Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, Terry1986 είπε:

       

       

      @Kate89Θυμισε μ τη Δευτερα εκανες την εμβρυομεταφορα? Εγω π την εκανα το περασμενο Σαββατο ειχα λιγο καφε την Παρασκευη το βραδυ στο σερβιετακι κ στο σκουπισμα και μετα ειχα ελαχιστο στο σκουπισμα κ σημερα το πρωι...θεωρω πως ειναι παλιο αιμα το οποιο βγαινει μαζι με την κολπικη προγεστερονη.. τελικά αφου δε συνεχίστηκε φαντασου δεν πηρα καν το γυναικολογο μ! Πανικοβληθηκα την Παρασκευή το βραδυ κ μετα ηρεμησα.. αναδιοργανωσα τις σκεψεις μ, διαβασα το μηνυματα σας ,πηγα πηρα 2 τεστ ενα κλασσικο κ ενα ψηφιακό βγηκαν κ τα δυο θετικα κ ηρεμησα.. τ τρελου κοινως..

      γενικα συνηθως το κοκκινο ειναι ανησυχητικο & ειδικα μαζι με εντονο πονο..

      @Kate89 Επισης καταλαβαινω πως παιρνεις αρκετη προγεστερονη ανεφερες κ προλουτεξ αρα περιοδος πολυ δυσκολα θα σ ερθει..

      Γενικα οι περισσοτερες κοπελες π ειχαν λιγο καφε ειχαν θετικη χοριακη

       

      Ευχαριστουμε πολυ @Eflenew & @Fay_!!! @Fay_ δυστυχώς δεν ξερω να σε βοηθησω για τα τραβηγματα π λες αλλα οπως το ακουω μ ακούγεται λογικο..

      @NelsΘα ρωτησω κ εγω μηπως να την μεταφερω σε αλλη συριγγα..πραγματικα κανω μια βδομαδα μονο κ εχω γινει ηδη χαλια..κ τις προηγουμενες φορες χαλια γινομουν απο μελανιες αλλα ρε συ δε θυμαμαι να πονούσα τοσο.. εκτος αν το εχω ξεχασει το να πω.. κ θα κανω κ εγω αν ολα πανε καλα σε ολη την εγκυμοσυνη οπως εσυ..

      @Bluee19 Βαριεμαι να σου πω να ανεβω Μαρουσι να την κανω στον γιατρο που ξερω πως θα βγει τσακ μπαμ γτ εχω παρει κ την 7ημερη αδεια (δουλευω κοντα οποτε υπο αλλες συνθηκες θα βολευε) κ ετσι ρωτησα μερικα κοντα μου κ βρηκα ενα που μ ειπε θα μ τη βγαλει 11-12.. ολοι οι αλλοι μ ελεγαν μεσημερι ή απογευμα..καμια ενσυναισθηση με την αγωνια μας...τους ελεγα ειμαι απο εξωσωματικη κλπ..τπτ..χαχαχχ

      Επισης αν θυμαμαι απο το ολο στορυ σου στο φορουμ ειμαστε στον ιδιο γιατρο αρα το Σάββατο ειμασταν παρέα στο σαλονακι της αναμονης!!!🤪🥰

      Εσυ τι ωρα υπολογιζεις να εχεις νεακια?

      Αχχχ ποσό χαίρομαι άρα τα λέγαμε κι από κοντά !!! Εγώ πάλι ξύπνησα πρωί πρωί άρα θα πάω τώρα όπου ναναι !!! Εμένα σε ένα μικροβιολογικό εδώ κοντά έχει τύχει να μου βγάλουν αποτελέσματα και σε μισή ώρα άρα ελπίζω να νιώσουν το άγχος και να μου τα βγάλουν κατευθείαν χαχαχα !!!!!

      @Fay_ @Eflenew ευχαριστούμε πολύ θα σας ενημερώσουμε σύντομα 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

      πρίν από 6 λεπτά , Kate89 είπε:

      Καλημέρα κορίτσι μου!

      Ναι την προηγούμενη Δευτέρα έκανα εμβρυομεταφορα δύο εμβρύων τριών ημερών!

      Καλά αποτελέσματα να έχεις σήμερα!! Και καλή εβδομάδα ♥️♥️

      Καλημέρα 🩷 

      ευχαριστουμε πολύ 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Να σας ζήσει Δεσποινούλα η κορούλα σας!!!!!Να είναι γερή και ευτυχισμένη!!

Καλημέρα και σε όλα τα κορίτσια!

Είχα και χτες βράδυ πονάκια αλλά σήμερα τίποτε...Να έχει εμπεδωθεί άραγε?

Αύριο έχω non stress και θα με δει ο καινούριος γιατρός! Η δική μου θα λείπει μέχρι 30!


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

:idea: moritsa 2/9 αγοράκι κοριτσάκι :idea: 18/7 :idea:

:idea: mimika84 6/8 αγοράκι :idea: 23/7 :idea:

:idea: agtog 24/7 ή 6/8 ΙΑΣΩ κοριτσάκι :idea:24/7 :idea:

:idea: Despina80 6/8 κοριτσάκι :idea: 25/7 :idea:

leta800 1-5/08 αγοράκι

ridi 3/8 κοριτσάκι

evri 10/8 αγοράκι

chiqui 11/08 ΡΕΑ αγοράκι

zipounaki 13/08

Greta 17/08 ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ αγοράκι

ΑΝΝΑ27! 18/08 ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ αγοράκι

aniabell 19/8 (15 μερες νωριτερα) κοριτσάκι

eirinomama 20/8 αγοράκι

geo_angela 22/8 ΑΚΕΣΩ ΒΟΛΟΥ αγοράκι

ARCHON 23/08 κοριτσάκι

afroad 24/8 κοριτσάκι

libero10 27/08 αγοράκι

Marilenaath 28/08 ΜΗΤΕΡΑ ΚΡΗΤΗΣκοριτσάκι

ριτα79 30/8 (15 μερες νωρίτερα) κοριτσάκι

myrina 3/9 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (ΠΑΓΝΗ) κοριτσάκι

hara82 4/9 ΜΗΤΕΡΑ αγοράκι

elisabeth 6/9 αγοράκι

Rodakinoula 6/9 αγοράκι

kerasia 7/9 (μεσα Αυγούστου)ΜΗΤΕΡΑ κοριτσάκι

annia 10/9 ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ κοριτσάκι

angelikig 10/9 κοριτσάκι

Νιονιώ 12/9 κοριτσάκι

fairytale 30/9 αγοράκι


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δέσποινα να σας ζήσει η κορούλα σου!!! :D Περιμένουμε τα νέα σας σύντομα!!! :D

Γκρέτα δεν έχω εμπειρίες και δεν μπορώ να σε βοηθήσω :| σόρρυ :?

Τάνια έλεος οι γείτονες!! 3 το πρωί για το καρπούζι;; :tongue:

Έλενα δεν είναι η μέρα σου σήμερα μάλλον :rolleyes: Όσο για το φαί, ε αντί για γιουβαρλάκια έγινε ρυζότο! Και τί έγινε;; Αφού το έσωσες κάπως πάλι καλά!! ;)

Άννια λες να είσαι εσύ η επόμενη;; Νωρίς δεν είναι;; :confused:

Μορίτσα μου εύχομαι να πάρετε σύντομα τα μωράκια σας στο σπίτι!!! :D

Λέτα μου μην το σκέφτεσαι! Προσπάθησε να είσαι χαλαρή όσο μπορείς!!

Κορίτσια εγώ κοιμάμαι τελευταία σαν το βόδι, αλλά δεν έχω τύψεις καθόλου!! Γιατί αφενώς το βράδυ δεν κάνω καλό ύπνο και έτσι αναπληρώνω το πρωί (ως το μεσημέρι :tongue:) και αφετέρου όταν έρθει το μωράκι μας νομίζω θα τον ξεχάσω τον ύπνο, οπότε όσο προλάβω τώρα!! :lol:

Εχθές βγήκαμε με παλιούς συμφοιτητές, είχαμε πολλά χρόνια να βρεθούμε μαζί έτσι, και είχε πολύ γέλιο!! Περάσαμε πολύ όμορφα, ήπια και 2 warsteiner (μου αρέσει περισσότερο από την buckler) και είναι και 0%!!

Σήμερα θα ψήσω κουνελάκι (η πεθερά μου μας το έδωσε) αλλά δεν ξέρω πως.. Δεν το έχω ξανακάνει... Θα ψάξω στο ιντερνέτι!! :tongue:

Αισθάνομαι περίεργα κάθε φορά που γράφω στην λίστα την ημερομηνία γέννησης για τα κοριτσάκια που γεννάνε.. Σήμερα όταν έγραφα στην Δέσποινα ανατρίχιασα.. Ίσως επειδή νοιώθω πως έρχεται και η σειρά μου.. Αχ... Περίεργο συναίσθημα.. Θα γίνω μανούλα!! :D


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο:

http://www.lovecooking.gr/%CE%A3%CF%85%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B3%CE%AD%CF%82/%CE%A0%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9/item/6941-K%CE%BF%CF%85%CE%BD%CE%AD%CE%BB%CE%B9-%CE%BC%CE%B5-%CE%BC%CF%80%CF%8D%CF%81%CE%B1

ή

http://www.homefood.gr/recipes/recipe.asp?cat=1&id=2779

Και τα δύο όμως από ότι λένε οι συνταγές είναι γρήγορα, οπότε θα αρχίσω να μαγειρεύω κατά τις 4, αφού σχολάει αργά ο αντρούλης μου!! :cool: Και στο μεταξύ θα πιάσω το σίδερο που έχω τα άπειρα ζιπουνάκια και φορμάκια να σιδερώσω!!

Μόλις πριν λίγο πήρα και στην δημόσια τράπεζα και παράγγειλα το κιτ, θα μου το στείλουν αύριο με κούριερ, οπότε θα το έχω μεθαύριο λογικά! Πάει κι αυτό!! Ένα ένα μπαίνουν τα πράγματα στη θέση τους!! ;)


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μυρινα οντως ειναι πραγματικα περιεεργο που ενα ενα τα μωρακια μας αρχισαν να βγαινουν!

Συμπεθερα λες να μας την κανει ο σκιουρος σήμερα? Αφηνω σε εσενα τις ελπιδες μου μπας και το αποφασισει και η δικια μου χαχχαχα

Γρετα και οι πονοι στη μεση ειναι συσπασεις, γενικα η μεση δειχνει οτι ισως να πλησιαζει και ενας τοκετος παρακολουθησε το και μιλησε με το γιατρο σου

Καναμε μπανιο με την μικρη αλλα αδικα ειμαστε και οι συο μουσκεμα! Το απογευμα κανονισα να παω με φιλες για καφεδακι το τελευταιο απο οτι φαινετε πριν τον ερχομο της μπεμπας!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα μαζι του κοριτσια.taniabell αυτο μου ειπε κ εκεινος.προετοιμαζεται η μητρα.να το παρακολουθω λεει κ αν με ξαναπιασει να τον ενημερωσω.φοβαμαι πολυ.δεν ενοιωθα κ το μωρο σχεδον καθολου.κ μου ειπε οτι τουλαχιστον 10 φορες την ημερα πρεπει να τα νοιωθουμε.κ επειδη στεναχωρηθηκα λες κ το ενοιωσε ο μπεμπης κ τωρα μ εχει ταραξει αλλα δεν με νοιαζει.κατα τ αλλα ειμαι πολυ τρομαγμενη αν με βλεπατε απο καμμια καμερα θα γελαγατε νομιζω.


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

σήμερα πήρα τα αποτελέσματα των τελευταίων εξετάσεων που μου έγραψε ο γιατρός. Εκτός απο τα συνηθισμένα που κάνω κάθε μήνα είχα και άμεσο κολπικό καθώς και καλλιέργεια κολπικού για στρεπτόκοκκο.

Δυστυχώς το άμεσο κολπικό έδειξε μύκητες (τρίτη φορά σε αυτή την εγκυμοσύνη). Κάτι που δεν με είχε απασχολήσει ποτέ πριν.

Το χειρότερο νομίζω (κοντεύω να σκάσω) είναι οτι η καλλιέργεια έδειξε οτι έχω χρυσίζων σταφυλόκοκκο....

Δεν ξέρω τίποτα για αυτό παρά μόνο οτι πρέπει να πάρω αντιβίωση άμεσα. Ψάχνω στο internet και κοντεύω να σκάσω.

Έχω σήμερα ραντεβού με τον γιατρό για το πρώτο nst. Ελπίζω να με διαφωτίσει.

Εάν γνωρίζει καμιά κοπέλα κάτι, θα χαιρόμουν να το μοιραστεί μαζί μου.

Απ' οτι καταλαβαίνετε ψυχολογικά είμαι χάλια.

Link to comment
Share on other sites

Δεσποινακι να σου ζήσει η κούκλα....πολλές ώρες κράτησε... Ελπίζω να Ταλαιπωρήθηκες όσο το δυνατόν λιγότερο...

Archon θα σκάσει που κολλήσει τον σταφυλοκοκκο η για την αντίβιωση;;;απο όσο ξέρω και εγω πρέπει να πάρεις αλλα στην εβδομάδα που είσαι δεν θα κανείς ζημιά στο μωρο μην ανησυχείς... Εγω να φανταστείς είχα πάρει στο πρώτο τρίμηνο..... Όλα θα πανε καλα ρωτά τον γιατρο και θα δεις... Καλη επιτυχία στο nst περιμένουμε νέα....


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ARCHON μυκητες εκανα και εγω και εκανα θεραπεια 2 φορες ταλαιπωρια μια πλενομουν με χαμομηλι,μια με σοδα και κολπικα υποθετα βεβαια στην πρωτη καμμια φορα,για το αλλο δεν ξερω να σε διαφωτισω .Μην φοβασαι παντως την αντιβιωση αν ειναι απαραιτητη να την παρεις εγω εχω παρει περιπου 20 μερες σε ολη την εγκυμοσυνη με διακοπες απο τον 3ο μηνα μια χαρα αναπτυχθηκε το μωρο.

Φυσιολογικα θα γεννησεις και εχεις αγχωθει τοσο;.Αν κανεις καισαρικη δεν θα εχει αμμεση επαφη με το προβλημα το παιδι απ'οσα εχω ακουσει τουλαχιστον


wDsdp3.png
Link to comment
Share on other sites

MarilenaAth σιγα μην μας τα φορεσουν κιολας τα παιδια τους φερνουμε στον κοσμο,να κανουν υπομονη λιγο ε μα!!!

geo_angela το ιδιο πιστευω και εγω γιατι με πιανει το μεσημερι περισσοτερο οταν η ζεστη ειναι στο φουλ!!!


wDsdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

σήμερα πήρα τα αποτελέσματα των τελευταίων εξετάσεων που μου έγραψε ο γιατρός. Εκτός απο τα συνηθισμένα που κάνω κάθε μήνα είχα και άμεσο κολπικό καθώς και καλλιέργεια κολπικού για στρεπτόκοκκο.

Δυστυχώς το άμεσο κολπικό έδειξε μύκητες (τρίτη φορά σε αυτή την εγκυμοσύνη). Κάτι που δεν με είχε απασχολήσει ποτέ πριν.

Το χειρότερο νομίζω (κοντεύω να σκάσω) είναι οτι η καλλιέργεια έδειξε οτι έχω χρυσίζων σταφυλόκοκκο....

Δεν ξέρω τίποτα για αυτό παρά μόνο οτι πρέπει να πάρω αντιβίωση άμεσα. Ψάχνω στο internet και κοντεύω να σκάσω.

Έχω σήμερα ραντεβού με τον γιατρό για το πρώτο nst. Ελπίζω να με διαφωτίσει.

Εάν γνωρίζει καμιά κοπέλα κάτι, θα χαιρόμουν να το μοιραστεί μαζί μου.

Απ' οτι καταλαβαίνετε ψυχολογικά είμαι χάλια.

Δυστηχως κοπελα μου δεν ξερω κατι να σε βοηθησω...μην αγχωνεσαι ομως. Θα σου πει ο γιατρος σου που σιγουρα θα γνωριζει...ευχομαι ολα να πανε καλα!!! Αληθεια γιατι εκανες καλλιεργια? ειχες καποια συμπτωματα? εμενα δεν μου εχει γραψει να κανω ουτε τωρα ουτε στην πρωτη εγκυμοσυνη... :confused:

MarilenaAth σιγα μην μας τα φορεσουν κιολας τα παιδια τους φερνουμε στον κοσμο,να κανουν υπομονη λιγο ε μα!!!

Αχ κοπελα μου μακαρι να εχεις δικαιο!!! :tongue:

Μόλις πριν λίγο πήρα και στην δημόσια τράπεζα και παράγγειλα το κιτ, θα μου το στείλουν αύριο με κούριερ, οπότε θα το έχω μεθαύριο λογικά! Πάει κι αυτό!! Ένα ένα μπαίνουν τα πράγματα στη θέση τους!! ;)

[/color]

Αναστασια και μενα μου ηρθε σημερα!!! πρεπει τωρα να συμπληρωσω τα χαρτια για να ειναι ετοιμο. κανονησε πως θα το στειλεις πισω στην Αθηνα γιατι τα απλα κουριερ δεν αναλαμβανουν την ευθυνη... εμεις στον Δημητρη το ειχαμε στειλει με ειδικη μεταφορικη γεννετικου υλικου. αν χρειαστεις πληροφοριες πεςμου...


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...