Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα.. ο μουστακαριας μου ειπε πολυ πολυ σεχ....δεν χρειαζεται να κανω κατι απο το να προσπαθησω να μεινω εγκυος... με στενοχωρησε λεγοντας οτι κ η επομενη εγκυμοσινη ισως δεν παει καλα κ ισως να ξανα κανω υστεροσκοπιση για τυχον βελτιωση του διαφραγματος της μητρας για δευτερη φορα..πρεπει να μεινω εγκυος για να δω αν τελικα ολα θα πανε καλα... ολα ειναι πιθανα μου ειπε.. αντε παλι να δουμε...αυτα τα νεα μου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια καλησπερα.. ο μουστακαριας μου ειπε πολυ πολυ σεχ....δεν χρειαζεται να κανω κατι απο το να προσπαθησω να μεινω εγκυος... με στενοχωρησε λεγοντας οτι κ η επομενη εγκυμοσινη ισως δεν παει καλα κ ισως να ξανα κανω υστεροσκοπιση για τυχον βελτιωση του διαφραγματος της μητρας για δευτερη φορα..πρεπει να μεινω εγκυος για να δω αν τελικα ολα θα πανε καλα... ολα ειναι πιθανα μου ειπε.. αντε παλι να δουμε...αυτα τα νεα μου..

Λάμπη, καλώς όρισες ΣΤΗΝ παρέα μας!

Τίποτα δεν είναι σίγουρο, για το τι θα συμβεί σε μια επόμενη εγκυμοσύνη, αλλά αυτό ισχύει για όλες μας.

Να ξέρεις ότι ο οργανισμός σου και όλο το γεννητικό σύστημα πέρασε ένα σοκ, το οποίο θελει το δικό του χρόνο για να ανταπεξέλθει.

Ο χρόνος αυτός διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα και δεν μπορεί να καθοριστεί.

Το γεγονός ότι μπορεί να ξαναχρειαστεί κάποια παρέμβαση, σημαίνει ότι το πρόβλημα ήταν πολύ μεγάλο, αλλά αυτο μην σε απογοητεύει!

Κάνε σεξ και άσε τη φύση να κάνει τα υπόλοιπα!

Καλημέρα σε όλες σας!

ΙΟΛΗ και Jelena,ΠΕΡΙΜΈΝΟΥΜΕ τα νέα σας!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας κ ευχαριστω για την απαντηση σας...την επεμβαση την ειχα κανει σεπτεμβρη οποτε πιστευω οτι τωρα ειναι ενταξει ο οργανισμος μου αν κ ο γιατρος μας μου ειχε πει κατευθειαν σεξ κ εγκυμοσινη.. δεν ξερω μηπως τα παραλεει κ ο μουστακαριας γιατι ο χασιακος οταν ειχα παει πριν απο καιρο ελεγε ολα τελεια κ ειναι απολυτα σιγουρος οτι ολα θα πανε καλα.. τωρα ποιον να πιστεψω κ ποιον οχι...θα φανει στην πραξη ποιος θα βγει αληθινος..εχει κανει καποια απο το παρεακι σας παρομοια επεμβαση??:oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας κ ευχαριστω για την απαντηση σας...την επεμβαση την ειχα κανει σεπτεμβρη οποτε πιστευω οτι τωρα ειναι ενταξει ο οργανισμος μου αν κ ο γιατρος μας μου ειχε πει κατευθειαν σεξ κ εγκυμοσινη.. δεν ξερω μηπως τα παραλεει κ ο μουστακαριας γιατι ο χασιακος οταν ειχα παει πριν απο καιρο ελεγε ολα τελεια κ ειναι απολυτα σιγουρος οτι ολα θα πανε καλα.. τωρα ποιον να πιστεψω κ ποιον οχι...θα φανει στην πραξη ποιος θα βγει αληθινος..εχει κανει καποια απο το παρεακι σας παρομοια επεμβαση??:oops::oops:

Λάμπη, γειά σου ονομάζομαι Μαρία κι έχω κάνει την ίδια επέμβαση στον Χασιάκο τον Νοέμβριο 09. Μου είπε κι εμένα ακριβώς τα ίδια(πολύ sex κτλπ). Μου έδωσε όμως περίοδο χάριτος μέχρι τον Μαϊο κι αν δεν έχει γίνει τίποτα θα υπάρξει εκτενέστερη συζήτηση κι εξέταση. Οπότε μήπως θα πρέπει να το επισκεφθείς ξανά?

Link to comment
Share on other sites

μαριαζ για ποιο λογο σου εδωσε περιθωριο??οχι εμενα δεν μου ειπε κατι...τον ειχα επισκεφτει τελευταια φορα τον δεκεμβριο κ το ιδιο μου ειπε σεχ κ να μεινω εγκυος...κ γενικα ειχα ευκολες συληψης εως τωρα ασχετα αν παλλινδρομησαν...εσενα το διαφραγμα ηταν σε μεγαλο βαθμο??ειχες παλλινδρομες/??τι σου εχει πει ο γιατρος σε μια νεα εγκυμοσινη???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

Ειχα να μπω στο forum σχεδον μια εβδομάδα, και είπα να μπω σημερα να διαβάσω τα νέα σας.

Jelena και Ιολακι πάμε για τον επόμενο μήνα, δεν πειράζει. Μπράβο που είστε και οι δύο αισιοδοξες και βλεπετε τα πράγματα θετικά!

Λαμπη καλώς ήρθες στην παρέα μας. Ο κ. Χασιάκος όπως θα διαπίστωσες είναι καταπληκτικός άνθρωπος και σπουδαίος επιστήμονας. Οπως και όλοι οι συνεργάτες του. Ολα θα σου πάνε καλά, θα το δεις.


vrowp3.png

cwGLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,κοριτσάρες!!Τι κάνετε??Εμείς εδώ προχωράμε,φουσκώνουμε και κλωτσάμε!!!

Κάναμε και τη β επιπέδου μας και το εμβρυοκαρδιογράφημά μας,για να είμαστε ήσυχοι για την καρδούλα της!!

Αυτό που ήθελα να σας ρωτήσω,γιατί ξέρω ότι οι περισσότερες εδώ θα έχετε κάνει β επιπέδου ή παλιότερα στο Embryoart ή τον τελευταίο καιρό στο Embryocare,ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:

1.Σας μέτρησαν το ρινικό οστό,τον αυχένα και την εξωτερική διακογχική διάμετρο προσώπου?Κι αν ναι,ποιες είναι οι φυσιολογικές τιμές??

2.Επίσης αν δείτε το χαρτί με τον υπέρηχο β επιπέδου,τα μετρούν με τελίτσες (στο κέντρο ο μέσος όρος).Η μπέμπα είναι σε όλα πάνω από το μέσο όρο εκτός από το βραχιόνιό της που είναι ελαφρώς κάτω από τη μέση. Ο Ελευθεριάδης μου είπε ότι όλα είναι φυσιολογικά,αλλά μετά που το είδα σπίτι ανησύχησα.Τι γνώμη έχετε??

3.Γιατί δε μας βγάζει νέο αναπροσαρμοσμένο ποσοστό που έχω ακούσει από άλλες κοπέλες (δηλαδή αυχενική-παπ α+β επιπέδου)??

Αχ,βοηθήστε με,γιατί ανησυχώ για την μπουμπούκα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Να καλωσορίσω και τις νέες κοπέλες και να τις συμβουλεύσω να μην αγχώνονται!!Ο Μουστακαρίας είναι εξαιρετικός άνθρωπος (του χρωστάω την κορούλα μου),να τον ακούτε!!!Ο Χασιάκος μας είναι ο καλύτερος γιατρός της Αθήνας,για να μην πω της Ελλάδας!!Όλα θα πάνε καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ! Ο Μουστακαρίας είναι φοβερός και ως γιατρός και ως άνθρωπος! Σήμερα είχαμε ραντεβού το μεσημέρι και μας είπε ευτυχώς οτι είμαστε μια χαρά και οι δυο. Δε χρειάζεται να κάνουμε άλλες εξετάσεις, οι ορμόνες μου μια χαρά, το σπέρμα μια χαρά, οπότε το μόνο που πρέπει να κάνουμε είναι να χαλαρώσουμε και να κάνουμε πολύ...σεξ!!! Μας είχε μισή ώρα και μας μιλούσε και το απίστευτο είναι κορίτσια οτι δε μας πήρε χρήματα για την επίσκεψη!!! Αυτό δε μου έχει ξανατύχει. Μας είπε οτι σιγά τι χρήματα, αφού δεν κάναμε και τίποτα! Για τη συζήτηση που είχαμε θα με πληρώσετε? Οπότε τώρα θα συνεχίσουμε τις προσπάθειες μέχρι τον Σεπτέμβριο φυσιολογικά, ή και μέχρι ένα χρόνο μας είπε και αν δεν (φτου φτου) τότε βλέπουμε πως προχωράμε! Μου είπε επίσης αν θέλω στον επόμενο κύκλο, ή στον μεθεπόμενο, όποτε το αποφασίσω και αν, να πάρω serpafar για μια επιπλέον βοήθεια. Εχει καμία εμπειρία με το συγκεκριμένο χάπι? Μου είπε οτι δεν έχει παρενέργειες αλλά θα ήθελα και τη γνώμη των κοριτσιών που το έχουν πάρει. Αυτά. Σας ζάλισα. Πολλά φιλιά σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια συμφωνω με ολες σας οσων αφορα τον γιατρο μας..τον εμπιστευτικα με κλειστα ματια μολις τον ειδα κ μετα απο αλλαγη πολλων γυναικολογων που κανενας δεν εβλεπε το προβλημα μου, μου ελεγαν να μεινω εγκυος κ μετα το εχασα παλι..κ μου επερναν απιστευτα χρηματα..ο ενας για την αποξεση μονο μου πηρε 1000 ευρω..:evil::evil::evil:ο χασιακος ξηγιεται πολυ ωραια κ ποτε δεν μου εχει παρει χρηματα στο ιατρειο εκτος απο προχθες που ο μουστακαριας πηρε..τελος παντων αυτο ειναι το λιγοτερο..βρε κοριτσια αυτο που με προβληματιζει ειναι..οταν κ αν με το καλο μεινω εγκυος κ κατι μου συμβει κ ειναι αργια κ κλειστα ολα που θα βρω τον χασιακο??εδω τις κοπελες περνω τηλ μεσημερι κ μου λενε θα μου τηλ αυτες κ τηλ μετα της 10 το βραδυ... μονο αυτο με αγχωνει που δεν τον αισθανομαι διπλα μου.. τιποτα αλλο..αλλα θα ηθελα στις δικες σας εμπειριες τι γινεται σε τετοιες περιπτωσεις... σας ευχαριστω εκ τον προτερων..φιλακια:oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας,κοριτσάρες!!Τι κάνετε??Εμείς εδώ προχωράμε,φουσκώνουμε και κλωτσάμε!!!

Κάναμε και τη β επιπέδου μας και το εμβρυοκαρδιογράφημά μας,για να είμαστε ήσυχοι για την καρδούλα της!!

Αυτό που ήθελα να σας ρωτήσω,γιατί ξέρω ότι οι περισσότερες εδώ θα έχετε κάνει β επιπέδου ή παλιότερα στο Embryoart ή τον τελευταίο καιρό στο Embryocare,ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:

1.Σας μέτρησαν το ρινικό οστό,τον αυχένα και την εξωτερική διακογχική διάμετρο προσώπου?Κι αν ναι,ποιες είναι οι φυσιολογικές τιμές??

2.Επίσης αν δείτε το χαρτί με τον υπέρηχο β επιπέδου,τα μετρούν με τελίτσες (στο κέντρο ο μέσος όρος).Η μπέμπα είναι σε όλα πάνω από το μέσο όρο εκτός από το βραχιόνιό της που είναι ελαφρώς κάτω από τη μέση. Ο Ελευθεριάδης μου είπε ότι όλα είναι φυσιολογικά,αλλά μετά που το είδα σπίτι ανησύχησα.Τι γνώμη έχετε??

3.Γιατί δε μας βγάζει νέο αναπροσαρμοσμένο ποσοστό που έχω ακούσει από άλλες κοπέλες (δηλαδή αυχενική-παπ α+β επιπέδου)??

Αχ,βοηθήστε με,γιατί ανησυχώ για την μπουμπούκα μου!!!

Περιμενουν τα αποτελεσματα του αιματος και θα σε παρουν τηλεφωνο για το ποσοστο Μην ανυσηχεις Αν ηταν κατι κακο ή υποπτο θα σου το ελεγε ο Ελευθεριαδης


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια συμφωνω με ολες σας οσων αφορα τον γιατρο μας..τον εμπιστευτικα με κλειστα ματια μολις τον ειδα κ μετα απο αλλαγη πολλων γυναικολογων που κανενας δεν εβλεπε το προβλημα μου, μου ελεγαν να μεινω εγκυος κ μετα το εχασα παλι..κ μου επερναν απιστευτα χρηματα..ο ενας για την αποξεση μονο μου πηρε 1000 ευρω..:evil::evil::evil:ο χασιακος ξηγιεται πολυ ωραια κ ποτε δεν μου εχει παρει χρηματα στο ιατρειο εκτος απο προχθες που ο μουστακαριας πηρε..τελος παντων αυτο ειναι το λιγοτερο..βρε κοριτσια αυτο που με προβληματιζει ειναι..οταν κ αν με το καλο μεινω εγκυος κ κατι μου συμβει κ ειναι αργια κ κλειστα ολα που θα βρω τον χασιακο??εδω τις κοπελες περνω τηλ μεσημερι κ μου λενε θα μου τηλ αυτες κ τηλ μετα της 10 το βραδυ... μονο αυτο με αγχωνει που δεν τον αισθανομαι διπλα μου.. τιποτα αλλο..αλλα θα ηθελα στις δικες σας εμπειριες τι γινεται σε τετοιες περιπτωσεις... σας ευχαριστω εκ τον προτερων..φιλακια:oops::oops::oops:

Λάμπη μου μην αγχώνεσαι καθόλου, τον γιατρό μας μπορείς να τον βρεις πάντα στο κινητό του. Αν δεν στο έχει δωσει, ζήτα το από την Αναστασία στο ιατρείο του. Πάντα απαντά σε κάθε κλήση στο κινητό και αν δεν απαντήσει εκείνη τη στιγμή θα σε πάρει ο ίδιος αργότερα ! Στο βεβαιώνω εκ πείρας ! Τον έψαχνα το 15Αύγουστο και με πήρε τηλέφωνο εκείνος παρ' όλο που ήταν εκτός Αθηνών ! Μην αγχωνεσαι λοιπόν και κυρίως μην ντρέπεσαι να του τηλεφωνήσεις στο κινητό ότι ώρα και να' ναι !

Ιόλη μου τι κάνεις ; Χάθηκα το ξέρω, αλλά τρέχω και δεν προλαβαίνω ! Όταν με το καλό κάνεις μωράκι θα καταλάβεις τι εννοώ !

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια συμφωνω με ολες σας οσων αφορα τον γιατρο μας..τον εμπιστευτικα με κλειστα ματια μολις τον ειδα κ μετα απο αλλαγη πολλων γυναικολογων που κανενας δεν εβλεπε το προβλημα μου, μου ελεγαν να μεινω εγκυος κ μετα το εχασα παλι..κ μου επερναν απιστευτα χρηματα..ο ενας για την αποξεση μονο μου πηρε 1000 ευρω..:evil::evil::evil:ο χασιακος ξηγιεται πολυ ωραια κ ποτε δεν μου εχει παρει χρηματα στο ιατρειο εκτος απο προχθες που ο μουστακαριας πηρε..τελος παντων αυτο ειναι το λιγοτερο..βρε κοριτσια αυτο που με προβληματιζει ειναι..οταν κ αν με το καλο μεινω εγκυος κ κατι μου συμβει κ ειναι αργια κ κλειστα ολα που θα βρω τον χασιακο??εδω τις κοπελες περνω τηλ μεσημερι κ μου λενε θα μου τηλ αυτες κ τηλ μετα της 10 το βραδυ... μονο αυτο με αγχωνει που δεν τον αισθανομαι διπλα μου.. τιποτα αλλο..αλλα θα ηθελα στις δικες σας εμπειριες τι γινεται σε τετοιες περιπτωσεις... σας ευχαριστω εκ τον προτερων..φιλακια:oops::oops::oops:

Λάμπη καλησπέρα,

πραγματικά έχει δίκιο η zonneschijn. Τον κ. Χασιάκο θα τον βρεις πάντα στο κινητό του το οποίο μπορείς να το ζητήσεις είτε από τον ίδιο είτε από την Αναστασία. Πάντως δε χρειάζεται να ανησυχείς... Αργίες ή μη κάπου στο τρίγωνο μεταξύ Λητώ - Αρεταίειο - ιατρείο θα τον πετύχεις.

Μη στεναχωρίεσαι και θα δεις ότι όλα θα πάνε καλά


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

Malina μου, σ ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!Ρώτησα όμως για τη β επιπέδου,όχι για την αυχενική που παίρνουν αίμα.Στην β επιπέδου δε μου πήραν αίμα!!Θα ήταν ενδιαφέρον όσες θυμούνται τις τιμές τους από τα δικά τους τα παιδάκια να με βοηθήσουν!!!Σας ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Malina μου, σ ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!Ρώτησα όμως για τη β επιπέδου,όχι για την αυχενική που παίρνουν αίμα.Στην β επιπέδου δε μου πήραν αίμα!!Θα ήταν ενδιαφέρον όσες θυμούνται τις τιμές τους από τα δικά τους τα παιδάκια να με βοηθήσουν!!!Σας ευχαριστώ!!

Evi26, στην Β-Επιπέδου, όλες οι τιμές του μωρού μου ήταν πάνω από το μέσο όριο.

Έχω μεγάλη εμπιστοσύνη στον δρ Ελευθεριάδη, αν σου είπε όλα είναι εντάξει, τότε έτσι θα είναι, μην αγχώνεσαι. Αν έβλεπε κάτι περίεργο θα στο έλεγε σίγουρα, για να είσαι προετοιμασμένη.

Γενικά είσαι πολύ αγχωμένη και το καταλαβαίνω, γιατί ήμουν και εγώ, αλλά ξέρεις κάτι ; Έχω μετανοιώσει γιατί δεν "έζησα" την περίοδο της εγκυμοσύνης μου.

Χαλάρωσε και άφησε τον γιατρό μας να αγχωθεί για όλα !

Αν έχεις αμφιβολίες, πάρε τ' αποτελέσματα της εξέτασης και πήγαινε στο ιατρείο του γιατρού μας, όπως έκανα και εγώ, θα σε δεχθεί χωρίς ραντεβού, αμέσως και θα σε καθυσυχάσει ! :-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...