Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Jelena, τι έγινε κουκλίτσα μου? Την έκανες χθες τελικά? Αν ναι, εύχομαι με το καλό, σε 2 βδομάδες να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!

Ναι Ιολίτσα μου, την έκανα τελικά! Ολα καλά πήγαν, δεν πόνεσα καθόλου και τώρα περιμένουμε να περάσουν 2 εβδομάδες για να κάνω χοριακή. Μου είπε επίσης να παίρνω καθημερινά filicine και utrogestan. Μήπως ξέρεις αν τα utrogestan προκαλούν τίποτα παρενέργειες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκια, καηλημέρα !

Τι κάνετε ; Χάθηκα είναι η αλήθεια, αλλά τρέχω με το μπισκοτοζουζουνάκι και δεν προλαβαίνω.

Ιόλη μου, πως πάνε οι προσπάθειες ; Το απολαμβάνεις ;;)

Jelena, έχω πάρει και εγώ τα utrogestan, βλέπεις την 12 εβδομάδα είχα αίμα. Έχουν τα εν λόγω χάπια παρενέργειες, αλλά τι να κάνεις ; 'Αμα είναι να έχεις τελειόμηνη εγκυμοσύνη θα υποχρεωθείς να πάρεις ότι χάπια σου δώσει ο γιατρός μας. Παρήγορήσου, ότι δεν είσαι όυτε η πρώτη, αλλά ούτε και η τελευταία που τα παίρνει .....

Μία φίλη που έχει κάνει μαστεκτομή στην ηλικία των 29 χρονών, όταν έμεινε έγκυος και είχε αίμα, ο γιατρός της της απαγόρευσε να πάρει τα utrogestan, αλλά ευτυχώς δεν απέβαλε και γέννησε ένα υγειαίστατο κοριτσάκι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Jelena, καλή επιτυχία σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου. Εγώ πήρα τα ουτροτζεστάν για μία εβδομάδα. Δεν είχα παρενέργειες αλλά ήταν και μικρό το διάστημα που τα πήρα. Άλλες κοπέλες λένε ότι έχουν ζαλάδες και κάτι τέτοια. Ενδοκολπικά τα παίρνεις τα ουτροτζεστάν ή από το στόμα?

Εγώ τα έπαιρνα ενδοκολπικά.

Ηλιαχτίδα μου, μεγάλωσε το μπισκοτοζουζουνάκι και είναι πιο απαιτητικό, ε?

Εγώ τελείωσα με τις προσπάθειες γι' αυτόν τον μήνα. Έκανα τεστ ωορρηξίας, μου έδειξε θετικό την Κυριακή, είχα επαφές Κυριακή και Δευτέρα και τώρα αναμένω τα αποτελέσματα των κόπων μου. (Δεν) περιμένω περίοδο στις 15 Μαρτίου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσια !!!

ευχομαι σε ολες σας οτι επιθυμειτε και με το καλο να εχετε συντομα τα μωρακια στην αγκαλια σας.:mrgreen:

προσπαθουμε με τον συντροφο μου να αποκτησουμε μωρο αλλά ΔΕΝ.....και ψάχνω για νέο γιατρο.....μηπως μπορειτε να μου δωσετε καποιες πληροφοριες για τον κο Χασιακο?...που έχει ιατρειο ο γιατρος κτλ...

ευχαριστώ πολύ

Μαρία


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσια !!!

ευχομαι σε ολες σας οτι επιθυμειτε και με το καλο να εχετε συντομα τα μωρακια στην αγκαλια σας.:mrgreen:

προσπαθουμε με τον συντροφο μου να αποκτησουμε μωρο αλλά ΔΕΝ.....και ψάχνω για νέο γιατρο.....μηπως μπορειτε να μου δωσετε καποιες πληροφοριες για τον κο Χασιακο?...που έχει ιατρειο ο γιατρος κτλ...

ευχαριστώ πολύ

Μαρία

mpap, το ιατρείο του κ. Χασιάκου είναι Λ. Αλεξάνδρας 194, 3ος όροφος, στάση μετρό Αμπελόκηποι και το τηλέφωνο του ιατρείου είναι: 210-6440686. Πες ότι προσπαθείς να αποκτήσεις μωρό κι έχει περάσει πολύς καιρός προσπαθειών, για να μην σε καθυστερήσουν πολύ στο ραντεβού. Συνήθως το πρώτο ραντεβού στο βάζουν ημέρα Πέμπτη και σε βλέπει ο συνεργάτης του κ. Χασιάκου που λέγεται κ. Μουστακαρίας και μετά στο επόμενο θα έχει ενημερωθεί ο κ. Χασιάκος και θα δεις τον ίδιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mpap, το ιατρείο του κ. Χασιάκου είναι Λ. Αλεξάνδρας 194, 3ος όροφος, στάση μετρό Αμπελόκηποι και το τηλέφωνο του ιατρείου είναι: 210-6440686. Πες ότι προσπαθείς να αποκτήσεις μωρό κι έχει περάσει πολύς καιρός προσπαθειών, για να μην σε καθυστερήσουν πολύ στο ραντεβού. Συνήθως το πρώτο ραντεβού στο βάζουν ημέρα Πέμπτη και σε βλέπει ο συνεργάτης του κ. Χασιάκου που λέγεται κ. Μουστακαρίας και μετά στο επόμενο θα έχει ενημερωθεί ο κ. Χασιάκος και θα δεις τον ίδιο.

σε ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

Iolh, Zonneschijn, xrisa, kikar,

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες για άλλη μια φορά.

Zonneschijn, ομολογώ πως όταν διάβασα την περιγραφή σου, "πάγωσα", γιατί το πρόβλημα με τα νοσοκομεία δεν είναι οι γιατροί, αλλά το νοσηλευτικό προσωπικό. Ανάλογη κακή εμπειρία μού έχει τύχει σε δημόσιο νοσοκομείο, όπου εκμεταλλεύονται την αδυναμία σου και σου φέρονται απαίσια. Ελπίζω τώρα να είσαι καλά και όλα αυτά να είναι μια κακή ανάμνηση!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι Ιολίτσα μου, την έκανα τελικά! Ολα καλά πήγαν, δεν πόνεσα καθόλου και τώρα περιμένουμε να περάσουν 2 εβδομάδες για να κάνω χοριακή. Μου είπε επίσης να παίρνω καθημερινά filicine και utrogestan. Μήπως ξέρεις αν τα utrogestan προκαλούν τίποτα παρενέργειες?

Γεια σας κορίτσια!

Tα utrogestan ειναι προγεστερόνη, η ορμόνη που εκκρίνει ο οργανισμός στο δεύτερο μισό του κύκλου και που συνεχίζεται να εκκρίνεται εφόσον δεν έρθει περίοδος. Μην διαβάσεις τις παρενέργειες που λένε οι οδηγίες χρήσης, θα σε πανικοβάλουν. Ολα τα φάρμακα παραθετουν στις παρενέργειες ακόμη και μεμονωμένα περιστατικά (ακόμη και του depon τις παρενέργειες να διαβάσειες θα τρελλαθείς).

Τα utrogestan κάνουν παρακράτηση υγρών οπότε θα νιώσεις πρήξιμο, φούσκωμα, ίσως και να πάρεις και κανένα κιλάκι. Αν τα παίρνεις από το στόμα ενδεχομένως να νιώσεις ζαλάδες, γι αυτό προτείνεται η ενδοκολπική λήψη τους.

Αυτα, ελπίζω να βοήθησα.

Καλά αποτελέσματα να έχεις!!


vrowp3.png

cwGLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και καλό μήνα για εχτές.

ΣΑ ευχαριστώ όλες σας για τις ευχές σας και σας εύχομαι ό,τι επιθυμείται στη ζωή σας.

Μην έχοντας διαβάσει τις πιο πρόσφατες δημοσιεύσεις, θα ήθελα απλά να σας ενημερώσω σχετικά με την αρμοδιότητα της Αννα Μαρίας. Είναι ειδικευόμενη γυναικοόγος και σχεδόν το δεξί χέρι του κ. Χασιάκου.

Για να πώ την γνώμη μου και σύμφωνα με το πώς κινείται, θεωρώ ότι είναι η επόμενη "Χασιάκος"!

Ελπίζω να είσαστε καλά και μόλις διαβάσω τα νέα σας θα επέμβω και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Tα utrogestan ειναι προγεστερόνη, η ορμόνη που εκκρίνει ο οργανισμός στο δεύτερο μισό του κύκλου και που συνεχίζεται να εκκρίνεται εφόσον δεν έρθει περίοδος. Μην διαβάσεις τις παρενέργειες που λένε οι οδηγίες χρήσης, θα σε πανικοβάλουν. Ολα τα φάρμακα παραθετουν στις παρενέργειες ακόμη και μεμονωμένα περιστατικά (ακόμη και του depon τις παρενέργειες να διαβάσειες θα τρελλαθείς).

Τα utrogestan κάνουν παρακράτηση υγρών οπότε θα νιώσεις πρήξιμο, φούσκωμα, ίσως και να πάρεις και κανένα κιλάκι. Αν τα παίρνεις από το στόμα ενδεχομένως να νιώσεις ζαλάδες, γι αυτό προτείνεται η ενδοκολπική λήψη τους.

Αυτα, ελπίζω να βοήθησα.

Καλά αποτελέσματα να έχεις!!

Συμφωνώντας με τα παραπάνω, το μόνο που θα ήθελα να προσθέσω είναι ότι η προγεστερόνη είναι η ορμόνη που υποστηρίζει και συντηρεί μια ανερχόμενη εγκυμοσύνη. Η έλλειψή της ή η ανεπάρκεια της οδηγεί σε ΜΊΑ μη καλή εγκυμοσύνη επαπειλούμενη με αποβολή.

Σου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια καί να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη γεμάτη όμορφες αναμνήσεις!:)

ΙΟΛΗ μου, σου εύχομαι οι προσπάθειές σου να καρποφορήσουν και σύντομα να διαβλάσουμε τα νεα σου!

Χρύσα, όσον αφορά την κατάσταση του τραχήλου παίζει καθοριστικό ρόλο για την έναρξη και την πρόοδο του τοκετού.

Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι υποχρεωτικό η καισαρική, γιατί είναι σύνηθες με το σπάσιμο των νερών και την χορήγηση οκυτοκίνης, ο τράχηλος μαλακώνει και αρχίζει και η διαστολή του.

Αν και εσύ δεν βιάζεσαι και αν δεν υπάρχει λόγος δυσχέρειας του μωρού, μπορείς να ζητήσεις από τον κ. Χασιάκο, να περιμένετε λίγες ημέρες ακόμα.

Εσύ στο μεταξύ κάνε άφθονο σεξ με τον άντρα σου, αλλά την βαλίτσα να την έχεις έτοιμη!:D;):P:):oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι Ιολίτσα μου, την έκανα τελικά! Ολα καλά πήγαν, δεν πόνεσα καθόλου και τώρα περιμένουμε να περάσουν 2 εβδομάδες για να κάνω χοριακή. Μου είπε επίσης να παίρνω καθημερινά filicine και utrogestan. Μήπως ξέρεις αν τα utrogestan προκαλούν τίποτα παρενέργειες?

Μην τα σκέφτεσαι αυτά. Το utrogestan το παιρνουν εκατομμυρια γυναικες σ'ολο τον κόσμο. Ας ελπισουμε οτι είναι ακίνδυνο. Κι εγώ είχα πάθει σοκ οταν διαβασα τις παρενέργειες, αλλά ελπίζω οτι δεν θα υπάρχει προβλημα...Το Filicine είναι πολύ καλό που σου το έδωσε. Καλα αποτελεσματα σου ευχομαι ολοψυχα!:)


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Εχω καιρο να γραψω Ευτυχως η εγκυμοσυνη μου παει καλα ..αλλα τελευταια κανω πολυ περιεργες σκεψεις για την οικογενεια μου τον αντρα μου ..

ονειρευομαι οτι φευγω μακρια απ ολους και γενικα τους βλεπω σαν εχθρους Δεν τολμω βεβαια να τα πω και το παιζω "ολα καλα" αλλα νομιζω οτι τρελλαινομαι

Ειμαι και εγκλωβισμενη στο σπιτι(και σχεδον στο κρεββατι) απο την αρχη της εγκυμοσυνης ..πώς να σας το πω..βραζω μεσα μου απο θυμο

Ιολη καλη αρχη κοριτσι μου!!!


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Εχω καιρο να γραψω Ευτυχως η εγκυμοσυνη μου παει καλα ..αλλα τελευταια κανω πολυ περιεργες σκεψεις για την οικογενεια μου τον αντρα μου ..

ονειρευομαι οτι φευγω μακρια απ ολους και γενικα τους βλεπω σαν εχθρους Δεν τολμω βεβαια να τα πω και το παιζω "ολα καλα" αλλα νομιζω οτι τρελλαινομαι

Ειμαι και εγκλωβισμενη στο σπιτι(και σχεδον στο κρεββατι) απο την αρχη της εγκυμοσυνης ..πώς να σας το πω..βραζω μεσα μου απο θυμο

Ιολη καλη αρχη κοριτσι μου!!!

Αχ, βρε πουλάκι μου, σε καταλαβαίνω (όσο μπορώ να σε καταλάβω, γιατί δεν είμαι στη θέση σου). Έχεις ήδη μια άσχημη εμπειρία, είσαι αγχωμένη, κλεισμένη στο σπίτι και ξαπλωμένη στο κρεβάτι, οι ορμόνες σου κάνουν πάρτυ και είναι λογικό να κάνεις του κόσμου τις σκέψεις. Σίγουρα κάτι υπάρχει που σε ωθεί να σκέφτεσαι έτσι, απλώς τώρα έχεις πολύ χρόνο να το σκέφτεσαι και κακή διάθεση λόγω της κλεισούρας, οπότε σκέφτεσαι κακά.

Όταν με το καλό έρθει το μωράκι σου, ούτε που θα δίνεις σημασία, γιατί το μωρό θα είναι όλος σου ο κόσμος.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Εχω καιρο να γραψω Ευτυχως η εγκυμοσυνη μου παει καλα ..αλλα τελευταια κανω πολυ περιεργες σκεψεις για την οικογενεια μου τον αντρα μου ..

ονειρευομαι οτι φευγω μακρια απ ολους και γενικα τους βλεπω σαν εχθρους Δεν τολμω βεβαια να τα πω και το παιζω "ολα καλα" αλλα νομιζω οτι τρελλαινομαι

Ειμαι και εγκλωβισμενη στο σπιτι(και σχεδον στο κρεββατι) απο την αρχη της εγκυμοσυνης ..πώς να σας το πω..βραζω μεσα μου απο θυμο

Ιολη καλη αρχη κοριτσι μου!!!

malina μη στενοχωριεσαι. Είναι δύσκολο να είσαι στο κρεβατι και γενικά το κλεισιμο στο σπίτι εντεινει την άσχημη ψυχολογία. Κι εγώ οσες φορες χρειαστηκε ως τώρα να μεινω στο κρεβατι με επιανε τρέλλα, αλλά τι να κάνουμε. Υπομονή. σκέψου πως όλα θα πάνε μια χαρα και τέλος Ιουνιου θα έχεις το μωρακι σου!


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την κατανοηση

Σκεφτομαι απο την αλλη ποσο τυχερη ειμαι που εχω την πολυτελεια να με παιρνει απο κατω λογω των ορμονων και ευτυχως οχι για αλλους λογους

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ!!


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...