Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Ζηλευω που ακουω οτι ξεκινατε κρεμουλες. Εμας δεν μας αφηνει η παιδιατρος λογω της αλλεργιας και της ταλαιπωριας που περασε το εντερακι της. 6 μηνων μας ειπε θα αρχισει... Ευτυχως παει καλα το θρεφταρι μου, ειναι 7 κιλα, κι 66 ποντους, με κατι μπουτακια για δαγκωμα :)

Εχω σταματησει να τη θηλαζω ομως εδω και βδομαδες γιατι δεν επαιρνε μπιμπερο με τιποτα και πολυ με στενοχωρει. Αρμεγομαι βεβαια κανονικα για να της δινω γαλατακι, αλλα δεν ειναι καθολου το ιδιο. Τι να γινει ομως, η μανουλα πρεπει να πηγαινει στη δουλεια...

Απο υπνο ειναι σαν κουρδισμενη: 9.30 το αργοτερο κοιμαται, και ξυπναει 7.20 με το ρολοι!


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

tina32 πέφτουν και έσενα πολύ τα μαλλιά σου μετα την εγκυμοσύνη??? εγω νομίζω οτι θα τα χάσω ΟΛΑ... Οσο για την κρέμα μας είχε πει οτι μόλις θα κλείναμε τον 4ο μήνα θα ξεκινούσαμε (και η κουμπάρα μου τότε το ξεκίνησε , με άλλο παιδιατρο) αλλα λόγο κιλών άλλαξε γνώμη.

ephie μου περαστικά για τις αλλεργίες σας, δεν υπάρχει καμία κρέμα υποαλλεργική??? αφού υπάρχει γάλα θα υπάρχει και κρεμούλα λογικά...


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

t1t1n4k1 θηλάζω ακόμη , αλλά όχι αποκλειστικά. Δεν τα κατάφερα, μου ήταν πολύ δύσκολο να κάνω αντλήσεις μετά το θηλασμό, κάποια στιγμή μάλιστα πήρα και τριγωνέλα αλλά ταυτόχρονα τα μικρά είχανε πολλά αέρια και κλαίγανε και φοβήθηκα ότι έφταιγε η τριγ. και το παράτησα και αυτό. Το βράδυ τους φθάνει το δικό μου την μέρα όχι πάντα, μπορεί να πιουνε 30ml μπορεί και 80.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Τιτινάκι τι έπαθες! Περαστικά!!!

Εμείς πάλι στην γιατρό σήμερα. Όσο δεν την είδα συνολικά με την μεγάλη, την είδα μέσα σε 4 μήνες με τον μικρό! Ακόμα έχει μπούκωμα, αλλά από χθες έχει τρελή γκρίνια. Θέλει συνέχεια αγκαλιά κ γκρινιάζει ακόμα κι εκεί. Επίσης βγάζει περισσότερες γουλιές απ΄ότι συνήθως, τρώει με μανία τα χέρια του κ το πιό ανησυχητικό για μένα είναι οτι σε 2 βδομάδες δεν πήρε καθόλου βάρος. Η γιατρός τον βρήκε καλά, πέρα από το κρύωμα. Ευτυχώς ούτε ακροαστικά, ούτε ωτίτιδα. Ούτε κ τα ούλα του τα βρήκε ιδιαίτερα πρησμένα. Μάλλον λόγω του κρυολογήματος είναι έτσι πιστεύει η γιατρός. Βέβαια το κρυολόγημα το ΄χει ήδη κανά μήνα τώρα... Πιστεύει πως κ το οτι δεν παίρνει βάρος οφείλεται στο κρυολόγημα. Ελπίζω να περάσει σύντομα γιατί πολύ έχει ταλαιπωρηθεί.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

t1t1n4k1 θηλάζω ακόμη , αλλά όχι αποκλειστικά. Δεν τα κατάφερα, μου ήταν πολύ δύσκολο να κάνω αντλήσεις μετά το θηλασμό, κάποια στιγμή μάλιστα πήρα και τριγωνέλα αλλά ταυτόχρονα τα μικρά είχανε πολλά αέρια και κλαίγανε και φοβήθηκα ότι έφταιγε η τριγ. και το παράτησα και αυτό. Το βράδυ τους φθάνει το δικό μου την μέρα όχι πάντα, μπορεί να πιουνε 30ml μπορεί και 80.

εγω να σας πω την αλήθεια ... απο την πρωτη στιγμη δεν καταφερα να την θηλάσω ... 2 μηνες με το ζόρι και οχι αποκλειστικά. Στο επόμενο ελπίζω να τα καταφέρω καλύτερα. . .


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Τιτινάκι τι έπαθες! Περαστικά!!!

Εμείς πάλι στην γιατρό σήμερα. Όσο δεν την είδα συνολικά με την μεγάλη, την είδα μέσα σε 4 μήνες με τον μικρό! Ακόμα έχει μπούκωμα, αλλά από χθες έχει τρελή γκρίνια. Θέλει συνέχεια αγκαλιά κ γκρινιάζει ακόμα κι εκεί. Επίσης βγάζει περισσότερες γουλιές απ΄ότι συνήθως, τρώει με μανία τα χέρια του κ το πιό ανησυχητικό για μένα είναι οτι σε 2 βδομάδες δεν πήρε καθόλου βάρος. Η γιατρός τον βρήκε καλά, πέρα από το κρύωμα. Ευτυχώς ούτε ακροαστικά, ούτε ωτίτιδα. Ούτε κ τα ούλα του τα βρήκε ιδιαίτερα πρησμένα. Μάλλον λόγω του κρυολογήματος είναι έτσι πιστεύει η γιατρός. Βέβαια το κρυολόγημα το ΄χει ήδη κανά μήνα τώρα... Πιστεύει πως κ το οτι δεν παίρνει βάρος οφείλεται στο κρυολόγημα. Ελπίζω να περάσει σύντομα γιατί πολύ έχει ταλαιπωρηθεί.

περαστικα στον μπεμπη σου. μην σε αγχώνει για τα κιλακια του σίγουρα λόγο του κρυολογήματος ειναι. Για σκέψου εσύ οταν εχεις κρυολόγημα δεν έχεις ατονία και σου κόβεται η όρεξή??? ε το ίδιο νιώθει και ο μικρούλης απλά δεν μπορεί να εκφραστεί και γκρινιάζει (όπως όλοι οι άντρες ... :wink: )


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μανούλες,

τιτινάκι πέφτουν παρα πολυ τα μαλλια μου,τι θα κάνουμε με αυτο το θέμα?

το εχετε πάθει και άλλες?

μηπως ξέρετε τι υγρασία πρεπει να εχει το σπίτι για τα μωρά?

εχουμε μονο κλιματιστικο για θερμανση και μου ειπαν οτι χρειαζεται να πάρω υγραντήρα...εχει καμία?


eNortjKzUjK0NDc1NVeyBlwwFcYC3w,,12.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!!

Ευχαριστώ πολύ για τα λινκς και το ενδιαφέρον κορίτσια, αλλά δεν πρόκειται για την αλλεργία αυτή καθεαυτή, όσο για τη φλεγμονή που έχει προκαλέσει στο εντεράκι του μωρού. Για να βγαίνει τόσο αίμα στις πάνες, φανταστείτε πληγή που θα πρέπει να είχει προκληθεί στο γαστρεντερικό του... Οπότε η παιδίατρος θέλει να είναι σίγουρη ότι έχει θεραπευτεί η πληγή πριν πάμε σε πιο δυσκολοχώνευτες, στερεές τροφές. Άρα στο εξάμηνο κρεμούλες και βέβαια αντιαλλεργικές τουλάχιστον μέχρι να χρονίσει.

Αυτό με τα μαλλιά το έχω κι εγώ! Τούφες μιλάμε, ειδικά όταν κάνω λούσιμο, βουλώνει, σε τέτοιο σημείο πέφτουν! Η γυναικολόγος μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και μήπως να μιλήσω με δερματολόγο να μου γράψει κάτι. Δεν το έκανα (ευτυχώς έχω πολύ μαλλί και για την ώρα δεν μου λείπει χιχιχι, μόνο που πρέπει να βάζω συνέχεια σκούπα με ενοχλεί).

Το μωρό μου είναι τεμπέλικο μου φαίνεται. Δεν δείχνει κανένα ενδιαφέρον για να γυρίσει μπρούμητα. Αυτό που της αρέσει τρομερά είναι να είναι καθιστή - εγώ ξαπλωτή τη βάζω στο ρηλάξ, αλλά σηκώνει όλη της την πλάτη για να κοιτάει τα πόδια της (αυτό πάλι;;; ) και κάθεται ώρα έτσι.

Ααα, χτες γέλασε κανονικά! Κακαριστά! Με πιάσαν και μένα τα γέλια από τη μια και τα ζουμιά από την άλλη! Δεν είναι απίστευτο αυτό το πράγμα; κάθε μέρα σχεδόν, και κάτι καινούριο; μια έκπληξη, μια συγκίνηση συνέχεια; όταν άπλωσε το χεράκι της πρώτη φορά και μου άγγιξε το μάγουλο νομίζω δεν είχα ξανανιώσει τέτοια ευτυχία :)

Το παραδέχομαι, τόσα χρόνια μου φαινόταν ακατανόητο γιατί κάνει παιδιά ο κόσμος, και μάλιστα περισσότερα από ένα, αλλά το μυστήριο λύθηκε. Μακάρι να ήμουνα μικρότερη να μπορούσα να κάνω δυο τρία ακόμα :wink:


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!!

Ευχαριστώ πολύ για τα λινκς και το ενδιαφέρον κορίτσια, αλλά δεν πρόκειται για την αλλεργία αυτή καθεαυτή, όσο για τη φλεγμονή που έχει προκαλέσει στο εντεράκι του μωρού. Για να βγαίνει τόσο αίμα στις πάνες, φανταστείτε πληγή που θα πρέπει να είχει προκληθεί στο γαστρεντερικό του... Οπότε η παιδίατρος θέλει να είναι σίγουρη ότι έχει θεραπευτεί η πληγή πριν πάμε σε πιο δυσκολοχώνευτες, στερεές τροφές. Άρα στο εξάμηνο κρεμούλες και βέβαια αντιαλλεργικές τουλάχιστον μέχρι να χρονίσει.

Αυτό με τα μαλλιά το έχω κι εγώ! Τούφες μιλάμε, ειδικά όταν κάνω λούσιμο, βουλώνει, σε τέτοιο σημείο πέφτουν! Η γυναικολόγος μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και μήπως να μιλήσω με δερματολόγο να μου γράψει κάτι. Δεν το έκανα (ευτυχώς έχω πολύ μαλλί και για την ώρα δεν μου λείπει χιχιχι, μόνο που πρέπει να βάζω συνέχεια σκούπα με ενοχλεί).

Το μωρό μου είναι τεμπέλικο μου φαίνεται. Δεν δείχνει κανένα ενδιαφέρον για να γυρίσει μπρούμητα. Αυτό που της αρέσει τρομερά είναι να είναι καθιστή - εγώ ξαπλωτή τη βάζω στο ρηλάξ, αλλά σηκώνει όλη της την πλάτη για να κοιτάει τα πόδια της (αυτό πάλι;;; ) και κάθεται ώρα έτσι.

Ααα, χτες γέλασε κανονικά! Κακαριστά! Με πιάσαν και μένα τα γέλια από τη μια και τα ζουμιά από την άλλη! Δεν είναι απίστευτο αυτό το πράγμα; κάθε μέρα σχεδόν, και κάτι καινούριο; μια έκπληξη, μια συγκίνηση συνέχεια; όταν άπλωσε το χεράκι της πρώτη φορά και μου άγγιξε το μάγουλο νομίζω δεν είχα ξανανιώσει τέτοια ευτυχία :)

Το παραδέχομαι, τόσα χρόνια μου φαινόταν ακατανόητο γιατί κάνει παιδιά ο κόσμος, και μάλιστα περισσότερα από ένα, αλλά το μυστήριο λύθηκε. Μακάρι να ήμουνα μικρότερη να μπορούσα να κάνω δυο τρία ακόμα :wink:

αχ βρε κορίτσι μ δεν ήξερα για την μικρή σ εχω καιρό να μπώ. περαστικά σας και να το ξεπεράσετε πολύ γρηγορα... ξερω απο αλλεργίες κ για το μωράκι ειναι ακόμη πιο δύσκολα.

κ εμένα τεμπέλα είναι... τησ αρέσει να είναι μπρούμητα αλλα να την βάζω εγώ. θέλει πολύ να κάθετε αλλα δεν κάνει να την βάζω ακόμη κ το ταλαιπωρώ. οσο για το γέλιο μονο ανοίγει το στόμα :P μία φορά μόνο γέλασε με την φωνή αλλα στον υπνο της ( δεν σου κρύβω οτι και εμείς πεθάναμε στο γέλιο)

κορίτσια Σε λίγο θα πάω να δοκιμάσω νυφικό ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩΩΩΩΩ ΚΑΘΟΛΟΥΥΥΥΥΥ αντι να χαίρομαι έχω μία ψυχολογία (συγνώμη) .ΣΚΑΤΑΑΑΑΑΑ.... θα σας στείλω μόλις επιστρέψω.


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα κορίτσια!

και μένα πέφτουνε συνέχεια τα μαλλιά και φοβήθηκα ότι έχω αναιμία, αλλά ευτυχώς ο αιματοκρίτης και ο σίδηρος είναι καλοί. Ο ενδοκρινολόγος που με είδε σήμερα μου είπε ότι θα χρειαστώ λίγο φυλλικό οξύ και κάθε 2-3 ημέρες σίδηρο, γιατί η φεριτίνη μου είναι εντός ορίων αλλά χαμηλή και τα μαλλιά μου θα συνεχίσουν να πέφτουνε μέχρι τον 6-9 μήνα. Με βλέπω να μην μου μένει τρίχα, τώρα προπαντός που η μικρή μου τα τραβάει όταν τσαντίζεται.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για τα μαλλιά μην ανησυχείτε. Είναι απόλυτα φυσιολογικό. Κατά την εγκυμοσύνη δεν πέφτουν όσο πρέπει κι έτσι τώρα πέφτουν μαζεμένες όσες δεν έπεσαν τους 9 μήνες. Κι εγώ περούκα θα φτιάξω! Κάθε φορά που λούζομαι χαμός! Το θυμάμαι κι απ΄την πρώτη μου. Χάλια!

Αχ κοπέλα μου που ταλαιπωρείστε με αλλεργίες, κουράγιο. Ελπίζω να το ξεπεράσει.

Ο μικρός μου εξακολουθεί να είναι μες στην γκρίνια... Μου το ματιάσανε που ήταν τόσο γελαστό συνέχεια κ τώρα δεν ησυχάζει με τίποτα. Είναι η τρίτη μέρα σήμερα που είναι έτσι. Ελπίζω να το ξεπεράσει σύντομα. Εκτός του ότι είναι κουραστικό είναι ψυχοφθόρο γιατί δεν ξέρω τι να κάνω για να το βοηθήσω. Έχει κ απίστευτη νευρικότητα. Δεν κάθετε δευτερόλεπτο ακίνητος. Ούτε κ στην αγκαλιά μας. Πολύ στενοχωριέμαι. Κι η γιατρός πέρα από το κρυολόγημα μου λέει όλα καλά. Το ελπίζω...


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως και στην πρώτη εγκυμοσύνη τα έχασα αμέσως. Μόνο που έχει αλλάξει το σώμα μου κ η κοιλιά μου είναι λίγο πλαδαρή εκεί που δεν είχα καθόλου. Δεν ξέρω αν θα διορθωθεί πιά αφού έχουν περάσει 4 μήνες ήδη... Δεν παραπονιέμαι πάντως, γενικώς είμαι καλά χωρίς απολύτως καμμία προσπάθεια. Ας είναι καλά ο θηλασμός!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!

εμένα από τη μια το σάκχαρο, από την άλλη οι εμετοί στην αρχή και στο τέλος της εγκυμοσύνης όχι μόνο δεν πήρα κιλά αλλά μετά τον τοκετό ήμουνα -6 από όταν έμεινα εγκυος και τώρα έχω πάρει 1-2 γιατί τρώω ότι δεν μπορούσα να φάω στην εγκυμοσύνη, αλλά μου έχει μείνει κοιλίτσα (όχι πως δεν είχα πριν την εγκυμοσύνη)


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...