Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Chris87 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, μιας και αναφέρατε το filicine πιο πάνω , ξέρει καμία από την εμπειρία της για πόσο χρονικό διάστημα το παίρνουμε αφού επιτευχθεί κυηση; 

filicine με τη σύμφωνη γνώμη του γιατρού εγώ παίρνω απ όταν ξεκίνησα προσπάθειες για εγκυμοσύνη και το έπαιρνα και σε όλη τη διάρκειά της, απλά μου είχε μειώσει τη δοσολογία κοντά στην αυχενική.

Στον φυσικό τροποποιημένο ακολουθούμε τη δική μας ωορρηξία, δηλαδή γίνεται περίπου που γίνεται χωρίς τα φάρμακα;

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

2 ώρες πρίν, Chris87 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, μιας και αναφέρατε το filicine πιο πάνω , ξέρει καμία από την εμπειρία της για πόσο χρονικό διάστημα το παίρνουμε αφού επιτευχθεί κυηση; 

Καλησπέρα! Εγώ το έπαιρνα σε όλο το πρώτο 3μηνο! Μετά την αυχενική μου το σταμάτησε ο γιατρός.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Chris87 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, μιας και αναφέρατε το filicine πιο πάνω , ξέρει καμία από την εμπειρία της για πόσο χρονικό διάστημα το παίρνουμε αφού επιτευχθεί κυηση; 

Καλησπέρα και σε σένα! Στην εγκυμοσύνη καθώς και στο θηλασμό, παίρνεις το gynotardyferon, που είναι σίδηρος μαζί με φυλλικό οξύ . Τουλάχιστον ο δικός μου γυναικολόγος αυτό μου σύστησε να κάνω και το συνεχίζω μέχρι σήμερα που η μπέμπα ειναι 3,5 μηνων

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Blue Velvet said:

Καλησπέρα και σε σένα! Στην εγκυμοσύνη καθώς και στο θηλασμό, παίρνεις το gynotardyferon, που είναι σίδηρος μαζί με φυλλικό οξύ . Τουλάχιστον ο δικός μου γυναικολόγος αυτό μου σύστησε να κάνω και το συνεχίζω μέχρι σήμερα που η μπέμπα ειναι 3,5 μηνων

Kι εγώ αυτό παίρνω. Βέβαια έχει πολύ μικρή ποσότητα φυλλικού αλλά για να έχω τόσο υψηλές τιμές μάλλον κάνει δουλειά

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Kι εγώ αυτό παίρνω. Βέβαια έχει πολύ μικρή ποσότητα φυλλικού αλλά για να έχω τόσο υψηλές τιμές μάλλον κάνει δουλειά

Μόλις μείνεις έγκυος (πολύ σύντομα δλδ 😉) θα παίρνεις μαγνήσιο, gynotardyferon και ασβέστιο. Όταν μπεις στο μήνα σου θα σου σταματήσει το μαγνήσιο,ενώ τα άλλα δύο θα τα παίρνεις και στο θηλασμό. Εγώ έπαιρνα κ παίρνω ακόμα και mollers σε κάψουλες. Με το καλό να φουσκώσει η κοιλίτσα ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

54 minutes ago, Blue Velvet said:

Μόλις μείνεις έγκυος (πολύ σύντομα δλδ 😉) θα παίρνεις μαγνήσιο, gynotardyferon και ασβέστιο. Όταν μπεις στο μήνα σου θα σου σταματήσει το μαγνήσιο,ενώ τα άλλα δύο θα τα παίρνεις και στο θηλασμό. Εγώ έπαιρνα κ παίρνω ακόμα και mollers σε κάψουλες. Με το καλό να φουσκώσει η κοιλίτσα ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! 🧡


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Αυτό για το filicine δε το ήξερα η αλήθεια , εγώ όταν βγήκε θετικό το τεστ στην έμβρυομεταφορα τότε και μίλησα με τον εδώ γυναικολόγο μου ,τον ρώτησα να ξεκινήσω και μου είπε όχι εντάξει ακόμα μη τρελενεσαι και αγχώνεσαι τόσα περνεις . Και η αλήθεια είναι μου έκανε εντύπωση γιατί ξέρω ότι από την αρχή πρέπει . 

Στις εξετάσεις που έκανα μετά με την Οικονομοπούλου βρέθηκε αυξημένη ομοκυστεΐνη έτσι μου είπε το οποίο διορθώνεται με filicine. Βέβαια μου είπε ότι δε πιστεύω ότι αυτό φταίει αλλά τώρα και εγώ περνώ της pregnacare που έχουν μέσα τη ρώτησα και μου είπε σε καλύπτει αυτό που έχει . 

Εχω καταλαβει τη σημασία του από το ότι το επισημαίνουν συνέχεια οι γιατροί είτε σε προγεννητικό έλεγχο, είτε στην εξωσωματική. Γενικά όταν είναι κάποια κοπέλα σε διαδικασία για απόκτηση παιδιού. Γνώμη μου να το παίρνεις μόνο του, όχι μέσα σε συμπλήρωμα που έχει πολλά και διάφορα. 

8 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Το Glucophage ειναι πράγματι αυτό για τον διαβήτη αλλά το δίνουν και αν έχεις αντίσταση στην ινσουλίνη ή γενικά παθολογική καμπύλη. Εμένα πχ μου το έδωσαν επειδή εχω υπογλυκαιμίες στις 2 ωρες μετά την γλυκόζη. Δεν είναι για όλους πάντως. Αν δεν το χρειάζεσαι δεν θα σου κάνει τίποτα. 
Λυγαριά έπαιρνα κι εγώ κάποτε και με είχε βοηθήσει με την περίοδο μου. Εχω διαβάσει πολλές κοπέλες που τις βοήθησε με τα κυστικά ωάρια από τον πρώτο κιόλας μήνα που το πήραν. Και ότι ρίχνει και την τιμή της FSH επίσης 

Κατερίνα, τη λυγαριά την παίρνεις με κάποιο χάπι? Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς είναι. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Eternity said:

Εχω καταλαβει τη σημασία του από το ότι το επισημαίνουν συνέχεια οι γιατροί είτε σε προγεννητικό έλεγχο, είτε στην εξωσωματική. Γενικά όταν είναι κάποια κοπέλα σε διαδικασία για απόκτηση παιδιού. Γνώμη μου να το παίρνεις μόνο του, όχι μέσα σε συμπλήρωμα που έχει πολλά και διάφορα. 

Κατερίνα, τη λυγαριά την παίρνεις με κάποιο χάπι? Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς είναι. 

Εγώ έπαιρνα βάμμα λυγαριάς σε σταγόνες 

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eternity said:

Σου είπε ο γιατρός πόσες να παίρνεις και πότε? 

Πάνε πολλά χρόνια που την έπαιρνα αλλά αν θυμάμαι καλά το κουτί λέει 15 σταγόνες το πρωί και 15 το βράδυ και μπορεί να έπαιρνα 10 και 10. Δεν είμαι σίγουρη. Νομίζω το είχα αναφέρει στον τότε γιατρό μου και μου είχε πει απλώς ok. Δεν πρέπει να προσπαθούσα καν για παιδί. Και αν και είχε κάνει δουλειά, μετά από ένα διάστημα απλώς βαρέθηκα να το παίρνω γιατί δεν μου άρεσε και σε γεύση. 

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Eternity είπε:

Εχω καταλαβει τη σημασία του από το ότι το επισημαίνουν συνέχεια οι γιατροί είτε σε προγεννητικό έλεγχο, είτε στην εξωσωματική. Γενικά όταν είναι κάποια κοπέλα σε διαδικασία για απόκτηση παιδιού. Γνώμη μου να το παίρνεις μόνο του, όχι μέσα σε συμπλήρωμα που έχει πολλά και διάφορα. 

Κατερίνα, τη λυγαριά την παίρνεις με κάποιο χάπι? Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς είναι. 

Πειράζει αν περνώ λες και τα δυο ? Και μόνο του και το το συμπλήρωμα που έχει και άλλα μέσα ? Αν και η Οικονομοπούλου είπε ότι μας καλύπτει η δόση που έχει μέσα αλλά αν είναι και μόνο του καλύτερα να πάρω ,χαχα τόσα περνούμε στο ένα δε θα τα χαλάσουμε χαχαχ !

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

filicine με τη σύμφωνη γνώμη του γιατρού εγώ παίρνω απ όταν ξεκίνησα προσπάθειες για εγκυμοσύνη και το έπαιρνα και σε όλη τη διάρκειά της, απλά μου είχε μειώσει τη δοσολογία κοντά στην αυχενική.

Στον φυσικό τροποποιημένο ακολουθούμε τη δική μας ωορρηξία, δηλαδή γίνεται περίπου που γίνεται χωρίς τα φάρμακα;

Ναι την δική μας. Καλημερα 

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Ria_ είπε:

Πειράζει αν περνώ λες και τα δυο ? Και μόνο του και το το συμπλήρωμα που έχει και άλλα μέσα ? Αν και η Οικονομοπούλου είπε ότι μας καλύπτει η δόση που έχει μέσα αλλά αν είναι και μόνο του καλύτερα να πάρω ,χαχα τόσα περνούμε στο ένα δε θα τα χαλάσουμε χαχαχ !

Φαντάζομαι δεν πειράζει, κάνε και μια αιματολογική κάποια στιγμή να δεις που είσαι. Οι γυναικολόγοι πάντως θέλουν υψηλό φυλλικό οξυ

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα! Για εμένα ξεκινάει μια δύσκολη εβδομάδα αναζητώντας συμπτώματα, με απογοήτευση γιατί δε βγάζω άκρη. Τελικά υπάρχουν συμπτώματα ή είναι ίδια με της περιόδου? Και το ρωτάω εγώ που έχω μείνει και 5 φορές έγκυος! 😂Άλλες φορές είχα νεύρα, αλλες όχι. Οι 4 βέβαια ήταν αποβολές και οι 3 με χαμηλή χοριακη. Και σε αυτή όμως που απέκτησα το γιο μου, θυμάμαι τα περισσότερα συμπτώματα πιο μετά, 1 βδομάδα μετά τη χοριακη. Ίσως κάποια υγρά να είχα νωρίτερα... Απο χτες που με έπιασε και μια ημικρανία το έχω σίγουρο ότι θα αδιαθετησω γιατί εδώ και 1 χρόνο η περίοδος συνοδεύεται με ημικρανίες. 

Τελοσπαντων, μια κουλούρα ακομη στη συλλογή μου. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Eternity είπε:

Φαντάζομαι δεν πειράζει, κάνε και μια αιματολογική κάποια στιγμή να δεις που είσαι. Οι γυναικολόγοι πάντως θέλουν υψηλό φυλλικό οξυ

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα! Για εμένα ξεκινάει μια δύσκολη εβδομάδα αναζητώντας συμπτώματα, με απογοήτευση γιατί δε βγάζω άκρη. Τελικά υπάρχουν συμπτώματα ή είναι ίδια με της περιόδου? Και το ρωτάω εγώ που έχω μείνει και 5 φορές έγκυος! 😂Άλλες φορές είχα νεύρα, αλλες όχι. Οι 4 βέβαια ήταν αποβολές και οι 3 με χαμηλή χοριακη. Και σε αυτή όμως που απέκτησα το γιο μου, θυμάμαι τα περισσότερα συμπτώματα πιο μετά, 1 βδομάδα μετά τη χοριακη. Ίσως κάποια υγρά να είχα νωρίτερα... Απο χτες που με έπιασε και μια ημικρανία το έχω σίγουρο ότι θα αδιαθετησω γιατί εδώ και 1 χρόνο η περίοδος συνοδεύεται με ημικρανίες. 

Τελοσπαντων, μια κουλούρα ακομη στη συλλογή μου. 

Η ημικρανία όντως ειναι συμπτωμα περιόδου συμβαίνει και σε εμένα πάντα.

Ο καθε οργανισμός βέβαια είναι διαφορετικός τι να πω 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...