Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Προσπαθεις συλληψης για δευτερο παιδακι..


Recommended Posts

Αντε καλε καθεσαι κια αγχωνεσαι με τα ποσοστα!!!!!

μετα απο μια αποβολη η πιθανοτητα να ξαναποβαλεις ειναι ελαχιστη.....

διαβασα σε μια ερευνα.......εμενα μου λες...

Καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος,εχει τις δικες του αναγκες,αντοχες..

Ασε τις στατιστικες κατα μερος...παρε αγκαλιτσα τον αντρουλη σου...και βουρ στο ψητο....καποια στιγμη θα ειναι και η δικια σας δε μπορει....

γουτσου γουτσου χωρις αγχος :tongue::tongue:

Η προσπαθεια προσπαθεια αλλα ασ το απολαυσουμε κιολας βρε τσουπρες:tongue:;);)

εγω να σου πω κοριτσι την αληθεια καπου διαβασα αλλα δεν θυμαμαι που οτι μια πρωτη εγκυμοσυνη οι πιθανοτητες ειναι 85% εγκυμοσυνη και 15% αποβολη,μετα απο την πρωτη αποβολη η δευτερη φορα που θα υπαρξει εγκυμοσυνη ειναι 70% εγκυμοσυνη και 30% αποβολη και σε μια τριτη ακομα πιο χαμηλο το ποσοστο για μια τελειομηνη εγκυμοσυνη..

τρομαξα οταν το διαβασα πολυ,αλλα δεν θυμαμαι που για να το ''βαλω'' να το δειτε.ειπα εγω τωρα που εχω 2 αποβολες δηλαδη??

τελος παντων αισιοδοξια τι να πω??οργανισμος ειναι αυτος οτι θελει κανει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια διαβάστε αυτό:

http://www.familylife.gr/el/prin-tin-egkymosini/gonimotita/812-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CF%85%CE%BC%CE%BF%CF%83%CF%8D%CE%BD%CE%B7-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%AE

Λέει ότι σύμφωνα με νέα έρευνα, οι γυναίκες άνω των 35 ετών καλό είναι να μην καθυστερούν καθόλου να ξαναμείνουν έγκυες μετά από μια αποβολή γιατί θα έχουν μεγαλύτερες πιθανότητες για μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

εγω εμεινα εγκυος Ιουλιο του 2011 και ξανα εμεινα μετα απο 14 μηνες δηλαδη Σεπτεμβριο του 2012,το αφησαμε παρα πολυ (για διαφορους λογους) και δεν επρεπε να γινει ετσι.

το σκεφτηκα αυτο μετα της 2η αποβολη,αλλα δεν μπορουσε να γινει διαφορετικα δυστυχως.

τωρα ομως δεν θα το αφησουμε τοσο καιρο,αμεσως μετα την θεραπεια και τις εξετασεις που θα κανω θα ξεκινησουμε αμεσως τις προσπαθειες εννοειτε..

πιστευω παντως οτι αν η πρωτη με την δευτερη εγκυμοσυνη εχουνε πολλα χρονια διαφορα νομιζω πως το σωμα '' ξεχναει'',ενω αν ειναι κοντα το σωμα ''θυμαται''

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε ευη μου δεν λεω οτι με ειπες εσυ κακια,αλλα λεω δεν ειμαι κακος ανθρωπος,εχω αγνη ψυχη,:rolleyes:

καταλαβα οτι με ειπες παραπονιαρα και ειμαι ναι..χαχα

ωραια ειναι η νεα αρχη αλλα δυσκολη μακρια απ τους ανθρωπους σου,αλλα εχω τοση ηρεμια πυ δεν την αντεχω ειλικρινα,ειναι και πολυ ησυχη η κορουλα μου δεν κανει και αυτη λιγο φασαρια να νιωθω καπως,ειμαι μαζοχα ε???

χαλαρωσε και εσυ και θα σου ερθει το μωρουλι που επιθυμεις,ποσο ειναι το κοριτσακι σου?δεν θυμαμαι καθολου,μου εχεις πει παντως,αλλα αλτσχαιμερ..

αχ και τι δε θα έδινα για λίγη ηρεμία!!!!Ηδική μου είναι 3 και καταλαβαίνεις....

Θέλω κι εγώ τατουάζ για τον γιο μου!!!Ο άντρας μου έκανε ένα, αλλά εγώ δεν το τολμάω ακόμα..Λέω να περιμένω όταν προκύψει και το δεύτερο παιδάκι και κάνω κάτι τότε :)

ΥΓ. Καλή αρχή στη νέα σας ζωή Τζενάκι!

Ευάκι, με ρώτησες αλλά το ξέχασα, είμαι στην 23η ημέρα του κύκλου μου με άριστα το 31 :tongue:

περασαν οι γονιμες δλδ...χμ....ακριβως πάνω στους κουραμπιέδες πέφτεις!:tongue:

Κορίτσια διαβάστε αυτό:

http://www.familylife.gr/el/prin-tin-egkymosini/gonimotita/812-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CF%85%CE%BC%CE%BF%CF%83%CF%8D%CE%BD%CE%B7-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%AE

Λέει ότι σύμφωνα με νέα έρευνα, οι γυναίκες άνω των 35 ετών καλό είναι να μην καθυστερούν καθόλου να ξαναμείνουν έγκυες μετά από μια αποβολή γιατί θα έχουν μεγαλύτερες πιθανότητες για μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

εχω μια γνωμη για τις στατιστικές και τα ποσοστα στην ιατρική αλλά φοβάμαι μη σας σοκάρω.......

Αντε κοριτσια με το καλο το καινούριο ετος να μας φερει ενα μωράκι στην αγκαλιά μας.
"Οι γυναίκες 40 ετών και άνω έχουν πιθανότητα 30% να αποβάλουν". 30%??!!! Αυτό είναι πάρα πολύ!:shock:

εξαρτάτε απ την αιτια της αποβολής.Αν πχ υπάρχει κάποιο μικρόβιο και δε θεραπευτεί τα ποσοστα είναι πολύ μεγαλύτερα με τη μόνη διαφορα οτι είναι εξαρχής.Αν αντιμετωοιστει η αιτία αλλάζουν τα δεδομένα.Σε τυχαίο γεγονος δε νομίζω οτι παίζει ρόλο.

Κοριτσια παίζουν ρόλο οι παραμετροι της στατιστικής.Πες πως μια γυναίκα έχει 3 αποβολές και 1 τελειόμηνη κυηση...τι θα πούμε?οτι όποιος εχει αποβολή εχει 25% πιθανότητες να κάνει παιδί???

Αντε καλε καθεσαι κια αγχωνεσαι με τα ποσοστα!!!!!

μετα απο μια αποβολη η πιθανοτητα να ξαναποβαλεις ειναι ελαχιστη.....

διαβασα σε μια ερευνα.......εμενα μου λες...

Καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος,εχει τις δικες του αναγκες,αντοχες..

Ασε τις στατιστικες κατα μερος...παρε αγκαλιτσα τον αντρουλη σου...και βουρ στο ψητο....καποια στιγμη θα ειναι και η δικια σας δε μπορει....

γουτσου γουτσου χωρις αγχος :tongue::tongue:

Η προσπαθεια προσπαθεια αλλα ασ το απολαυσουμε κιολας βρε τσουπρες:tongue:;);)

μ αρεσει ο τρόπος που σκέφτεσαι....:shock:

Link to comment
Share on other sites

εχω μια γνωμη για τις στατιστικές και τα ποσοστα στην ιατρική αλλά φοβάμαι μη σας σοκάρω.......

Κοριτσια παίζουν ρόλο οι παραμετροι της στατιστικής.Πες πως μια γυναίκα έχει 3 αποβολές και 1 τελειόμηνη κυηση...τι θα πούμε?οτι όποιος εχει αποβολή εχει 25% πιθανότητες να κάνει παιδί???

Φαντάζομαι ότι μιλούν για μια υγιές ζευγάρι χωρίς πρόβλημα. Αν δηλαδή μια γυναίκα π.χ. στα 42 μείνει έγκυος έχει 30% πιθανότητα να μην προχωρήσει η εγκυμοσύνη.

Καλά, και εγώ με τα ποσοστά και τις έρευνες είμαι λίγο επιφυλακτική, αλλά αυτό το ποσοστό τελικά όσο το σκέφτομαι δε μου φαίνεται και τόσο υπερβολικό. Εδώ στον κύκλο μου (γυναίκες 35+) έχω ακούσει τόσες βιοχημικές και παλλίνδρομες...


ru7rp2.png
Link to comment
Share on other sites

"Οι γυναίκες 40 ετών και άνω έχουν πιθανότητα 30% να αποβάλουν". 30%??!!! Αυτό είναι πάρα πολύ!:shock:

Ωραιο αρθρο με παρηγορει... γιατι σκεφτομαι να προσπαθησω απο τον αλλο μηνα.... περιμενω και τις εξετασεις, αλλα φοβαμαι βρε κοριτσια!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια μου καλο μηνα, ευχομαι αυτος ο μηνας να φερει σε ολες μας αυτο που επιθυμουμε και περιμενουμε!!!!!

Εμενα οι γονιμες "πανε" της εχασα γιάυτο το μηνα... φοβομουν να προσπαθησω πριν παρω εξετασεις, τη Δευτερα θα παρω τηλεφωνο στον αιματολογο, να μαθω καποια πρωτα αποτελεσματα....

φοβαμαι πολυ να προσπαθησω γμτ, το διαπιστωσα αυτες τις μερες που μπορουσα ετρεμα μην τυχον και συμβει...αν παρω θετικο τεστ θα τρεμω!!!!!

δεν θελω να το ξαναζησω-(

χθες βγηκαμε πρωτη φορα βραδυ με τον αντρα μου μετα τη γεννηση της κορης μας, γκρινια η μαμα μου που την κρατησε!!!:mad:

βγηκαμε με συναδερφους και μιλησαμε λιγο για τις εξετασεις μου, ολοι μου λενε να περιμενω τουλαχιστον ενα 6 μηνο και νευριαζω τοοοοοοοοοοοσοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο πολυ μου ερχετε να τους δειρω ολους........

μετανιωσα που πηγα για δουλεια, επρεπε πριν τελειωσει η αδεια ανατροφης να ξαναμεινω εγκυος στο δευτερο.....

γκρινιαζω λιγοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο ε?

ειναι που περασαν οι γονιμες!!!!!!:D


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλο μηνα, ευχομαι αυτος ο μηνας να φερει σε ολες μας αυτο που επιθυμουμε και περιμενουμε!!!!!

Εμενα οι γονιμες "πανε" της εχασα γιάυτο το μηνα... φοβομουν να προσπαθησω πριν παρω εξετασεις, τη Δευτερα θα παρω τηλεφωνο στον αιματολογο, να μαθω καποια πρωτα αποτελεσματα....

φοβαμαι πολυ να προσπαθησω γμτ, το διαπιστωσα αυτες τις μερες που μπορουσα ετρεμα μην τυχον και συμβει...αν παρω θετικο τεστ θα τρεμω!!!!!

δεν θελω να το ξαναζησω-(

χθες βγηκαμε πρωτη φορα βραδυ με τον αντρα μου μετα τη γεννηση της κορης μας, γκρινια η μαμα μου που την κρατησε!!!:mad:

βγηκαμε με συναδερφους και μιλησαμε λιγο για τις εξετασεις μου, ολοι μου λενε να περιμενω τουλαχιστον ενα 6 μηνο και νευριαζω τοοοοοοοοοοοσοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο πολυ μου ερχετε να τους δειρω ολους........

μετανιωσα που πηγα για δουλεια, επρεπε πριν τελειωσει η αδεια ανατροφης να ξαναμεινω εγκυος στο δευτερο.....

γκρινιαζω λιγοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο ε?

ειναι που περασαν οι γονιμες!!!!!!:D

καλο μηνα κοριτσι!

αν θελεις την ταπεινη μου γνωμη ειναι να περιμενεις ολα τα αποτελεσματα των εξετασεων και μετα να ξεκινησετε παλι τις προσπαθειες και αυτο για τον απλο λογο οτι αν βρειτε καποιο προβλημα(που να μην βρειτε εννοειτε) θα πρεπει καπως να αντιπετωπιστει,ετσι δεν ειναι?με καποια θεραπεια,ή ενεσεις ή χαπια...

αν ξεκινησετε τωρα ας πουμε τις προσπαθειες και με το καλο μεινεις εγκυος και παρεις μετα τα αποτελεσματα και βρεις κατι δεν θα φοβασαι πιο πολυ μετα?

δεν ξερω εγω ετσι το σκεφτομαι και για μενα,δηλαδη να κανω τις εξετασεις μου να δουμε τι συμβαινει-αν συμβαινει κατι τελος παντων και μετα ξεκιναμε παλι,δεν εγινε κατι για 1 και 2 και 3 μηνες ετσι δεν ειναι??

και εσενα ειναι μικρη η δικια σου βρε κοριτσι,μην αγχωνεσαι και μην βιαζεσαι τοσο..

τι να πω εγω που ειναι 6 και η δικια μου,μεγαλη κοπελα πλεον..

δεν σου λεω να το αφησεις και 6 μηνες οπως σου λενε οι υπολοιποι απλα να παρεις στα χερια σου τα αποτελεσματα,νομιζω τωρα Δεκεμβριο θα βγουνε αν θυμαμαι καλα ε??

πιστευω να μην σε αγχωσα,σε καταλαβαινω απολυτα το πως νιωθεις και εγω 2 αποβολες με αποξεση εζησα...

Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα κοριτσι!

αν θελεις την ταπεινη μου γνωμη ειναι να περιμενεις ολα τα αποτελεσματα των εξετασεων και μετα να ξεκινησετε παλι τις προσπαθειες και αυτο για τον απλο λογο οτι αν βρειτε καποιο προβλημα(που να μην βρειτε εννοειτε) θα πρεπει καπως να αντιπετωπιστει,ετσι δεν ειναι?με καποια θεραπεια,ή ενεσεις ή χαπια...

αν ξεκινησετε τωρα ας πουμε τις προσπαθειες και με το καλο μεινεις εγκυος και παρεις μετα τα αποτελεσματα και βρεις κατι δεν θα φοβασαι πιο πολυ μετα?

δεν ξερω εγω ετσι το σκεφτομαι και για μενα,δηλαδη να κανω τις εξετασεις μου να δουμε τι συμβαινει-αν συμβαινει κατι τελος παντων και μετα ξεκιναμε παλι,δεν εγινε κατι για 1 και 2 και 3 μηνες ετσι δεν ειναι??

και εσενα ειναι μικρη η δικια σου βρε κοριτσι,μην αγχωνεσαι και μην βιαζεσαι τοσο..

τι να πω εγω που ειναι 6 και η δικια μου,μεγαλη κοπελα πλεον..

δεν σου λεω να το αφησεις και 6 μηνες οπως σου λενε οι υπολοιποι απλα να παρεις στα χερια σου τα αποτελεσματα,νομιζω τωρα Δεκεμβριο θα βγουνε αν θυμαμαι καλα ε??

πιστευω να μην σε αγχωσα,σε καταλαβαινω απολυτα το πως νιωθεις και εγω 2 αποβολες με αποξεση εζησα...

Τελικα πολλα εχουμε περασει βρε κοριτσια.Κι εγω μια απ τα ιδια τζενακι..και συμφωνω απολυτα μαζι σου..πρωτα εξετασεις και μετα βουρ στο ψητο...το ιδιο εκανα κι εγω..αλλαξα γιατρο γιατι ο πρωτος ηταν..:evil::evil:...αστα μη τα θυμαμαι..και με τον δευτερο βρηκαμε λυση στι θεματακι μου..εκανα εξετασεις και οντως βρεθηκε πως εχω θρομβοφιλια....


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικα πολλα εχουμε περασει βρε κοριτσια.Κι εγω μια απ τα ιδια τζενακι..και συμφωνω απολυτα μαζι σου..πρωτα εξετασεις και μετα βουρ στο ψητο...το ιδιο εκανα κι εγω..αλλαξα γιατρο γιατι ο πρωτος ηταν..:evil::evil:...αστα μη τα θυμαμαι..και με τον δευτερο βρηκαμε λυση στι θεματακι μου..εκανα εξετασεις και οντως βρεθηκε πως εχω θρομβοφιλια....

οντως ειναι ασχημο να περνας 2 αποβολες..:(

πως μπορει ομως να εχεις θρομβοφιλια μετα απο μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη?ρωτησες γι αυτο?εχεις ηδη ενα παιδακι,πως πηγαν ολα μια χαρα την πρωτη φορα?(ευτυχως δηλαδη πηγαν) αλλα μου φανεται περιεργο...

να σε ρωτησω ετσι απλα για να ξερω,τι κανεις οταν βρεις οτι εχεις θρομβοφιλια για να μεινεις εγκυος και να πανε ολα καλα??

εκανες πολλες εξετασεις??

απο που εισαι απο θεσσαλονικη??

συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις....

Link to comment
Share on other sites

οντως ειναι ασχημο να περνας 2 αποβολες..:(

πως μπορει ομως να εχεις θρομβοφιλια μετα απο μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη?ρωτησες γι αυτο?εχεις ηδη ενα παιδακι,πως πηγαν ολα μια χαρα την πρωτη φορα?(ευτυχως δηλαδη πηγαν) αλλα μου φανεται περιεργο...

να σε ρωτησω ετσι απλα για να ξερω,τι κανεις οταν βρεις οτι εχεις θρομβοφιλια για να μεινεις εγκυος και να πανε ολα καλα??

εκανες πολλες εξετασεις??

απο που εισαι απο θεσσαλονικη??

συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις....

Eτυχε και δεν ενεργοποιηθηκε στην πρωτη εγκυμοσυνη!!!!!

Δεν το γνωριζα ..μετα απο 2 αποβολες..το εψαξα.....ειπα δε μπορει κατι τρεχει εδω.....τα υπολοιπα τα ξερεις..

μολις διαπιστωθει σακος ξεκινας αντιπυκτικες ενεσουλες..καθημερινα..η δοση εξαρταται απ το βαθμο θρομβοφιλιας που εχεις!!!εγω κανω 1 καθε μερα..προληπτικα...ο τυπος που εχω εγω δεν ειναι τοσο "επικινδυνος"...αλλα ...τις συνηθησα πια.

Ειμαι απο Δραμα...εσυ;

Και δεν με ζαλισες καθολου;);):tongue:


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χθες βγηκαμε πρωτη φορα βραδυ με τον αντρα μου μετα τη γεννηση της κορης μας, γκρινια η μαμα μου που την κρατησε!!

Αχ, πόσο σε καταλαβαίνω!!! Εμείς από τότε που ήρθε ο γιός σας 2 φορές έχουμε βγει (γάμοι δύο κολλητών) και γυρίσαμε με την ψυχή στο στόμα. Ο μικρός μας δεν κοιμάται αλλού (κυρίως λόγω θηλασμού) και δεν έχουμε πάει ούτε για ένα ποτό, ούτε για ένα καφέ!!! Τώρα τα Χριστούγεννα που θα πάρουμε και οι δύο άδεια και ο μικρός θα είναι στον παιδικό σταθμό να πάμε το πρωί να πιούμε ένα καφεδάκι, να περπατήσουμε, κάτι τελωσπάντων...


ru7rp2.png
Link to comment
Share on other sites

Με τις εξετάσεις με έχετε βάλει σε σκέψεις...

Πιστεύω ότι το σώμα μου μού λέει ότι κάτι δεν πάει καλά και ίσως πρέπει να το ψάξω. Από την άλλη, δε φαντάζεστε πόσο βαριέμαι να τρέχω δεξιά και αριστερά και να μπαίνω στη διαδικασία του "κάνε και αυτή την εξέταση, κάνε και την άλλη...αααα...λίγο αυξημένη είναι αυτή η τιμή, κάνε και αυτό". Σήμερα το συζήτησα με τον καλό μου και είπαμε ότι αν και αυτός ο κύκλος βγει άκαρπος τότε θα πάω να αρχίσω με τις light εξετάσεις (ορμονολογικές και γυναικολογικό έλεγχο). Το πρώτο μωρό όπως σας είπα ήρθε σχετικά εύκολα και νόμιζα ότι το δεύτερο θα ερχόταν με την πρώτη προσπάθεια (δεν ξέρω πώς στο καλό μου είχε κάτσει αυτό!!). Εκανα λοιπόν και ασφάλεια τοκετού τρομάρα μου να μου καλύψουν τα έξοδα της γέννας...Με τόσους μήνες που θα περάσουν τσάμπα λεφτά και η ασφάλεια...


ru7rp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα, ή μάλλον καλημέρα! Και αν και λίγο καθυστερημένα, καλό μήνα να έχουμε και καλές γιορτές :D

Κι εμείς βγήκαμε μόνοι μας με τον άντρα μου σήμερα, πρώτη φορά μετά από μήνες.! Αχ ωραία περάσαμε, αλλά μου λείπει τώρα ο μικρός..πολύ άδειο μου φαίνεται το σπίτι και δεν μου κολλάει ύπνος..:(

Κατ' αρχήν ήθελα να σας πω συγνώμη αν σας τάραξα έστω και λίγο με το άρθρο που πόσταρα, δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου σε καμία περίπτωση. Το αντίθετο, κουράγιο ήθελα να σας/μας δώσω αφού όλες είμαστε στην ίδια φάση..Ελπίζω να μην παρεξηγήθηκα!

Το θέμα των στατιστικών προσωπικά δεν το αψηφώ, ίσως κι επειδή στη σχολή μου είχαμε μπόλικη στατιστική και την έχω στη φύση μου.. Απλά πιστεύω ότι είναι θέμα ερμηνείας..Αντί δηλαδή να λέμε για παράδειγμα "έχω πιθανότητες 1 στις 3 να αποβάλω" να λέμε "έχω πιθανότητες 2 στις 3 για μια καλή εγκυμοσύνη".! ;)

πιστευω παντως οτι αν η πρωτη με την δευτερη εγκυμοσυνη εχουνε πολλα χρονια διαφορα νομιζω πως το σωμα '' ξεχναει'',ενω αν ειναι κοντα το σωμα ''θυμαται''

Τζενάκι κι εγώ το έχω ακούσει αυτό, και μπορεί να έχει μια λογική (υπάρχουν ήδη στον οργανισμό οι ορμόνες της εγκυμοσύνης κτλ), αλλά στην περίπτωσή μου δεν ίσχυσε (2η αποβολή στο καπάκι, ένα μήνα μετά την πρώτη) κι επίσης αυτή η θεωρία δεν εξηγεί γιατί τότε μείναμε έγκυες εύκολα την πρώτη φορά :rolleyes:

Ωραιο αρθρο με παρηγορει... γιατι σκεφτομαι να προσπαθησω απο τον αλλο μηνα.... περιμενω και τις εξετασεις, αλλα φοβαμαι βρε κοριτσια!!!

Άσε Margioula, κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι και τρέμω..Αλλά μετά σκέφτομαι όλες τις κοπέλες που πέρασαν πολύ πιο δύσκολες καταστάσεις από εμάς αλλά δεν το έβαλαν κάτω, και στο τέλος ανταμείφθηκαν! :)


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα κοριτσι!

αν θελεις την ταπεινη μου γνωμη ειναι να περιμενεις ολα τα αποτελεσματα των εξετασεων και μετα να ξεκινησετε παλι τις προσπαθειες και αυτο για τον απλο λογο οτι αν βρειτε καποιο προβλημα(που να μην βρειτε εννοειτε) θα πρεπει καπως να αντιπετωπιστει,ετσι δεν ειναι?με καποια θεραπεια,ή ενεσεις ή χαπια...

αν ξεκινησετε τωρα ας πουμε τις προσπαθειες και με το καλο μεινεις εγκυος και παρεις μετα τα αποτελεσματα και βρεις κατι δεν θα φοβασαι πιο πολυ μετα?

δεν ξερω εγω ετσι το σκεφτομαι και για μενα,δηλαδη να κανω τις εξετασεις μου να δουμε τι συμβαινει-αν συμβαινει κατι τελος παντων και μετα ξεκιναμε παλι,δεν εγινε κατι για 1 και 2 και 3 μηνες ετσι δεν ειναι??

και εσενα ειναι μικρη η δικια σου βρε κοριτσι,μην αγχωνεσαι και μην βιαζεσαι τοσο..

τι να πω εγω που ειναι 6 και η δικια μου,μεγαλη κοπελα πλεον..

δεν σου λεω να το αφησεις και 6 μηνες οπως σου λενε οι υπολοιποι απλα να παρεις στα χερια σου τα αποτελεσματα,νομιζω τωρα Δεκεμβριο θα βγουνε αν θυμαμαι καλα ε??

πιστευω να μην σε αγχωσα,σε καταλαβαινω απολυτα το πως νιωθεις και εγω 2 αποβολες με αποξεση εζησα...

Θα περιμενω jeni μου, τουλαχιστον τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις, θα ρωτησω τον γιατρο και οταν, θα μου δωσει το οκ. θα ξεκινησω!!!!

νωμιζω οτι, δεν θα μου περασει ποτε, αν δεν ερθει στην κοιλιτσα μου και στην συνεχεια στην αγκαλια μου ενα γερο παιδακι!!!!!

Οσο, για την ηλικια της μικρης μου.... εγω ηθελα να κανω το δευτερο καπακι, ο αντρας με συγκρατουσε γιατι ηθελα να πανε λιγο καλυτερα τα πραγματα οχι, οτι τωρα πανε απλα το πηρε αποφαση και συμβιβαστηκε.


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα κοριτσι!

αν θελεις την ταπεινη μου γνωμη ειναι να περιμενεις ολα τα αποτελεσματα των εξετασεων και μετα να ξεκινησετε παλι τις προσπαθειες και αυτο για τον απλο λογο οτι αν βρειτε καποιο προβλημα(που να μην βρειτε εννοειτε) θα πρεπει καπως να αντιπετωπιστει,ετσι δεν ειναι?με καποια θεραπεια,ή ενεσεις ή χαπια...

αν ξεκινησετε τωρα ας πουμε τις προσπαθειες και με το καλο μεινεις εγκυος και παρεις μετα τα αποτελεσματα και βρεις κατι δεν θα φοβασαι πιο πολυ μετα?

δεν ξερω εγω ετσι το σκεφτομαι και για μενα,δηλαδη να κανω τις εξετασεις μου να δουμε τι συμβαινει-αν συμβαινει κατι τελος παντων και μετα ξεκιναμε παλι,δεν εγινε κατι για 1 και 2 και 3 μηνες ετσι δεν ειναι??

και εσενα ειναι μικρη η δικια σου βρε κοριτσι,μην αγχωνεσαι και μην βιαζεσαι τοσο..

τι να πω εγω που ειναι 6 και η δικια μου,μεγαλη κοπελα πλεον..

δεν σου λεω να το αφησεις και 6 μηνες οπως σου λενε οι υπολοιποι απλα να παρεις στα χερια σου τα αποτελεσματα,νομιζω τωρα Δεκεμβριο θα βγουνε αν θυμαμαι καλα ε??

πιστευω να μην σε αγχωσα,σε καταλαβαινω απολυτα το πως νιωθεις και εγω 2 αποβολες με αποξεση εζησα...

Eτυχε και δεν ενεργοποιηθηκε στην πρωτη εγκυμοσυνη!!!!!

Δεν το γνωριζα ..μετα απο 2 αποβολες..το εψαξα.....ειπα δε μπορει κατι τρεχει εδω.....τα υπολοιπα τα ξερεις..

μολις διαπιστωθει σακος ξεκινας αντιπυκτικες ενεσουλες..καθημερινα..η δοση εξαρταται απ το βαθμο θρομβοφιλιας που εχεις!!!εγω κανω 1 καθε μερα..προληπτικα...ο τυπος που εχω εγω δεν ειναι τοσο "επικινδυνος"...αλλα ...τις συνηθησα πια.

Ειμαι απο Δραμα...εσυ;

Και δεν με ζαλισες καθολου;);):tongue:

Απιστευτο!!!!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...