Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Χαίρετε χαίρετε!!! Με γεια τα καινούργια μας..

Εγώ κορίτσια τον έχω όλη μέρα στην κούνια γιατί προς το παρόν τρώει κοιμάται! Αργότερα τον βάζω στο πορτ μπεμπε που είναι κ καθισματάκι αυτοκινήτου κ ρηλάξ και βολευεται μια χαρούλα κ εκέι! Το δικό μου λεει οτι είναι από νεογέννητο, με αυτό το πάμε κ το φέρνουμε αν χρειαστεί να βγούμε.

Απο τα γεννητούρια μας τίποτα ακόμα ε;;;;


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

Eγω κοτοπουλακι πήρα της Mclaren!!! Ενα ρόζ-καφε με δόνηση..

Βέβαια δεν το έχουμε χρησιμοποιήσει οπότε δεν μπορώ να στο συστήσω ή οχι..

Πάντως εξωτερικά ειναι πολύ ομορφο!!!

Link to comment
Share on other sites

Η ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΜΑΣ!

4 το πρωί ξημερώνοντας η 28η Οκτωβρίου και το γνωστό λοφάκι σχηματίζεται δεξιά στην κοιλιά μου τραβώντας με και υπενθυμίζοντάς με ότι πρέπει να πάω για την καθημερινή πλέον νυχτερινή μου ούρηση!!! Μετά από 10 λεπτά...ξανά τα ίδια!!! Μπα, λέω θα ήπια πολύ νερό και μ' έπιασε συχνοουρία!!!Το σκηνικό επαναλαμβάνεται και το τράβηγμα γίνεται πόνος περιόδου!!

Κυρία εγώ, σηκώνομαι, ανάβω θερμοσίφωνα και ετοιμάζω ζεστό καφέ για να ξυπνήσω!! Εγώ, ένα κοτοπουλάκι να είμαι τέρας ψυχραιμίας!!! Καθώς πίνω τον καφέ μου, μετράω το μεσοδιάστημα των πόνων και παραμένει σταθερά στο δεκάλεπτο! Έχω πειστεί πλέον ότι ήρθε η μέρα που θα γεννήσω και περιμένω να πάει τουλάχιστον 6 για να τηλεφωνήσω στον γιατρό μου (μην τον ξυπνήσω και από τα χαράματα!). Καθώς ξημερώνει ξυπνάω και τον άντρα μου να αρχίσει και αυτός να ετοιμάζεται!! Τελικά αφού οι πόνοι είναι ακόμα χαλαροί παίρνω τηλέφωνο το πρωί την μαία να την ρωτήσω αν πρέπει να πάω νοσοκομείο από τόσο νωρίς. Αφού μου είπε να πάω όταν οι πόνοι πάνε στο πεντάλεπτο, ησυχάζω κι εγώ και κάνω τις αναπνοές που είχα μάθει!! Όπως θα παρατηρήσατε ακόμα δεν έχω πάρει τηλέφωνο τον γιατρό και πιάνω και συζήτηση με σας στο φόρουμ (παραλίγο θα γεννούσα ον λάιν).

Ε κατά τις 11 παίρνω τον γιατρό και μου λέει έλα να δούμε πώς είσαι και αναλόγως θα πράξουμε (καταλαβαίνετε τί εξέταση ήταν). Τέλος πάντων, πάω κατά τις 12 και διαπιστώνει ότι έχω διαστολή 3 με πόνους ανά δεκάλεπτο! Μετά και από δική μου έκκληση με αφήνει να γυρίσω σπίτι και μου λέει σε κανένα δίωρο σε βλέπω να ξανάρχεσαι!

Όντως, γυρίζω σπίτι, οι πόνοι αρχίζουν να γίνονται πιο συχνοί και κατά τις 2 που ετοιμάζομαι να ξαναπάω σπάνε και τα νερά μου...ποτάμια να τρέχουν κι εγώ καθ'οδόν προς το νοσοκομείο!

Μ'εξετάζουν ξανά, διαστολή 7, με ετοιμάζουν κι εγώ με μια λέξη στο στόμα: ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ!!! Τί την θες την επισκληρίδιο, το πολύ σε 1 ώρα θα χεις γεννήσει μου λένε!!! Μετά από δική μου επιμονή, και αφού οι πόνοι είναι αρκετά ενοχλητικοί, με κάνουν και επισκληρίδιο. Περιμένοντας να δράσει ρωτάω για τα πάντα, έχω πρήξει γιατρό, αναισθησιολόγο, ειδικευόμενο και τη μαία!!! Κατά τα άλλα κάνω τις αναπνοές μου, όλοι εκεί μέσα με βοηθάνε πολυ ψυχολογικά και έρχεται η ώρα της εξώθησης μιας και δεν αισθάνομαι τους πόνους και η διαστολή είναι τέλεια! Ευτυχώς είχα κάνει μαθήματα και ήξερα πώς να σπρώξω σε κάθε σύσπαση της μήτρας....μια...δυο...τρείς και........βγήκε η μπέμπα.....τρέμω...μου την βάζουν πάνω μου και ο γιατρός μου λέει να κόψω τον λώρο!!! Του λέω είσαι τρελός;;;; Η ώρα είναι 4. Την παίρνουν να την καθαρίσουν και μου την ξαναφέρνουν ντυμένη.....είναι μια θέα...κλαίω και λέω να φωνάξουν τον άντρα μου!!! Άφού την βγάζουν έξω στον άντρα μου και τους γονείς για τις καθιερωμένες φωτογραφίες με ετοιμάζουν και όλα πλέον έχουν τελειώσει και αρχίζουν τα καλύτερα!!!!

Μικρή παρένθεση: ευτυχως έκανα επισκληρίδιο, γιατί ο πλακούντας δεν βγήκε όλος και ο γιατρός μου έκανε μαιευτκή απόξεση για να τον βγάλει ολόκληρο! Αν δεν είχα κάνει επισκληρίδιο, θα με κάναν χειρουργείο! Α, από το νοσοκομείο έφυγα με τις πυτζάμες γιατί μου είχαν πει ότι θα έφευγα την επόμενη μέρα!!

Ευτυχώς όλα πήγαν καλά και η μπέμπα μας κοιμάται γαλήνια τώρα και ονειρεύεται, κι εμείς ονειρευόμαστε με ανοιχτά τα μάτια!!

Link to comment
Share on other sites

αχ κοτοπουλάκι μου.... να σας ζήηησειιιιιιιι


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακοόυουουσατε Ακούσατε!!!!!!! Και ξαναακούουουσατε γιατι η αναγγελία μου είναι διπλή!!!!!!!!!!!! :P:p:p

Η Ιρκα και το Μητσακι μας γέννησαν σήμερα τα αγγελούδια τους και είναι μια χαρά και οι τέσσερις!!!!!! Είναι πολύ χαρούμενες, σας μεταφερούν ευχαριστιες και την αγάπη τους!!!!!

Η Ίρκα έκανε επισκληρίδιο πονάει ελάχιστα και το μωράκι είναι 3200!

Το Μητσάκι έκανε ολική, δεν πονάει καθόλου και το μωράκι είναι 3750!!!

Τα κοριτσάκια μας είναι στο ίδιο δωματιο!!!!!!!!!!!!


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Mπράβοοοοοοο!!!!!!!!!! Ααααχ τι χαρά ήταν αυτή!!! Πάλι συγκινήθηκα, μια χαρούλα!!!! Τα κοριτσάκια μας, τι καλά!! Και το μιτσάκι μας που προσπάθησε τόσο πολύ, σκεφτείτε πόσο πολύ χαρούμενο θα είναι σήμερα!!! Να σας ζήσουν κοριτσάκια, να είναι κάθε μέρα και πιο ευτυχισμένα!!!!

Μπράβοοοο..

Link to comment
Share on other sites

eleni1....24/01 - 04/11....αγορακι (2o)....ΜΗΤΕΡΑ Να σου ζήσει!!!! 20.10.09

ΜARIANTHI611.....26/01 - 01/11.......αγορακι Να σου ζήσει!!!!!! 27.10.09

EYANTHIA..27/01 - 03/11...αγορακι....ΑΘΗΝΑ....ΕΛΕΝΑ..Να σου ζήσει!!!! 4.11.09

georgiailias..........27/01 - 14/11.......αγορακι

γωγω21.............28/01 - 05/11.......αγορακι...... ΧΑΝΙΑ... ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΠΑΚΗ

xenia81..............28/01 - 04/11.......κοριτσακι....Να σου ζήσει 26.10.09

zoan..................31/01 - 06/11

kalliopaki...30/01 - 10/11...κοριτσακι...ΘΕΣ/ΝΙΚΗ....Να σου ζήσει !!!

kamelia.........30/01 - 07/11....κοριτσάκι....ΙΑΣΩ ....Να σου ζήσει 26.09.09

sabrina...............31/01 - 06/11........αγορακι

riana......01/02 - 07/11.......κοριτσακι....ΜΗΤΕΡΑ (2ο)..Να σου ζήσει !!! 1.11.09

eleni26...01/02 - 07/11.......αγορακι....ΕΛΕΝΑ....Να σου ζήσει!!! 7.11.09

goofy.................02/02 - 10/11 (2ο)....εγώ..λέω αγοράκι, εκείνο σταυρώνει τα πόδια και δεν μας αφήνει να δούμε....ΙΑΣΩ ή ΕΛΕΝΑ

casin..................03/02 - 10/11.......κοριτσάκι

theano1980.........03/02 - 12/11 (1ο)...κοριτσάκι. Νοσοκομειο Αλεξανδρούπολης... να σου ζήσει! 28.10.09

dalida........04/02 - 11/11.......αγοράκι (3ο).........ΠΓΝΠ...Να σου ζήσει! 29.10.09

msxbz............................15/11.......αγορακι.....MHTEPA

niania..................05/02 - 11/11.......αγοράκι....ΛΗΤΩ

eyagelia...............05/02 - 12/11 ......????....ΜΗΤΕΡΑ (2ο)

kimi.....................06/02 - 13/11.......κοριτσακι....ΙΑΣΩ (2ο)

Rodia...................06/02 - 13/11.......κοριτσακι.....ΜΗΤΕΡΑ

minoui..................06/02 - 13/11

GEORGI................07/02 - 14/11........???+???............ΙΑΣΩ

pikoulinaki.............07/02 - 15/11 (2o)

chicken..07/02 - 14/11..κοριτσάκι ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ..Να σου ζήσει 28.10.09

omorfakia....08/02 - 15/11...αγορακι....AΛΕΞΑΝΔΡΑ (3ο)..Να σου ζήσει 2.11.09

Thessalonikia-Mother...08/02-15/11....αγοράκι 3ο......ΙΑΣΩ

ΖΩΗ ΚΑΝ..............10/02 - 17/11.......κοριτσακι(1ο)........ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

elen07.................10/02 - 17/11 (2o)

olibia...........................- 18/11

odi......................11/02 - 19/11.......αγορακι

irida85.................12/02 - 20/11.......κοριτσακι.....ΚΕΡΚΥΡΑ

Spiroulina.............12/02 - 13/11.......κοριτσακι (2ο) ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

jtse........12/02 - 22/11 .....κοριτσάκι (2o) ΕΛΕΝΑ...Να σου ζήσει!!!!!27.10.09

Aggela32..............13/02 - 20/11......κοριτσάκι...ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ

mary1..................13/02 - 21/11......κοριτσακι.......ΙΑΣΩ (3o)

Αspa..13/02 - 20/11...αγορακι 1ο.....ΠΟΛΥΚΛΙΝΙΚΗ ΠΑΤΡΑΣ...7.11.09 Να σου ζήσει!!!!

Mac69......................... - 21/11

marlen................ 16/02 - 23/11......κοριτσι (3ο)πρώτα ο θεός.....ιασω

ΒΑΣΩΚΑΙΧΑΡΗΣ.....16/02 - 23/11

nina1980..............17/02 - 29/11......αγορακι

antigonii...............17/02 - 27/11 (2o)

annoula79....17/02 - 24/11...κοριτσάκι+κοριτσάκι...ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΡΟΔΟΥ...Να σου ζήσουν!! 2.11.09

mary77....17/02 - 24/11....κοριτσακι +αγορακι...ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ.....Να σου ζήσουν!! 5.11.09

Ρούλα37...............18/02 - 25/11

irka....18/02 - 25/11...αγορακι.....ΜΗΤΕΡΑ...Να σου ζήσει!!! 09.1109

eirtap...................18/02 - 25/11......αγορακι....ΓΕΝΕΣΙΣ (2ο)

elenie...................18/02-25/11.......αγορακι....ΙΑΣΩ (1ο)

αγορομανα............20/02 - 27/11......αγορακι (2ο)

markellos.......20/02 - 27/11....κοριτσακι...ΜΗΤΕΡΑ (2ο) ΝΑ ΣΟΥ ΖΉΣΕΙ 21.10.2009

mitsaki...21/02 - 29/11..αγορακι...ΜΗΤΕΡΑ...Να σου ζήσει!!! .9.11.09

ΕΥΗ Γ....23/02 - 30/11...αγορακι+κοριτσακι...ΘΕΣ/ΝΙΚΗ....μαλλον ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ...Να σου ζήσουν!! 2.11.09

boymama..............23/02 - 30/11.....αγορακι....MHTEPA

gioulies.................24/02 - 30/11.......κοριτσάκι........ΙΑΣΩ

tzia......................26/02 - 3/12........ κοριτσάκι........ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ ή ΛΗΤΩ

rica......................27/02 - 4/12

aleca....................01/03 - 23/11....αγοράκι (2ο).........ΙΑΣΩ

user_online.gifreport.gif


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Να τα χαίρεστε βρε βρωμίτσες τα μωράκια σας!!!!!!!! Αχ ζηλέυω!!! Γωγούλα, Κίμι, Ελένη, Ίριδα, Μαρλεν, Τζιά.... (σεξουάλα Τζια) και όλες οι υπόλοιπες... με το καλόοοο!!!!!!!!


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

τι καλαααααααααααααααααα!!!!!!!!!

ιρκα και μιτσακι να σας ζησουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

πως το καταφεραν και ειναι στο ιδιο δωματιο καλε σε ολοκληρο το μητερα????? α μια χαρα παρεουλα θα χουν!!!!!!!!!!!!!!!

αντε αντεεεε κοντευει η σειρα μας!!!!!!!!!!


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ συγκινήθηκα η γυναίκα!!!

Από τη μία το κοτοπουλάκι, από την άλλη οι μανούλες!!!!

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ Μιτσάκι και Ιρκα τα μωράκια σας και σύντομα σπιτάκια σας!!!!!!!!

Και στο ίδιο δωμάτιο ε;;;; Αχ ζηλευω και εγώ θα ήθελα να είχα παρεούλα κάποια από δω μέσα όταν γέννησα!!


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

irka & mitsaki να σας ζήσουν τα μωράκια σας. Να είναι πάντα υγιή και καλότυχα.

Κοτοπουλάκι φοβερή η περιγραφή σου, μπράβο για την ψυχραιμία σου κορίτσι μου!

Όσον αφορά για το καθισματάκι αυτοκινήτου ως ρηλαξ επειδή το έχω ψάξει πολύ γιατί εγώ θέλω να το χρησιμοποιήσω ως καρότσι, διαπίστωσα ότι όλα-ακόμα και αυτά που είναι για νεογέννητα (0-13 κιλά) σου λένε όχι πάνω από 1,5-2 ώρες το μωράκι μέσα γιατί κάνει κακό στη σπονδυλική τους στήλη.


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αν δεν γράψω στο 10λεπτο με πετάει έξω;;;

Τζια συμφωνώ για τα ρηλάξ δεν πρέπει να τα αφήνουμε πολύ ώρα τώρα που είναι μικρούλια γιατί πιάνονται.


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...