Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

Καλή μου zonneschijn,σ ευχαριστώ για την απάντησή σου!!Κι εμένα όλες οι μετρήσεις ήταν πάνω από το μέσο όρο-όσες είχαν δείκτες.Το ρινικό οστό,η αυχενική και η εξωτερική διακογχική διάμετρος όμως δεν έχει φυσιολογικές τιμές για να κρίνεις,γι αυτό σας ρωτώ...Κι εγώ του έχω απίστευτη εμπιστοσύνη του Ελευθεριάδη μας!!Έχω πάθει ακριβώς αυτό που λες,μέχρι να την γεννήσω δε θα καταφέρω να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου εξαιτίας της ανησυχίας μου!!Αρχές Απριλίου έχω ραντεβού με τον γιατρούλη μας και θα τον ρωτήσω έτσι για να ηρεμήσω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λαμπη σου εύχομαι να μείνεις πολύ σύντομα έγκυος και να τα δεις αυτά που θα σου πω. Η αλήθεια είναι πως ο Χασιάκος έχει πάρα πολλές γυναίκες και αυτό σημαίνει πως δεν πρόκειται να έχεις ένα γιατρό που ασχολείται συνέχεια μαζί σου. Επιπλέον θα υπάρξουν στιγμές που θα αισθάνεσαι ότι ήθελες περισσότερη προσοχή μιας και είναι τέτοια η ψυχολογία μας αυτήν την περίοδο. Επιπλέον θα αισθάνεσαι συχνά πως δεν θέλεις να τον ενοχλήσεις και θα σκέφτεσαι να τον πάρεις για το παραμικρό. Όμως μακάρι να μη χρειάζεται να σε μάθει ποιό πολύ γιατί να ξέρεις πως αν κάτι συμβεί που είναι σημαντικό όλο το προσωπικό του ξέρει να ξεχωρίζει και θα προωθήσει το τηλεφώνημά σου. Επιπλέον αν καλέσεις στο κινητό ώρα που δεν έχει ιατρείο ακόμα και αν δεν απαντήσει αμέσως θα σε καλέσει εκείνος πίσω άμεσα.

Όσες φορές παίρνω και θέλω να πω κάτι που αποδεικνύεται όχι άμεσα επικίνδυνο μπορεί να με πάρουν πίσω από το ιατρείο ακόμα και 12 το βράδυ. Όμως όταν είναι σημαντικό (δεν το καταλαβαίνω εγώ αλλά ο γιατρός και το προσωπικό του) μπορεί να με πάρουν αμέσως ή να μου δώσουν απάντηση άμεσα. Επιπλέον αν για κάποιο λόγο πρέπει να σε δεί κάποιος σε στέλνουν στο αρεταίειο όπου είτε ο ίδιος είτε κάποιος συνεργάτης θα σε εξετάσουν. Μην ανησυχείς λοιπόν. Μείνε με το καλό έγκυος και θα δεις!

Πάντως κορίτσια στο Forum χρωστάω οτι βρήκα έναν τόσο καλό γιατρό μιας και ο δικός μου γυναικολόγος πέθανε νεότατος πριν από 1,5 χρόνο. Έτσι νοιώθω λίγο υποχρεωμένη.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

νατασσα μου ακριβως ετσι αισθανομαι,οπως το περιγραφεις..απο την μια τον εκτιμω αφανταστα κ απο την αλλη ειναι σαν φαντομας..ακομη κ οταν μου εκανε την επεμβαση τον ειδα πριν με ναρκωσουν κ μετα την αλλη μερα πριν φυγω απο το λητω..ειναι πολυ απασχολημενος κ λογικο ειναι ολο αυτο...μακαρι συντομα να ειμαι εγκυος κ ας τον ζαλιζω με τηλ..φιλακια κ ευχομαι τα καλυτερα σε ολες μας..αληθεια εχει κανει καποια απο εσας εδω με το γιατρο μας επεμβαση αφαιρεσης διαφραγματος???

Link to comment
Share on other sites

Λάμπη, γειά σου ονομάζομαι Μαρία κι έχω κάνει την ίδια επέμβαση στον Χασιάκο τον Νοέμβριο 09. Μου είπε κι εμένα ακριβώς τα ίδια(πολύ sex κτλπ). Μου έδωσε όμως περίοδο χάριτος μέχρι τον Μαϊο κι αν δεν έχει γίνει τίποτα θα υπάρξει εκτενέστερη συζήτηση κι εξέταση. Οπότε μήπως θα πρέπει να το επισκεφθείς ξανά?

μαρια μου γεια σου..τι σου ειχε πει ο γιατρος τελικα για το διαφραγμα μετα την επεμβαση??εκανες κ λαπαροσκοπιση??δεν ξερω το ιστορικο σου αλλα μηπως σου εδωσε αυτο το περιθωριο οσων αφορα την συληψη??ειχες μεινει ποτε εγκυος??γιατι εγω ειχα πολυ ευκολες συληψης κ τις δυο παλλινδρομες κ ειχα κανει σχεδον ολες τις εξετασεις.. μου ειπε οτι δεν χρειαζεται κατι αλλο, μονο να μεινω εγκυος αφου τα καταφερνα μια χαρα..τι να πω, δεν ξερω, ο μουστακαριας που πηγα την πεμπτη μου εδωσε περιθωριο ως τον αυγουστο κ αν οχι εγκυος να παω να δουμε τι μπορουμε να κανουμε..δεν ηθελε να μου δωσει τιποτα για βοηθημα,για ποιο καλη ωοριξια μου λεει αφου κ μονη μου ως τωρα τα καταφερνα..παιζει ομως το ενδεχομενο παρολο που αφαιρεσα το διαφραγμα παλι να εχω παλλινδρομη κ παλι να χρειαστω υστεροσκοπιση, ετσι μου ειπε..γιατι το διαφραγμα μου ηταν πολυ μεγαλο κ εφτανε ως τον κολπο μου, εχει βελτιωσει το σχημα της μητρας σε μεγαλο ποσοστο αλλα τιποτα δεν ειναι απολυτα σιγουρο..

Link to comment
Share on other sites

μαρια μου γεια σου..τι σου ειχε πει ο γιατρος τελικα για το διαφραγμα μετα την επεμβαση??εκανες κ λαπαροσκοπιση??δεν ξερω το ιστορικο σου αλλα μηπως σου εδωσε αυτο το περιθωριο οσων αφορα την συληψη??ειχες μεινει ποτε εγκυος??γιατι εγω ειχα πολυ ευκολες συληψης κ τις δυο παλλινδρομες κ ειχα κανει σχεδον ολες τις εξετασεις.. μου ειπε οτι δεν χρειαζεται κατι αλλο, μονο να μεινω εγκυος αφου τα καταφερνα μια χαρα..τι να πω, δεν ξερω, ο μουστακαριας που πηγα την πεμπτη μου εδωσε περιθωριο ως τον αυγουστο κ αν οχι εγκυος να παω να δουμε τι μπορουμε να κανουμε..δεν ηθελε να μου δωσει τιποτα για βοηθημα,για ποιο καλη ωοριξια μου λεει αφου κ μονη μου ως τωρα τα καταφερνα..παιζει ομως το ενδεχομενο παρολο που αφαιρεσα το διαφραγμα παλι να εχω παλλινδρομη κ παλι να χρειαστω υστεροσκοπιση, ετσι μου ειπε..γιατι το διαφραγμα μου ηταν πολυ μεγαλο κ εφτανε ως τον κολπο μου, εχει βελτιωσει το σχημα της μητρας σε μεγαλο ποσοστο αλλα τιποτα δεν ειναι απολυτα σιγουρο..

Λάμπη, καλησπέρα.

Μετά από δύο παλλίνδρομες κυήσεις, έκανα έλεγχο θρομβοφιλίας, δεν είχα τίποτε και μετά έκανα υστεροσκόπηση με τον κ. Χασιάκο στο Λητώ. Τελικά, είχα κι εγώ διάφραγμα στη μήτρα, το οποίο αφαιρέθηκε αλλά ήταν μικρό.

Την υστεροσκόπηση την έκανα 1η Φεβρουαρίου και στις 3 Φεβρουαρίου πήγα στον κ. Χασιάκο να τον πληρώσω και μου είπε να ξεκινήσω αμέσως να προσπαθήσω για εγκυμοσύνη. Εκείνες τις ημέρες όμως ήμουν στις γόνιμες αλλά φοβήθηκα να ξεκινήσω 3 μέρες μετά την επέμβαση κι έτσι το άφησα για ένα μήνα. Με την επόμενη περίοδο ξεκίνησα αλλά δεν έμεινα έγκυος. Τώρα αύριο θα ξεκινήσω πάλι. Θα είμαι στον 2ο μήνα προσπαθειών.

Οι δυο πρώτες συλλήψεις ήταν πολύ εύκολες, ούτε που το κατάλαβα πως έμεινα έγκυος, ούτε καν προσπάθησα αλλά τώρα φοβάμαι ότι θα δυσκολευτώ πολύ λόγω άγχους. Είμαι 38 χρονών.

Εσύ πόσων χρόνων είσαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάμπη, καλησπέρα.

Μετά από δύο παλλίνδρομες κυήσεις, έκανα έλεγχο θρομβοφιλίας, δεν είχα τίποτε και μετά έκανα υστεροσκόπηση με τον κ. Χασιάκο στο Λητώ. Τελικά, είχα κι εγώ διάφραγμα στη μήτρα, το οποίο αφαιρέθηκε αλλά ήταν μικρό.

Την υστεροσκόπηση την έκανα 1η Φεβρουαρίου και στις 3 Φεβρουαρίου πήγα στον κ. Χασιάκο να τον πληρώσω και μου είπε να ξεκινήσω αμέσως να προσπαθήσω για εγκυμοσύνη. Εκείνες τις ημέρες όμως ήμουν στις γόνιμες αλλά φοβήθηκα να ξεκινήσω 3 μέρες μετά την επέμβαση κι έτσι το άφησα για ένα μήνα. Με την επόμενη περίοδο ξεκίνησα αλλά δεν έμεινα έγκυος. Τώρα αύριο θα ξεκινήσω πάλι. Θα είμαι στον 2ο μήνα προσπαθειών.

Οι δυο πρώτες συλλήψεις ήταν πολύ εύκολες, ούτε που το κατάλαβα πως έμεινα έγκυος, ούτε καν προσπάθησα αλλά τώρα φοβάμαι ότι θα δυσκολευτώ πολύ λόγω άγχους. Είμαι 38 χρονών.

Εσύ πόσων χρόνων είσαι?

καλησπερα..ειμαι 32 στα 33..κ εγω τωρα φοβαμαι οτι το αγχος θα με καθυστερει στο ονειρο αλλα ας ελπισουμε για ολες μας..αν κ εμεινα μετα την επεμβαση αλλα ηταν βιοχημικη..την εκανα την επεμβαση τελη σεπτεμβρη κ τα χριστουγεννα ειχα την βιοχημικη..

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε επίσης αν θέλω στον επόμενο κύκλο, ή στον μεθεπόμενο, όποτε το αποφασίσω και αν, να πάρω serpafar για μια επιπλέον βοήθεια. Εχει καμία εμπειρία με το συγκεκριμένο χάπι? Μου είπε οτι δεν έχει παρενέργειες αλλά θα ήθελα και τη γνώμη των κοριτσιών που το έχουν πάρει. Αυτά. Σας ζάλισα. Πολλά φιλιά σε όλες!!!

jelena καλημέρα! Σήμερα είδα το μήνυμα σου. Κι εγώ είχα πάρει το serpafar, δεν έχει παρενέργειες τουλάχιστον σε μένα αλλά δυστυχως δεν με βοήθησε. Αυτό βεβαια δε σημαινει ότι δεν θα βοηθησει εσένα. Να το πάρεις και μην ανησυχεις...Καλή επιτυχία!


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γλυκα μου κοριτσακια!!!!

Σκεφτομαι οτι εφτασα ως την 26η εβδομαδα και πιστευω πως ολα θα πανε καλα

Ο γιατρος μου ειπε να κανω διαιτα γιατι πηρα 10 κιλα(μονη μου καρφωθηκα)

εγω πιστευα οτι επειδη ειμαι(ημουν μαλλον) αρκετα αδυνατη δεν πειραζει

Αλλα ο γιατρος με μαλωσε και τωρα τρεφομαι λιτα και υγειινα..κλαψ

Ιολη ευχομαι να ξαναμεινεις πολυ συντομα εγκυος

Καλοκαιριασε βρε παιδια..τι ωραια που ειναι !!!!


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γλυκα μου κοριτσακια!!!!

Σκεφτομαι οτι εφτασα ως την 26η εβδομαδα και πιστευω πως ολα θα πανε καλα

Ο γιατρος μου ειπε να κανω διαιτα γιατι πηρα 10 κιλα(μονη μου καρφωθηκα)

εγω πιστευα οτι επειδη ειμαι(ημουν μαλλον) αρκετα αδυνατη δεν πειραζει

Αλλα ο γιατρος με μαλωσε και τωρα τρεφομαι λιτα και υγειινα..κλαψ

Ιολη ευχομαι να ξαναμεινεις πολυ συντομα εγκυος

Καλοκαιριασε βρε παιδια..τι ωραια που ειναι !!!!

Μαλίνα, μην ανησυχείς για τα κιλάκια. Τρώγε υγιεινά και θα τα χάσεις. Δεν είναι υπερβολικά τα κιλά, απλώς αφού είσαι λεπτή, κρίμα είναι να χαλάσεις το ωραίο σου το σωματάκι.

Όλα καλά θα πάνε μέχρι τέλους και σε λίγους μήνες θα κρατάς το μπεμπάκι σου αγκαλίτσα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Είχα ραντεβού την Πέμπτη με το γιατρό μας, όλα μια χαρά: πλακούντας, υγρά, ανάπτυξη μωρού. Επόμενο ραντεβού την Μ. Πέμπτη για να δούμε είπε. Αν και μου φαίνεται πως μετά το πάσχα θα γεννηθεί ο μπέμπης μας. Θα τον πάρει όλο το μηνα :D

Ιόλη μου πως τα πας? Ηλιαχτίδα μου εσύ? Jelena μου όλα καλά να πάνε τον επόμενο μήνα!

Μαλίνα, συμφωνώ απόλυτα με την Ιόλη: εάν τρως υγιεινά και σωστά ότι κιλά και να πάρεις θα είναι αυτά που χρειάζεται ο δικός σου οργανισμός.

Φιλάκια πολλά!

Περίμενω να διαβάσω νέα σας!


vrowp3.png

cwGLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Pik βλεπω εισαι στο μηνα σου!!!! Με το καλο!!!

Κοριτσια σχετικα με τα κιλα μου αισθανομαι κι εγω σαν να τα χρειαζομουν..αλλα πού να το πω στο γιατρο μας..παντως τωρα εχω "στρωσει"


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Malina μου! Οντως έχουμε μπει στην τελική ευθεία.

Για τα κιλά, εμένα δεν μου είχε κάνει καποια παρατήρηση. Αν νιώθεις εσύ πως δεν έχεις υπερβάλλει με το φαγητό τότε σίγουρα το σώμα σου τα χρειαζόταν. Τώρα, ο γιατρός μας μπορεί να γνωρίζει και κάτι παραπάνω, μήπως ανησύχησε για την καμπύλη ζαχάρου... Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου να έχεις! :-D


vrowp3.png

cwGLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου και Καλή Ανάσταση!

Να έχουμε υγεία στα σπιτικά μας και δύναμη για να αντιμετωπίζουμε καθημερινά τα όσα έρχονται!:P

Καλή επιτυχία ΙΟΛΗ και Jelena, στις προσπάθειές σας!:cool:

Ο καλός ΧΡιστούλης να σας ευλογήσει και του χρόνου, να έχετε τα ζουζούνια σας αγκαλίτσα, με τις καλύτερες ευχές μας για συντροφιά, στο μοναδικό αλλά και φανταστικό δρόμο της μητρότητας!:D

PIK, σου εύχομαι καλή λευθεριά και ό,τι καλύτερο για σένα και τ μωράκι σου που θα έρθει στον κόσμο σε λίγες μέρες ή και ώρες (ποτέ δεν ξέρεις)! :oops:

Σε όλες τις υπόλοιπες μέλλουσες μανούλες, που αργούν λίγο περισσότερο, εύχομαι υπομονή και καλή δύναμη, χωρίς άγχος, αλλά με πολλά - πολλά χαμόγελα!1!!!;);)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ greek mother για τις ευχές σου! Ο γιατρός μας με είδε την Πέμπτη, όλα τέλεια είπε, και κατέληξε πως εάν δεν έχω γεννήσει μεχρι την Τρίτη να τον πάρω τηλέφωνο. Δεν νιώθω κάποιο σύμπτωμα αλλά και μέχρι την Τρίτη έχουμε 2.5 μέρες.

Θα σας ενημερώσω για κάθε νέο.

Πολλά φιλιά σε όλα τα κορίτσια! Καλή ανάσταση να έχουμε!!


vrowp3.png

cwGLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ greek mother για τις ευχές σου! Ο γιατρός μας με είδε την Πέμπτη, όλα τέλεια είπε, και κατέληξε πως εάν δεν έχω γεννήσει μεχρι την Τρίτη να τον πάρω τηλέφωνο. Δεν νιώθω κάποιο σύμπτωμα αλλά και μέχρι την Τρίτη έχουμε 2.5 μέρες.

Θα σας ενημερώσω για κάθε νέο.

Πολλά φιλιά σε όλα τα κορίτσια! Καλή ανάσταση να έχουμε!!

Pik σου εύχομαι ολόψυχα με ένα πόνο

Θα δεις ότι το μωρό θα έρθει την κατάλληλη στιγμή

Καλή ανάσταση σε όλες!:P


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...