Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍 μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά και υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Να μαθουν τα παιδια και η αλλη γυναικα για την απιστια?


stratos19

Recommended Posts

Καποια στιγμη ανακαλυψα οτι η γυναικα μου εχει σχεση με αλλον ενω εγω το διατημα εκεινο ημουν σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση (λογω οικονομικων ,εργασιας κτλ.)Μετα απο καιρο καταφερα να συνελθω λιγοκαι να ζητησω διαζυγιο, μου ζητησε να κανουμε μια προσπαθεια ,πραγμα τομ οποιο εγινε αλλα καταλαβα οτι η σχεση της δεν ειχε ληξει οποτε θελω να παρω διαζυγιο. Το θεμα ειναι οτι στα 3 παιδια μου (ενηλικα) φαινεται οτι εγω φταιω αποκλειστικα και λογω της προηγουμενης ψυχολογικης καταστασης μου.  θελω να ενημερωσω τα παιδια μου, χωρις πολλες λεπτομερειες, για το τι εγινε και για τις ευθυνες και των δυο,οπως επισης δεν ξερω αν πρεπει να ενημερωσω και την αλλη γυναικα (με παιδια) για την κατασταση γιατι εμαθα οτι ο ανδρας της το εχει ξανακανει μαλλον χωρις να το ξερει. Εχει κανεις αναλογ εμπειρεια, καθε αποψη δδεκτη, ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, stratos19 είπε:

Καποια στιγμη ανακαλυψα οτι η γυναικα μου εχει σχεση με αλλον ενω εγω το διατημα εκεινο ημουν σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση (λογω οικονομικων ,εργασιας κτλ.)Μετα απο καιρο καταφερα να συνελθω λιγοκαι να ζητησω διαζυγιο, μου ζητησε να κανουμε μια προσπαθεια ,πραγμα τομ οποιο εγινε αλλα καταλαβα οτι η σχεση της δεν ειχε ληξει οποτε θελω να παρω διαζυγιο. Το θεμα ειναι οτι στα 3 παιδια μου (ενηλικα) φαινεται οτι εγω φταιω αποκλειστικα και λογω της προηγουμενης ψυχολογικης καταστασης μου.  θελω να ενημερωσω τα παιδια μου, χωρις πολλες λεπτομερειες, για το τι εγινε και για τις ευθυνες και των δυο,οπως επισης δεν ξερω αν πρεπει να ενημερωσω και την αλλη γυναικα (με παιδια) για την κατασταση γιατι εμαθα οτι ο ανδρας της το εχει ξανακανει μαλλον χωρις να το ξερει. Εχει κανεις αναλογ εμπειρεια, καθε αποψη δδεκτη, ευχαριστω.

Για το θέμα των παιδιών,καλό θα ήταν να απευθυνθείτε σε κάποιον παιδοψυχολογο σχετικά με το πώς να τους το πείτε. Για την άλλη γυναίκα,εγώ αν ήμουν στη θέση της πάντως,θα ήθελα να ξέρω ότι ο άντρας μου με κοροϊδεύει,έτσι ωστε να μην χάσω κ άλλα χρόνια από τη ζωή μου με έναν ψεύτη 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, stratos19 είπε:

Καποια στιγμη ανακαλυψα οτι η γυναικα μου εχει σχεση με αλλον ενω εγω το διατημα εκεινο ημουν σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση (λογω οικονομικων ,εργασιας κτλ.)Μετα απο καιρο καταφερα να συνελθω λιγοκαι να ζητησω διαζυγιο, μου ζητησε να κανουμε μια προσπαθεια ,πραγμα τομ οποιο εγινε αλλα καταλαβα οτι η σχεση της δεν ειχε ληξει οποτε θελω να παρω διαζυγιο. Το θεμα ειναι οτι στα 3 παιδια μου (ενηλικα) φαινεται οτι εγω φταιω αποκλειστικα και λογω της προηγουμενης ψυχολογικης καταστασης μου.  θελω να ενημερωσω τα παιδια μου, χωρις πολλες λεπτομερειες, για το τι εγινε και για τις ευθυνες και των δυο,οπως επισης δεν ξερω αν πρεπει να ενημερωσω και την αλλη γυναικα (με παιδια) για την κατασταση γιατι εμαθα οτι ο ανδρας της το εχει ξανακανει μαλλον χωρις να το ξερει. Εχει κανεις αναλογ εμπειρεια, καθε αποψη δδεκτη, ευχαριστω.

Καλησπέρα! Νομίζω ότι εφόσον τα παιδιά σου είναι ενήλικα, η απόφαση είναι πιο εύκολη.. θα μπορούσες να τα ενημερώσεις με κάποιον, ήπιο ας πούμε τρόπο, ότι δε σε βαραίνει η αποκλειστική ευθύνη για το διαζύγιο.. τώρα όσον αφορά για την άλλη οικογένεια, εγώ θα σου έλεγα να μην μπλεχτείς.. δεν είσαι και σίγουρος άλλωστε ότι δεν γνωρίζει και απλά κάνει τα στραβά μάτια. Αυτά τα πράγματα συνήθως βγαίνουν στο φως κάποια στιγμή, αλλά όλοι στην αρχή τα βάζουν με τον αγγελιαφόρο!

Με το καλό όλα και ελπίζω να περάσεις κάπως όμορφα τις γιορτές, μέσα σε όλα αυτά.. ή αν όχι όμορφα, τουλάχιστον ήρεμα!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Για το θέμα των παιδιών,καλό θα ήταν να απευθυνθείτε σε κάποιον παιδοψυχολογο σχετικά με το πώς να τους το πείτε. Για την άλλη γυναίκα,εγώ αν ήμουν στη θέση της πάντως,θα ήθελα να ξέρω ότι ο άντρας μου με κοροϊδεύει,έτσι ωστε να μην χάσω κ άλλα χρόνια από τη ζωή μου με έναν ψεύτη 

Αυτο σκεφτομουν και εγω για την αλλη γυναικα να μαθει και ας το διαχειρηστει αναλογα. Ευχαριστω πολυ για την γνωμη σου

8 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Καλησπέρα! Νομίζω ότι εφόσον τα παιδιά σου είναι ενήλικα, η απόφαση είναι πιο εύκολη.. θα μπορούσες να τα ενημερώσεις με κάποιον, ήπιο ας πούμε τρόπο, ότι δε σε βαραίνει η αποκλειστική ευθύνη για το διαζύγιο.. τώρα όσον αφορά για την άλλη οικογένεια, εγώ θα σου έλεγα να μην μπλεχτείς.. δεν είσαι και σίγουρος άλλωστε ότι δεν γνωρίζει και απλά κάνει τα στραβά μάτια. Αυτά τα πράγματα συνήθως βγαίνουν στο φως κάποια στιγμή, αλλά όλοι στην αρχή τα βάζουν με τον αγγελιαφόρο!

Με το καλό όλα και ελπίζω να περάσεις κάπως όμορφα τις γιορτές, μέσα σε όλα αυτά.. ή αν όχι όμορφα, τουλάχιστον ήρεμα!

Σε ευχαριστω πολυ , απλως και εγω θα ηθελα να ηξερα απο πιο νωρις τι συμβαινει αν ειχε καποιος το θαρρος να με ενημερωσει,πιστευω θα το διαχειριζομουν καλυτερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...