Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      • Καλή τύχη! 2

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Η ημικρανία όντως ειναι συμπτωμα περιόδου συμβαίνει και σε εμένα πάντα.

Ο καθε οργανισμός βέβαια είναι διαφορετικός τι να πω 

Σου συμβαίνει πχ 1 μέρα πριν ή γενικότερα πριν αδιαθετησεις? Δυστυχώς ετσι εμείς το ξέρουμε νωρίτερα το αποτέλεσμα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 41 λεπτά , Eternity είπε:

Φαντάζομαι δεν πειράζει, κάνε και μια αιματολογική κάποια στιγμή να δεις που είσαι. Οι γυναικολόγοι πάντως θέλουν υψηλό φυλλικό οξυ

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα! Για εμένα ξεκινάει μια δύσκολη εβδομάδα αναζητώντας συμπτώματα, με απογοήτευση γιατί δε βγάζω άκρη. Τελικά υπάρχουν συμπτώματα ή είναι ίδια με της περιόδου? Και το ρωτάω εγώ που έχω μείνει και 5 φορές έγκυος! 😂Άλλες φορές είχα νεύρα, αλλες όχι. Οι 4 βέβαια ήταν αποβολές και οι 3 με χαμηλή χοριακη. Και σε αυτή όμως που απέκτησα το γιο μου, θυμάμαι τα περισσότερα συμπτώματα πιο μετά, 1 βδομάδα μετά τη χοριακη. Ίσως κάποια υγρά να είχα νωρίτερα... Απο χτες που με έπιασε και μια ημικρανία το έχω σίγουρο ότι θα αδιαθετησω γιατί εδώ και 1 χρόνο η περίοδος συνοδεύεται με ημικρανίες. 

Τελοσπαντων, μια κουλούρα ακομη στη συλλογή μου. 

Καλημέρα κορίτσι μου 

Από προσωπική εμπειρία,  6 εγκυμοσύνες ( ή τελευταία τελειομηνη και δίδυμα) σε καμία κανένα σύμπτωμα που έδειχνε ότι θα έχω θετικό! Ούτε πονακια,  ούτε στήθος τίποτα. Και όλη η κύηση πήγε ετσι,  ακόμη και το στήθος προς το τέλος μεγαλώσε και κυρίως αφού γέννησα 

Οπότε εύχομαι , να έχεις μια θετική χοριακή και μακαρι χώρις συμπτώματα  ❤

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Anniee είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου 

Από προσωπική εμπειρία,  6 εγκυμοσύνες ( ή τελευταία τελειομηνη και δίδυμα) σε καμία κανένα σύμπτωμα που έδειχνε ότι θα έχω θετικό! Ούτε πονακια,  ούτε στήθος τίποτα. Και όλη η κύηση πήγε ετσι,  ακόμη και το στήθος προς το τέλος μεγαλώσε και κυρίως αφού γέννησα 

Οπότε εύχομαι , να έχεις μια θετική χοριακή και μακαρι χώρις συμπτώματα  ❤

Αν δεν είχα αυτή την άτιμη την ημικρανία θα είχα ελπίδα. Βέβαια σε σαιτ, οι πονοκέφαλοι είναι στα συμπτώματα αλλά εκεί διαβάζεις και ο, τι να ναι. Εμετούς και συχνοουρια πριν την αναμενόμενη περίοδο ως σύμπτωμα! Ας γελάσω! 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Eternity said:

Αν δεν είχα αυτή την άτιμη την ημικρανία θα είχα ελπίδα. Βέβαια σε σαιτ, οι πονοκέφαλοι είναι στα συμπτώματα αλλά εκεί διαβάζεις και ο, τι να ναι. Εμετούς και συχνοουρια πριν την αναμενόμενη περίοδο ως σύμπτωμα! Ας γελάσω! 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου! 

Η @silvy22 πάντως είχε ημικρανίες πριν την θετική χοριακή 😉

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

πηγα για χοριακη σήμερα και περιμένω τα αποτελέσματα. Μακάρι να διαψευστεί το τεστ.

Βλεπω που λέτε για συμπτώματα, εγώ έχω στήθος τούμπανο-ποτέ δεν ήταν έτσι και θερμοκρασία 37 που το βράδυ γίνεται 37.2.

καλα αποτελέσματα σε όλες 

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Kate33 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

πηγα για χοριακη σήμερα και περιμένω τα αποτελέσματα. Μακάρι να διαψευστεί το τεστ.

Βλεπω που λέτε για συμπτώματα, εγώ έχω στήθος τούμπανο-ποτέ δεν ήταν έτσι και θερμοκρασία 37 που το βράδυ γίνεται 37.2.

καλα αποτελέσματα σε όλες 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου, η θερμοκρασία πολύ καλό σημάδι 🙂

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Kate33 said:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

πηγα για χοριακη σήμερα και περιμένω τα αποτελέσματα. Μακάρι να διαψευστεί το τεστ.

Βλεπω που λέτε για συμπτώματα, εγώ έχω στήθος τούμπανο-ποτέ δεν ήταν έτσι και θερμοκρασία 37 που το βράδυ γίνεται 37.2.

καλα αποτελέσματα σε όλες 

Το στήθος τούμπανο εμένα μου φαίνεται καλό σημάδι. Την θερμοκρασία δυστυχώς την είχα στις αρνητικές 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Η @silvy22 πάντως είχε ημικρανίες πριν την θετική χοριακή 😉

Είχε και πλάκα στήθος? Θυμάσαι τι άλλα συμπτώματα είχε? Σε ευχαριστώ που μου δίνεις έστω και μια ελπίδα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Eternity είπε:

Είχε και πλάκα στήθος? Θυμάσαι τι άλλα συμπτώματα είχε? Σε ευχαριστώ που μου δίνεις έστω και μια ελπίδα. 

παρούσα..
λοιπόν αντικειμενικά, πολυ αντικειμενικά συμπτώματα δεν υπάρχουν,
δηλ εγώ αν δεν εβλεπα θετική χοριακή δεν θα το πίστευα, ακόμη κ τωρα (6 εβδ) νομιζω οτι απο ωρα σε ώρα θα έρθει περίοδος, λιγο πρησμενο στηθος οχι τουμπανο, χαμηλη θερμοκρασια εως 36,5 ,
5η μερα ετ ειχα μπούκωμα κ μυτη που ματωνε, η ημικρανια εμφανίστηκε την προηγ εβδομαδα, απο τον πονο κατεληξα σε ασταματητους εμετους κ στα επειγοντα..δυστυχως αφυδατωμενη...
η μαία μου είπε οτι δεν ειναι παθολογικό το θέμα αλλα το κανουν οι ορμόνες...
καλα αποτελέσματα !
σε ποια μέρα είσαι απο την ετ?

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου στις αγωνίστριες! 
Νομιζω το εχω ξαναγράψει. 
1η βιοχημική μετά από διεγερση και μεταφορά, πρησμένο στήθος, νεύρα κλάμματα, συχνοουρίες. Από όλα είχα! 
2η διεγερση χωρίς μεταφορά και 10 μέρες ultro μετά την ωοληψια, φουλ συμπτώματα! Για γέλια! Όλα τα είχα! Αν δεν ήμουν σίγουρη ότι εχω κάνει ωοληψια θα πήγαινα για τεστ! 
2η ετ σε φυσικό κύκλο κανένα απολύτως σύμπτωμα. Στήθος πλάκα! 
Τριψηφια χοριακη και συμπτωμα πρώτα πρώτα ταχυκαρδία 2-3 μέρες πριν τη χοριακη. 
Κατεληξα ότι ολα είναι από τα φάρμακα…και δυστυχώς ταλαιπωρούν και το μυαλό μας…


Καλή δύναμη σε ολα τα κορίτσια που είναι στην αναμονή. 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Eternity είπε:

Αν δεν είχα αυτή την άτιμη την ημικρανία θα είχα ελπίδα. Βέβαια σε σαιτ, οι πονοκέφαλοι είναι στα συμπτώματα αλλά εκεί διαβάζεις και ο, τι να ναι. Εμετούς και συχνοουρια πριν την αναμενόμενη περίοδο ως σύμπτωμα! Ας γελάσω! 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου! 

Και τις 3 φορές δεν είχα απολύτως τίποτα. Η μία από αυτές που ήταν εξωσωματική ψαχνόμουν όλη μέρα και δεν έβρισκα ούτε στήθος ούτε τίποτα και είχα πολύ καλή χοριακή. Στις άλλες δύο, ανακάλυψα ότι ήμουν έγκυος με μία βδομάδα καθυστέρηση γιατί με το άγχος της δουλειάς είχα χάσει και τις ημέρες, κανένα απολύτως σύμπτωμα, και τη δεύτερη που ήμουν υποψιασμένη στην πρώτη μέρα καθυστέρησης, πάλι με κανένα σύμπτωμα. Βασικά το μόνο διαφορετικό ήταν ότι ενώ πριν την περίοδο με πιάνει λίγο η μέση και εκεί είναι που θυμάμαι τις μέρες, στις εγκυμοσύνες δεν με έπιανε. Μια τεράστια χοριακή σου εύχομαι!

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , silvy22 είπε:

παρούσα..
λοιπόν αντικειμενικά, πολυ αντικειμενικά συμπτώματα δεν υπάρχουν,
δηλ εγώ αν δεν εβλεπα θετική χοριακή δεν θα το πίστευα, ακόμη κ τωρα (6 εβδ) νομιζω οτι απο ωρα σε ώρα θα έρθει περίοδος, λιγο πρησμενο στηθος οχι τουμπανο, χαμηλη θερμοκρασια εως 36,5 ,
5η μερα ετ ειχα μπούκωμα κ μυτη που ματωνε, η ημικρανια εμφανίστηκε την προηγ εβδομαδα, απο τον πονο κατεληξα σε ασταματητους εμετους κ στα επειγοντα..δυστυχως αφυδατωμενη...
η μαία μου είπε οτι δεν ειναι παθολογικό το θέμα αλλα το κανουν οι ορμόνες...
καλα αποτελέσματα !
σε ποια μέρα είσαι απο την ετ?

Καλησπέρα κορίτσι μου και σε ευχαριστώ για την απάντηση σου! Την προηγούμενη Κυριακή έκανα εμβρυομεταφορα με έμβρυα 3 ημερών. Χτες είχα ημικρανία αλλά όχι σε βαθμο να πάρω ντεπον. Το στήθος πλάκα, λίγο βαρύ το νιώθω κάποιες φορές και σα να φουσκώνει λίγο όταν παιρνω την προγεστερόνη. Γενικά νιώθω σα να μην έχω ούτε συμπτώματα περιόδου, ούτε εγκυμοσύνης, ένα μπέρδεμα γενικότερο. Απλά με την ημικρανία απογοητευτηκα περισσότερο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Eternity είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και σε ευχαριστώ για την απάντηση σου! Την προηγούμενη Κυριακή έκανα εμβρυομεταφορα με έμβρυα 3 ημερών. Χτες είχα ημικρανία αλλά όχι σε βαθμο να πάρω ντεπον. Το στήθος πλάκα, λίγο βαρύ το νιώθω κάποιες φορές και σα να φουσκώνει λίγο όταν παιρνω την προγεστερόνη. Γενικά νιώθω σα να μην έχω ούτε συμπτώματα περιόδου, ούτε εγκυμοσύνης, ένα μπέρδεμα γενικότερο. Απλά με την ημικρανία απογοητευτηκα περισσότερο. 

Λίγο υπομονη ακόμη … μην απογοητεύεσαι να είσαι ήρεμη άλλωστε δεν μπορείς να κανείς κάτι να επηρεάσεις το αποτέλεσμα… κανε πράγματα να ξεχνιέσαι και θα περάσουν οι μέρες  .. ποτέ έχεις χοριακη ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Chris_V said:

Την καλημέρα μου στις αγωνίστριες! 
Νομιζω το εχω ξαναγράψει. 
1η βιοχημική μετά από διεγερση και μεταφορά, πρησμένο στήθος, νεύρα κλάμματα, συχνοουρίες. Από όλα είχα! 
2η διεγερση χωρίς μεταφορά και 10 μέρες ultro μετά την ωοληψια, φουλ συμπτώματα! Για γέλια! Όλα τα είχα! Αν δεν ήμουν σίγουρη ότι εχω κάνει ωοληψια θα πήγαινα για τεστ! 
2η ετ σε φυσικό κύκλο κανένα απολύτως σύμπτωμα. Στήθος πλάκα! 
Τριψηφια χοριακη και συμπτωμα πρώτα πρώτα ταχυκαρδία 2-3 μέρες πριν τη χοριακη. 
Κατεληξα ότι ολα είναι από τα φάρμακα…και δυστυχώς ταλαιπωρούν και το μυαλό μας…


Καλή δύναμη σε ολα τα κορίτσια που είναι στην αναμονή. 

A είχες ταχυκαρδίες κ 'σύ. Άρα μπορεί να είναι από τα φάρμακα που μου συνέβη και μένα. Εκτός κι αν ήταν σύμπτωμα εγκυμοσύνης που είχα χοριακή 4. Σου είχαν κρατήσει πολύ;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , silvy22 είπε:

Λίγο υπομονη ακόμη … μην απογοητεύεσαι να είσαι ήρεμη άλλωστε δεν μπορείς να κανείς κάτι να επηρεάσεις το αποτέλεσμα… κανε πράγματα να ξεχνιέσαι και θα περάσουν οι μέρες  .. ποτέ έχεις χοριακη ; 

Εγω κανονικά την Παρασκευή περιμένω να αδιαθετησω. Την προηγούμενη φορά είχα αδιαθετησει κανονικά. Χοριακη βέβαια θα κάνω όπως και να χει τη Δευτέρα. Θα περιμένει κι ο γιατρός μια απάντηση γιατί μέσα μου νιώθω ότι δε θέλω να πάω καν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...