Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Η μια και μοναδικη vasdeli είναι εγκυούλα!


Recommended Posts

Ωωωωωω!!!! Είχα μέρες να μπω κι έχασα τα ωραία!!!! Είδες που στα 'λεγα Vasdeloγκαστρούλι μου??? Με το καλό λοιπόν και με μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη, εύκολη σαν βολτίτσα στη θάλασσα!!! Μμμμμμάααακιααα!!!!

:D:D:D:D


z4cd7f85f5526b.gif

Evolve or Dissolve!z4e958adf86ce7.gif

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 286
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Νεότερα από το σουσάμι!

έγινε 2,5 εκατοστά και η καρδούλα σταθερά στους 173 το λεπτό!:D

...εγω επιασα τον εαυτο μου να λεει "θελω κι εγω..." τι να μου συμβαινει αραγε????????????????????

με το καλο.......


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

...εγω επιασα τον εαυτο μου να λεει "θελω κι εγω..." τι να μου συμβαινει αραγε????????????????????

με το καλο.......

Ε! τα γνωστά!!!! Πάμε για το πέμπτο!!!:D:D:D:D

Εγω παλι δεν...!

Τραβα γερα σουσαμακι!!!:D

:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Και να που έφτασε και ο καιρός για την αυχενική...

Την Παρασκευή στις 2 Ιουλίου! Μακάρι να έχω ευχάριστα....

H αυχενικη ειναι η πιο αναξιοπιστη εξεταση που υπαρχει. Στατιστικη και οχι διαγνωστικη. Μονο το β΄επιπεδου ειναι διαγνωστικο. Στη Μαριαλενα μου εβγαλε 1/27 πιθανοτητες για συνδρομο νταουν!

Οπως εμαθα, θα καταργηθει και θα αντικατασταθει απο αλλου ειδους εξεταση.


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

H αυχενικη ειναι η πιο αναξιοπιστη εξεταση που υπαρχει. Στατιστικη και οχι διαγνωστικη. Μονο το β΄επιπεδου ειναι διαγνωστικο. Στη Μαριαλενα μου εβγαλε 1/27 πιθανοτητες για συνδρομο νταουν!

Οπως εμαθα, θα καταργηθει και θα αντικατασταθει απο αλλου ειδους εξεταση.

Tι να σου πω....πολλές φορές έχω αναρωτηθεί πιο το νόημα των εξετάσεων...

Φίλη μου με 4 παιδιά,νόσησε από Χότσκινς 3 μήνες μετά την γέννα του 4ου παιδιού.Υποβλήθηκε σε τοξικότατες χημειοθεραπείες και φυσικά δεν ετίθετο ζήτημα απόκτησης άλλου παιδιού...Λίγο χρόνο μετά ανακάλυψε ότι είναι έγκυος...(Δεν έπαιρνε προφυλάξεις γιατί της είχαν αποκλείσει την πιθανότητα εγκυμοσύνης). Όταν το ανακάλυψε πέρασε έναν προσωπικό γολγοθά...τελικά πήρε την γενναία απόφαση να κρατήσει το παιδί....Η αυχενική που έκανε βγήκε 3,5...(σαφής ένδειξη για σύνδρομο down). Ήταν τόσο γενναία που αποφάσισε να το κρατήσει....το παιδάκι γεννήθηκε φυσιολογικότατο και χαίρει άκρας υγείας...

Πες μου μετά από αυτό τι να πιστέψει κανείς;

Πάντως χθες που ήμουν σε μια ημερίδα εγκυμοσύνης δεν άκουσα κάτι τέτοιο...(για κατάργηση). Ακουσα βέβαια για μια νέα μέθοδο που ετοιμάζεται στα εργαστήρια, να παίρνουν αίμα από την έγκυο και να κάνουν προγεννητικό έλεγχο αλλά είναι ακόμη στα σπάργανα...


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kι εμενα μου ειχαν βγαλει γυρω στο 3 αυχενικη, αλλα δεν εκανα τιποτα, ουτε αμνιοπαρακεντηση. Εχω 2 γνωστες μαμαδες ανω των 40, που η αμνιοπαρακεντηση εδειξε συνδρομο νταουν, κρατησαν τα μωρα και γεννηθηκαν υγιη...


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...