου έμβρυομεταφορα. Περιμένω κι εγώ την μέρα που θα κάνω την χοριακη. Προσπαθώ να είμαι ήρεμη και να μην αγχώνομαι οσο γίνεται βέβαια αυτό. Σκέφτομαι ότι έχω κάνει ο,τι μπορώ από την πλευρά μου και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά. Εύχομαι να έχουμε καλά νέα όλες μας. Καλή επιτυχία:)

Εγώ πήρα σήμερα την απάντηση που δυστυχώς ήταν αρνητικη πάλι.Ευχομαι εσύ να τα έχεις καταφέρει !!!!! 

5 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Αρνητική.. 0,1...

Εύχομαι καλή επιτυχία σε όσα κορίτσια περιμένουν!

Είμαι και γω στην παρέα σου,και γω πήρα σήμερα 1,20 χοριακη. Δεν πειράζει θα τα καταφέρουμε την επόμενη φορά!!!! 

  • Λυπημένη/-ος 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Anna G είπε:

Εγώ πήρα σήμερα την απάντηση που δυστυχώς ήταν αρνητικη πάλι.Ευχομαι εσύ να τα έχεις καταφέρει !!!!! 

Είμαι και γω στην παρέα σου,και γω πήρα σήμερα 1,20 χοριακη. Δεν πειράζει θα τα καταφέρουμε την επόμενη φορά!!!! 

Λυπαμαι πολύ κορίτσι μου...πάμε για την επόμενη...να σου πω την αλήθεια αυτή την στιγμή νομίζω ότι όλα είναι τσάμπα ...αλλά ξέρω ότι είναι από την θλίψη μου τώρα...σίγουρα σε λίγες μέρες θα νοιώσω καλύτερα...

Θα τα καταφέρουμε το ξέρω...

Γνωρίζεται μετά από πόσες μέρες σου έρχεται περίοδος αφού κόψουμε τα φάρμακα??? Έχουν αρχίσει ήδη δυνατοί πόνοι εμενα ...εύχομαι να μου έρθει γρήγορα να μην πονάω πολλές μέρες ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Pagor είπε:

Λυπαμαι πολύ κορίτσι μου...πάμε για την επόμενη...να σου πω την αλήθεια αυτή την στιγμή νομίζω ότι όλα είναι τσάμπα ...αλλά ξέρω ότι είναι από την θλίψη μου τώρα...σίγουρα σε λίγες μέρες θα νοιώσω καλύτερα...

Θα τα καταφέρουμε το ξέρω...

Γνωρίζεται μετά από πόσες μέρες σου έρχεται περίοδος αφού κόψουμε τα φάρμακα??? Έχουν αρχίσει ήδη δυνατοί πόνοι εμενα ...εύχομαι να μου έρθει γρήγορα να μην πονάω πολλές μέρες ..

Λυπαμαι πολύ κορίτσια μου μετά απο 5 μέρες με 7 έρχεται , το σίγουρο είναι ότι θα μείνετε ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


46 minutes ago, Anna G said:

Εγώ πήρα σήμερα την απάντηση που δυστυχώς ήταν αρνητικη πάλι.Ευχομαι εσύ να τα έχεις καταφέρει !!!!! 

Είμαι και γω στην παρέα σου,και γω πήρα σήμερα 1,20 χοριακη. Δεν πειράζει θα τα καταφέρουμε την επόμενη φορά!!!! 

Λυπάμαι πολύ και για σένα. Δεν ήταν τυχερή μέρα σήμερα ρε κορίτσια γαμώτο 😕

26 minutes ago, Pagor said:

Λυπαμαι πολύ κορίτσι μου...πάμε για την επόμενη...να σου πω την αλήθεια αυτή την στιγμή νομίζω ότι όλα είναι τσάμπα ...αλλά ξέρω ότι είναι από την θλίψη μου τώρα...σίγουρα σε λίγες μέρες θα νοιώσω καλύτερα...

Θα τα καταφέρουμε το ξέρω...

Γνωρίζεται μετά από πόσες μέρες σου έρχεται περίοδος αφού κόψουμε τα φάρμακα??? Έχουν αρχίσει ήδη δυνατοί πόνοι εμενα ...εύχομαι να μου έρθει γρήγορα να μην πονάω πολλές μέρες ..

Εμένα σε 3-4 μέρες μου έρχεται πάντα 

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Λυπάμαι πολύ και για σένα. Δεν ήταν τυχερή μέρα σήμερα ρε κορίτσια γαμώτο 😕

Εμένα σε 3-4 μέρες μου έρχεται πάντα 

Έλα ντε ..μαύρη μέρα σήμερα ..μακάρι να τελείωσε σε εμάς κ όλα τα άλλα κορίτσια να έχουν θετικές χοριακες!!!

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anna G είπε:

Εγώ πήρα σήμερα την απάντηση που δυστυχώς ήταν αρνητικη πάλι.Ευχομαι εσύ να τα έχεις καταφέρει !!!!! 

Είμαι και γω στην παρέα σου,και γω πήρα σήμερα 1,20 χοριακη. Δεν πειράζει θα τα καταφέρουμε την επόμενη φορά!!!! 

Λυπάμαι πολύ και για τη δική σου αρνητική χοριακη…είναι πολύ επίπονο..εύχομαι κουράγιο και την επόμενη να πάνε όλα καλά!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα..έκανα την εξέταση Νικά και βρέθηκε φλεγμονή.μου είπε ο γιατρός για εγχύσεις αντιβίωσης.ξερετε πόσο κοστίζουν?κ αν κάποια έιχε μπει σε αυτή τη διαδικασία?έχω στο ιστορικό μου παλινδρόμες κυήσεις?κ αν έχει αποτέλεσμα η θεραπεία?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...