Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

No38-9, 2 CAMPERS, 1 SERAFINI, 1 DNKY & 1 YOURS ΜΕ ΠΟΛΥ ΦΑΡΔΙΑ ΦΟΡΜΑ ΓΙΑ ΠΑΧΟΥΛΟ ΠΟΔΙ


Recommended Posts

Πουλάω τα παρακάτω, που δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω μιας και μετά την γέννα δεν με χωράνε.

Είναι όλα επώνυμα παπούτσια, σε υπερ αριστη κατάσταση, σχεδόν αφόρετα.

1. CAMPER πέδιλο, πολύ μαλακός πάτος και πολύ όμορφο, φορεμένο δύο φορές σε βαφτίσια, πραγματικά καμία φθορά. Αυτά μου κάνουν σαν μήκος τώρα που φοράω 38,5-39, αλλά δεν είναι για πολύ φαρδύ πόδι σαν το δικό μου:?

35 ευρώ

IMG_2537_zpsbc5f49de.jpg

IMG_2542_zps069b4214.jpg

IMG_2540_zpsb62546bf.jpg

CAMPER χειμωνιάτικες δερμάτινες μπαλαρίνες, λάθος ιντερνετική αγορά καθώς είναι 38 στενή γραμμή, τα φόρεσα 2 μέρες στην δουλειά αλλά δεν τα άντεξα, το μόνο που έχουν είναι το πρώτο πάτημα στους πάτους, 25 ευρώ

IMG_2575_zpsd764a50e.jpg

IMG_2586_zps0859c912.jpg

IMG_2585_zps5755e025.jpg

IMG_2580_zps9bac9bf9.jpg

IMG_2582_zps84ccaa81.jpg

SERAFINI MADE IN ITALY δερμάτινα, αγορασμένα από τον Ασκαρίδη, και αυτά κανονική προς στενή γραμμή, χωρίς κορδόνια (τα χρησιμοποίησα αλλού), 10 ευρώ

IMG_2592_zpsb5599c93.jpg

IMG_2601_zps2b6f7576.jpg

IMG_2593_zps273b6a47.jpg

Άλλη άστοχη ιντερνετική αγορά, όταν είδα και απόειδα οτι κανένα παπούτσι δεν με χωρά, έψαξα να βρω παπούτσια για παχουλίτσες σαν εμένα πια, για να με βολέψουν. Πήρα τα παρακάτω από Αγγλία, YOURS CLOTHING, όπως και δερματινες μπότες για να με χωράνε στην γάμπα, αλλά απέτυχα και στα δύο. Πήγα στο άλλο άκρο, είναι πολύ φρδιά.

Είναι αφόρετα, 39 νο, και τα δίνω σχεδόν όσο τα πήρα, 20 ευρώ

IMG_2560_zpsbde4affd.jpg

IMG_2550_zpsed1b3ede.jpg

IMG_2559_zpse1ce3409.jpg

IMG_2561_zps2a741ab5.jpg

Λαστιχάκι για έξτρα ελαστικότητα στην εφαρμογή, όπως εδώ

IMG_2565_zpsf2f997ce.jpg

38 Νο, DNKY λευκές δερμάτινες πανέμπορφες μπαλαρίνες, αγορασμένες από Χαραλά, το μόνο τους ελάττωμα ένα ελάχιστο σκίσιμο από την μέσα πλευρά που έκανα από τα πεντάλ, και με δυσκολία φαίνεται καθώς το σχέδιο είναι κοφτό, και για τον λόγο αυτο, 15 ευρώ

IMG_1958-Alphanutau3AF0gammarhoalphaphiomicron_zps3026bd44.jpg

IMG_1960-Alphanutau3AF0gammarhoalphaphiomicron_zps6920a11c.jpg

IMG_1962-Alphanutau3AF0gammarhoalphaphiomicron_zps76b312ce.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οι λευκές DKNY μπαλαρίνες δεν είναι πια διαθέσιμες....

είναι όμως διαθέσιμα τα ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΑ - ΣΗΜΕΡΙΝΑ σανδάλια, που τα είχα πολύ μεράκι, αλλά τελικά αυτό το νέο 38,5 που φοράω δεν θα με αφήσει να χαρώ παπούτσι...

είναι σαν αυτά, αλλά με καλύτερο πάτο :

http://www.google.gr/search?q=ancient+greek+sandals+medea&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=7hKlUfDfNIerO7-agUg&ved=0CCsQsAQ&biw=1366&bih=583

τα δικά μου είναι αυτά, 38 νούμερο :

IMG_2628_zpsf3b840ad.jpg

IMG_2634_zps6ab39154.jpg

IMG_2633_zps9c4a4855.jpg

IMG_2640_zps70132b24.jpg

και αν κάποια ενδιαφέρεται, θα είναι διαθέσιμα για πολύ λίγο, αλιώς θα επιστραφούν...

λέω απλά να γλυτώσω την επιστροφή και την ταλαιπωρία...

τα δίνω λίγο κάτω απ' οσο τα πήρα, και η μεταφορά για όποια τα πάρει δική μου, 55 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα,

δυστυχώς η maria23 που πήρε τα camper πέδιλα μου δεν θα μπορέσει να τα χαρεί γιατί δεν της κάνουν:| μάλλον έχει πολύ λεπτό αστράγαλο:D

αν κάποια κοπέλα ενδιαφέρεται, ας επικοινωνήσει μαζί μου ή μαζί της παρακαλώ:arrow::arrow: maria23

Link to comment
Share on other sites

Για τα camper σε μένα :)

Φορέθηκαν για λίγα λεπτά μέσα στο σπίτι για να διαπιστώσω απλά ότι μου είναι φαρδιά...

Οπότε συνεχίζουν να είναι σε εξαιρετική κατάσταση.

Όποια κοπέλα ενδιαφερθεί θα πρέπει να υπολογίσει και το μήκος από το λουράκι για να δένει καλά το παπούτσι επάνω στο πόδι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


φαρδιά σαγιονάρα πολύ αναπαυτική - καμία μανουλίτσα παχουλίτσα?

ή camper για το γραφείο νο 38 σε αριστη κατάσταση?

έχω βρει και το δεύτερο εντελώς αχρησιμοποίητο ζευγάρι κορδόνια με μεταλλικό μέσα στο μαύρο τους για τα serafini, αν ενδιαφέρεται κάποια ας μου πει:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

για τον χειμώνα έχουν μείνει τα CAMPER, τα Serafini, καθώς και ένα ζευγάρι μπότες από το YOURS CLOTHING, μαύρες δερμάτινες διακοσμημένες ψηλά με pony skin, 39 αλλά μάλλον για 39 μισό νούμερο. θα τις ανεβάσω μόλις μπορέσω:tongue:

Link to comment
Share on other sites

βρήκα το Link!

http://www.yoursclothing.co.uk/P/Leather_riding_boot_with_animal_print_trim_in_XL_calf_fitting-%2815966%29.aspx

αυτές είναι οι μπότες για πολύ φαρδιά γάμπα, εμένα δλδ που είμαι 85 κιλά και 1,68 μου είναι λίγο φαρδιές, και είναι καινούριες με τα αυτοκόλλητα, 45 ευρώ με απλό ελτά μέσα στην τιμή

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...