Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Καθυστέρηση περιόδου με αρνητικό τεστ


Recommended Posts

Kαλησπέρα σε όλες, προσπαθούμε εδώ και κάποιο διάστημα να κάνουμε παιδάκι.Οι τελευταίες ελεύθερες επαφές μας ήταν σε επιβεβαιωμένες με τεστ ωορρηξίας γόνιμες μέρες. Με βάση το τεστ είχα ωορρηξία τη 12η μέρα του κύκλου (γενικά έχω σταθερό  και μικρό κύκλο 25-28 ημερών).Σήμερα είναι η 31η ημέρα και ακόμα να έρθει η περίοδος,έχω εδώ και αρκετές μέρες τα συμπτώματα της περιόδου (λίγο πιο ήπια από ό,τι συνήθως) και πολλά λευκά υγρά.Νομίζω ότι θα μου έρθει από ώρα σε ώρα,αλλά μέχρι σήμερα τίποτα ακόμα.Είχα κάνει ένα τεστ (από τα ευαίσθητα) την 21η μέρα του κύκλου δηλαδή 4 μέρες πριν την αναμενώμενη περίοδο και βγήκε αρνητικό.Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος με αρνητικό τεστ;Έχω διαβάσει και ακούσει διάφορα.Δεν θέλω να κάνω άλλο τεστ, καθώς φοβάμαι μήπως τελικά δεν είναι τόσο αξιόπιστα.Πότε θα ήταν καλό να πάω για Β Χοριακή; Αντιμετωπίζω επίσης ένα πρόβλημα επιληψίας και είμαι εδώ και κάποια χρόνια σε αντιεπιληπτική αγωγή.Όσο πιο γρήγορα λοιπόν μάθω αν είμαι έγκυος,τόσο το καλύτερο για νέα ρύθμιση της αγωγής από το νευρολόγο (άλλο άγχος και αυτό).Τι μου προτείνετε γενικά;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Kate86 είπε:

Kαλησπέρα σε όλες, προσπαθούμε εδώ και κάποιο διάστημα να κάνουμε παιδάκι.Οι τελευταίες ελεύθερες επαφές μας ήταν σε επιβεβαιωμένες με τεστ ωορρηξίας γόνιμες μέρες. Με βάση το τεστ είχα ωορρηξία τη 12η μέρα του κύκλου (γενικά έχω σταθερό  και μικρό κύκλο 25-28 ημερών).Σήμερα είναι η 31η ημέρα και ακόμα να έρθει η περίοδος,έχω εδώ και αρκετές μέρες τα συμπτώματα της περιόδου (λίγο πιο ήπια από ό,τι συνήθως) και πολλά λευκά υγρά.Νομίζω ότι θα μου έρθει από ώρα σε ώρα,αλλά μέχρι σήμερα τίποτα ακόμα.Είχα κάνει ένα τεστ (από τα ευαίσθητα) την 21η μέρα του κύκλου δηλαδή 4 μέρες πριν την αναμενώμενη περίοδο και βγήκε αρνητικό.Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος με αρνητικό τεστ;Έχω διαβάσει και ακούσει διάφορα.Δεν θέλω να κάνω άλλο τεστ, καθώς φοβάμαι μήπως τελικά δεν είναι τόσο αξιόπιστα.Πότε θα ήταν καλό να πάω για Β Χοριακή; Αντιμετωπίζω επίσης ένα πρόβλημα επιληψίας και είμαι εδώ και κάποια χρόνια σε αντιεπιληπτική αγωγή.Όσο πιο γρήγορα λοιπόν μάθω αν είμαι έγκυος,τόσο το καλύτερο για νέα ρύθμιση της αγωγής από το νευρολόγο (άλλο άγχος και αυτό).Τι μου προτείνετε γενικά;;

Κανένα τεστ δεν δείχνει 4 μέρες πριν την περίοδο διάβασε σωστά τις οδηγίες του τεστ δίνουν κάποια ποσοστά μόνο Κ αυτά αμφίβολα τέσσερις μέρες πριν . Ξανακάνε τεστ Κ πάρε δύο από διαφορετικές εταιρείες . Φυσικά μπορεί να είσαι έγκυος στην ουσία το τεστ που έκανες το έκανες λάθος 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Kate86 είπε:

Kαλησπέρα σε όλες, προσπαθούμε εδώ και κάποιο διάστημα να κάνουμε παιδάκι.Οι τελευταίες ελεύθερες επαφές μας ήταν σε επιβεβαιωμένες με τεστ ωορρηξίας γόνιμες μέρες. Με βάση το τεστ είχα ωορρηξία τη 12η μέρα του κύκλου (γενικά έχω σταθερό  και μικρό κύκλο 25-28 ημερών).Σήμερα είναι η 31η ημέρα και ακόμα να έρθει η περίοδος,έχω εδώ και αρκετές μέρες τα συμπτώματα της περιόδου (λίγο πιο ήπια από ό,τι συνήθως) και πολλά λευκά υγρά.Νομίζω ότι θα μου έρθει από ώρα σε ώρα,αλλά μέχρι σήμερα τίποτα ακόμα.Είχα κάνει ένα τεστ (από τα ευαίσθητα) την 21η μέρα του κύκλου δηλαδή 4 μέρες πριν την αναμενώμενη περίοδο και βγήκε αρνητικό.Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος με αρνητικό τεστ;Έχω διαβάσει και ακούσει διάφορα.Δεν θέλω να κάνω άλλο τεστ, καθώς φοβάμαι μήπως τελικά δεν είναι τόσο αξιόπιστα.Πότε θα ήταν καλό να πάω για Β Χοριακή; Αντιμετωπίζω επίσης ένα πρόβλημα επιληψίας και είμαι εδώ και κάποια χρόνια σε αντιεπιληπτική αγωγή.Όσο πιο γρήγορα λοιπόν μάθω αν είμαι έγκυος,τόσο το καλύτερο για νέα ρύθμιση της αγωγής από το νευρολόγο (άλλο άγχος και αυτό).Τι μου προτείνετε γενικά;;

Καλημέρα! Ελπίζω να έχεις σύντομα το επιθυμητό αποτέλεσμα.. εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις 1-2 μέρες ακόμα, να πιάσεις δλδ τις 5 μέρες καθυστέρησης και να πας κατευθείαν για χοριακη. Είναι η πιο ασφαλής εξέταση και έτσι κι αλλιώς, σε περίπτωση που είναι θετική, ο γιατρός θα σου ζητήσει τουλάχιστον δύο χοριακες για να δει αν υπάρχει διπλασιασμός.. επίσης, σε περίπτωση που με τόσες μέρες καθυστέρησης βγει αρνητική η χοριακή, δε θα έχεις αμφιβολία όπως με το τεστ και θα ψάξεις άλλου την αιτία της καθυστέρησης!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Kate86 είπε:

Kαλησπέρα σε όλες, προσπαθούμε εδώ και κάποιο διάστημα να κάνουμε παιδάκι.Οι τελευταίες ελεύθερες επαφές μας ήταν σε επιβεβαιωμένες με τεστ ωορρηξίας γόνιμες μέρες. Με βάση το τεστ είχα ωορρηξία τη 12η μέρα του κύκλου (γενικά έχω σταθερό  και μικρό κύκλο 25-28 ημερών).Σήμερα είναι η 31η ημέρα και ακόμα να έρθει η περίοδος,έχω εδώ και αρκετές μέρες τα συμπτώματα της περιόδου (λίγο πιο ήπια από ό,τι συνήθως) και πολλά λευκά υγρά.Νομίζω ότι θα μου έρθει από ώρα σε ώρα,αλλά μέχρι σήμερα τίποτα ακόμα.Είχα κάνει ένα τεστ (από τα ευαίσθητα) την 21η μέρα του κύκλου δηλαδή 4 μέρες πριν την αναμενώμενη περίοδο και βγήκε αρνητικό.Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος με αρνητικό τεστ;Έχω διαβάσει και ακούσει διάφορα.Δεν θέλω να κάνω άλλο τεστ, καθώς φοβάμαι μήπως τελικά δεν είναι τόσο αξιόπιστα.Πότε θα ήταν καλό να πάω για Β Χοριακή; Αντιμετωπίζω επίσης ένα πρόβλημα επιληψίας και είμαι εδώ και κάποια χρόνια σε αντιεπιληπτική αγωγή.Όσο πιο γρήγορα λοιπόν μάθω αν είμαι έγκυος,τόσο το καλύτερο για νέα ρύθμιση της αγωγής από το νευρολόγο (άλλο άγχος και αυτό).Τι μου προτείνετε γενικά;;

θα συμφωνησω με την λινα.το πρωτο τεστ 9μερες μετα την ωορρηξια ηταν παρα πολυ νωρις.η εμφυτευση,εφοσον υπαρξει συλληψη γινεται 5-12 μερες μετα.πλεον θεωρω μια χοριακη θα σου δειξει σιγουρα

εχεις αρκετες μερες καθυστερηση,καν'την.εχεις πιθανοτητες ,ετσι ωστε να ρυθμισεις κ το νευρολογικο

ολα να πανε καλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας με βοηθάτε πολύ.Ήμουν αρκετά αγχωμενη ή αλήθεια είναι.Επιπλέον νόμιζα πως τα πολύ ευαίσθητα τεστ έχουν αξιόπιστο αποτέλεσμα αρκετές μέρες πριν (λάθος ενημέρωση νομίζω ό,τι χειρότερο).Δεν μου ήρθε ακόμα.Θα κλείσω ραντεβού για χοριακή την Παρασκευή και σε περίπτωση που μου έρθει θα το ακυρώσω.Να είστε καλά ειλικρινά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Kate86 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας με βοηθάτε πολύ.Ήμουν αρκετά αγχωμενη ή αλήθεια είναι.Επιπλέον νόμιζα πως τα πολύ ευαίσθητα τεστ έχουν αξιόπιστο αποτέλεσμα αρκετές μέρες πριν (λάθος ενημέρωση νομίζω ό,τι χειρότερο).Δεν μου ήρθε ακόμα.Θα κλείσω ραντεβού για χοριακή την Παρασκευή και σε περίπτωση που μου έρθει θα το ακυρώσω.Να είστε καλά ειλικρινά!

Δεν πιστεύω να χρειάζεται να περιμένεις τόσες μέρες για να κάνεις το τεστ. Απ' τη στιγμή που είχες στοχευμένη επαφή κ η  ωορρηξία έγινε την 12η μέρα του κύκλου ακόμα κ σήμερα να έκανες χοριακη θα ήταν έγκυρο το αποτέλεσμα. Κ σε μικροβιολογικό χρειάζεσαι ραντεβού εκεί που ζεις? Δεν πας όποτε θες?

Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2023 at 2:43 ΜΜ, mama16 είπε:

Δεν πιστεύω να χρειάζεται να περιμένεις τόσες μέρες για να κάνεις το τεστ. Απ' τη στιγμή που είχες στοχευμένη επαφή κ η  ωορρηξία έγινε την 12η μέρα του κύκλου ακόμα κ σήμερα να έκανες χοριακη θα ήταν έγκυρο το αποτέλεσμα. Κ σε μικροβιολογικό χρειάζεσαι ραντεβού εκεί που ζεις? Δεν πας όποτε θες?

Καλησπέρα, θα μπορούσα να πάω και χωρίς ραντεβού.Απλά έλεγα να περιμένω λίγο μήπως μου έρθει.Μέχρι τώρα ακόμα τίποτα,οπότε θα πάω αύριο το πρωί.Έχω όμως μια ερώτηση ακόμα.Υπάρχει περίπτωση το τεστ ωορρηξίας να έκανε λάθος;Και απλά να άλλαξε ο κύκλος μου και να είχα ωορρηξία πολύ αργότερα και για αυτό να έχω καθυστέρηση;Την μέρα του τεστ πάντως είχα τα συμπτώματα της ωορρηξίας.Θα φανεί στη χοριακή.Ευχαριστώ πολύ πάντως

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Kate86 είπε:

Καλησπέρα, θα μπορούσα να πάω και χωρίς ραντεβού.Απλά έλεγα να περιμένω λίγο μήπως μου έρθει.Μέχρι τώρα ακόμα τίποτα,οπότε θα πάω αύριο το πρωί.Έχω όμως μια ερώτηση ακόμα.Υπάρχει περίπτωση το τεστ ωορρηξίας να έκανε λάθος;Και απλά να άλλαξε ο κύκλος μου και να είχα ωορρηξία πολύ αργότερα και για αυτό να έχω καθυστέρηση;Την μέρα του τεστ πάντως είχα τα συμπτώματα της ωορρηξίας.Θα φανεί στη χοριακή.Ευχαριστώ πολύ πάντως

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι. Δεν έχω κάνει ποτέ τεστ ωορρηξίας και δεν ξέρω πως λειτουργεί αλλά δεν πιστεύω να έκανε λάθος. Κ απ' τη στιγμή που λες ότι γενικά έχεις μικρό κύκλο συνάδει με την ωορρηξία που σου έδειξε το τεστ! 

Πάντως εγώ πιστεύω ότι θα είσαι, ελπίζω να μην πέσω έξω.. Εγώ σε 3 εβδομάδες γεννάω. Είχα επαφή την 11η μέρα του κύκλου με κύκλο περίπου 29-30 μέρες. Μια μέρα πριν να κλείσω τις 30 μέρες απ' την περίοδο έκανα χοριακη κ βγήκε θετική. Εσύ με μικρότερο κύκλο κ ήδη σε καθυστέρηση θα δείξει σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, mama16 είπε:

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι. Δεν έχω κάνει ποτέ τεστ ωορρηξίας και δεν ξέρω πως λειτουργεί αλλά δεν πιστεύω να έκανε λάθος. Κ απ' τη στιγμή που λες ότι γενικά έχεις μικρό κύκλο συνάδει με την ωορρηξία που σου έδειξε το τεστ! 

Πάντως εγώ πιστεύω ότι θα είσαι, ελπίζω να μην πέσω έξω.. Εγώ σε 3 εβδομάδες γεννάω. Είχα επαφή την 11η μέρα του κύκλου με κύκλο περίπου 29-30 μέρες. Μια μέρα πριν να κλείσω τις 30 μέρες απ' την περίοδο έκανα χοριακη κ βγήκε θετική. Εσύ με μικρότερο κύκλο κ ήδη σε καθυστέρηση θα δείξει σίγουρα.

με το καλο @mama16!περασε ο καιρος!!καλες γιορτες!(σορρυ για το ασχετο απο τη θεματοθετρια)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , vikib είπε:

με το καλο @mama16!περασε ο καιρος!!καλες γιορτες!(σορρυ για το ασχετο απο τη θεματοθετρια)

Αχ ναι πέρασε ο καιρός κ τώρα έχω αγχωθει πολύ.... Άντε πάλι νεογέννητο, ζηλιες κλπ.. Απολαμβάνω τώρα τις μέρες ηρεμίας!!!! 😆 Καλές γιορτές να έχουμε! 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...