Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ για την κατανοηση

Σκεφτομαι απο την αλλη ποσο τυχερη ειμαι που εχω την πολυτελεια να με παιρνει απο κατω λογω των ορμονων και ευτυχως οχι για αλλους λογους

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ!!

malina μου κι εγω απο την αρχη εως τωρα ειχα πολυ ασχημη εγκυμοσυνη.ζαλαδες,εξαγωγες,φοβερους πονους στην μητρα...κατι που με εμποδιζε να βγαινω απο το σπιτι...ηταν και οι καταστασεις πολυ δυσκολες γενικα αλλα ολα αυτα ειναι στο προγραμμα και προσπαθεις να εισαι καλα γιατι να ξερεις οτι η ψυχολογια σου στην διαρκεια της εγκυμοσυνης παιζει καθοριστικο ρολο στον αυριανο ψυχολογικο κοσμο του παιδιου σου..καταλαβαινω...ειναι οι ορμονες,ειναι ολα.θα εχεις νευρα,θα κλαις ακομα κ χωρις συγκεκριμενο λογο και γενικα θα εισαι πολυ ευαλωτη...σκεφτεσαι πως η ζωη σου θα αλλαξει οριστικα και πολλα αλλα..απλα να ακους απαλη μουσικουλα και να σκεφτεσαι αυτο ακριβως που ειπε και η ιολη....το μωρακι σου οταν θα το εχεις αγκαλια...τοτε ολα θα σου περασουν..δεν νομιζω πως υπαρχει τιποτα ποιο ομορφο

Επεξεργάστηκαν by xrisa1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

greek.mother εισαι super!σ'ευχαριστω παρα πολυ για την αναλυτικη εξηγηση..εχω κανει ηδη πολυ υπομονη,το θεμα ειναι οτι το σαββατο περναμε την πιθανη ημερομηνια τοκετου και θα πρεπει να γεννησω δεν ειναι στο χερι μου..μακαρι ως τοτε να εχει μαλακωσει ο τραχηλος!την βαλιτσα την εχω ετοιμασει για καθε ενδεχομενο,οσο για το σεχ τι μου θυμισες τωρα!χιχι!δεν μπορω ουτε να κουνηθω δυστυχως!!:confused::rolleyes::-Dμπορω να πω παντως οτι με καθυσηχασες παααααρα πολυ!!

Επεξεργάστηκαν by xrisa1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι κοριτσάκια μου!

Malina, τίποτα δεν αξίζει περισσότερο απ' όλα, απο την ψυχική σου γαλήνη και ηρεμία! Θα σου συνιστούσα να μιλήσεις στον άντρα σου για τα συναισθήματά σου και τις φοβίες σου. Μην ξεχνάς ότι ο άντρας σου, όπως και οι περισσότεροι - αν όχι όλοι, δεν γνωρίζουν τις ψυχολογικές μεταπτώσεις μιας γυναίκας όταν είναι έγκυος! Ιδίως, η δική σου κατάσταση με την δική σου προσωπίκοτητα και τα δικά σου τυχόν προβλήματα, σε κάνουν πιο ευάλωτη απο ποτέ, έστω και αν θεωρείσαι απο τους άλλους "σκληρό καρύδι"!

Μοιράσου με τον σύντροφό σου τις προσδοκίες, τα όνειρα αλλά και τις άσχημες σκέψεις που κάνεις για το μέλλον και θα δείς που θα ανακουφιστείς.

Ταυτόχρονα, θα δώσεις την ευκαιρία και στον σύζυγο να μπεί σε μια άλλη διαδικασία σκέψης, διαφορετική απο εκείνη γνώριζε μέχρι τώρα και που θεωρούσε δεδομένη!

Με το να βγείτε μια βόλτα με το αυτοκίνητο ή να πάτε να φάτε έξω δεν θα προκαλέσει κακό στο μωρό, αλλά αντίθετα θα κάνει πολύ καλό σε σένα, στον άντρα σου, στο μωρό και στις μεταξύ σας σχέσεις!

ΧΡΥΣΑ1, ΧΑΊΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΕ ΒΟΉΘΗΣΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΎΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΆΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.Το πιο πιθανό είναι να είσαι σε διαδικασία τοκετού αυτήν την ώρα ή ακόμα καλύτερα, να κρατάς αγκαλιά το θησαυρό σου!

Όπως και να' χουν τα πράγματα, σου εύχομαι τα καλύτερα και καλώς να έρθεις στον μαγικό κόσμο της μητρότητας!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

greek mother αυριο κανουμε εισαγωγη,εχουμε περασει την πιθανη ημερομηνια τοκετου αλλα ο γιατρος ειπε οτι ειχαμε περιθωριο ακομα.ελπιζω αυριο να κραταω τον μπεμπη!!!:-D:-D:-D

xrisa1, με το καλό κορίτσι μου και με έναν πόνο να κρατήσεις τον μπέμπη σου αγκαλίτσα!

Ο γιατρός μας ξέρει τι κάνει και θα είμαι σίγουρη ότι κατά το βραδάκι θα αντικρίσεις το φως της ζωής σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

greek mother αυριο κανουμε εισαγωγη,εχουμε περασει την πιθανη ημερομηνια τοκετου αλλα ο γιατρος ειπε οτι ειχαμε περιθωριο ακομα.ελπιζω αυριο να κραταω τον μπεμπη!!!:-D:-D:-D

Σου εύχομαι ολόψυχα, να γεννήσεις ένα υγιέστατο μωράκι και όσο πιο σύντομα γίνεται!:rolleyes:

ΙΟΛΗ μου, τι κάνεις? Πώς πάνε οι προσπάθειες?:oops:

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε, πώς είστε?

Jelena,πώς πάς - πώς είσαι?

Σου εύχομαι τα καλύτερα, μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου!;)

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι ολόψυχα, να γεννήσεις ένα υγιέστατο μωράκι και όσο πιο σύντομα γίνεται!:rolleyes:

ΙΟΛΗ μου, τι κάνεις? Πώς πάνε οι προσπάθειες?:oops:

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε, πώς είστε?

Jelena,πώς πάς - πώς είσαι?

Σου εύχομαι τα καλύτερα, μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου!;)

Σ'ευχαριστώ πολύ greekmother! Για την ώρα περιμένω...Τη Δευτέρα θα ξέρω αν πήγαν όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι ολόψυχα, να γεννήσεις ένα υγιέστατο μωράκι και όσο πιο σύντομα γίνεται!:rolleyes:

ΙΟΛΗ μου, τι κάνεις? Πώς πάνε οι προσπάθειες?:oops:

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε, πώς είστε?

Jelena,πώς πάς - πώς είσαι?

Σου εύχομαι τα καλύτερα, μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου!;)

Καλά είμαι, greek.mother μου, οι προσπάθειες γι' αυτόν τον μήνα έχουν τελειώσει. Τη Δευτέρα είναι να αδιαθετήσω, ελπίζω να μη συμβεί.

Βρήκα την ωορρηξία με τεστ ωορρηξίας, έκανα τις επαφές και περιμένω.

Εσύ, τι κάνεις? Τι κάνουν τα ζουζούνια σου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Γεία σου greek mother!!

Με το καλό Χρύσα μου το μωράκι σου!

Jelena και Ιόλη τα καλύτερα αποτελέσματα σας εύχομαι να έχετε!

Ειχα ραντεβού την Δευτέρα που πέρασε με τον γιατρό μας. Ολα μια χαρά! Επόμενο ραντεβού στις 25/3.


vrowp3.png

cwGLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά είμαι, greek.mother μου, οι προσπάθειες γι' αυτόν τον μήνα έχουν τελειώσει. Τη Δευτέρα είναι να αδιαθετήσω, ελπίζω να μη συμβεί.

Βρήκα την ωορρηξία με τεστ ωορρηξίας, έκανα τις επαφές και περιμένω.

Εσύ, τι κάνεις? Τι κάνουν τα ζουζούνια σου?

Καλημέρα σε όλες σας, αν και νυστάζω πάρα πολύ!

ΙΟΛΗ μου, σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου!

Τα ζουζούνια καλά είναι σε γενικές γραμμές, αλλά εγώ έχω έλλειψη ύπνου!

Εύχομαι την Δευτέρα να μην αδιαθετήσεις, γιατί κουράστηκες πιά και δεν το αντέχω άλλο! Θέλω επιτέλους να κάνεις μωράκι! Θα μου δώσεις μεγάλη χαρά, ΑΛΗΘΕΙΑ στο λέω!!!!!:rolleyes:

JELENA,και για σένα σου εύχομαι να είναι μια ξεχωριστή μέρα η Δευτέρα! Καλά αποτελέσματα να έχεις!:P

ΧΡΥΣΑ1, αν και είναι ακόμη νωρίς για να έχεις κάποια σημαντική εξέλιξη στο τοκετό σου, ελπίζω και εύχομαι να μην αργήσεις πολύ ακόμα!

Βέβαια, αν κρίνω απο το δικό μου τοκετό και τις δικές σου προΰποθέσεις, μάλλον αύριο το πρωί το κόβω να γεννάς. Ή στην καλύτερη των περιπτώσεων ξημερώματα!

Όπως και να' χει, ελπίζω να μην κουραστείς πολύ και ο κ. Χασιάκος να μην έχει πολλές γέννες, για να τον έχεις αποκλειστικά εσύ και να απολαύσεις τις ατάκες του!

Με το καλό κουκλίτσα μουκαι σύντομα περιμένουμε τα νέα σου και την λεπτομερή περιγραφή του τοκετού σου, που σου εύχομαι ολόψυχα να είναι η ομορφότερη εμπειρία της ζωής σου και τίποτα μα τίποτα, να μην επισκιάσει τις μοναδικές αυτές στιγμές!!!!!!!:tongue:

PIK, καλημέρα και σένα! Που χάθηκες, τόσες μέρες?

Ελπίζω να είσαστε όλοι καλά!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Γεία σου greek mother!!

Με το καλό Χρύσα μου το μωράκι σου!

Jelena και Ιόλη τα καλύτερα αποτελέσματα σας εύχομαι να έχετε!

Ειχα ραντεβού την Δευτέρα που πέρασε με τον γιατρό μας. Ολα μια χαρά! Επόμενο ραντεβού στις 25/3.

pik, και την 25η Μαρτίου εξετάζει ο γιατρός? Αχ, το φουκαρά, Κυριακές και αργίες στο Αρεταίειο τη βγάζει.

Καλημέρα σε όλες σας, αν και νυστάζω πάρα πολύ!

ΙΟΛΗ μου, σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου!

Τα ζουζούνια καλά είναι σε γενικές γραμμές, αλλά εγώ έχω έλλειψη ύπνου!

Εύχομαι την Δευτέρα να μην αδιαθετήσεις, γιατί κουράστηκες πιά και δεν το αντέχω άλλο! Θέλω επιτέλους να κάνεις μωράκι! Θα μου δώσεις μεγάλη χαρά, ΑΛΗΘΕΙΑ στο λέω!!!!!:rolleyes:

Το ξερω γλυκιά μου ότι θα χαρείς.

Μακάρι να είμαι, αν δεν είμαι, δεν το βάζω κάτω, τον επόμενο μήνα ξανά στις επάλξεις!

Link to comment
Share on other sites

pik, και την 25η Μαρτίου εξετάζει ο γιατρός? Αχ, το φουκαρά, Κυριακές και αργίες στο Αρεταίειο τη βγάζει.

!

Ωχ, το είχα ξεχάσει πως είναι αργία! Αν δεν μου το έλεγες θα το συνειδητοποιούσα την ημέρα του ραντεβού :D

PIK, καλημέρα και σένα! Που χάθηκες, τόσες μέρες?

Ελπίζω να είσαστε όλοι καλά!:P

Χάθηκα μεταξύ σπιτιού και γραφείου (ειναι δική μου η δουλειά και πηγαίνω ακόμη αφού σωματικώς τα καταφέρνω μια χαρά) αλλά σας διαβάζω ανελλιπώς!


vrowp3.png

cwGLp3.png

Link to comment
Share on other sites

bp-IOLH Εύχομαι να μην αδιαθετήσεις τη Δευτέρα και αυτή τη φορά να είναι η τυχερή σου!!!

Διαβάζω εδώ και μήνες τα post σου και σε σκέφτομαι συχνά!!!

Θαυμάζω το κουράγιο σου και την επιμονή σου, αλλά και την ψυχραιμία σου!

Greek Mother ευχαριστώ για τις απαντήσεις που δίνεις κατα καιρούς σε όλες μας και μας διαφωτίζεις.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

bp-IOLH Εύχομαι να μην αδιαθετήσεις τη Δευτέρα και αυτή τη φορά να είναι η τυχερή σου!!!

Διαβάζω εδώ και μήνες τα post σου και σε σκέφτομαι συχνά!!!

Θαυμάζω το κουράγιο σου και την επιμονή σου, αλλά και την ψυχραιμία σου!

Greek Mother ευχαριστώ για τις απαντήσεις που δίνεις κατα καιρούς σε όλες μας και μας διαφωτίζεις.

Σ' ευχαριστώ πολύ κουκλίτσα μου, μακάρι να μην αδιαθετήσω αλλά χλωμό το κόβω, καθότι από συμπτώματα τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ κουκλίτσα μου, μακάρι να μην αδιαθετήσω αλλά χλωμό το κόβω, καθότι από συμπτώματα τίποτε.

Αυτό δε σημαίνει απαραίτητα ότι δεν είσαι. Δεν θέλω να σου δίνω ψεύτικες ελπίδες όμως όταν ρώτησα τη μάνα μου, μου είπε πως τα συμπτώματα αρχίζουν μετά την καθυστέρηση. Εγώ βέβαια είχα συμπτώματα από τιε 3 πρώτες μέρες.

Μην απογοητεύεσαι. Αν δεν είναι αυτή τη φορά θα είναι η επόμενη.

Περιμένουμε όλες νέα σου.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...