Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση. Στην περίπτωσή μου δεν μου ανέφερε καθόλου το Λητώ (μάλλον επειδή ανέφερα ότι έχω ασφάλιση δημοσίου). Πάντως, θυμάμαι τον φίλο μου που μου έλεγε ότι παρακολουθούσε επέμβαση για ινομύωμα, βγήκε έξω κάνοντας εμετό (πρωτάρης γαρ) και μετά μπήκε μέσα και τον άφησαν να καυτηριάζει τα ινομυώματα. Πώς να μην απορείς μετά; Δεν με ενοχλεί να παρακολουθούν φοιτητές, θα με ενοχλούσε να αναλάμβαναν την επέμβαση ειδικευόμενοι. Αυτή είναι και η κύρια ένσταση της μητέρας μου που επιμένει να πάω σε ιδιωτικό νοσοκομείο και δεν ξέρω πώς να την πείσω.

Πες στη μητέρα σου ότι στο Αρεταίειο θα έχεις την καλύτερη φροντίδα από τον καλύτερο γιατρό. Άλλο να παρακολουθούν οι ειδικευόμενοι και να τους διδάσκει κι άλλο να σε χειρουργούν οι ειδικευόμενοι. Δεν υπάρχει περίπτωση ο Χασιάκος να ρισκάρει και να αφήσει το χειρουργείο σου σε χέρια άλλων. Αυτό που σου λέμε είναι εγγυημένο 100%.

Η κοπέλα από το φαν κλαμπ που έχει κάνει με τον Χασιάκο αφαίρεση ινομυωμάτων στο Αρεταείο, είχε τη δυνατότητα να κάνει αυτη την επέμβαση στο εξωτερικό κι όμως προτίμησε να την κάνει στο Αρεταίειο, γιατί εμπιστευόταν τον γιατρό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Erietta 76, σου είχα ξαναγράψει για την αφαίρεση των ινομυωμάτων που έκανα στο Αρεταίειο με τον κ Χασιάκο.

Μην αγχώνεσαι καθόλου, την επέμβαση την κάνει ο ίδιος και είναι άριστος στην δουλειά του. Στο χειρουργείο βέβαια θα παρεβρίσκονται ειδικευόμενοι, που εκείνος θα έχει επιλέξει, αλλά είναι πολύ αυστηρός και κανείς δεν θα τολμήσει να σε αγγίξει ! Πίστεψέ με, το ξέρω από πρώτο χέρι !

Το μόνο αρνητικό της μαιευτικής του Αρεταίειου, είναι μία αγενέστατη νοσοκόμα (τις λεπτομέρειες θα τις διαβάσεις γύρω στη σελίδα 40 στην διεύθυνση που έδωσε η ΙΟΛΗ, ημερομηνία πρέπει να είναι γύρω στις 17-25 Νοεμβρίου) και ότι δεν έχει μονόκλινα, έχει 2 δίκλινα, αλλά δεν έχουν μέσα την τουαλέτα (που σίγουρα χρειάζεται). Εγώ ήμουν σε 4κλινο και ήμασαταν 3. Καλά ήταν μόνο που το δωμάτιο ήταν μικρό. Απένταντι ήταν ένας θάλαμος με 7-8 κρεβάτια και ήταν μέσα μόνο 2 ασθενείς. Άντε βγάλε άκρη.

Στην μαιευτική του Αρεταίειου οι εγχειρήσεις γίνονται κάθε Τρίτη, Πέμπτη και Παρασκευή. Να ζητήσεις να την κάνεις Τρίτη, έτσι ώστε να βγεις την Παρασκευή, εγώ την έκανα Πέμπτη και έμεινα μέσα το Σαββατοκύριακο (βγήκα Δευτέρα).

Πάντως χειρουργεί και στο Λητώ, σε περίπτωση που η μαμά σου επιμείνει για ιδιωτικό, αλλά θα σου κοστίσει πολύ και δεν ξέρω και εάν αξίζει. Ότι άλλη πληροφορία θες, εδώ είμαι.

Ιόλη μου, τι κάνεις ; Ξεκίνησες προσπάθειες ;

Αντε να ακούσουμε και κανένα ευχάριστο !!!

Andro2, όλα καλά ;

Jelena καλή επιτυχία !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα!!!

Μόλις μνημόνευσα την γλυκιά μας Ηλιαχτίδα, εμφανίστηκε πρόθυμη, όπως πάντα, να ενημερώσει και να λύσει απορίες!

Τι κάνεις γλυκό μου Ηλιαχτιδάκι?

Εγώ είμαι καλά, παρήγγειλα τεστ ωορρηξίας, θα τα έχω το μεσημέρι και ξεκινάω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα!!!

Μόλις μνημόνευσα την γλυκιά μας Ηλιαχτίδα, εμφανίστηκε πρόθυμη, όπως πάντα, να ενημερώσει και να λύσει απορίες!

Τι κάνεις γλυκό μου Ηλιαχτιδάκι?

Εγώ είμαι καλά, παρήγγειλα τεστ ωορρηξίας, θα τα έχω το μεσημέρι και ξεκινάω!

Τέλεια Ιόλη, τέλεια !

Καλή επιτυχία !!!!!!

Εγώ εξαφανίστηκα γιατί το "μπισκοτοζουζουνάκι" βγάζει δόντια και δεν μ' αφήνει σε ησυχία !!!!!!

Διαβάζω όμως τα νέα σας !!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέραααα!!!

Μόλις μνημόνευσα την γλυκιά μας Ηλιαχτίδα, εμφανίστηκε πρόθυμη, όπως πάντα, να ενημερώσει και να λύσει απορίες!

Τι κάνεις γλυκό μου Ηλιαχτιδάκι?

Εγώ είμαι καλά, παρήγγειλα τεστ ωορρηξίας, θα τα έχω το μεσημέρι και ξεκινάω!

Αντε με το καλό Ιολίτσα μου, να μείνουμε παρεούλα εγκυούλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κορίτσια!

Η ηλιαχτιδα πάντα πρόθυμη να δώσει ολες τις απαραίτητες πληροφορίες και βοήθεια!! Σε ευχαριστούμε!!!

Ιολιτσα και Jelena φέτος θα είναι η χρονιά σας!

Οσο για τεστ εγώ είχα παραγγείλει (εγκυμοσύνης όμως όχι ωορρηξιας) από το παρακάτω site. Τα οποία ειναι παμφθηνα και ειναι και αξιόπιστα. Οταν έμεινα έγκυος το καλοκαίρι με ελάχιστη καθυστέρηση (1 μονο μέρα) βγήκε θετικό :D (έχω πολύ σταθερό κύκλο οπότε γνώριζα πως εάν έχω έστω και 1 μέρα καθυστέρηση μαλλον θα ειναι θετικό)

Φαντάζομαι πως και της ωορρηξίας θα είναι το ίδιο καλά.

www.accuratepregnancytests.com


vrowp3.png

cwGLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

μήπως ξέρετε αν κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ο κ. Χασίακος επιτρέπει τα αναψυκτικά ή 'εστω το ανθρακούχο νερό.

Δε θυμήθηκα να τον ρωτήσω και έχω δυο εβδομάδες μέχρι το επόμενο ραντεβού

Σας ευχαριστώ


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

μήπως ξέρετε αν κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ο κ. Χασίακος επιτρέπει τα αναψυκτικά ή 'εστω το ανθρακούχο νερό.

Δε θυμήθηκα να τον ρωτήσω και έχω δυο εβδομάδες μέχρι το επόμενο ραντεβού

Σας ευχαριστώ

σιγουρα ο κος χασιακος λεει να προτιμαμε τα φυσικα προιοντα οπως φυσικους χυμους,οχι ετοιμο φαι κ.τ.λ.αλλα ειχε πει στην αδερφη μου οτι για λιγη κοκα κολα δν χαλασε κ ο κοσμος αρκει να ειναι μισο ποτηρακι κι οχι συχνα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα!!!

Μόλις μνημόνευσα την γλυκιά μας Ηλιαχτίδα, εμφανίστηκε πρόθυμη, όπως πάντα, να ενημερώσει και να λύσει απορίες!

Τι κάνεις γλυκό μου Ηλιαχτιδάκι?

Εγώ είμαι καλά, παρήγγειλα τεστ ωορρηξίας, θα τα έχω το μεσημέρι και ξεκινάω!

με το καλο ιολη μου!!!!!!μακααααριιιιι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια μου πηγα στον γιατρο και θα περασουμε και την πιθανη ημερομηνια τοκετου..μου ειπε οτι ο τραχηλος ειναι πολυ μακρυς αλλα το καλο ειναι οτι δεν εχει τυλιχτει στον ομφαλιο λωρο..θα παω κι αυτο το σαββατο κ αν δεν εχουνε σπασει τα νερα ωστοσο θα κανονισουμε μερα για την γεννα.ξερει καμια τι γινεται στην περιπτωση αυτη που ειναι μακρυς ο τραχηλος?δηλαδη αυτο μπορει να σημαινει και καισαρικη?δεν εχω ιδεα..κ δεν ηθελα να τον απασχολησω γιατι γινονταν χαμος...αν καποια εχει ιδεα ας μου πει...ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα ο κος χασιακος λεει να προτιμαμε τα φυσικα προιοντα οπως φυσικους χυμους,οχι ετοιμο φαι κ.τ.λ.αλλα ειχε πει στην αδερφη μου οτι για λιγη κοκα κολα δν χαλασε κ ο κοσμος αρκει να ειναι μισο ποτηρακι κι οχι συχνα

Xrisa1 σ'ευχαριστώ πάρα πολύ,

σου εύχομαι ολόψυχα ότι καλύτερο

με έναν πόνο:)


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Jelena, τι έγινε κουκλίτσα μου? Την έκανες χθες τελικά? Αν ναι, εύχομαι με το καλό, σε 2 βδομάδες να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!

xrisa1, με το καλό να γεννήσεις κούκλα μου. Δεν ξέρω τα σχετικά με του τραχήλου αλλά ο γιατρός μας είναι αστέρι και δεν θα σε αφήσει να κάνεις καισαρική, αν δεν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

kikar να 'σαι καλα!κι εσυ καλο υπολυπο!

Ioli σ'ευχαριστω..με καθυσηχασες λιγο.κι εγω πιστευω πως εξαντλει τα περιθωρια μηπως μπορεσει για φυσιολογικο..αλλιως θα μου το ειχε παρει ηδη μαλλον

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Στην περίπτωσή μου δεν μου ανέφερε καθόλου το Λητώ (μάλλον επειδή ανέφερα ότι έχω ασφάλιση δημοσίου). Πάντως, θυμάμαι τον φίλο μου που μου έλεγε ότι παρακολουθούσε επέμβαση για ινομύωμα, βγήκε έξω κάνοντας εμετό (πρωτάρης γαρ) και μετά μπήκε μέσα και τον άφησαν να καυτηριάζει τα ινομυώματα. Πώς να μην απορείς μετά; Δεν με ενοχλεί να παρακολουθούν φοιτητές, θα με ενοχλούσε να αναλάμβαναν την επέμβαση ειδικευόμενοι. Αυτή είναι και η κύρια ένσταση της μητέρας μου που επιμένει να πάω σε ιδιωτικό νοσοκομείο και δεν ξέρω πώς να την πείσω.

επειδη τωρα ειδα αυτο το μυνημα σου,πες της μητερας σου οτι εγω σε ιδιωτικο νοσοκομειο με τον καλυτερο μαστολογο της κυφησιας αφαιρεσα καποιο οινομοιωμα στο στηθος.εδωσα 2.500 ευρω πριν 4 χρονια και καναμε τοπικη ναρκωση με αποτελεσμα να αντιλαμβανομαι πολλα.μου ειχαν ενα πανι μονο μπροστα μου για να μην βλεπω.στο τελος λοιπον ακουω τον γιατρο μου κ λεει σε εναν ειδικευομενο, φοιτιτακι η ο,τι αλλο ηταν δν ξερω{{απαπα.οχι-οχι δεν μ'αρεσει.απο μεσα προς τα εξω γιατι ετσι αυτηνης θα της μεινει σημαδι.ξυλωσε το κ κοιτα πως θα το κανω εγω.το ειδες?απο μεσα,ετσι}}εκεινη την στιγμη βεβαια που με εραβε ο γιατρος ειχε αρχισει να φευγει η ναρκωση κι εγω να νιωθω τα παντα...δεν μπορω να πω...ζωγραφισε κανονικα,δεν φαινεται με τιποτα οτι εχω χειρουργηθει και ειναι στη μαστολογια ο,τι ο χασιακος σαν γυναικολογος,αλλα αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι και στα ιδιωτικα την ωρα που κοιμασαι δεν μπορεις να ξερεις τι γινεται..αυτο πες της μητερας σου..η εγχειρηση εγινε στο μητερα

Επεξεργάστηκαν by xrisa1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...