Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

Τελικά αδιαθέτησα σήμερα! Ηταν να κάνω χοριακή αλλά με πρόλαβε η άτιμη! Ούτε utrogestan ούτε τίποτα δεν καταλαβαίνει αυτή! Χτες το βράδυ πήρα το τελευταίο χάπι και το πρωϊ...να'την μπροστά μου!

Τώρα θα κάνω ορμονικές εξετάσεις που ελπίζω να είναι καλές και μάλλον θα πρέπει να με ξαναδεί ο Μουστακαρίας. για να δούμε πως θα συνεχίσουμε. Αυτά!

Ευχαριστώ όλα τα κοριτσάκια για το ενδιαφέρον κι εύχομαι σε όλες μας οτι καλύτερο!

Ιολίτσα περιμένουμε νέα σου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τελικά αδιαθέτησα σήμερα! Ηταν να κάνω χοριακή αλλά με πρόλαβε η άτιμη! Ούτε utrogestan ούτε τίποτα δεν καταλαβαίνει αυτή! Χτες το βράδυ πήρα το τελευταίο χάπι και το πρωϊ...να'την μπροστά μου!

Τώρα θα κάνω ορμονικές εξετάσεις που ελπίζω να είναι καλές και μάλλον θα πρέπει να με ξαναδεί ο Μουστακαρίας. για να δούμε πως θα συνεχίσουμε. Αυτά!

Ευχαριστώ όλα τα κοριτσάκια για το ενδιαφέρον κι εύχομαι σε όλες μας οτι καλύτερο!

Ιολίτσα περιμένουμε νέα σου!!!

Jelenaki, λυπάμαι πολύ που σε πρόλαβε η άτιμη.

Νομίζω κι εγώ ότι δεν έχω μείνει έγκυος. Πιστεύω ότι αύριο, το πολύ μεθαύριο θα μου έρθει.

Τι να κάνουμε, θα πάμε για τον επόμενο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου,δε θέλω απογοήτευση!!!Σύντομα θα μείνετε εγκυούλες!!Όσον αφορά τα συμπτώματα να σας πω ότι διαφέρουν από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη!!Επειδή έχω μείνει 3 φορές έγκυος από τις οποίες μόνο η τωρινή πήγε καλά να σας πω ότι στην τελευταία και επιτυχή εγκυμοσύνη νόμιζα ότι δεν ήμουν έγκυος γιατί δε με πονούσε το στήθος μου όπως τις 2 προηγούμενες πριν την περίοδο.Κι όμως με το που έφτασε η μέρα που θα αδιαθετήσω-μία μέρα μετά για την ακρίβεια-τότε πρήστηκε κι άρχισε να πονά!!Δεν είναι απαραίτητο να ξεκινήσουν από πριν τα συμπτώματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου,δε θέλω απογοήτευση!!!Σύντομα θα μείνετε εγκυούλες!!Όσον αφορά τα συμπτώματα να σας πω ότι διαφέρουν από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη!!Επειδή έχω μείνει 3 φορές έγκυος από τις οποίες μόνο η τωρινή πήγε καλά να σας πω ότι στην τελευταία και επιτυχή εγκυμοσύνη νόμιζα ότι δεν ήμουν έγκυος γιατί δε με πονούσε το στήθος μου όπως τις 2 προηγούμενες πριν την περίοδο.Κι όμως με το που έφτασε η μέρα που θα αδιαθετήσω-μία μέρα μετά για την ακρίβεια-τότε πρήστηκε κι άρχισε να πονά!!Δεν είναι απαραίτητο να ξεκινήσουν από πριν τα συμπτώματα!!!

Μακάρι, κοριτσάκι μου, να είναι έτσι όπως τα λες και να μην έρθει αύριο η ακατονόμαστη.

Link to comment
Share on other sites

Α επίσης είχα πονάκια περιόδου για 2 μέρες και όλο έτρεχα στην τουαλέτα να δω αν αδιαθέτησα.Τελικά ξύπνησα ένα πρωί και είχα σταματήσει να πονάω,έτσι έκανα τη χοριακή και βγήκε θετική!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου,δε θέλω απογοήτευση!!!Σύντομα θα μείνετε εγκυούλες!!Όσον αφορά τα συμπτώματα να σας πω ότι διαφέρουν από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη!!Επειδή έχω μείνει 3 φορές έγκυος από τις οποίες μόνο η τωρινή πήγε καλά να σας πω ότι στην τελευταία και επιτυχή εγκυμοσύνη νόμιζα ότι δεν ήμουν έγκυος γιατί δε με πονούσε το στήθος μου όπως τις 2 προηγούμενες πριν την περίοδο.Κι όμως με το που έφτασε η μέρα που θα αδιαθετήσω-μία μέρα μετά για την ακρίβεια-τότε πρήστηκε κι άρχισε να πονά!!Δεν είναι απαραίτητο να ξεκινήσουν από πριν τα συμπτώματα!!!

Συμφωνώ με την Εvi. Κι εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα οτι συμπτώματα είχα πάντα πριν αδιαθετήσω. Το στήθος μου ήταν μεν πρησμένο αλλά τίποτα το ιδιαίτερο και είχα κράμπες στην κοιλιά και όλο νόμιζα οτι αδιαθέτησα και πήγαινα στην τουαλέτα! Στη δεύτερη που δεν προχώρησε ένιωθα το στήθος μου ιδιαίτερα ευαίσθητο και δεν μπορούσα να ακουμπήσω τίποτα πάνω!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλημέρα.

Τελικά χθες το βράδυ άρχισαν κάτι πονάκια περιόδου και σήμερα το πρωί είδα τα πρώτα καφετιά, σημάδι ότι αδιαθέτησα.

Τώρα περιμένω να κατέβει το αίμα σιγά σιγά.

Δεν πειράζει, πάμε για τον επόμενο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλημέρα.

Τελικά χθες το βράδυ άρχισαν κάτι πονάκια περιόδου και σήμερα το πρωί είδα τα πρώτα καφετιά, σημάδι ότι αδιαθέτησα.

Τώρα περιμένω να κατέβει το αίμα σιγά σιγά.

Δεν πειράζει, πάμε για τον επόμενο μήνα.

Η κουνιάδα μου όταν έμεινε έγκυος τις πρώτες μέρες είχε καφέ-ροζ υγρά και για μερικές ακόμα λίγο αίμα. Τελικά ήταν έγκυος αλλά είχε και αποκόλληση. Δε θέλω να σου δίνω ψεύτικες ελπίδες αλλά σαν άνθρωπος είμαι έτσι. Μέρι τελευταία στιγμή δεν θέλω να πιστεύω ότι κάτι ισχύει αν δεν είναι καλό.

Όταν έμαθα στην 10 εβδομάδα κύησης ότι πάσχω από σοβαρό υποθυρεοειδισμό και επανέλαβα την εξέταση μέχρι να βγουν την άλλη μέρα το απόγευμα τα αποτελέσματα ήμουν πεπεισμένη ότι τα πρώτα ήταν λάθος.

Αν τελικά αδιαθέτησες κανονικά καλή τύχη τον επόμενο μήνα σε σένα και την Jelena μέσα από την καρδιά μου!


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

Η κουνιάδα μου όταν έμεινε έγκυος τις πρώτες μέρες είχε καφέ-ροζ υγρά και για μερικές ακόμα λίγο αίμα. Τελικά ήταν έγκυος αλλά είχε και αποκόλληση. Δε θέλω να σου δίνω ψεύτικες ελπίδες αλλά σαν άνθρωπος είμαι έτσι. Μέρι τελευταία στιγμή δεν θέλω να πιστεύω ότι κάτι ισχύει αν δεν είναι καλό.

Όταν έμαθα στην 10 εβδομάδα κύησης ότι πάσχω από σοβαρό υποθυρεοειδισμό και επανέλαβα την εξέταση μέχρι να βγουν την άλλη μέρα το απόγευμα τα αποτελέσματα ήμουν πεπεισμένη ότι τα πρώτα ήταν λάθος.

Αν τελικά αδιαθέτησες κανονικά καλή τύχη τον επόμενο μήνα σε σένα και την Jelena μέσα από την καρδιά μου!

Σ'ευχαριστώ πολύ natasa μου! Μακάρι να είμαι πιο τυχερή τον επόμενο μήνα! Ιολίτσα μου δεν πειράζει! Μη μου στενοχωριέσαι καθόλου. Ενας νέος κύκλος προσπαθειών ξεκινά!:D

Εγώ έκανα σήμερα τις ορμονικές εξετάσεις και θα πάρω αύριο τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου, η περίοδος είναι κανονικότατη με αίμα πλημμύρα.

Το είχα καταλάβει από μέρες ότι δεν είμαι έγκυος, οπότε δεν μπορώ να πω ότι απογοητεύτηκα ιδιαίτερα.

Τουλάχιστον, το θετικό είναι ότι οι τρεις τελευταίοι κύκλοι μου έρχονται στην ώρα τους, με κανονική ωορρηξία και πολύ αίμα, πράγμα που σημαίνει ότι καθαρίζει ο οργανισμός.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου! Να'μαι κι εγώ. Βγήκαν οι ορμονικές εξετάσεις που έκανα και ο Μουστακαρίας μου είπε οτι είναι μια χαρά. Εχω ραντεβού μαζί του την Παρασκευή για να δούμε πως θα προχωρήσουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Jelena και Ιόλη, έχετε δίκιο - δεν πειράζει - τον επόμενο μήνα!

Είναι θετικό που σκέφτεστε αισιόδοξα, γιατί θα σας βοηθήσει πολύ στις προσπάθειές σας!

Οι υπόλοιπες κοπελίτσες καλά είσαστε?

Χρύσα1,φαντάζομαι ότι έχεις επιστρέψει απο το μαιευτήριο!

Να είσαι καλά σου εύχομαι και να πήγαν όλα καλά! Περιμένουμε την περιγραφή σου, αν και θα είναι δύσκολο με το ζουζουνάκι σου.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια.:oops:. το ονομα μου ειναι λαμπη... σας παρακωλουθω πολυ καιρο κ σημερα εκανα την εγκραφη ωστε να τα λεμε κ ποιο οδιαιτερα...μετα απο αρκετη ταλαιπωρια, 2 παλλινδρομες τον χρονο που μας περασε, μια βιοχημικη τα χριστουγεννα:cry::cry::cry::cry::cry:, κ μετα απο αλλαγες γιατρων λατεληξα κ εγω στον χασιακο... ο λογος μου ειπε ολων αυτων ενα μεγαλο διαφραγμα που ειχα κ το οποιο μου αφαιρεσαι με υστερ-λαπαρ ο ιδιος στο λητω... τωρα ειμαι παλι στην προσπαθεια.. εχουν περασει 6 μηνες απο την επεμβαση αλλα τιποτα ακομη....τις αλλες φορες ειχα πολυ ευκολη συληψη, σχεδον με την πρωτη... τωρα το απογευμα εκλεισα ραντεβου με τον μουστακαρια για να δω τι θα μου πει κ αυτος... φιλακια κ καλα να πανε οτι επιθυμουμε για ολες μας.... οταν εχω νεα μου θα σας πω...φιλακιαααα;);););)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια.:oops:. το ονομα μου ειναι λαμπη... σας παρακωλουθω πολυ καιρο κ σημερα εκανα την εγκραφη ωστε να τα λεμε κ ποιο οδιαιτερα...μετα απο αρκετη ταλαιπωρια, 2 παλλινδρομες τον χρονο που μας περασε, μια βιοχημικη τα χριστουγεννα:cry::cry::cry::cry::cry:, κ μετα απο αλλαγες γιατρων λατεληξα κ εγω στον χασιακο... ο λογος μου ειπε ολων αυτων ενα μεγαλο διαφραγμα που ειχα κ το οποιο μου αφαιρεσαι με υστερ-λαπαρ ο ιδιος στο λητω... τωρα ειμαι παλι στην προσπαθεια.. εχουν περασει 6 μηνες απο την επεμβαση αλλα τιποτα ακομη....τις αλλες φορες ειχα πολυ ευκολη συληψη, σχεδον με την πρωτη... τωρα το απογευμα εκλεισα ραντεβου με τον μουστακαρια για να δω τι θα μου πει κ αυτος... φιλακια κ καλα να πανε οτι επιθυμουμε για ολες μας.... οταν εχω νεα μου θα σας πω...φιλακιαααα;);););)

Γεια σου Λαμπη μου! Κι εγώ έχω ραντεβού με τον Μουστακαρία αύριο το μεσημέρι. Μην αγχώνεσαι. Ολα καλά θα πάνε! Θα περιμένουμε νέα σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...