Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Κράμπες περιόδου στην εγκυμοσύνη, μέχρι πότε?


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια. 

Είμαι στην 13 εβδομάδα και μέχρι στιγμής δεν είχα πολλές κράμπες περιόδου. Ίσως καμιά μικρή σουβλιά. 

Χθες το βράδυ για κανά 5 λεπτό ένιωθα πόνους περιόδου. Όχι τραγικούς αλλά αισθητους. 

Αναρωτιέμαι είναι φυσιολογικό? Μέχρι πότε είναι οκ να το νιώθουμε? 

Στην γιατρό πήγα προχθές και όλα ήταν μια χαρά. Αυχενική επίσης έχω κάνει . 

Εντωμεταξυ πριν καμιά βδομάδα ξεκίνησε και η υπερβολική δραστηριότητα του εντέρου. 

Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν σύσπαση της μήτρας. Ευτυχώς μετά αεριζομουν και εκεί κατάλαβα ότι είναι το έντερο. 

Μαγνήσιο μου είπε θα ξεκινήσω σε 2 εβδομάδες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Rainbow2023 είπε:

Γεια σας κορίτσια. 

Είμαι στην 13 εβδομάδα και μέχρι στιγμής δεν είχα πολλές κράμπες περιόδου. Ίσως καμιά μικρή σουβλιά. 

Χθες το βράδυ για κανά 5 λεπτό ένιωθα πόνους περιόδου. Όχι τραγικούς αλλά αισθητους. 

Αναρωτιέμαι είναι φυσιολογικό? Μέχρι πότε είναι οκ να το νιώθουμε? 

Στην γιατρό πήγα προχθές και όλα ήταν μια χαρά. Αυχενική επίσης έχω κάνει . 

Εντωμεταξυ πριν καμιά βδομάδα ξεκίνησε και η υπερβολική δραστηριότητα του εντέρου. 

Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν σύσπαση της μήτρας. Ευτυχώς μετά αεριζομουν και εκεί κατάλαβα ότι είναι το έντερο. 

Μαγνήσιο μου είπε θα ξεκινήσω σε 2 εβδομάδες. 

Καλημερα κορίτσι μου.. Εγώ είμαι στην 18η κ τις εχω ακομη.. Μου έδωσε μαγνήσιο που βοήθησε αλλά κ παλι καποιες μέρες είναι δύσκολες.. Αν είσαι λεπτουλα θα νιώθεις τα πονακια γιατί " ανοίγει " το σωμα σου. Αν είναι κρυφοι πόνοι εντέρου εμένα με βοήθησε πολύ η θερμοφορα στις πατούσες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

επισης αν γενικα ειναι ξανα ενοχλητικο δ ειναι κακο να μιλησες με τον γιατρο σου,κ να ξεκινησεις μαγνησιο λιγο νωριτερα καλου κακου

αλλα πολλα πονακια ειναι αναμενομενα.ανοιγουν τα παντα.τωρα αλλαξει το σωμα σου πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εγώ διανύω την 15η εβδομάδα, και εγώ νιώθω τσιμπιες ή ελαφριές κράμπες. Ή και εσωτερικά τσιμπιες. Εγώ παίρνω μαγνήσιο από την 11η εβδομάδα. 

Επίσης τράβηγμα μπορεί να νιώσω από φτέρνισμα, εμετό ή εάν σηκωθώ ίσως περίεργα από τον καναπέ. Είναι δυνατά τα τραβήγματα αυτά. Μου είπαν είναι φυσιολογικό γιατί είμαι λεπτή και τα νιώθω πιο έντονα.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...