Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι η γιατρός δίνει στην γυναίκα μου σαλοσπιρ 100 mg η κουμπάρα μου μου λέει ότι σε μια από τις εγκυμοσύνες είχε θρομβοφιλια και το βρήκε από εξετάσεις. Το είπα στην γιατρό και μου λέει όχι όχι δεν υπάρχει λόγος και απλά της έγραψε εξετάσεις αίματος τα συχνά γενική αίματος ούρων και κάτι άλλα . Κα μετά από τόσα χρόνια ήρθε ένα μωρό δεν θα έπρεπε να κάνει ξανά και για θρομβοφιλια είχε κάνει αλλά πριν 2 χρόνια. Διαβάζω για την αποκόλληση και λέει ότι μπορεί να γίνει από μικρόβια από θρομβοφιλια. Δεν ξέρω αλήθεια. Της είπε την άλλη φορά να κάνει και τέστ Παπ μπορεί να κάνει έγκυος τέστ Παπ;;; Υπάρχει κίνδυνος;;;

      Κάτι δε. Μου πάει καλά με την αποκόλληση γιατί να γίνει αφού δύο εβδομάδες δεν είχαμε σχολείο την έβγαλε στο κρεβάτι όλα εγώ τα κάνω μέχρι και φαγητό στο κρεβάτι αποκόλληση δεν ξέρω φοβάμαι μην υπάρχει κάτι άλλο συγνώμη κορίτσια απλά το συζητάμε και έχουμε λίγο άγχος μέχρι τς 30 Μαίου που έχουμε ραντεβού 

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ναι, αν έχεις ενδομητριτιδα πρέπει να παίρνεις προληπτικά αντιβίωση για μικρά διαστήματα στην διάρκεια της εγκυμοσύνης γιατί υπάρχει φόβος για αποβολή 

Ναι δεν είναι πολλοί οι υποστηρικτές αυτής της μεθόδου γιατί είναι ακόμα σε πειραματικό στάδιο. Από εδώ Ελλάδα ξεκίνησε βασικά και έχει αρχίσει να δοκιμάζεται και άλλου. Κι εγώ είδα διαφορά στο χρώμα του αίματος (πόνους δεν είχα ποτέ), στις κολπίτιδες που είχα όλη την ώρα και στην ξηρότητα. Βέβαια σίγουρα έπαιξαν ρόλο και τα τόσα προβιοτικά. 

Έχω εντυπωσιαστεί με τις γνώσεις σου. Αυτό έχω να πω μόνο! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

4 ώρες πρίν, Αγάπ είπε:

Συγχαρητηρια πάμε δυναμικά!!Σκέψου ότι κάνω κάθε μέρα ένεση + μισό κουτί utro....😴

Εύχομαι να είσαι στο σπίτι και να μην εργάζεσαι. Εγώ είχα αντέξει μόνο για 3 μέρες και με την εργασία ήταν σούπερ, αλλού πάταγα αλλού βρισκόμουν. Τώρα που λες για utro...θυμήθηκα ότι έχω 5-6 κουτιά που δεν τα χρησιμοποίησα ούτε τα χρειάζομαι, το πολύ να κρατήσω 1 κουτί καθώς μου είχαν αναφέρει ότι μπορεί να τα χρειαστώ κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Μένεις στη Αθήνα; Τα χρειάζεσαι έτσι δεν είναι; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

Εύχομαι να είσαι στο σπίτι και να μην εργάζεσαι. Εγώ είχα αντέξει μόνο για 3 μέρες και με την εργασία ήταν σούπερ, αλλού πάταγα αλλού βρισκόμουν. Τώρα που λες για utro...θυμήθηκα ότι έχω 5-6 κουτιά που δεν τα χρησιμοποίησα ούτε τα χρειάζομαι, το πολύ να κρατήσω 1 κουτί καθώς μου είχαν αναφέρει ότι μπορεί να τα χρειαστώ κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Μένεις στη Αθήνα; Τα χρειάζεσαι έτσι δεν είναι; 

Για την ώρα δεν εργάζομαι αλλά τελειώνει η περίοδος χάριτος και από τον επόμενο μήνα θα επιστρέψω στη δουλειά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2023 at 9:04 ΜΜ, Anna G είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια!!!

Πρώτη μέρα μετά την ετ σήμερα και δεν μπορώ να βάλω το μυαλό μου σε τάξη. Μερικές φορές λέω στον εαυτό μου δεν θα το σκέφτομαι θα προσπαθήσω να συνεχίσω κανονικά την καθημερινότητα μου,και άλλες φορές λέω θα θεωρήσω τον εαυτό μου είδη έγκυο πως είδη πέτυχε η ετ, εσείς που έχετε κάνει ετ πως αντιμετωπίσατε αυτές τις μέρες τις αναμονής;;; 

Καλησπέρα, 

Στις 6 Φεβρουαρίου έγινε και η δική μου έμβρυομεταφορα. Περιμένω κι εγώ την μέρα που θα κάνω την χοριακη. Προσπαθώ να είμαι ήρεμη και να μην αγχώνομαι οσο γίνεται βέβαια αυτό. Σκέφτομαι ότι έχω κάνει ο,τι μπορώ από την πλευρά μου και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά. Εύχομαι να έχουμε καλά νέα όλες μας. Καλή επιτυχία:)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια, εχει κάνει κάποια από εσας μεταφορά κατεψυγμένων βλαστοκυστων σε φυσικό κύκλο? Δλδ 5 μέρες μετά την διαπιστωμένη ωορηξια? Και αν ναι, σας έδωσε ο γιατρός προγεστερονη μεταξύ ωορηξιας και εμβρυομεταφορας? Γιατί ο δικος μου γιατρός λέει ότι δε χρειάζεται αφού είμαι σε φυσικό κυκλο και ότι θα την ξεκινήσω την ημέρα της εμβρυομεταφορας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, 

Είχε κάποια από εσάς έντονους πόνους χαμηλα, μέρες μετά την έμβρυομεταφορα και να είχε θετικό αποτέλεσμα? Δεν είχα κανένα σύμπτωμα μέχρι χθες (7η μέρα μετά την έμβρυομεταφορα). Ενώ περπατούσα με έπιασαν έντονοι πόνοι χαμηλά σαν κραμπες περιόδου αλλά σε σημείο που να μην μπορω να περπατησω. Οι πόνοι συνεχίστηκαν κατα τη διάρκεια της νύχτας ενώ σήμερα ήταν πολύ πιο ηπιοι. Δεν είχα αιμορραγία. Μίλησα με τη γιατρό και μου είπε ότι δεν είναι ασυνήθιστο να συμβαίνει μετά από έμβρυομεταφορα.Απλα οι πόνοι ήταν τόσο έντονοι και αυτό με έχει ανησυχήσει. Είχε κάποια από εσάς παρόμοια εμπειρία; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Nels είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εχει κάνει κάποια από εσας μεταφορά κατεψυγμένων βλαστοκυστων σε φυσικό κύκλο? Δλδ 5 μέρες μετά την διαπιστωμένη ωορηξια? Και αν ναι, σας έδωσε ο γιατρός προγεστερονη μεταξύ ωορηξιας και εμβρυομεταφορας? Γιατί ο δικος μου γιατρός λέει ότι δε χρειάζεται αφού είμαι σε φυσικό κυκλο και ότι θα την ξεκινήσω την ημέρα της εμβρυομεταφορας

Εγω εκανα ωοληψια( ημερα Τετάρτη ( 2 ωαρια πηραμε που γονιμοποιηθηκανε κ τα 2 και τα αφησαμε να πανε βλαστοκυστες κ ξεπαγωσαμε κ ενα απο καταψυξη και ημερα δευτερα εκανα ετ 3 βλαστοκυστες ..ξεκινησα τα ουτρο τεταρτη βραδυ (1 στομα 1 κολπο Π-μ -βραδυ) μεχρι τα τελευταια ουτρο που πηρα κυριακη βραδυ κ δευτερα πηγα για ετ.ειχε πει να μη παρω σικλακουρ γιατι με παει σε φυσικο κυκλο κ τοτε του λεω  « ας μη παρω ουτε ουτρο» κ μου ειχε πει « μα δε γινεται να μη παρεις , γιατι πρεπει να ανοιξει το παραθυρο εμφυτευσης»οποτε εσυ δε θα παρεις τιποτα απο φαρμακα απολυτως κ απλα θα πας να μεταφερεις 2 βλαστοκυστες για παραδειγμα ; 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Nels said:

Καλησπέρα κορίτσια, εχει κάνει κάποια από εσας μεταφορά κατεψυγμένων βλαστοκυστων σε φυσικό κύκλο? Δλδ 5 μέρες μετά την διαπιστωμένη ωορηξια? Και αν ναι, σας έδωσε ο γιατρός προγεστερονη μεταξύ ωορηξιας και εμβρυομεταφορας? Γιατί ο δικος μου γιατρός λέει ότι δε χρειάζεται αφού είμαι σε φυσικό κυκλο και ότι θα την ξεκινήσω την ημέρα της εμβρυομεταφορας

Έχω κάνει 2 φυσικούς και πήρα προγεστερόνη και οιστρογόνα και τις δύο φορές. Μπορεί και να μην είναι απαραίτητη όμως αφού παράγει ο οργανισμός έτσι κι αλλιώς μετά την ωορρηξία. Την μετρήσατε τουλάχιστον την μέρα της ετ να δείτε που βρίσκεται; 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Stella0985 είπε:

Καλησπέρα, 

Είχε κάποια από εσάς έντονους πόνους χαμηλα, μέρες μετά την έμβρυομεταφορα και να είχε θετικό αποτέλεσμα? Δεν είχα κανένα σύμπτωμα μέχρι χθες (7η μέρα μετά την έμβρυομεταφορα). Ενώ περπατούσα με έπιασαν έντονοι πόνοι χαμηλά σαν κραμπες περιόδου αλλά σε σημείο που να μην μπορω να περπατησω. Οι πόνοι συνεχίστηκαν κατα τη διάρκεια της νύχτας ενώ σήμερα ήταν πολύ πιο ηπιοι. Δεν είχα αιμορραγία. Μίλησα με τη γιατρό και μου είπε ότι δεν είναι ασυνήθιστο να συμβαίνει μετά από έμβρυομεταφορα.Απλα οι πόνοι ήταν τόσο έντονοι και αυτό με έχει ανησυχήσει. Είχε κάποια από εσάς παρόμοια εμπειρία; 

Σχεδον όλα τα συμπτώματα είναι από τα φάρμακα που παίρνουμε και κυρίως από την προγεστερονη η οποία δημιουργεί πρήξιμο στο στήθος, δυσκοιλιοτητα που προκαλεί πονακια κλπ. Και στις 2 εμβρυομεταφορες μου, μια επιτυχής (άσχετα που παλινδρομησε αργοτερα) και μια όχι, είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα. Το μόνο ίσως  σύμπτωμα που είναι ανεξάρτητο από τα φάρμακα είναι το αίμα εμφυτευσης που παρατηρούν κάποιες κοπέλες, εγώ δεν είχα. Καλη επιτυχία σου εύχομαι!

πρίν από 13 λεπτά , Nephele78 είπε:

Εγω εκανα ωοληψια( ημερα Τετάρτη ( 2 ωαρια πηραμε που γονιμοποιηθηκανε κ τα 2 και τα αφησαμε να πανε βλαστοκυστες κ ξεπαγωσαμε κ ενα απο καταψυξη και ημερα δευτερα εκανα ετ 3 βλαστοκυστες ..ξεκινησα τα ουτρο τεταρτη βραδυ (1 στομα 1 κολπο Π-μ -βραδυ) μεχρι τα τελευταια ουτρο που πηρα κυριακη βραδυ κ δευτερα πηγα για ετ.ειχε πει να μη παρω σικλακουρ γιατι με παει σε φυσικο κυκλο κ τοτε του λεω  « ας μη παρω ουτε ουτρο» κ μου ειχε πει « μα δε γινεται να μη παρεις , γιατι πρεπει να ανοιξει το παραθυρο εμφυτευσης»οποτε εσυ δε θα παρεις τιποτα απο φαρμακα απολυτως κ απλα θα πας να μεταφερεις 2 βλαστοκυστες για παραδειγμα ; 

Εγώ δεν έκανα ωοληψια, υποτίθεται ότι στο φυσικό κύκλο που έχει γίνει ωορηξια παράγεται επαρκής ποσότητα προγεστερονης από το διερρηγμενο ωοθυλακιο οπότε οι βλαστοκυστες μεταφέρονται τη μέρα που θα φτάνανε τα εμβρυα στο ενδομητριο σε φυσιολογικη συλληψη. Γι αυτό ρωτάω συγκεκριμένα για φυσικό κύκλο με ωορηξια.

πρίν από 17 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Έχω κάνει 2 φυσικούς και πήρα προγεστερόνη και οιστρογόνα και τις δύο φορές. Μπορεί και να μην είναι απαραίτητη όμως αφού παράγει ο οργανισμός έτσι κι αλλιώς μετά την ωορρηξία. Την μετρήσατε τουλάχιστον την μέρα της ετ να δείτε που βρίσκεται; 

Δεν έχουμε προχωρήσει ακόμη τη διαδικασία, υποθέτω ότι θα μου τη μετρήσει όταν έρθει η ωρα. Σε προηγούμενο κύκλο που με παρακολουθούσε αλλα τελικά δεν προχωρήσαμε σε εμβρυομεταφορα γιατί αρρωστησα, μου είχε μετρήσει προγεστερονη τη μέρα μετά την ωορηξια. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Nels είπε:

Σχεδον όλα τα συμπτώματα είναι από τα φάρμακα που παίρνουμε και κυρίως από την προγεστερονη η οποία δημιουργεί πρήξιμο στο στήθος, δυσκοιλιοτητα που προκαλεί πονακια κλπ. Και στις 2 εμβρυομεταφορες μου, μια επιτυχής (άσχετα που παλινδρομησε αργοτερα) και μια όχι, είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα. Το μόνο ίσως  σύμπτωμα που είναι ανεξάρτητο από τα φάρμακα είναι το αίμα εμφυτευσης που παρατηρούν κάποιες κοπέλες, εγώ δεν είχα. Καλη επιτυχία σου εύχομαι!

Εγώ δεν έκανα ωοληψια, υποτίθεται ότι στο φυσικό κύκλο που έχει γίνει ωορηξια παράγεται επαρκής ποσότητα προγεστερονης από το διερρηγμενο ωοθυλακιο οπότε οι βλαστοκυστες μεταφέρονται τη μέρα που θα φτάνανε τα εμβρυα στο ενδομητριο σε φυσιολογικη συλληψη. Γι αυτό ρωτάω συγκεκριμένα για φυσικό κύκλο με ωορηξια.

Και εγώ σε ετ με φυσικό κύκλο πήρα κανονικά προγεστερονη. Πάντως κορίτσια έχω αρχίσει να πιστεύω ότι τίποτα δεν είναι στάνταρ με αυτό το θέμα. Ακούω πολλά τελευταία και μάλλον κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Ο οργανισμός μετά την ωορρηξία παράγει προγεστερονη αλλά μάλλον στην εξωσωματική δεν τη θεωρούν επαρκή και για αυτό μας πλακώνουν στα χάπια. Μην αγχώνεσαι, κάτι θα ξέρει.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Σποράκι είπε:

Και εγώ σε ετ με φυσικό κύκλο πήρα κανονικά προγεστερονη. Πάντως κορίτσια έχω αρχίσει να πιστεύω ότι τίποτα δεν είναι στάνταρ με αυτό το θέμα. Ακούω πολλά τελευταία και μάλλον κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Ο οργανισμός μετά την ωορρηξία παράγει προγεστερονη αλλά μάλλον στην εξωσωματική δεν τη θεωρούν επαρκή και για αυτό μας πλακώνουν στα χάπια. Μην αγχώνεσαι, κάτι θα ξέρει.

Έχεις δικιο αυτο πρεπει να ειναι κ για να ειναι πιο σιγουροι ισως!!  Εμενα παντως μου ειπε να μετρησω κ τη μερα της ετ και 5 μερες μετα την ετ και με τη θετικη χοριακη  και σε ολο το 1ο τριμηνο κυησης μετραγα καθε βδομαδα συγκεκριμενα καθε δευτερα! Υπερβολη; Ισως..! Αλλα δεν πληρωνα ουτε την εξεταση αλλα ουτε και το γιατρο για να μου απαντα πως θα ρυθμιζα τη δοση ( αν χρειαζοταν) & οταν του το ειπα μηπως ειναι υπερβολη να μετρώ καθε βδομαδα;μου ειπε δεν αφηνουμε στη τυχη της καμια γυναικα που με τοσο κοπο βλεπει θετικο.

πρίν από 27 λεπτά , Nels είπε:

Σχεδον όλα τα συμπτώματα είναι από τα φάρμακα που παίρνουμε και κυρίως από την προγεστερονη η οποία δημιουργεί πρήξιμο στο στήθος, δυσκοιλιοτητα που προκαλεί πονακια κλπ. Και στις 2 εμβρυομεταφορες μου, μια επιτυχής (άσχετα που παλινδρομησε αργοτερα) και μια όχι, είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα. Το μόνο ίσως  σύμπτωμα που είναι ανεξάρτητο από τα φάρμακα είναι το αίμα εμφυτευσης που παρατηρούν κάποιες κοπέλες, εγώ δεν είχα. Καλη επιτυχία σου εύχομαι!

Εγώ δεν έκανα ωοληψια, υποτίθεται ότι στο φυσικό κύκλο που έχει γίνει ωορηξια παράγεται επαρκής ποσότητα προγεστερονης από το διερρηγμενο ωοθυλακιο οπότε οι βλαστοκυστες μεταφέρονται τη μέρα που θα φτάνανε τα εμβρυα στο ενδομητριο σε φυσιολογικη συλληψη. Γι αυτό ρωτάω συγκεκριμένα για φυσικό κύκλο με ωορηξια.

Δεν έχουμε προχωρήσει ακόμη τη διαδικασία, υποθέτω ότι θα μου τη μετρήσει όταν έρθει η ωρα. Σε προηγούμενο κύκλο που με παρακολουθούσε αλλα τελικά δεν προχωρήσαμε σε εμβρυομεταφορα γιατί αρρωστησα, μου είχε μετρήσει προγεστερονη τη μέρα μετά την ωορηξια. 

Μια χαρα τοτε εφοσον σε μετρησε κιολας, παραγει ο οργανισμος κ ολα καλα εφοσον δεν κανεις  κ ωοληψια παρα μονο ωορηξια φυσιολογικη..θυμασαι τιμη  ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Nephele78 είπε:

Έχεις δικιο αυτο πρεπει να ειναι κ για να ειναι πιο σιγουροι ισως!!  Εμενα παντως μου ειπε να μετρησω κ τη μερα της ετ και 5 μερες μετα την ετ και με τη θετικη χοριακη  και σε ολο το 1ο τριμηνο κυησης μετραγα καθε βδομαδα συγκεκριμενα καθε δευτερα! Υπερβολη; Ισως..! Αλλα δεν πληρωνα ουτε την εξεταση αλλα ουτε και το γιατρο για να μου απαντα πως θα ρυθμιζα τη δοση ( αν χρειαζοταν) & οταν του το ειπα μηπως ειναι υπερβολη να μετρώ καθε βδομαδα;μου ειπε δεν αφηνουμε στη τυχη της καμια γυναικα που με τοσο κοπο βλεπει θετικο.

Και εμένα το ίδιο. Μέτρησα και 5 μέρες μετά την ετ αλλά κάθε γιατρός μάλλον λειτουργεί διαφορετικά. Μια φίλη μου της είπαν να πάρει 4 μέρες προγεστερονη, ετ την 5η (να σημειώσω εδώ ότι έχει έμβρυα τριών ημερών). Δεν ξέρω αλήθεια!

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μηπως χρειάζεται καμια αντιπηκτικες clexane 4000 ? Εχω πολλες σε αριστη διατήρηση ( δε θελουν ψυγειο ) κ κριμα να πανε για πέταμα ..

πρίν από 15 λεπτά , Σποράκι είπε:

Και εμένα το ίδιο. Μέτρησα και 5 μέρες μετά την ετ αλλά κάθε γιατρός μάλλον λειτουργεί διαφορετικά. Μια φίλη μου της είπαν να πάρει 4 μέρες προγεστερονη, ετ την 5η (να σημειώσω εδώ ότι έχει έμβρυα τριών ημερών). Δεν ξέρω αλήθεια!

Αυτό περιεργο το βλεπω πάντως..μηπως παιζει ρολο αν το εμβρυο 3ης μερας ειναι 12 κυτταρων πχ ; Δηλαδη παει για μοριδιο ( εμβρυο 4ης μερας);; εχω κανει 1)ετ 3ων ημερων με 3 μερες προγεστερονη   
2)ετ βλαστοκυστεων με 5 μερες ουτρο 3)ετ με 4η μερας εμβρυο ( μοριδιο) με 4 μερες ουτρο..δε βγαινει ακρη τελικα ..

Link to comment
Share on other sites

@Nephele78Θυμαμαι ότι μια μέρα μετά την ωορηξια ήταν κάπου μεταξύ 6,5-7.

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις. Γενικα τον εμπιστεύομαι τον γιατρό μου, μάλλον τελικά ότι θέλει ακολουθεί ο καθένας κατά περίπτωση. Πιθανόν επειδή ο κύκλος μου και το ενδομητριο είναι καλα να μη θεωρεί ότι χρειάζομαι υποβοήθηση πριν την εμβρυομεταφορα, τι να πω, θα δειξει το αποτέλεσμα. Απλά είναι το μοναδικό μου και τελευταίο γενικότερα εμβρυο μου και δε θέλω να αφήσω τίποτα στην τύχη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...