Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή εβδομάδα!

Σας ενημερώνω, ότι έχω πρόβλημα με το πληκτρολόγιο και κάποιες φορές το " ν " δεν πατιέται. Αν λοιπόν, κάποιες λέξεις είναι ακαταλαβίστικες συγχωρέστε με, αλλά πρόκειτα για τεχνικό πρόβλημα.

Να ευχηθώ με το καλό στις μαμάδες, που περιμένετε σύντομα τα μωράκια τους και μην αγχώνστε, γιατί όλα θα πάνε καλά!

Εχθές είχα επέτειο γάμου και το Σάββατο πήγα με τον καλό μου στον Μητροπάνο και τη Πεγκούλα (Ζήνα). ΠέΡΑΣΑ ΠΟΛΎ ψραία, αλλά την επόμενη μέρα, ήταν μια πίκρα απο το ξενύχτι και τα μικρά να θέλουν τα δικά τους!

Το Σάββατο κλείσαμε 8 χρόνια σχέσης και εχθές 6 χρόνια γάμου!

Απίστευτο μου φαίνεται, αλλά και πάλι είναι σαν είμαι μια ζωή με τον άντρα μου, με όλ΄αυτά που έχουμε περάσει μαζί!

Κοριτσάκια πρέπει να σας αφήσω, γιατί το σίδερο μου κλείνει το μάτι!!!!!!:P:D:confused:

na ta xilliasete!euxomai ola ta xronia na einai san tin prwti imera tis gnwrimias sas...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλά ο γιατρός μας δεν θα αντέξει για πολύ! Εχθές μίλησα μαζί του στις 23:50 και ήταν ακόμα στο ιατρείο. Και το Σάββατο νομίζω ήταν όλη μέρα στο Αρεταίειο. Τον βλέπει άραγε το σπίτι του καθόλου?

Pε κορίτσια, η Άννα-Μαρία ποια είναι? Η κοπέλα που μιλάει σπαστά Ελληνικά? Αν όχι τότε αυτή τι είναι? Νόμιζα πως η Άννα-Μαρία είναι η Μαία με την οποία συνεργάζεται όμως όταν ρώτησα για Μαία τα κορίτσια στο ιατρείο μου έδωσαν κάποιας άλλης τα στοιχεία και μπερδεύτηκα. :confused:


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

ναι νατασσα αυτη ειναι η αννα μαρια..και νομιζω πως ειναι μαια αλλα μονο στο λητω δεν ξερω ακριβως..παντως εγω που γεννησα στο αρεταιειο ηταν μαζι με τον γιατρο μου εκει..


:-D

Link to comment
Share on other sites

annia εσύ είχες πάρει μαία δική σου ή όχι? Ήμουν σίγουρη πως θέλω δική μου μαία για να με βοηθήσει μιας και δεν ξέρω αν στο Αρεταίειο είναι εκεί οι κοπέλες ή όχι και πόσο βοηθούν όμως όταν ρώτησα το γιατρό μου είπε πως δεν είναι απαραίτητο και σαν να μην ήθελε να πάρω. Από την άλλη σκέφτομαι ότι ίσως δεν ήθελε να με κάνει να νομίσω πως πρέπει να πάρω γιατί το κόστος είναι επιπλέον. Πάντως δεν κατάλαβα τι θέλει δε θέλω να τον κουράσω και να έχει πολλά άτομα στο χειρουργείο. Άλλωστε νόμιζα πως η Άννα-Μαρία είναι η Μαία με την οποία συνεργάζεται όμως μου έδωσαν άλλο όνομα. Ανyway, θα δω τι θα κάνω. :?:


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

εγω την πρωτη φορα που γεννησα ειχα μια κοπελιτσα ειδικαιυομενη που ηταν στην ομαδα του χασιακου..δεν πληρωσα κατι επιπλεον γιατι δεν ζητησα απλα αυτη μαθαινε και ηταν εκει στην ωρα του τοκετου και με βοηθουσε παρα πολυ σε αναπνοες συσπασεις και σε ολα...στην δευτερη γεννα λογω οτι ηταν σαββατο δεν ειχε ειδικευομενους αλλα ειχε μαιες της βαρδιας οι οποιες βοηθανε και αυτες παρα πολυ..


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Ίσως τελικά να μην έχω δική μου μαία. Στις 15 του Μάρτη θα ξεκινήσω μαθήματα ανώδυνου τοκετού στο Έλενα.

Όμως μια φίλη μου, μου είπε πως κάποιες φορές είναι χειρότερα γιατί άλλα σου έχουν μάθει στα μαθήματα και άλλα σου λέει η Μαία την ώρα που γεννάς. Επιπλέον αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μην είμαι εντελώς μόνη την ώρα των οδυνών και κάποια να με βοηθήσει με το θηλασμό.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

emena o eleu8eriadis mou edwse pi8ani imerominia 6 martiou,alla ap'oti katalaba ki egw mallon nwritera 8a gennisw.tin proigoumeni ebdomada o kos xasiakos mou eixe dwsei 2 ebdomades,alla simera pou me eide ksana eipe oti exoume peri8wrio ki oso to ka8usteroume toso kalutera..8a ksanapaw omws auto to sabbato na doume pws paei.ton parakalesa gia fusiologiko toketo k eipe oti ws twra gia fusiologiko pame.me to kalo na sou er8ei to pasxaliatiko mwraki:-)

Με το καλό να γεννήσεις χρύσα μου! Εγώ έχω ραντεβού 8/3 (1 μήνα μετά το doppler) και από εκεί κι έπειτα θα με βλέπει πιο συχνά.

Greek.mother να τα εκατοστήσετε!! Χαρουμενη επέτειο!


vrowp3.png

cwGLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας.Είμαι 36 χρονων και έχω ιστορικό αποβολών την 20η εβδομάδα και οι δύο.Επίσης έχω πρόωρο τοκετό(τον γιο μου)την 30η εβδομάδα(1400γρ).Πήγα στον κ.χασιάκο πριν λίγες μέρες και μου είπε ότι βλέπει ένα μικρό διάφραγμα,και να κάνω μια υστεροσαλπιγγογραφία στο λητω.Ξέρετε αν την κάνει ο ίδιος και γενικά τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις?Υπάρχει περιπτωση το διάφραγμα να ενοχοποιείται για αυτά που έχω περάσει?και στις 2 περιπτώσεις δεν ήταν ενδομήτριος θάνατος.Ολα ήταν φυσιολογικά απλά είχα πόνους τοκετού και σπάσιμο νερών.θα εκτιμούσα πολύ την γνώμη σας.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας.Είμαι 36 χρονων και έχω ιστορικό αποβολών την 20η εβδομάδα και οι δύο.Επίσης έχω πρόωρο τοκετό(τον γιο μου)την 30η εβδομάδα(1400γρ).Πήγα στον κ.χασιάκο πριν λίγες μέρες και μου είπε ότι βλέπει ένα μικρό διάφραγμα,και να κάνω μια υστεροσαλπιγγογραφία στο λητω.Ξέρετε αν την κάνει ο ίδιος και γενικά τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις?Υπάρχει περιπτωση το διάφραγμα να ενοχοποιείται για αυτά που έχω περάσει?και στις 2 περιπτώσεις δεν ήταν ενδομήτριος θάνατος.Ολα ήταν φυσιολογικά απλά είχα πόνους τοκετού και σπάσιμο νερών.θα εκτιμούσα πολύ την γνώμη σας.

Ζωή γεία σου,

εγώ θα μπορέσω να σε βοηθήσω μόνο στην μια από τις δύο ερωτήσεις σου. Έκανα και εγώ υστεροσαλπιγγογραφία στο Λητώ πριν από κάνα μήνα περίπου και δε μου την έκανε ο κ.Χασίακος. Από ότι κατάλαβα αυτό είναι φυσιολογικό γιατί τη συγκεκριμένη εξέταση την κάνουν ακτινολόγοι. Πάντως αυτός που μου έκανε την εξέταση ήταν και πολύ καλός και πολύ γουρλής. Λίγο μετά την εξέταση έμεινα έγκυος.

Θα διαπιστώσεις και μόνη σου ότι ο κ.Χασιάκος έχει απίστευτη εμπειρία οπότε σπάνια πέφτει έξω.

Μακάρι να μπορουσα να σε βοήθησω περισσότερο

φιλιά και μη στεναχωρίεσαι

είσαι σε πολύ καλά χέρια


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

Να'μαι κι εγώ! Καλησπέρα κοριτσάκια μου όμορφα!

Ιολίτσα μου που είσαι?

Πήγαμε λοιπόν σήμερα στο ιατρείο του κ.Χασιάκου, δεν είδαμε τον ίδιο όμως γιατί ήταν στο μαιευτήριο, μας είδε ο κ.Μουστακαρίας. Πήγαμε και τις εξετάσεις του συζύγου και αυτό που μας είπε, αφού πρώτα μου έκανε κι έναν υπέρηχο κλπ, κλπ, ήταν οτι είναι όλα πολύ καλά και να μην αγχώνομαι. Μας είπε να συνεχίσουμε να προσπαθούμε φυσιολογικά όμως εγώ αντέδρασα λίγο γιατί λόγω άσχημης μορφολογίας στο σπέρμα αυτό μπορεί να μας πάρει από ενα μήνα μέχρι...ένα χρόνο...και δεν αντέχω άλλο ψυχολογικά κι έτσι μας πρότεινε να κάνουμε μια σπερματέγχυση για να αυξήσουμε τις πιθανότητες και βλέπουμε. Και μαντέψτε! Θα την κάνουμε το Σάββατο σε φυσικό κύκλο, έχω έτοιμο και το ωαριάκι μου και όλα καλά. Είναι λέει πολύ απλή ως διαδικασία. Ακόμα δεν το πιστέυω...πολύ γρήγορα μου φαίνονται όλα! Λέτε να είναι γουρλής? Μακάρι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλες και όλους. Έχω επικοινωνήσει ξανά με το fun club, ωστόσο επειδή είμαι άπειρη από εγχειρήσεις και νοσοκομεία, θα ήθελα τα φώτα σας. Επισκέφτηκα κι εγώ τον κ. Χασιάκο για ένα ινομύωμα και χωρίς πολλά - πολλά μού είπε κατ' ευθείαν ότι πρέπει να χειρουργηθώ και ότι θα γίνει στο Αρεταίειο. Ομολογώ ότι σεβάστηκα τον χρόνο του και δεν άρχισα τις ερωτήσεις (γιατί έξω γινόταν χαμός από κόσμο). Ωστόσο, για πείτε μου. Το χειρουργείο το αναλαμβάνει ο ίδιος ή φοιτητές και συνεργάτες του; Ρωτάω, γιατί αν ο άνθρωπος ξεγεννά τόσες γυναίκες, θα προλάβει να ασχοληθεί και με εμένα; Έπειτα, θυμάμαι έναν φίλο μου γιατρό που μου περιέγραφε πώς είχε μπει σε χειρουργείο ως φοιτητής και βοηθούσε και αυτός στην εγχείρηση. Σας ταλαιπωρώ με τις ανοησίες μου, αλλά είμαι πολύ αγχωμένη.......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και όλους. Έχω επικοινωνήσει ξανά με το fun club, ωστόσο επειδή είμαι άπειρη από εγχειρήσεις και νοσοκομεία, θα ήθελα τα φώτα σας. Επισκέφτηκα κι εγώ τον κ. Χασιάκο για ένα ινομύωμα και χωρίς πολλά - πολλά μού είπε κατ' ευθείαν ότι πρέπει να χειρουργηθώ και ότι θα γίνει στο Αρεταίειο. Ομολογώ ότι σεβάστηκα τον χρόνο του και δεν άρχισα τις ερωτήσεις (γιατί έξω γινόταν χαμός από κόσμο). Ωστόσο, για πείτε μου. Το χειρουργείο το αναλαμβάνει ο ίδιος ή φοιτητές και συνεργάτες του; Ρωτάω, γιατί αν ο άνθρωπος ξεγεννά τόσες γυναίκες, θα προλάβει να ασχοληθεί και με εμένα; Έπειτα, θυμάμαι έναν φίλο μου γιατρό που μου περιέγραφε πώς είχε μπει σε χειρουργείο ως φοιτητής και βοηθούσε και αυτός στην εγχείρηση. Σας ταλαιπωρώ με τις ανοησίες μου, αλλά είμαι πολύ αγχωμένη.......

Γεια σου Εριεττα,

ο κ.Χασίακος έχει χειρουργήσει τη μαμά μου στο Λητώ και την επέμβαση την έκανε ο ίδιος. Το Αρεταίειο επειδή είναι Πανεπιστημιακό νοσοκομείο υπάρχει πολύ μεγάλη περίπτωση να υπάρχουν και ειδικευόμενοι ή φοιτητές μέσα αλλά την επέμβαση πάλι θα την κάνει ο κ. Χασιάκος. Απλά θα υπάρχουν και άλλοι άνθρωποι τριγύρω. Δε ξερώ αν σε βοηθά καθόλου πάντως ο κ.Χασιάκος έχει τη φήμη του πολύ αυστηρού καθηγητή και σίγουρα δε θα τολμήσει κανείς να αναλάβει πρωτοβουλίες σε δικό του χειρουργείο


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Στην περίπτωσή μου δεν μου ανέφερε καθόλου το Λητώ (μάλλον επειδή ανέφερα ότι έχω ασφάλιση δημοσίου). Πάντως, θυμάμαι τον φίλο μου που μου έλεγε ότι παρακολουθούσε επέμβαση για ινομύωμα, βγήκε έξω κάνοντας εμετό (πρωτάρης γαρ) και μετά μπήκε μέσα και τον άφησαν να καυτηριάζει τα ινομυώματα. Πώς να μην απορείς μετά; Δεν με ενοχλεί να παρακολουθούν φοιτητές, θα με ενοχλούσε να αναλάμβαναν την επέμβαση ειδικευόμενοι. Αυτή είναι και η κύρια ένσταση της μητέρας μου που επιμένει να πάω σε ιδιωτικό νοσοκομείο και δεν ξέρω πώς να την πείσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια!

Θα προσπαθήσω κι εγώ να πω τη γνώμη μου και να απαντήσω κάποιες ερωτήσεις.

ΖΩΗ, έχω κάνει με τον κ. Χασιάκο υστεροσκόπηση στο ΛΗΤΩ. Μου βρήκε ένα μικρό διάφραγμα και το αφαίρεσε. Η διαφορά με εμένα είναι ότι στον υπέρηχο που μου έκανε δεν έβλεπε τίποτε αλλά, επειδή έχω ήδη δύο παλλίνδρομες και είμαι 38 χρονών, ήθελε να ελέγξει το εσωτερικό της μήτρας και ευτυχώς βρέθηκε το διάφραγμα και το αφαίρεσε. Δεν ξέρω αν κάνει ο ίδιος τη σαλπιγγογραφία, πάντως στην υστεροσκόπηση που μου έκανε ήταν παρών και είπε "ξεκινάμε με διαγνωστική υστεροσκόπηση και, αν βρεθεί κάτι, θα προχωρήσουμε σε επεμβατική". Ήταν εκεί πριν την νάρκωση και μόλις ξύπνησα ήταν πάλι εκεί. Η υστεροσαλπιγγογραφία είναι άλλου είδους εξέταση και γίνεται από ακτινολόγο, όπως πολύ σωστά σου είπε η kikar.

Jelena, περίμενα πως και πως τα νέα σου και χαίρομαι πάρα πολύ που είναι έτοιμο το ωαριάκι σου και δεν θα χρειαστεί να περιμένεις πολύ. Ο Μουστακαρίας είναι γουρλής, έκανε σε μια φίλη μου σπερματέγχυση σε φυσικό κύκλο και έμεινε έγκυος. Με το καλό να την κάνεις και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πετύχει και σύντομα να μάθουμε τα ευχάριστα.

erietta76, την εγχείριση για την αφαίρεση του ινομυώματος θα σου την κάνει ο ίδιος ο κ. Χασιάκος. Μπορεί να υπάρχουν και ειδικευόμενοι, για να παρακολουθήσουν αλλά το σίγουρο είναι ότι ο κ. Χασιάκος θα την κάνει, ειναι πολύ υπεύθυνος και αυστηρός. Το ότι σου λέει να την κάνεις στο Αρεταίειο είναι επίσης πολύ θετικό, γιατί αφενός θα γλιτώσεις του κόσμου τα χρήματα και αφετέρου θα είσαι σε ένα από τα καλύτερα νοσοκομεία με τον καλύτερο γιατρό. Εγώ έκανα υστεροσκόπηση στο ΛΗΤΩ, παρότι έχω κι εγώ ασφάλιση δημοσίου, γιατί στο Αρεταίειο τις υστεροσκοπήσεις τις κάνει άλλος γιατρός και δεν μπορεί ο κ. Χασιάκος να κάνει εκεί τέτοια επέμβαση. Παρόλα αυτά και για να μην πληρώσω, μου έδωσε και την επιλογή του Αρεταίειου, ξεκαθαρίζοντάς μου όμως ότι άλλος γιατρός είναι εκεί υπεύθυνος για τις υστεροσκοπήσεις. Προτίμησα να την κάνω στο ΛΗΤΩ, μόνο και μόνο γιατί ήθελα να με αναλάβει ο κ. Χασιάκος. Σκέψου ότι στο ΛΗΤΩ για τις εξετάσεις του προεγχειρητικού ελέγχου, για το υγειονομικό υλικό, τη χρήση δωματίου χειρουργείου, τη χρήση υστεροσκόπιου, τη νάρκωση και τα φάρμακα πλήρωσα 900 ευρώ κι όλα αυτά για 4 ώρες που ήμουν εκεί. Και στο Αρεταίειο όλα αυτά είναι δωρεάν.

Επιστεύσου τον, πήγαινε στο Αρεταίειο και όλα θα πάνε καλά.

Είναι κι άλλη μια κοπέλα εδώ στο φαν κλαμπ που έχει κάνει επέμβαση για αφαίρεση ινομυωμάτων με τον κ. Χασιάκο και είχε γράψει ότι είναι πάρα πολύ ευχαριστημένη και την έκανε στο Αρεταίειο. Έχει μέρες όμως να γράψει στο φαν κλαμπ.

Την λένε zonneschin, οπότε, αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες, ψάξε στο parents.org.gr/forum όπου υπάρχει το προηγούμενο φαν κλαμπ του κ. Χασιάκου και κοίτα τις δημοσιεύσεις της κοπέλας αυτής.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...